تخریب بتن و ترمیم بتن مسلح به وسیله دستگاه واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

با رشد روز افزون صنایع ساخت و ساز ساختمانی، تخریب و ترمیم بتن یکی از بخش های مهم این پروژه ها می باشد. بتن مسلح، بتنی می باشد که درون آن میلگرد وجود دارد و به همین تخریب و یا ترمیم آن با مشکلاتی مواجه خواهد بود. از مهم ترین فاکتور های موفقیت پروژه های عمرانی، راندمان کاری بالا و صرفه اقتصادی برای پروژه می باشد؛ همچنین امنیت جامعه بشری شامل کارکنان و حاضرین در محیط، فاکتوری مهم در اجرای پروژه ها می باشد. روش اولی که وجود دارد، استفاده از چکش برقی می باشد که علاوه بر ایجاد صدای بسیار زیاد، امکان آسیب به سازه در صورت استفاده از آن وجود دارد اما با بهره گیری از دستگاه واترجت صنعتی، می توان سازه های بتنی، پل ها و بتن مسلح را تخریب کرد و حتی در مواردی که ترمیم بتن و از بین بردن خوردگی بتن لازم است، از آن بهره جست. در ذیل ترمیم بتن و روش های مختلف و مزایا و معایب آن ها را بررسی می کنیم.

… ادامه مطلب »

دستگاه های نظافتی مناسب برای صنایع فلزی و تراشکاری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳ فروردین ۱۳۹۶

محیط های صنعتی برای انجام امور نظافتی خود نیازمند استفاده از دستگاه های نظافتی صنعتی می باشند. این دستگاه ها، در مقایسه با روش های دستی، کیفیت بالایی ارائه داده و در کاهش زمان نظافت موثرند. صنایع فلزی و تراشکاری از جمله این محیط ها می باشد که در بخش های مختلف آن از جاروبرقی ، اسکرابر و سوییپر استفاده می شود. این دستگاه ها با انجام عملیات نظافت سطح زمین و دستگاه ها و شستشوی کف زمین، سلامت کارمندان را تضمین نموده و موجب بهبود عملکرد ماشین های صنایع فلزی و صرفه جویی در وقت و هزینه می شوند.

… ادامه مطلب »

مصارف خانگی واترجت و نکات مهم در استفاده از آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

وجود یک حیاط در خانه می تواند شادی و نشاط به همراه داشته باشد. می توان آخر هفته خانواده یا دوستان را دور هم جمع کرد. داشتن یک کباب پز تاثیر به سزایی در جذابیت آخر هفته ی شما خواهد داشت. ساخت یک محوطه ی رویایی و آلاچیق نامیدن آن خانواده را گرد هم می آورد و با آتش روشن کردن در یکی از روزهای سرد زمستان در وسط آلاچیق، شبی رویایی برای خود و خانواده خواهید ساخت. اما تنها مشکلی که شما را از استفاده ی مفید از حیاط خانه تان باز میدارد، نظافت و شستشو محوطه ی آن است. اثر چربی روی کباب پز، تکه ذغال ها و چوب های چسبیده به کف آلاچیق و… میتواند شب زیبای شما را به یک دغدغه تبدیل کند.سابیدن لکه ها با روش های سنتی، هر چقدر هم که از مواد شوینده استفاده کنید، کاری طاقت فرسا خواهد بود. برای رفع نگرانی های خود درباره مشکلاتی که نظافت حیاط شما به همراه دارد، با تهیه یک واترجت خانگی با خیالی آسوده از آخر هفته ی خود لذت ببرید.

… ادامه مطلب »

نظافت و شستشوی سطح پارکینگ مجتمع های مسکونی و تجاری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳ اسفند ۱۳۹۵

از آنجاییکه روزانه تعداد زیادی خودرو در پارکینگ مجتمع های مسکونی و تجاری تردد می نمایند، بوجود آمدن آلودگی های مختلف بر روی سطح چنین اماکنی اجتباب ناپذیر است. این آلودگی ها می توانند شامل روغن ریخته شده از وسایل، رد لاستیک خودرو، زباله و گرد و خاک باشند. باقی ماندن این آلودگی ها به مرور زمان به سطح یا کفپوش پارکینگ ها آسیب زده و محیط را نیز غیر بهداشتی می نماید. بنابراین امر نظافت و شستشوی پارکینگ دارای اهمیت زیادی می باشد. دستگاه های نظافتی اسکرابر ، سوییپر و واتر جت ابزار های مختلفی هستند که هر کدام می توانند بخشی از انجام عملیات نظافت و شستشو را بر عهده بگیرند. بعلاوه استفاده از مواد شوینده در کنار دستگاه های واتر جت و اسکرابر می تواند اثر بخشی بهتری در از بین بردن آلودگی ها داشته باشد.

  … ادامه مطلب »

استفاده از دستگاه های نظافتی جهت نظافت و شستشوی انبار

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

انبار ها در صنایع، کارخانجات و فروشگاه های بزرگ مملو از انواع قطعات، تجهیزات و یا مواد غذایی، دارویی و .. هستند. رفت و آمد افراد و البته جابجایی این مواد به داخل و خارج انبار معمولا موجب ایجاد آلودگی هایی در سطح می شود. بنابراین نظافت و شستشوی انبار جهت از بین بردن گرد و خاک، مواد دور ریختنی و پاکسازی سطح امری مهم می باشد. روش های دستی و همچنین دستگاه نظافتی همچون سوییپر، اسکرابر و جاروهای صنعتی جهت پاکسازی و شست و شوی سطح در این محیط ها مورد استفاده قرار می گیرند. بکار گیری دستگاه های نظافت صنعتی با قابلیت بالا، سرعت قابل توجه و کیفیت مطلوب، به تدریج در محیط های صنعتی از جمله انبار ها رایج شده است.

… ادامه مطلب »

تجهیزات مکانیزه مورد استفاده در نظافت صنعتی مراکز تجاری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۶ بهمن ۱۳۹۵

زیبایی، شفافیت و پاکیزگی مراکز تجاری بسیار قابل اهمیت بوده، و در جلب توجه افراد تاثیر بسزایی دارد. حفظ پاکیزگی هم در فضای بیرونی هم فضای داخلی دارای اهمیت می باشد. به علت وسعت این مجتمع ها، نظافت آن ها کار دشواری بوده و بسیار زمان بر است. برای نظافت به صورت سنتی و دستی، نیاز به نیروی خدماتی زیادی است، به همین دلیل از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشند. همچنین به علت ارتفاع زیاد نمی توان برخی از سطوح مانند شیشه ها و نمای بیرونی ساختمان را پاک کرد و در ابزار سنتی، احتمال خطر برای نیروهای خدماتی زیاد است. بنابراین، استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی مدرن و تجهیزات مکانیزه نه تنها عملیات نظافت صنعتی را به شیوه ای بهداشتی انجام می دهند، بلکه این عملیات را سرعت بخشیده و باعث صرفه جویی در زمان، آب و مواد شوینده می شوند. استفاده از آن ها بسیار آسان بوده و به نیروی خدماتی کمتری نیاز دارند. در نتیجه در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه نیز خواهند شد. در این مقاله نظافت صنعتی فضای داخلی و خارجی یک مجتمع تجاری و استفاده از تجهیزات مدرن در آن، مورد بررسی قرار گرفته است.

 

… ادامه مطلب »

اسکرابر و پولیشر چه تفاوت هایی دارند؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳ شهریور ۱۳۹۵

برای شستشو و مراقبت از سطح انتخاب صحیح یک دستگاه نظافت صنعتی مناسب جز ضروریات می باشد که اسکرابر و دستگاه پولیشر این دسته از دستگاه ها را شامل می شوند. از آن جایی که اسکرابر ها و پولیشر ها و به خصوص اسکرابر در مدل های گوناگونی طراحی و ساخته شده اند، انتخاب مناسب ترین دستگاه باید با تحقیق و بررسی انجام پذیرد. گام نخست برای تهیه دستگاه و رفع نیاز مشتریان، شناخت نوع عملکرد دستگاه می باشد. یک اشتباه رایج در هنگام انتخاب وسیله مناسب برای شستشوی سطوح کف جاگزین کردن دستگاه کفشور و پولیشر به جای یکدیگر می باشد و برای مرتفع نمودن این اشتباه به مقایسه این دو وسیله نظافتی می پردازیم.

… ادامه مطلب »

ترولی نظافتی و انواع مختلف آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۵ تیر ۱۳۹۵

امروزه استفاده از یک ترولی نظافتی چقدر مورد اهمیت می باشد؟ تصور مردم و جامعه در مورد نظافت همراه با ترولی چگونه است؟ آیا همراه داشتن ترولی در مدت زمان نظافت تاثیر گذار است؟ جمع آوری و نظافت به همراه ترولی باعث افزایش کیفیت کاری می شود؟ ترولی کمک بسیاری در همراه داشتن انواع تجهیزات نظافتی به کاربر خواهد داشت؟ در ادامه انواع مختلفی از ترولی یا همان چرخ دستی نظافتی همراه را شرح می دهیم …

… ادامه مطلب »

سوییپر و اسکرابر و کاربرد آنها در نظافت مراکز درمانی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

نقش نظافت کارآمد زمین در حفظ استانداردهای سطح بالای بهداشت چیست؟ هنگامی که نیاز به تمیز کردن زمین در چنین سطح استاندارد بالایی مطرح می‌باشد، مهم‌ترین ملاحظاتی که باید در نظر گرفته شوند، کدامند؟ چه فضاهایی پرخطر فرض می‌شوند و سرویس‌دهنده خدمات چگونه باید مناسب‌ ترین تجهیزات و مواد شیمیایی را برای نظافت این مناطق انتخاب نماید؟ در این مقاله سعی داریم تا با پاسخ به این سوالات، به تبیین بیشتر اهمیت استفاده از سیستم های مکانیزه نظافت صنعتی نظیر اسکرابر و سوییپر بپردازیم.

… ادامه مطلب »

چرا برای نظافت از مکنده صنعتی استفاده می کنیم؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۲ فروردین ۱۳۹۵

نظافت و تمیزی در فرآیند تولید سیمان و خطوط تولید و انتقال که غالبا دارای گرد و غبار می باشد امری مهم تلقی می شود. علی رغم تکنولوژی های جدید و سعی در نگهداری و نوسازی ماشین آلات صنعتی در یک کارخانه صنعتی ریزش ها و آلایندگی ها همچنان رخ می دهند . مواد ریخته شده که شامل مواد خام، افزودنیها، سوخت های کانی، خاکستر و خود سیمان می باشد. کار در یک کارخانه سیمانی به طور متوسط و میانگین تقریبا ۱۵ تن در روز می باشد که یک هزینه قابل توجه برای شرکت ها است.

… ادامه مطلب »