کاربرد دستگاه های نظافت صنعتی در صنایع مختلف

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ تیر ۱۳۹۶

دستگاه های نظافت صنعتی شامل سوییپر ، اسکرابر ، واترجت  و مکنده امروزه جایگزین روش های قدیمی نظافت شده و مزایای فراوانی را فراهم آورده اند. در محیط های صنعتی، از این دستگاه ها بطور گسترده جهت نظافت و شستشوی محیط استفاده می شود. رفع آلودگی های تجهیزات و قطعات، انتقال مواد و پاکسازی سطوح از دیگر عملیات هایی است که توسط تجهیزات نظافت صنعتی قابل انجام است. در این مقاله به کاربرد های هر کدام از دستگاه های نظافتی در محیط ها صنعتی و اهمیت بکارگیری آن ها پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

با توجه به معایب روش های سنتی نظافت سطوح کف و گسترش استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی، لازم است تا اطلاعات جامع تری درباره انواع گوناگون این تجهیزات و کارایی آن ها ارائه گردد. در این مقاله قصد داریم تا به تبیین انواع متفاوت رده های دستگاه های نظافت صنعتی از جمله سوییپر، اسکرابر، پولیشر و… بپردازیم و ویژگی های گوناگون آن ها را ذکر کنیم. با دارا بودن دانش فنی در این زمینه می توان خرید بهتری انجام داد. به این منظور لازم است تا در ابتدا نوع محیط و آلودگی هایی که باید شستشو شوند مشخص گردد. سپس با دانستن ویژگی های هر دستگاه، بهترین آن ها را برگزید.

… ادامه مطلب »

همه چیز در مورد مکنده صنعتی سیمان و وکیوم لودر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

در صنعت سیمان و در فرآیند تولید آن، حجم بالایی از آلاینده ها ایجاد گشته و در فضا پخش می گرد که در کارخانه های سیمان تاثیرات منفی دارد. استفاده از مکنده صنعتی سیمان یا همان وکیوم لودر می تواند با حذف این آلودگی ها، به افزایش امنیت و بهینه شدن فضا های مرتبط با سیمان کمک کند. بهترین مکمل های مکنده سیمان، ایزوله کردن خطوط انتقال دهنده و بهره گیری از غبارگیر صنعتی می باشد. در کارخانه های سیمان روزانه به طور متوسط ۱۵ تن ماده که شامل مواد اولیه، افزودنی ها، سوخت فسیلی، خاکستر و سیمان می باشد ریخته می شود. این مواد ریخته شده باعث کاهش بازده تولید، افزایش خطر و بروز مشکلات زیست محیطی می شوند و به همین دلیل می بایست برای جمع آوری و دفع یا انتقال این ذرات چاره ای اندیشید. مناسب ترین روش استفاده از وکیوم لودر است.

… ادامه مطلب »

کفپوش چوبی به چه روش هایی نظافت و شستشو می شود؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

کفپوش چوبی، از جمله کفپوش های مورد استفاده در محیط های خانگی، اداری و ورزشی می باشد. پارکت ها و لیمنت ها از جنس چوب یا مشتقات آن ساخته شده و در مدل های مختلفی کنار هم قرار داده می شود. این کفپوش ها به مرور زمان دچار آلودگی شده و نیازمند نظافت و شستشو هستند. بی توجهی به این امور، حتی برای بهترین نوع این سطوح، به مرور زمان آنرا نا زیبا جلوه داده و در کاهش سطح بهداشت محیط موثر است. همچنین انجام ندادن نظافت و شستشوی منظم کفپوش چوبی، طول عمر آنرا کاهش داده و موجب تحمیل هزینه هایی به افراد می شود. در ادامه مقاله، به روش های مختلف نظافت و پاکسازی سطح پارکت و لمینت پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

نقش موثر واترجت و نماشوی در نظافت و نماشویی ساختمان

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

استفاده از شیشه یا سنگ های صیقلی و براق در نمای ساختمان، یکی از گزینه های محبوب در جوامع امروزی می باشد که علاوه بر ارتقا جلوه های بصری، می تواند تاثیر مستقیمی در افزایش بهره وری و سود آوری داشته باشد. ظاهر تمیز و آراسته ساختمان ها به عنوان عمومی ترین بخش قابل رویت، نظر هر بیننده ای را به خود جلب نموده و شناختی کلی از کیفیت سیستم مدیریتی ساختمان به بیننده ارائه می دهد. از این رو نظافت و شستشوی این سطوح یا به عبارت دیگر نماشویی ، به منظور حفاظت از سطوح و به عنوان بازتابی مناسب از سیستم مدیریتی، از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. اگر چه استفاده از شیوه های سنتی، صرفه نظر از هزینه و زمان بالا، تا حدودی می تواند آلودگی های این سطوح را بر طرف سازد اما در مقایسه با شیوه های نوین و به کارگیری دستگاه های مکانیزه ایی چون واترجت ها یا نماشو ها، از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده و نمی تواند پاسخگوی مناسبی برای نیاز های نظافتی ساختمان باشد.

… ادامه مطلب »

تخریب بتن و ترمیم بتن مسلح به وسیله دستگاه واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

با رشد روز افزون صنایع ساخت و ساز ساختمانی، تخریب و ترمیم بتن یکی از بخش های مهم این پروژه ها می باشد. بتن مسلح، بتنی می باشد که درون آن میلگرد وجود دارد و به همین تخریب و یا ترمیم آن با مشکلاتی مواجه خواهد بود. از مهم ترین فاکتور های موفقیت پروژه های عمرانی، راندمان کاری بالا و صرفه اقتصادی برای پروژه می باشد؛ همچنین امنیت جامعه بشری شامل کارکنان و حاضرین در محیط، فاکتوری مهم در اجرای پروژه ها می باشد. روش اولی که وجود دارد، استفاده از چکش برقی می باشد که علاوه بر ایجاد صدای بسیار زیاد، امکان آسیب به سازه در صورت استفاده از آن وجود دارد اما با بهره گیری از دستگاه واترجت صنعتی، می توان سازه های بتنی، پل ها و بتن مسلح را تخریب کرد و حتی در مواردی که ترمیم بتن و از بین بردن خوردگی بتن لازم است، از آن بهره جست. در ذیل ترمیم بتن و روش های مختلف و مزایا و معایب آن ها را بررسی می کنیم.

… ادامه مطلب »

دستگاه های نظافتی مناسب برای صنایع فلزی و تراشکاری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳ فروردین ۱۳۹۶

محیط های صنعتی برای انجام امور نظافتی خود نیازمند استفاده از دستگاه های نظافتی صنعتی می باشند. این دستگاه ها، در مقایسه با روش های دستی، کیفیت بالایی ارائه داده و در کاهش زمان نظافت موثرند. صنایع فلزی و تراشکاری از جمله این محیط ها می باشد که در بخش های مختلف آن از جاروبرقی ، اسکرابر و سوییپر استفاده می شود. این دستگاه ها با انجام عملیات نظافت سطح زمین و دستگاه ها و شستشوی کف زمین، سلامت کارمندان را تضمین نموده و موجب بهبود عملکرد ماشین های صنایع فلزی و صرفه جویی در وقت و هزینه می شوند.

… ادامه مطلب »

مصارف خانگی واترجت و نکات مهم در استفاده از آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

وجود یک حیاط در خانه می تواند شادی و نشاط به همراه داشته باشد. می توان آخر هفته خانواده یا دوستان را دور هم جمع کرد. داشتن یک کباب پز تاثیر به سزایی در جذابیت آخر هفته ی شما خواهد داشت. ساخت یک محوطه ی رویایی و آلاچیق نامیدن آن خانواده را گرد هم می آورد و با آتش روشن کردن در یکی از روزهای سرد زمستان در وسط آلاچیق، شبی رویایی برای خود و خانواده خواهید ساخت. اما تنها مشکلی که شما را از استفاده ی مفید از حیاط خانه تان باز میدارد، نظافت و شستشو محوطه ی آن است. اثر چربی روی کباب پز، تکه ذغال ها و چوب های چسبیده به کف آلاچیق و… میتواند شب زیبای شما را به یک دغدغه تبدیل کند.سابیدن لکه ها با روش های سنتی، هر چقدر هم که از مواد شوینده استفاده کنید، کاری طاقت فرسا خواهد بود. برای رفع نگرانی های خود درباره مشکلاتی که نظافت حیاط شما به همراه دارد، با تهیه یک واترجت خانگی با خیالی آسوده از آخر هفته ی خود لذت ببرید.

… ادامه مطلب »

نظافت و شستشوی سطح پارکینگ مجتمع های مسکونی و تجاری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳ اسفند ۱۳۹۵

از آنجاییکه روزانه تعداد زیادی خودرو در پارکینگ مجتمع های مسکونی و تجاری تردد می نمایند، بوجود آمدن آلودگی های مختلف بر روی سطح چنین اماکنی اجتباب ناپذیر است. این آلودگی ها می توانند شامل روغن ریخته شده از وسایل، رد لاستیک خودرو، زباله و گرد و خاک باشند. باقی ماندن این آلودگی ها به مرور زمان به سطح یا کفپوش پارکینگ ها آسیب زده و محیط را نیز غیر بهداشتی می نماید. بنابراین امر نظافت و شستشوی پارکینگ دارای اهمیت زیادی می باشد. دستگاه های نظافتی اسکرابر ، سوییپر و واتر جت ابزار های مختلفی هستند که هر کدام می توانند بخشی از انجام عملیات نظافت و شستشو را بر عهده بگیرند. بعلاوه استفاده از مواد شوینده در کنار دستگاه های واتر جت و اسکرابر می تواند اثر بخشی بهتری در از بین بردن آلودگی ها داشته باشد.

  … ادامه مطلب »

استفاده از دستگاه های نظافتی جهت نظافت و شستشوی انبار

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

انبار ها در صنایع، کارخانجات و فروشگاه های بزرگ مملو از انواع قطعات، تجهیزات و یا مواد غذایی، دارویی و .. هستند. رفت و آمد افراد و البته جابجایی این مواد به داخل و خارج انبار معمولا موجب ایجاد آلودگی هایی در سطح می شود. بنابراین نظافت و شستشوی انبار جهت از بین بردن گرد و خاک، مواد دور ریختنی و پاکسازی سطح امری مهم می باشد. روش های دستی و همچنین دستگاه نظافتی همچون سوییپر، اسکرابر و جاروهای صنعتی جهت پاکسازی و شست و شوی سطح در این محیط ها مورد استفاده قرار می گیرند. بکار گیری دستگاه های نظافت صنعتی با قابلیت بالا، سرعت قابل توجه و کیفیت مطلوب، به تدریج در محیط های صنعتی از جمله انبار ها رایج شده است.

… ادامه مطلب »