یکی از صنایع کارا و فعال در کشور ایران صنعت خودروسازی می باشد. کارخانه های خودروسازی امروزه بسیار گسترش یافته و روند تولید در این کارخانه ها رو به افزایش می باشد. از جمله معضلات موجود در این کارخانه ها، وجود و انتشار آلاینده ها است که در راستای افزایش حجم تولیدات، کاهش ضایعات و بهبود کیفیت محصولات می بایست برنامه ریزی های هدفمندی در انجام امور نظافتی وجود داشته باشد. مدیران این کارخانه ها نیز همواره به استفاده از راهکارهای نظافتی بهینه در این صنعت اهتمام می ورزند. انجام نظافت صنعتی در کارخانه های خودروسازی نیاز به دقت، توجه و سرعت بالایی داشته و لذا شیوه های سنتی جوابگوی اینگونه نیازهای نظافتی نیستند. … ادامه مطلب »

۵ سوالی که پیش از نظافت صنعتی باید پاسخ داد

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۹ تیر ۱۳۹۷

در هر مکانی نیاز به نظافت از جمله اصلی ترین موارد مدیریت آن مکان می باشد. استفاده از تجهیزات متناسب با محیط موجب بهینه سازی فرآیند نظافت می گردد. ارائه راه کار مناسب نظافتی مستلزم دریافت دانش کامل از نوع سطح، مساحت سطح، جنس سطح و… خواهد بود. به همین ترتیب بهتر است پیش از تهیه هر گونه وسیله نظافتی به منظور شروع پاکیزه سازی محیط، دانش کافی درباره سطح تحت نظافت کسب شود. در ادامه برخی از رایج ترین سوالاتی که به منظور افزایش دانش در رابطه با سطح و آلودگی موجود مطرح می شود، مورد بررسی قرار می گیرند. پاسخ به این سوالات و تجمیع اطلاعات مفید به خرید دستگاه نظافت صنعتی مناسب کمک خواهد کرد.

… ادامه مطلب »

نظافت خانه هایی با حیوانات خانگی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

در خانه هایی با وجود حیوانات خانگی اعم از سگ، گربه، همستر، انواع پرندگان و… بهداشت همواره در خطر است و نظافت مداوم یک امر ضروری می باشد. این در حالی است که وجود حیوانات خانگی باعث بروز مشکلات نظافتی و دشوار شدن فرآیند نظافت می گردد. به همین دلیل می بایست از شیوه های نظافتی خاص و کاربردی برای نظافت در اماکنی که حیوانات خانگی وجود دارد استفاده نمود. بهترین روش برای شستشو و نظافت خانه هایی با حیوانات، بهره گیری از تجهیزات نظافت صنعتی و خانگی با کیفیت می باشد که در ادامه توضیح کامل روش های نظافت خانگی تشریح شده است.

… ادامه مطلب »

نظافت نواحی خاص با اسکرابر چند منظوره

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظافت سطوح با دسترسی دشوار فرآیندی حرفه ای و مستلزم بهره گیری از تجهیزات خاص نظافتی می باشد. سطوحی که نیازمند بکارگیری از تجهیزات خاصی برای نظافت هستند عبارت اند از سقف کاذب، کانال کولر، دریچه هوا، آرک پرده و… که با استفاده از راهکار های نظافتی می توان به پاکسازی چنین سطوحی در بهینه ترین حالت پرداخت. دستگاه اسکرابر چند منظوره (موتور اسکرابر) یکی از کاربردی ترین تجهیزاتی است که قدرت نظافت کامل سطوح با دسترسی دشوار را برای کاربر فراهم می نماید.

… ادامه مطلب »

نظافت صنعتی در کارخانه تولید شیشه و بلور

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

روند تولید و ساخت محصولات در کارخانه های تولیدی شیشه و بلور، با ایجاد حجم قابل توجهی از آلودگی ها همراه می باشد. این آلاینده ها کلیه سطوح کف، درون ماشین آلات خط تولید، دیوارها و فضای بیرونی کارخانه را فرا می گیرند. اما راهکارهای نظافتی متعددی در خصوص کنترل پسماند، حفظ بهداشت در محیط کارخانه، جلوگیری از آسیب به ماشین آلات خط تولید و در نهایت ارتقای کیفیت محصولات در کارخانه های صنعتی تولید شیشه و بلور وجود دارد. بهره مندی از این شیوه های نظافتی مزایای بسیاری را به ارمغان می آورد. از این رو امروزه در اغلب کارخانه تولید شیشه و بلور از تجهیزات مدرن نظافت صنعتی به منظور نظافت محیط کارخانه استفاده می نمایند.

… ادامه مطلب »

چگونه راحت تر خانه تکانی کنیم؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۶ اسفند ۱۳۹۶

شستشو و نظافت سطوح خانه معمولا آخرین مرحله در خانه تکانی است. شستشوی سطوحی مانند دیوار ها، میز، مبلمان و… فرآیندی طاقت فرسا و دشوار است. علاوه بر این نیاز به صرف زمان بسیار زیادی برای شستشوی همه سطوح می باشد. روش دستی نظافت و شستشو رایج ترین شیوه برای خانه تکانی می باشد، ولی با توجه به مشکلات و دشواری های این روش، بهتر است از محصولات با کیفیت برای شستشوی دستی استفاده نمود. علاوه بر این می توان از تجهیزات نظافت صنعتی نیز برای خانه تکانی کمک گرفت. برخی از تجهیزاتی که در نظافت خانه نقش بسزایی دارند عبارت اند از: بخارشوی، کیت شستشوی سطوح صیقلی، نماشوی و… که در این مقاله کارکرد هر کدام به تفصیل تشریح گشته است.

… ادامه مطلب »

انواع آلودگی و راه حل های نظافت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ بهمن ۱۳۹۶

در اماکن متفاوت و به دلایل گوناگون انواع آلودگی به وجود می آید. از مهم ترین مسائلی که در مدیریت اماکن متفاوت حائز اهمیت می باشد، نظافت و شستشوی مداوم و برقراری پاکیزگی می باشد. به همین دلیل بهره گیری از یک شیوه مطمئن نظافتی که در بهینه ترین حالت اماکن متفاوت را پاکیزه گرداند مهم ترین مسئله در هر مکانی می باشد. در ادامه این مقاله آلودگی همه سطوحی که در اماکن مختلف تحت نظافت قرار می گیرند و همچنین مناسب ترین راه حل های نظافت صنعتی برای آن ها به تفصیل تشریح گشته است.

… ادامه مطلب »

خرطومی جاروبرقی، ویژگی ها و کاربرد های آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ آذر ۱۳۹۶

جاروبرقی صنعتی یکی از پرکاربرد ترین ابزارآلات در صنعت است که برای جمع آوری اجسام ریز و درشت از آن ها استفاده می شود. این امر با مکش اجسام از طریق خرطومی و انتقال به مخزن دستگاه صورت می گیرد. علاوه بر جاروبرقی صنعتی دستگاه های بسیاری از خرطومی ها استفاده می کنند که معمولا با آب یا فشار هوا برای ایجاد خلاء و مکش کار می کنند. برای درک بهتر اهمیت خرطومی ها لازم است تا کارایی و مواد تشکیل دهنده آن ها مورد بررسی قرار گیرد.

 

… ادامه مطلب »

نظام آراستگی (۵S)

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۲ آذر ۱۳۹۶

نظام آراستگی یا همان نظام ۵S از مهم ترین دستورالعمل هایی است که به منظور بهبود ظاهر می بایست در هر سازمان و مکانی اجرا گردد. رعایت نظام آراستگی مزایای بسیاری دارد از جمله: موجب جلوگیری از اتلاف منابع، بهبود کیفیت، افزایش رضایت کارکنان، ارتقا بهره وری، بهبود جلوه های بصری، افزایش طول عمر مفید تجهیزات و… که با توجه به دستورالعمل های موجود به منظور برقراری نظام آراستگی، همه مزایای بالا به سادگی قابل دستیابی می باشند. از مهم ترین ملزومات برقراری نظام آراستگی ۵s، نظافت مداوم و جلوگیری از بهم ریختگی و آلوده شدن سطوح می باشد. از موثر ترین روش های نظافت محیط به منظور رعایت نظام ۵s بهره گیری از دستگاه های نظافت صنعتی می باشد.

… ادامه مطلب »

با توجه به افزایش جمعیت جویای علم و دانش در کشور، مراکز آموزشی و مدارس بسیاری در سطح شهرها تاسیس می گردند. حفظ آرامش و برقراری شرایط مطلوب به منظور تمرکز بیشتر افراد در این مکان ها متاثر از فاکتورهای بسیاری می باشد. یکی از این فاکتور های تاثیر گذار انجام نظافت بهینه سطوح و حفظ بهداشت و پاکیزگی محیط می باشد که در این صورت سلامت افراد تضمین شده و افراد انگیزه بیشتری جهت کسب علم در محیطی با این شرایط خواهند داشت. ناکارآمدی شیوه های نظافتی سنتی و عدم کارایی این روش ها در بسیاری از فضاها، تولید کنندگان تجهیزات نظافتی را به طراحی و تولید طیف وسیعی از این تجهیزات مطابق با نیازهای نظافتی محل مورد نظر ترغیب نموده است. … ادامه مطلب »