انواع آلودگی و راه حل های نظافت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ بهمن ۱۳۹۶

در اماکن متفاوت و به دلایل گوناگون انواع آلودگی به وجود می آید. از مهم ترین مسائلی که در مدیریت اماکن متفاوت حائز اهمیت می باشد، نظافت و شستشوی مداوم و برقراری پاکیزگی می باشد. به همین دلیل بهره گیری از یک شیوه مطمئن نظافتی که در بهینه ترین حالت اماکن متفاوت را پاکیزه گرداند مهم ترین مسئله در هر مکانی می باشد. در ادامه این مقاله آلودگی همه سطوحی که در اماکن مختلف تحت نظافت قرار می گیرند و همچنین مناسب ترین راه حل های نظافت صنعتی برای آن ها به تفصیل تشریح گشته است.

… ادامه مطلب »

خرطومی جاروبرقی، ویژگی ها و کاربرد های آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ آذر ۱۳۹۶

جاروبرقی صنعتی یکی از پرکاربرد ترین ابزارآلات در صنعت است که برای جمع آوری اجسام ریز و درشت از آن ها استفاده می شود. این امر با مکش اجسام از طریق خرطومی و انتقال به مخزن دستگاه صورت می گیرد. علاوه بر جاروبرقی صنعتی دستگاه های بسیاری از خرطومی ها استفاده می کنند که معمولا با آب یا فشار هوا برای ایجاد خلاء و مکش کار می کنند. برای درک بهتر اهمیت خرطومی ها لازم است تا کارایی و مواد تشکیل دهنده آن ها مورد بررسی قرار گیرد.

 

… ادامه مطلب »

نظام آراستگی (۵S)

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۲ آذر ۱۳۹۶

نظام آراستگی یا همان نظام ۵S از مهم ترین دستورالعمل هایی است که به منظور بهبود ظاهر می بایست در هر سازمان و مکانی اجرا گردد. رعایت نظام آراستگی مزایای بسیاری دارد از جمله: موجب جلوگیری از اتلاف منابع، بهبود کیفیت، افزایش رضایت کارکنان، ارتقا بهره وری، بهبود جلوه های بصری، افزایش طول عمر مفید تجهیزات و… که با توجه به دستورالعمل های موجود به منظور برقراری نظام آراستگی، همه مزایای بالا به سادگی قابل دستیابی می باشند. از مهم ترین ملزومات برقراری نظام آراستگی ۵s، نظافت مداوم و جلوگیری از بهم ریختگی و آلوده شدن سطوح می باشد. از موثر ترین روش های نظافت محیط به منظور رعایت نظام ۵s بهره گیری از دستگاه های نظافت صنعتی می باشد.

… ادامه مطلب »

با توجه به افزایش جمعیت جویای علم و دانش در کشور، مراکز آموزشی و مدارس بسیاری در سطح شهرها تاسیس می گردند. حفظ آرامش و برقراری شرایط مطلوب به منظور تمرکز بیشتر افراد در این مکان ها متاثر از فاکتورهای بسیاری می باشد. یکی از این فاکتور های تاثیر گذار انجام نظافت بهینه سطوح و حفظ بهداشت و پاکیزگی محیط می باشد که در این صورت سلامت افراد تضمین شده و افراد انگیزه بیشتری جهت کسب علم در محیطی با این شرایط خواهند داشت. ناکارآمدی شیوه های نظافتی سنتی و عدم کارایی این روش ها در بسیاری از فضاها، تولید کنندگان تجهیزات نظافتی را به طراحی و تولید طیف وسیعی از این تجهیزات مطابق با نیازهای نظافتی محل مورد نظر ترغیب نموده است. … ادامه مطلب »

انواع دستگاه نظافت صنعتی برای شستشوی سطوح مختلف

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۵ آبان ۱۳۹۶

شستشوی سطوح مراکز تجاری، محیط های صنعتی یا یک انبار بزرگ همیشه یک چالش بوده و از مسائل مهم نگهداری و رسیدگی به این نواحی می باشد. برای نظافت این سطوح بزرگ تنها نیاز به نیروی خدماتی نمی باشد و باید از دستگاه نظافت صنعتی در انواع مختلف استفاده کرد تا هرچه سریعتر و با کیفیت تر نظافت این سطوح انجام شود. در این مقاله به دستگاه نظافت صنعتی در مدل ها و کاربردهای مختلف اشاره می شود.

… ادامه مطلب »

شستشوی و نظافت بهینه مبلمان با استفاده از دستگاه مبل شوی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۰ آبان ۱۳۹۶

مبلمان تاثیر بسزایی در زیبایی و دکوراسیون محیط دارد. با توجه به میزان استفاده روزمره افراد از این وسیله در بسیاری از فضاهای داخلی اعم از منازل، مکانهای اداری-تجاری و بسیاری از محیط های دیگر، انواع آلودگی ها سطح مبلمان را می پوشاند که این امر از زیبایی این وسیله کابردی می کاهد و از جلوه بصری محیط می کاهد. در اینجا بحث نظافت و شستشوی بهینه مبلمان و چگونگی به انجام رساندن آن به میان می آید که بدون آسیب به بافت پارچه و برهم زدن شکل ظاهری مبل مد نظر قرار می گیرد. در این مقاله نظافت بهینه مبلمان و چگونگی شستشوی آن با استفاده از دستگاه مبل شوی را مورد بررسی قرار می دهیم.

… ادامه مطلب »

نظافت فرودگاه

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۵ شهریور ۱۳۹۶

صنعت فرودگاهی از مهم ترین صنایع هر کشور می باشد. به دلیل رفت و آمد مسافرین داخلی و خارجی ظاهر فرودگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. نظافت فرودگاه ها بخش های متفاوتی را شامل می شود که هر کدام نیازمند مدیریت و بهره گیری از یک روش مفید نظافتی می باشند. نظافت سالن های انتظار، جاروب محوطه باند فرودگاه، شستشوی نمای فرودگاه، نظافت داخل هواپیما و… موارد متفاوت نظافت برای برقراری نظافت کامل در فرودگاه ها هستند. به دلیل گستره وسیع و متنوع بند های نظافتی در فرودگاه، بهتر است از دستگاه های نظافت صنعتی مانند پولیشر، اسکرابر، سوییپر، واترجت صنعتی و جاروبرقی صنعتی استفاده نمود.

… ادامه مطلب »

شستشوی نمای ساختمان ها در سطح شهر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

توسعه شهرها سبب مهاجرت روزانه افراد بسیاری از حومه و اطراف به شهرها شده است به همین دلیل با توجه به افزایش جمعیت شهرنشینی ، شاهد افزایش روزافزون تعداد ساختمان ها در سطح شهر هستیم و ساختمان ها امروزه نقش عمده ای را در زیباسازی این شهر ایفا می نمایند. بدین منظور حفظ ظاهر این ساختمان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از سوی دیگر عوامل متعددی در برهم زدن شکل ظاهری ساختمان و در نتیجه زیبایی شهرها همچون گرد و غبار، عوامل آب و هوایی، دوده و آلاینده های ناشی از سوخت خودروها و … تاثیرگذار می باشند که با انجام نظافت و شستشوی موثر نمای خارجی ساختمان می توان از بروز این آلودگی ها جلوگیری نموده و با شستشوی نمای خارجی ساختمان ها بر زیبایی شهر افزود. از طرف دیگر ارتفاع ساختمان ها شستشو و نظافت را کمی دشوار نموده است و با استفاده از شیوه های سنتی نظافتی این امر امکان پذیر نمی باشد لذا امروزه تجهیزات نظافتی، شستشوی نمای ساختمان را امکان پذیر نموده اند. یکی از کارآمدترین این دستگاه ها، تجهیزات نماشویی می باشد که با قابلیت منحصر به فرد خود شستشوی نما را با کیفیت بالایی امکان پذیر نموده است.

… ادامه مطلب »

نظافت هتل

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ شهریور ۱۳۹۶

هتل ها از مراکز جذب گردشگر بوده و حفظ زیبایی و پاکیزگی آن ها بسیار حائز اهمیت است. به دلیل وسعت هتل و نیاز به نیروی خدماتی زیاد، شستشو و نظافت در هتل ها مشکلاتی را در بر خواهد داشت. شیوه دستی نظافت در اماکن وسیع و پر ترددی مانند هتل ها، مناسب نبوده و مشکلات فراوانی خواهد داشت. به همین دلیل می بایست از شیوه های نظافت صنعتی به منظور بهینه سازی و بهبود عملکرد نظافت استفاده کرد. برخی از دستگاه هایی که در هتل بسیار کاربرد دارند عبارت اند از اسکرابر، واترجت صنعتی، جاروبرقی صنعتی، پولیشر و… که در ادامه کاربرد آن ها در نظافت هتل را بررسی خواهیم کرد.

… ادامه مطلب »

نظافت صنعتی صنایع معدن کاری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ شهریور ۱۳۹۶

معدن و معدن کاری از صنایعی است که قسمت اعظمی از اقتصاد را در بر میگیرد. صنعت معدن نیز مانند دیگر صنایع آلودگی های گوناگونی تولید می کند. برخی از این آلودگی ها اثرات زیست محیطی بسیار مخربی می گذارند و به همین دلیل کمک به زدودن چنین آلودگی هایی از مهم ترین مسائل مدیران صنعت معدن گشته است. در صورتی که نظافت چنین سطوح ناهموار و سختی فرآیندی تخصصی بوده و نیاز است تا با بهره گیری از ابزار های تخصصی نظافت در معادن بی خطر و به بهترین نحو صورت گیرد. تجهیزات نظافت صنعتی که در این زمینه استفاده می گردند بسیار کاربردی و تخصصی می باشند.

… ادامه مطلب »