نظافت فرودگاه

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۵ شهریور ۱۳۹۶

صنعت فرودگاهی از مهم ترین صنایع هر کشور می باشد. به دلیل رفت و آمد مسافرین داخلی و خارجی ظاهر فرودگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. نظافت فرودگاه ها بخش های متفاوتی را شامل می شود که هر کدام نیازمند مدیریت و بهره گیری از یک روش مفید نظافتی می باشند. نظافت سالن های انتظار، جاروب محوطه باند فرودگاه، شستشوی نمای فرودگاه، نظافت داخل هواپیما و… موارد متفاوت نظافت برای برقراری نظافت کامل در فرودگاه ها هستند. به دلیل گستره وسیع و متنوع بند های نظافتی در فرودگاه، بهتر است از دستگاه های نظافت صنعتی مانند پولیشر، اسکرابر، سوییپر، واترجت صنعتی و جاروبرقی صنعتی استفاده نمود.

… ادامه مطلب »

شستشوی نمای ساختمان ها در سطح شهر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

توسعه شهرها سبب مهاجرت روزانه افراد بسیاری از حومه و اطراف به شهرها شده است به همین دلیل با توجه به افزایش جمعیت شهرنشینی ، شاهد افزایش روزافزون تعداد ساختمان ها در سطح شهر هستیم و ساختمان ها امروزه نقش عمده ای را در زیباسازی این شهر ایفا می نمایند. بدین منظور حفظ ظاهر این ساختمان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از سوی دیگر عوامل متعددی در برهم زدن شکل ظاهری ساختمان و در نتیجه زیبایی شهرها همچون گرد و غبار، عوامل آب و هوایی، دوده و آلاینده های ناشی از سوخت خودروها و … تاثیرگذار می باشند که با انجام نظافت و شستشوی موثر نمای خارجی ساختمان می توان از بروز این آلودگی ها جلوگیری نموده و با شستشوی نمای خارجی ساختمان ها بر زیبایی شهر افزود. از طرف دیگر ارتفاع ساختمان ها شستشو و نظافت را کمی دشوار نموده است و با استفاده از شیوه های سنتی نظافتی این امر امکان پذیر نمی باشد لذا امروزه تجهیزات نظافتی، شستشوی نمای ساختمان را امکان پذیر نموده اند. یکی از کارآمدترین این دستگاه ها، تجهیزات نماشویی می باشد که با قابلیت منحصر به فرد خود شستشوی نما را با کیفیت بالایی امکان پذیر نموده است.

… ادامه مطلب »

نظافت هتل

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ شهریور ۱۳۹۶

هتل ها از مراکز جذب گردشگر بوده و حفظ زیبایی و پاکیزگی آن ها بسیار حائز اهمیت است. به دلیل وسعت هتل و نیاز به نیروی خدماتی زیاد، شستشو و نظافت در هتل ها مشکلاتی را در بر خواهد داشت. شیوه دستی نظافت در اماکن وسیع و پر ترددی مانند هتل ها، مناسب نبوده و مشکلات فراوانی خواهد داشت. به همین دلیل می بایست از شیوه های نظافت صنعتی به منظور بهینه سازی و بهبود عملکرد نظافت استفاده کرد. برخی از دستگاه هایی که در هتل بسیار کاربرد دارند عبارت اند از اسکرابر، واترجت صنعتی، جاروبرقی صنعتی، پولیشر و… که در ادامه کاربرد آن ها در نظافت هتل را بررسی خواهیم کرد.

… ادامه مطلب »

نظافت صنعتی صنایع معدن کاری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ شهریور ۱۳۹۶

معدن و معدن کاری از صنایعی است که قسمت اعظمی از اقتصاد را در بر میگیرد. صنعت معدن نیز مانند دیگر صنایع آلودگی های گوناگونی تولید می کند. برخی از این آلودگی ها اثرات زیست محیطی بسیار مخربی می گذارند و به همین دلیل کمک به زدودن چنین آلودگی هایی از مهم ترین مسائل مدیران صنعت معدن گشته است. در صورتی که نظافت چنین سطوح ناهموار و سختی فرآیندی تخصصی بوده و نیاز است تا با بهره گیری از ابزار های تخصصی نظافت در معادن بی خطر و به بهترین نحو صورت گیرد. تجهیزات نظافت صنعتی که در این زمینه استفاده می گردند بسیار کاربردی و تخصصی می باشند.

… ادامه مطلب »

کاربرد دستگاه های نظافت صنعتی در صنایع مختلف

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ تیر ۱۳۹۶

دستگاه های نظافت صنعتی شامل سوییپر ، اسکرابر ، واترجت  و مکنده امروزه جایگزین روش های قدیمی نظافت شده و مزایای فراوانی را فراهم آورده اند. در محیط های صنعتی، از این دستگاه ها بطور گسترده جهت نظافت و شستشوی محیط استفاده می شود. رفع آلودگی های تجهیزات و قطعات، انتقال مواد و پاکسازی سطوح از دیگر عملیات هایی است که توسط تجهیزات نظافت صنعتی قابل انجام است. در این مقاله به کاربرد های هر کدام از دستگاه های نظافتی در محیط ها صنعتی و اهمیت بکارگیری آن ها پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

با توجه به معایب روش های سنتی نظافت سطوح کف و گسترش استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی، لازم است تا اطلاعات جامع تری درباره انواع گوناگون این تجهیزات و کارایی آن ها ارائه گردد. در این مقاله قصد داریم تا به تبیین انواع متفاوت رده های دستگاه های نظافت صنعتی از جمله سوییپر، اسکرابر، پولیشر و… بپردازیم و ویژگی های گوناگون آن ها را ذکر کنیم. با دارا بودن دانش فنی در این زمینه می توان خرید بهتری انجام داد. به این منظور لازم است تا در ابتدا نوع محیط و آلودگی هایی که باید شستشو شوند مشخص گردد. سپس با دانستن ویژگی های هر دستگاه، بهترین آن ها را برگزید.

… ادامه مطلب »

همه چیز در مورد مکنده صنعتی سیمان و وکیوم لودر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

در صنعت سیمان و در فرآیند تولید آن، حجم بالایی از آلاینده ها ایجاد گشته و در فضا پخش می گرد که در کارخانه های سیمان تاثیرات منفی دارد. استفاده از مکنده صنعتی سیمان یا همان وکیوم لودر می تواند با حذف این آلودگی ها، به افزایش امنیت و بهینه شدن فضا های مرتبط با سیمان کمک کند. بهترین مکمل های مکنده سیمان، ایزوله کردن خطوط انتقال دهنده و بهره گیری از غبارگیر صنعتی می باشد. در کارخانه های سیمان روزانه به طور متوسط ۱۵ تن ماده که شامل مواد اولیه، افزودنی ها، سوخت فسیلی، خاکستر و سیمان می باشد ریخته می شود. این مواد ریخته شده باعث کاهش بازده تولید، افزایش خطر و بروز مشکلات زیست محیطی می شوند و به همین دلیل می بایست برای جمع آوری و دفع یا انتقال این ذرات چاره ای اندیشید. مناسب ترین روش استفاده از وکیوم لودر است.

… ادامه مطلب »

کفپوش چوبی به چه روش هایی نظافت و شستشو می شود؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

کفپوش چوبی، از جمله کفپوش های مورد استفاده در محیط های خانگی، اداری و ورزشی می باشد. پارکت ها و لیمنت ها از جنس چوب یا مشتقات آن ساخته شده و در مدل های مختلفی کنار هم قرار داده می شود. این کفپوش ها به مرور زمان دچار آلودگی شده و نیازمند نظافت و شستشو هستند. بی توجهی به این امور، حتی برای بهترین نوع این سطوح، به مرور زمان آنرا نا زیبا جلوه داده و در کاهش سطح بهداشت محیط موثر است. همچنین انجام ندادن نظافت و شستشوی منظم کفپوش چوبی، طول عمر آنرا کاهش داده و موجب تحمیل هزینه هایی به افراد می شود. در ادامه مقاله، به روش های مختلف نظافت و پاکسازی سطح پارکت و لمینت پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

نقش موثر واترجت و نماشوی در نظافت و نماشویی ساختمان

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

استفاده از شیشه یا سنگ های صیقلی و براق در نمای ساختمان، یکی از گزینه های محبوب در جوامع امروزی می باشد که علاوه بر ارتقا جلوه های بصری، می تواند تاثیر مستقیمی در افزایش بهره وری و سود آوری داشته باشد. ظاهر تمیز و آراسته ساختمان ها به عنوان عمومی ترین بخش قابل رویت، نظر هر بیننده ای را به خود جلب نموده و شناختی کلی از کیفیت سیستم مدیریتی ساختمان به بیننده ارائه می دهد. از این رو نظافت و شستشوی این سطوح یا به عبارت دیگر نماشویی ، به منظور حفاظت از سطوح و به عنوان بازتابی مناسب از سیستم مدیریتی، از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. اگر چه استفاده از شیوه های سنتی، صرفه نظر از هزینه و زمان بالا، تا حدودی می تواند آلودگی های این سطوح را بر طرف سازد اما در مقایسه با شیوه های نوین و به کارگیری دستگاه های مکانیزه ایی چون واترجت ها یا نماشو ها، از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده و نمی تواند پاسخگوی مناسبی برای نیاز های نظافتی ساختمان باشد.

… ادامه مطلب »

تخریب بتن و ترمیم بتن مسلح به وسیله دستگاه واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

با رشد روز افزون صنایع ساخت و ساز ساختمانی، تخریب و ترمیم بتن یکی از بخش های مهم این پروژه ها می باشد. بتن مسلح، بتنی می باشد که درون آن میلگرد وجود دارد و به همین تخریب و یا ترمیم آن با مشکلاتی مواجه خواهد بود. از مهم ترین فاکتور های موفقیت پروژه های عمرانی، راندمان کاری بالا و صرفه اقتصادی برای پروژه می باشد؛ همچنین امنیت جامعه بشری شامل کارکنان و حاضرین در محیط، فاکتوری مهم در اجرای پروژه ها می باشد. روش اولی که وجود دارد، استفاده از چکش برقی می باشد که علاوه بر ایجاد صدای بسیار زیاد، امکان آسیب به سازه در صورت استفاده از آن وجود دارد اما با بهره گیری از دستگاه واترجت صنعتی، می توان سازه های بتنی، پل ها و بتن مسلح را تخریب کرد و حتی در مواردی که ترمیم بتن و از بین بردن خوردگی بتن لازم است، از آن بهره جست. در ذیل ترمیم بتن و روش های مختلف و مزایا و معایب آن ها را بررسی می کنیم.

… ادامه مطلب »