اسکرابر صنعتی

دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی یک ماشین کف شور است که به صورت تخصصی برای شستشوی و خشک کردن همزمان انواع سطوح کف طراحی شده است. این دستگاه بر روی انواع سطوح شامل سنگ، سرامیک، پارکت، بتن و ... قابل استفاده می باشد. استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی به عنوان دستگاه زمین شوی، علاوه بر افزایش کیفیت شستشوی موجب افزایش سرعت عملیات نیز می گردد. 

از سوی دیگر خرید دستگاه اسکرابر صنعتی و استفاده از این دستگاه مصرف آب و مواد شوینده کاهش می یابد. کاهش نیروی انسانی و مصرف منابع کاهش هزینه ها را به همراه دارد. اما مزایای اقتصادی تنها دلیل استفاده از دستگاه زمین شور صنعتی نیست و به کارگیری دستگاه کف شور موجب ارتقاء سطح بهداشت و ایمنی محیط می گردد.

دستگاه اسکرابر صنعتی
دستگاه اسکرابر صنعتی - شرکت ابراهیم

اسکرابر صنعتی چیست ؟

اسکرابر صنعتی یک دستگاه با عملکرد مکانیزه می باشد که امروزه در بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ جایگزین روش های دستی و قدیمی برای شستشوی سطوح کف شده است. این دستگاه از دو مخزن آب تمیز و آب کثیف تشکیل شده است. مخزن آب تمیز برای نگهداری آب و مواد شوینده استفاده شده و مخزن آب کثیف برای جمع آوری آب آلوده استفاده می شود. اسکرابر صنعتی دارای انواع مختلفی است که با توجه به نوع کاربرد، ظرفیت و ویژگی های دیگر انتخاب می شوند. از جمله مهم ترین انواع اسکرابر صنعتی می توان به مدل های برقی، باتری دار و  سرنشین دار اشاره کرد. این دستگاه با سرعت و دقت بالا می تواند سطوح کف را تمیز و خشک کند. بهتر است بدانید استفاده از اسکرابر، سبب افزایش بهره وری و کاهش هزینه های نظافت نیز می شود.


ضرورت استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی برای شستشوی کف

دستگاه کف شور صنعتی مزایای زیادی دارد. این دستگاه ها سریع، کارآمد و تمیز کننده عمیق هستند. همچنین استفاده از آنها آسان است و می توان آنها را با توجه به نیازهای محیط مورد استفاده تنظیم کرد. دستگاه های کف شور صنعتی در انواع مختلفی از جمله دستی، سرنشین دار و نیمه سرنشین دار موجود هستند و قیمت آنها بسته به نوع دستگاه، ویژگی ها و ظرفیت آن متفاوت است. خرید این تجهیزات مکانیزه یک سرمایه گذاری ارزشمند برای هر کسب و کاری هستند که به نظافت سطوح کف اهمیت می دهد.

دستگاه زمین شوی صنعتی دستی
کاربرد دستگاه زمین شوی صنعتی دستی


بخش های تشکیل دهنده دستگاه اسکرابر صنعتی 

اگر چه دستگاه کف شوی صنعتی یا کف شور صنعتی در مدل های متنوع و متفاوتی عرضه می شود اما ساختار و نحوه عملکرد کف شور صنعتی در تمام مدل ها مشابه بوده و از زمان عرضه اولین زمین شوی صنعتی تا به امروز تغییر چندانی نکرده است. هر زمین شوی صنعتی یا دستگاه زمین شوی از بخش های زیر تشکیل شده است:


برس ها

سرعت چرخش و فشار بالای وارد بر برس های یک ماشین کف شور صنعتی عامل تمیز کننده سطوح کف توسط کف شور صنعتی است. برس ها از لحاظ شکل ظاهری، جنس و ابعاد متفاوت هستند.

منبع تغذیه

نیروی لازم را برای عملکرد دستگاه کفشور صنعتی فراهم می نماید.

سامانه مکش

خشک کردن زمین توسط ماشین زمین شور صنعتی یا کف شور صنعتی به صورت همزمان با شستشو انجام شده و این عملیات توسط یک تی و موتور مکنده ماشین زمین شور انجام می شود. تی آب را جمع آوری کرده، آب و آلودگی جمع شده تحت تاثیر مکش موتور مکنده ماشین کف شور به داخل شیلنگ متصل به تی کشیده شده و توسط آن به مخزن آب کثیف دستگاه اسکرابر منتقل می شوند.

مخازن

هر دستگاه کف شور دارای دو مخزن مجزا یکی برای آب و محلول شوینده و دیگری برای آب کثیف و آلودگی است.

طرز کار دستگاه اسکرابر صنعتی

مکانیزم و عملکرد تمامی دستگاه های اسکرابر صنعتی مشابه یکدیگر است، اما تنوع طراحی و تولید این دستگاه کیفیت و کارایی آن را در محیط های مختلف تحت تاثیر قرار می دهد.

طرز کار دستگاه اسکرابر صنعتی به شرح زیر است:

  1. پر کردن مخازن آب تمیز و کثیف: ابتدا باید مخازن آب تمیز و کثیف دستگاه را با آب تمیز و مواد شوینده پر کنید.
  2. پاشش آب تمیز: پس از پر کردن مخازن، دستگاه را روشن کرده و دکمه پاشش آب تمیز را فشار دهید. آب تمیز از طریق برس‌ها بر روی سطح کف پاشیده می‌شود.
  3. برس زنی: پس از پاشش آب تمیز، عملیات برس زنی آغاز می‌شود. برس‌های دستگاه با چرخش خود، آلودگی‌ها را از سطح کف جدا می‌کنند.
  4. مکش آب کثیف: پس از برس زنی، آب کثیف و آلودگی‌ها به وسیله سیستم مکش دستگاه به مخزن آب کثیف منتقل می‌شوند.
  5. خشک کردن سطح: پس از مکش آب کثیف، سطح کف با استفاده از تی لاستیکی خشک می‌شود.

در برخی از مدل‌های اسکرابر صنعتی، عملیات برس زنی و مکش آب کثیف به صورت همزمان انجام می‌شود. این امر باعث افزایش سرعت و کارایی دستگاه می‌شود.


تقسیم بندی‌های متنوع دستگاه زمین شوی صنعتی

کف شور صنعتی بر اساس ویژگی های مختلفی تقسیم بندی می گردند. شناخت صحیح نسبت به این تقسیم بندی ها می تواند در انتخاب و خرید زمین شوی صنعتی مناسب بسیار موثر باشد. انتخاب و خرید اسکرابر با توجه به این دسته بندی ها در کاهش هزینه های نظافت و قیمت زمین شوی صنعتی تاثیرگذار خواهد بود.


 کف شوی صنعتی سرنشین دار مخصوص محیط های وسیع
کفشوی صنعتی سرنشین دار مخصوص محیط های وسیع

اسکرابر آنتی باکتریال چیست؟

در فرایند نظافت و جمع آوری آلودگی ها از محیط های حساسی همچون مراکز بهداشت و درمان و بیمارستان ها استفاده از تجهیزات نظافت تخصصی سطوح میتواند به میزان زیادی در کاهش آلودگی ها و باکتری ها تاثیر داشته باشد. طراحی اسکرابر های خاص با مخازن آنتی باکتریال به کاربر امکان میدهد در چنین محیط هایی، بکارگیری دستگاه ها و تجهیزات مکانیزه نظافت میتواند به میزان زیادی در کاهش آلودگی ها جلوگیری نماید. کف شوی های آنتی باکتریال یا کف شوی بیمارستانی با مجهز بودن به سیستم noBAC مناسب مراکز درمانی می باشند.

این نوع اسکرابر ها نیز در انواع دستی و سرنشین دار ارائه میشوند و با توجه به جنس مخزن از بین رفتن 99.9 درصدی باکتری ها و میکروب ها را تضمین می نمایند. از زمین شوی های noBAC برای جلوگیری از رشد میکروب ها در سطوح ناهموار، مناطق دور از دسترس و شیارهای کوچک استفاده می شود. کف شوی های آنتی باکتریال از مخازنی به صورت دوجداره و جنس پلی اتیلن فشرده و ترکیبات شیمیایی بی خطر تولید شده است که مانع از نفوذ باکتری به داخل مخزن و خروج از آن می شود. استفاده از اسکرابر های آنتی باکتریال سبب محافظت از کاربر در برابر تماس با باکتری های خطرناک می شود.

کفشوی سرنشین دار آنتی باکتریال دارای دو برس شستشو بوده که در خلاف جهت یکدیگر کار می کنند و با تنظیم فشار برس بر روی سطوح، شستشو و نظافتی بی نقص را برای محیط به ارمغان خواهد آورد. زمین شوی های سرنشین دار آنتی باکتریال دارای مخازن بزرگی بوده که با هر بار شارژ کامل و توانایی 3 ساعت کارکرد مداوم در مساحت های بالای 4000 متر مربع را دارا می باشند.


انواع دستگاه اسکرابر صنعتی از نظر نوع هدایت

کفشور صنعتی از نظر نوع هدایت به دو دسته زمین شوی دستی و خودرویی تقسیم می گردند. در ماشین کف شور دستی، کاربر ماشین های شستشوی زمین را از عقب هدایت می کند، این در حالی است که در کف شوی سرنشین دار کاربر بر روی صندلی تعبیه شده بر روی دستگاه کف شور نشسته و به وسیله فرمان هدایت دستگاه کفشور خودرویی را مشابه یک خودرو بر عهده می گیرد. هر کدام از مدل های دستی و سرنشین دار دستگاه کفشوی دارای مزایا و ویژگی های خاص خود می باشند.

معمولا در اماکنی با مساحت پایین و یا محدودیت های عبوری مانند چینش متراکم ابزار و وسایل، استفاده از کفشور دستی در اولویت است. کف شور صنعتی با هدایت دستی به دلیل ابعاد مناسب و کوچک خود، قدرت مانور بالایی در زمینه شستشوی چنین محیط هایی دارا می باشند. در عوض در محیط های وسیع به دلیل افزایش سرعت عملیات، استفاده از دستگاه زمین شوی دارای صرفه اقتصادی می باشد.


انواع دستگاه زمین شوی صنعتی از نظر منبع تغذیه

با توجه به این که استفاده از زمین شوی صنعتی به طور معمول به محیط های مسقف و یا محیط هایی با محدودیت های آلایندگی محدود می گردد، منبع تغذیه زمین شوی صنعتی انرژی الکتریکی می باشد. استفاده از انرژی الکتریکی در دستگاه زمین شوی صنعتی علاوه بر کاهش آلودگی محیطی، به دلیل ساختار موتورهای الکتریکی موجب کاهش سطح صدا نیز می گردد. با این حال ماشین زمین شوی صنعتی برقی خود به دو دسته کف شور صنعتی کابلی و دستگاه اسکرابر باطری دار تقسیم می شود.

دستگاه های کفشور صنعتی یا ماشین کفشوی صنعتی کابلی به طور مستقیم از برق شهری تغذیه می کنند و به همین دلیل از لحاظ تامین مداوم برق هیچ مشکلی ندارند. در مقابل استفاده از دستگاه های زمین شوی کابلی به دلیل نیاز به در دسترس بودن پریز برق و خطرات ناشی از کابل برق بر روی زمین در برخی محیط ها مطلوب نمی باشد.

در چنین محیط هایی استفاده از دستگاه کف شوی صنعتی یا کفشوی باطری دار به دلیل عدم نیاز به اتصال مداوم به شبکه برق و دارا بودن قدرت مانور بالاتر ترجیح داده می شود. اما استفاده از کف شور صنعتی باید طوری طرح ریزی شود که هنگام انجام عملیات، مشکل اتمام شارژ باتری دستگاه کف شور پیش نیاید.


زمین شوی صنعتی چیست
کاربرد های دستگاه زمین شوی صنعتی یا در نظافت انبار

دیگر ویژگی های دستگاه زمین شوی صنعتی

علاوه بر تقسیم بندی کف شور صنعتی از نظر نوع هدایت و منبع تغذیه، ویژگی های متعدد دیگری نیز می تواند مبنای تفکیک مدل های مختلف اسکرابر صنعتی قرار گیرد. در ادامه به بیان برخی از این ویژگی ها می پردازیم. برخی از این ویژگی ها به طور مستقیم در قیمت زمین شوی صنعتی تاثیر گذار می باشند.


1-موتور حرکتی دستگاه اسکرابر

در مدل هایی از دستگاه زمین شوی که مجهز به موتور حرکتی می باشند، برای حرکت ماشین کف شور صنعتی به سمت جلو، نیازی به صرف انرژی توسط کاربر نمی باشد. به همین دلیل دستگاه مجهز به موتور حرکتی علاوه بر دارا بودن سرعت بیشتر، راندمان کارکردی کاربر را نیز افزایش می دهد. به طور کلی تمامی کف شور صنعتی سرنشین دار مجهز به موتور الکتریکی می باشند، اما در کف شور صنعتی دستی، وجود موتور حرکتی یک مزیت ویژه به شمار می آید.

2-سیستم ضد باکتری

هرچند استفاده از ماشین زمین شور صنعتی به عنوان یک سیستم مکانیزه نظافت صنعتی موجب افزایش کیفیت شستشوی سطح می گردد، با این حال در بسیاری از محیط ها به دلیل حساسیت بهداشتی بالا، استانداردهای دقیق تری مدنظر می باشد. کف شوی صنعتی آنتی باکتریال یا noBac، رده ویژه‌ای از دستگاه زمین شوی هستند که دارای قابلیت از بین بردن 99/9% باکتریها و میکروب ها ظرف سه روز می باشند. امروز در بسیاری از مراکز بهداشتی، درمانی، صنایع غذایی، مهدهای کودک، سرای سالمندان و... این رده از کفشور صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

3- سطح صدای پایین

بعضی از مدل های دستگاه اسکرابر صنعتی در دو ورژن استاندارد و Silent عرضه می شوند. مدل های ماشین زمین شور صنعتی Silent از لحاظ تمامی مشخصات فنی شامل کارایی، پهنای شستشوی، ظرفیت مخازن و... مشابه با مدل های زمین شوی صنعتی استاندارد هستند اما سطح صدای کمتری نسبت به آن ها دارند و در نتیجه برای استفاده در محیط های نیازمند آرامش همانند کتابخانه ها، مدارس، دانشگاه ها، محیط های اداری و ... مناسب می باشند.


 خرید بهترین دستگاه کفشوی صنعتی
آشنایی با بهترین دستگاه زمین شوی صنعتی شستشوی محوطه

کاربردهای دستگاه اسکرابر صنعتی

کفشور صنعتی دارای کاربردهای متعددی می باشند، از زمین شور صنعتی به منظور شستشوی انواع سطوح در اماکن مذهبی، مراکز تجاری-فروشگاهی و صنایع می توان استفاده نمود. برای دستیابی به حداکثر کارایی یک زمین شوی صنعتی برای کاربرد در هر محیط، کفشور صنعتی متناسب با ویژگی های آن محیط باید انتخاب نمود.


عوامل موثر در خرید هوشمندانه زمین شوی صنعتی

با توجه به رشد روز افزون کاربرد مدل های مختلف دستگاه کف شوی صنعتی در اماکن تجاری و صنعتی، امروزه شاهد تولید مدل های متعددی از کف شور صنعتی هستیم. هر چند که تنوع تولید موجب شده است تا سطح تناسب کفشور صنعتی با نیاز مشتری انطباق بیشتری داشته باشد، اما می تواند به عنوان یک عامل گیج کننده در روند انتخاب کف شور صنعتی عمل نماید.

در ادامه پارامترهای موثر در انتخاب یک دستگاه زمین شوی مناسب مورد بررسی قرار می گیرد. در هنگام خرید کفشوی علاوه بر قیمت ماشین دستگاه اسکرابر صنعتی باید به ویژگی های ماشین کف شور توجه نمود تا بتوان بهترین انتخاب را داشت. قبل از خرید زمین شوی صنعتی می توان با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان بهترین کفشور صنعتی را از نظر هزینه و کارایی انتخاب نمود.


1- طراحی دستگاه کفشوی

در طراحی کف شور صنعتی، هدف گذاری های متعددی مد نظر قرار می گیرد. در برخی مدل ها، با توجه به پیشرفت های اخیر در زمینه سیستم های الکترونیکی، اساس طراحی بر استفاده از این سیستم ها گذاشته شده است. هر چند که کف شور صنعتی در نگاه اول دارای سیستم کاربری مدرنی می باشند، اما به دلیل خرابی های متعدد متداول در سیستم های الکترونیکی پیچیده، مشکلات و هزینه های سنگین تعمیر و نگهداری را به مجموعه تحمیل می نمایند.

همچنین کار کردن با دستگاه زمین شوی معمولا برای اپراتور های فاقد تجربه و مهارت دشوار بوده و استفاده نادرست از دستگاه کف شور صنعتی در کنار پیچیدگی و ظرافت سیستم های الکترونیکی موجب افزایش میزان خرابی کفشور صنعتی می گردد.

در مقابل ماشین زمین شور صنعتی طراحی شده بر پایه سیستم های مکانیکی، از قدرت و استحکام بیشتری برخوردار بوده و میزان خرابی آن ها بسیار کمتر می باشد. به علاوه کار کردن با این نوع دستگاه زمین شوی صنعتی نیز بسیار ساده تر می باشد. ساختار و طراحی دستگاه در قیمت زمین شوی صنعتی موثر می باشد.


خرید اسکرابر صنعتی
استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی در نظافت محوطه های وسیع

2- مساحت محیط

یکی از مهم ترین پارامترهای تاثیرگذار در انتخاب صحیح دستگاه کفشوی صنعتی و همچنین قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی متراژ محیط مورد شستشوی است. هر چه متراژ محیط بیشتر باشد، این دستگاه با کارایی و پهنای شستشوی بالاتر مورد نیاز است به طوری که معمولا در محیط های دارای وسعت بالا، استفاده از دستگاه های کف شوی صنعتی سرنشین دار به دلیل توانمندی بالاتر ترجیح داده می شود.


3- تراکم محیط

علاوه بر مساحت محیط، تراکم اجزای موجود در آن نیز بسیار پر اهمیت است. اگر تراکم چینش در یک محیط بالا باشد، استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی دارای ابعاد بزرگ در آن دشوار خواهد بود. همچنین سهولت حمل و نقل و جابجایی کفشوی صنعتی بین طبقات مختلف و قابلیت حمل دستگاه زمین شوی صنعتی با آسانسور یا سیستم های بالابر موجود نیز باید مورد توجه قرار گیرد.


4- دسترسی به برق

دستگاه اسکرابر صنعتی کابلی یا ماشین زمین شوی برقی نیازمند اتصال مداوم به برق شهری می باشند، به همین دلیل استفاده از کف شور صنعتی تنها در محیط هایی با سهولت دسترسی به پریز برق، پیشنهاد می گردد. در کنار این مورد در مکان هایی با حجم بالای تردد، استفاده از کف شور صنعتی شارژی به دلیل عدم وجود کابل و مشکلات مربوطه توصیه می شود. توجه داشته باشید که این ویژگی در دستگاه به طور مستقیم در قیمت زمین شوی صنعتی تاثیر گذار است.


5- سهولت نظافت ماشین های شستشوی زمین

در برخی دستگاه اسکرابر به دلیل عدم امکان شستشو و تخلیه صحیح کفشور صنعتی، بخشی از آب کثیف در اتصالات و زوایای کف شور صنعتی بر جای مانده و در طولانی مدت خود تبدیل به یک عامل انتشار آلودگی می شود. به همین دلیل در استاندارد بهداشتی HACCP، در دسترس بودن تمامی بخش ها برای نظافت و امکان تخلیه کامل مخازن آب به طور دقیق ذکر شده است و تنها کفشور صنعتی دارای این مشخصه ها از لحاظ بهداشتی توسط استاندارد HACCP تایید می شوند.


6- سطح بهداشت مورد نیاز محیط

اگرچه حفظ بهداشت و پاکیزگی در تمامی محیط ها مهم می باشد، اما در برخی محیط ها همانند بیمارستان ها، آشپرخانه های صنعتی، کارخانه های مرتبط با صنایع غذایی، سرای سالمندان، مهد های کودک و... حساسیت های بهداشتی ویژه ای وجود دارد. به همین دلیل در این محیط ها استاندارد های بهداشتی بالاتری مد نظر قرار می گیرد.

خرید زمین شوی صنعتی یا ماشین کف شور صنعتی noBac یا آنتی باکتریال مدل هایی هستند که به دلیل تجهیز مخازن به مواد معدنی و ترکیبات انحصاری، موجب از بین بردن باکتری های جمع آوری شده از محیط ظرف مدت سه روز تا میزان 99/99 % می گردند. بنابراین در محیط هایی همچون بیمارستان‌ها، استفاده از این نوع دستگاه زمین شوی ترجیح داده می شود.


خرید بهترین کف شور صنعتی
آشنایی با بهترین دستگاه اسکرابر دستی ابراهیم

مزایای خرید دستگاه زمین شوی صنعتی

خرید و کاربرد انواع دستگاه زمین شوی صنعتی با قیمت مناسب در مقایسه با روش های سنتی شست و شوی کف دارای مزایای متعدد می‌باشد. در ادامه با بیان برخی از این مزایا به تشریح کامل این موضوع می پردازیم.


1- افزایش کیفیت شستشو

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از کف شوی صنعتی، افزایش کیفیت شستشوی کفپوش ها می باشد. استفاده از دستگاه زمین شوی کارآمد باعث می شود که هر گونه آلودگی سرسخت به نحو موثر از سطح جدا شده و توسط سیستم مکش دستگاه کفشوی صنعتی از محیط خارج شود. بنابراین با استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی سطح کفپوش همواره ظاهری زیبا و جلادار خواهد داشت. این زیبایی تاثیری خوشایند در افراد حاضر در محیط، مراجعین و مشتریان ایجاد نموده و بسیار حائز اهمیت است.


2- افزایش سطح بهداشت

شستشوی و خشک کردن در روش های سنتی دارای مشکلات بهداشتی متعددی می باشد. در شستشوی توسط تی ابتدا تی توسط آب تمیز موجود در سطل خیس شده و با کشیدن تی مرطوب بر روی دستگاه زمین شوی عملیات شستشو انجام می گردد. در این مرحله تی کثیف شده و فرو بردن مجدد آن در سطل آب تمیز ماشین زمین شور، موجب آلوده شدن آب موجود در سطل می شود.

در حقیقت در روش شستشوی سنتی، تی به طور مداوم آلودگی را بر روی دستگاه زمین شوی پخش می کند. این در حالی است که در دستگاه زمین شوی به دلیل تجهیز کف شوی صنعتی به سیستم مکانیزه برس و تی و همچنین بر خورداری از مخزن آب تمیز و کثیف مجزا عملیات شستشوی به روشی عمیق و بهداشتی انجام می پذیرد.


3- افزایش سرعت عملیات

برآوردهای آماری نشانگر آن است که روش های دستی شستشوی کف، در حالت نسبتا بهینه دارای راندمانی کاری بیش از 160 متر مربع در ساعت نخواهد بود. این در حالی است که دستگاه‌های کفشوی صنعتی دارای توانایی شستشوی 900 تا 5000 مترمربع در ساعت می باشند. بنابراین می توان بیان نمود که دستگاه اسکرابر صنعتی وابسته به نوع و پهنای شستشوی خود، می توانند سرعت انجام عملیات را تا بیش از 30 برابر افزایش دهند.


 دستگاه اسکرابر صنعتی ابراهیم
شستشوی بهینه سطوح با دستگاه اسکرابر صنعتی

4- افزایش صرفه اقتصادی

آمارهای جهانی از موسسات معتبر بین المللی از جمله ISSA حاکی از آن است که در حدود 90 درصد از هزینه های شستشوی و نظافت محیط مرتبط با هزینه نیروی انسانی می باشد. با توجه به اینکه دستگاه زمین شوی صنعتی بسته به مدل دارای کارایی 6 تا 32 برابر روش دستی می باشند، استفاده از این شیوه مکانیزه نظافت صنعتی در طولانی مدت با استفاده از ماشین زمین شور، موجب کاهش هزینه و افزایش صرفه اقتصادی به دلیل کاهش نیروی انسانی مورد نیاز یا بازه زمانی کار نیروهای خدماتی می گردد.

از سوی دیگر خرید دستگاه زمین شوی و استفاده از آن در عملیات شستشوی سطوح کف موجب افزایش طول عمر مفید کفپوش شده و قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی را پوشش می دهد. این مسأله به افزایش کیفیت شستشو، از بین بردن کامل آلودگی ها از روی سطح، جمع آوری و مکش کامل آب و خشک نمودن سریع سطح کفپوش و کاهش میزان مصرف آب و مواد شوینده در نتیجه استفاده از کف شوی صنعتی باز می گردد. بدین ترتیب با انجام صحیح و اصولی عملیات شستشوی سطوح کف با استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی از هزینه های هنگفت ترمیم یا تعویض کفپوش ها جلوگیری خواهد شد.


5- کاهش مصرف آب و مواد شوینده

با توجه به سیستم قدرتمند برس زنی در کفشور صنعتی و توانایی بالای آن در حذف فیزیکی آلودگی ها و رسوبات از روی زمین ، هنگام کاربر دستگاه های کفشور صنعتی نیاز به استفاده از مواد شوینده و آب تا حد بالایی کاهش می یابد. کاهش مصرف آب و مواد شوینده علاوه بر کاهش هزینه ها، از لحاظ سازگاری با محیط زیست نیز از ویژگی های ارزشمند دستگاه کفشوی می باشد.


6- کاهش مزاحمت برای افراد حاضر در محیط

زمان خشک شدن زمین هنگام استفاده از روش های سنتی برای شستشوی کف طولانی است و تردد افراد بر روی سطوح مرطوب به آلودگی مجدد آنها می انجامد در نتیجه تا خشک شدن کامل یک بخش، امکان رفت و آمد در آن وجود ندارد. همین امر موجب ایجاد مشکلات متعدد در محیط های کاری و تجاری می گردد. حال آنکه در صورت استفاده از دستگاه اسکرابر به عنوان یک روش مکانیزه نظافت صنعتی، سیستم خشک کن دستگاه زمین شوی را به سرعت خشک نموده و مشکلات مربوطه را مرتفع می نماید.


7- کاهش صدمات و جراحات

شستشوی و نظافت مداوم سطوح موجب احتمال لغزش و سر خوردن افراد بر روی سطح را کاهش می دهد. آسیب های ناشی از سر خوردن، یکی از متداول ترین نوع صدمات در محیط های کاری می باشند که با استفاده صحیح از سیستم شستشوی و خشک کن در دستگاه های دستگاه اسکرابر صنعتی یا کف شوی صنعتی تا حد زیادی برطرف می گردند.


قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی 

 کیفیت بالای شستشو با دستگاه زمین شوی صنعتی، موجب محبوبیت روز افزون دستگاه های کفشوی صنعتی و استفاده گسترده آن در فرایند نظافت گشته است. قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب و خرید کفشور صنعتی است. کف شوی صنعتی با بهره مندی از مکانیزم های خاص شستشو، موجب بهینه شدن فرآیند نظافت می شود.

مزایای متعدد کاربرد انواع اسکرابر صنعتی مانند افزایش سرعت شستشو و کیفیت ارائه شده، باعث رشد استفاده از کفشور صنعتی و جایگزینی آن بجای شیوه های سنتی گردیده است. قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی و تجهیزات مکانیزه نظافت یکی از دغدغه های اصلی در هنگام تهیه و خرید کف شوی صنعتی دستی می باشد.

تنوع گسترده اسکرابر صنعتی تنوع قیمت کف شوی صنعتی را به دنبال دارد. به علاوه این تنوع در طراحی و قیمت اسکرابر به شما اجازه میدهد دستگاه مناسب محیط کار خود را انتخاب نموده و از آن در فرایند نظافت بهینه محیط مورد نظر خود استفاده نمایید. عوامل مختلفی در قیمت دستگاه زمین شوی صنعتی تاثیر گذارند. خرید اسکرابر صنعتی باید با توجه به قیمت زمین شوی صنعتی و مناسب بودن آن با شرایط محیط مورد نظر شما و سایر معیار های تاثیر گذار در فرایند نظافت صورت گیرد تا نظافت بهینه برای شما تحقق پذیرد.


خرید دستگاه اسکرابر


عوامل موثر بر قیمت اسکرابر

همانطور که گفته شد قیمت زمین شوی صنعتی بسته به مدل و ساختار آن از تنوع بالایی برخوردار است. این تنوع ساختاری، تفاوت قیمت کف شوی صنعتی را به همراه دارد. دستگاه زمین شوی صنعتی در مدل های دستی و سرنشین دار ارائه میشود که در موارد مختلف نظافت مجموعه ها مورد استفاد قرار میگیرند.

تفاوت ویژگی ها و مزایای ماشین زمین شور و تجهیزات، از اصلی ترین دلایل تفاوت قیمت اسکرابر صنعتی میباشد. شناخت محصولات کف شوی صنعتی و تجهیزات نظافت مکانیزه در انتخاب کف شوی صنعتی بهینه نظافت محیط شما تاثیر مثبتی خواهد داشت. در خصوص خرید اسکرابر صنعتی برخی عوامل موثر در قیمت اسکرابر در ادامه بررسی شده اند:


کیفیت ساخت ماشین های شستشوی زمین

قیمت دستگاه کفشوی صنعتی با توجه به قطعات و مواد به کار گرفته شده در ساخت کف شوی صنعتی افزایش یا کاهش خواهد داشت. کف شوی صنعتی با توجه به اینکه در شرایط مختلف و سخت مورد استفاده قرار میگیرند، باید از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشند تا ماندگاری و دوام داشته باشند.

جمع آوری آلاینده ها و تماس مکرر با این مواد نباید وقفه ای در کار کفشور صنعتی ایجاد نماید. به همین جهت کیفیت ساخت ماشین های شستشوی زمین در هنگام خرید کف شوی صنعتی از عوامل تاثیر گذار در قیمت اسکرابر صنعتی میباشد.


نوع ساختار و کاربری

ساختار اسکرابر ها از نوع هدایت، پهنای شستشو و حجم مخازن کف شوی صنعتی تا کاربرد آن در محیط های مختلف را شامل خواهد شد. این عوامل به صورت مستقیم بر قیمت اسکرابر تاثیر گذار هستند. مدل های سرنشین دار یا دستی از انواع ساختار این کفشور صنعتی هستند و اسکرابر های سخت کار و یا بیمارستانی تنوع کاربری دستگاه زمین شوی را شامل می شوند. عواملی همچون حجم مخازن، پهنای نظافت و توان کف شوی صنعتی در شستشوی سطوح نیز به دلیل تاثیر گذاری در ساختار و طراحی کف شوی صنعتی و کاربری آن در هنگام خرید دستگاه اسکرابر بر قیمت زمین شوی صنعتی موثر هستند.


خرید کف شوی صنعتی

منبع تغذیه

همانطور که گفته شد، طراحی دستگاه اسکرابر بر اساس نوع کاربری و محیط کاربرد ماشین های شستشوی زمین، مختلف است. این تفاوت ها در نوع منبع تغذیه کفشور صنعتی نیز تاثیر گذار است و کف شوی صنعتی میتواند از طریق مختلفی تامین انرژی گردد. برخی از انواع زمین شوی صنعتی به موتور دیزلی و برخی به موتور الکتریکی مجهزند. اسکرابر های الکتریکی، از طریق برق یا باتری تامین انرژی می شوند. این امر دستگاه اسکرابر را سازگار با محیط زیست نموده است.

همچنین، در هنگام خرید دستگاه اسکرابر استفاده از مدل های باتری دار محدودیت جابجایی کف شوی صنعتی را نیز برطرف می نماید. این تفاوت در روش های تامین انرژی در قیمت اسکرابر تاثیرگذار است. سهولت کاربری مدل های باتری دار و کاهش نیاز نگهداری و مراقبت از منبع تغذیه کف شوی صنعتی، قیمت اسکرابر باتری دار را بالا برده است.


برند سازنده زمین شوی صنعتی

شرکت های مختلفی در راستای ارائه تجهیزات و ماشین های شستشوی زمین فعالیت دارند. برخی سابقه بالا و برخی تازه فعالیت خود را شروع کرده اند. این امر اهمیت استفاده از محصولات مجموعه ای که سابقه بیشتری در ارائه تجهیزات نظافت صنعتی دارند را نشان میدهد.

قطعا خرید اسکرابر صنعتی از مجموعه ای که سابقه بیشتر دارد، انتخاب بهینه و کارآمدی خواهد بود. به همین جهت، برند کفشور صنعتی از عوامل موثر در قیمت اسکرابر است. باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که مجموعه ای با سابقه بالاتر در ارائه تجهیزات نظافت صنعتی، خدمات پس از فروش و پشتیبانی بهتری نیز ارائه می دهد.


نکات مهم در خرید اسکرابر

ساختار تجهیزات نظافت مکانیزه همچون ماشین های شستشوی زمین، به گونه ای است که بتوانید از آنها در محیط های مختلف با شرایط گوناگون استفاده نمایید، از این رو این دستگاه در انواع دستی و سرنشین دار ارائه شده است تا بسته به نیاز کاربر خرید دستگاه اسکرابر صنعتی انجام شود.

قیمت اسکرابر صنعتی بسته به ویژگی های قابل ارائه متفاوت است. با این حال تنها در نظر گرفتن قیمت دستگاه کف شوی سالن نمیتوانید دستگاه مطلوب و کارآمد را انتخاب نمایید. در نظر داشتن برخی نکات مهم میتواند به شما در انتخاب و خرید کف شوی صنعتی و دستگاه زمین شوی صنعتی مناسب کمک نماید.

قیمت اسکرابر صنعتی سرنشین دار

نوع آلودگی

آلاینده ای که در محیط با آن مواجه هستید، به میزان زیادی با انتخاب کف شوی صنعتی مناسب ارتباط دارد. انتخاب اسکرابر باید با توجه به حجم و نوع آلودگی صورت گیرد تا کیفیت مطلوب از نظافت با کفشور صنعتی کسب شود. دستگاه زمین شوی صنعتی با حجم مخزن بالا، و فشار مناسب برس قادر به جدا سازی بهتر آلاینده ها و جمع آوری حجم بیشتری از آن خواهد بود. این در حالی است در برابر آلودگی های کم حجم استفاده از زمین شوی صنعتی یا دستگاه کفشوی کوچک کاربردی تر و آسانتر خواهد بود.


محیط مورد استفاده

استفاده از زمین شوی صنعتی کوچک دستی در محیط های گسترده و صنعتی عملا مناسب نبوده و کیفیت مطلوبی از نظافت را برای مجموعه شما به همراه نخواهد داشت. در این محیط ها بیشتر از قیمت زمین شوی صنعتی یا اسکرابر، کارایی و تناسب آن با محیط اهمیت دارد. از این جهت توجه به محیط کاربرد کفشور صنعتی از دیگر نکاتی است که در هنگام خرید اسکرابر باید به آن توجه داشته باشید.

ممکن است قیمت اسکرابر سرنشین دار سخت کار برای نظافت تخصصی کفپوش های مجموعه بالا با کف شوی صنعتی باشد، اما این موضوع میتواند در به عنوان سرمایه گذاری نظافتی مجموعه، به میزان زیادی در کاهش هزینه های تعمیرات کفشوی یا بروز آسیب در سطوح مورد نظافت تاثیر داشته باشد.

شما میتوانید برای انتخاب کف شوی صنعتی و دستگاه اسکرابر و خرید کف شوی صنعتی با قیمت مناسب و ویژگی های کاربردی و استفاده از آن در مجموعه مورد نظر خود از مشاوره کارشناسان شرکت ابراهیم بهره مند شوید. همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت کف شوی صنعتی با شماره تلفن ۸۷۱۸۴-۰۲۱ با کارشناسان ما در تماس باشید.

مرتب سازی براساس :

شیوه نمایش :

1 2

کارخانه سازنده :

پهنای شستشو (سانتیمتر) :

کارایی تئوری (متر مربع بر ساعت) :

موتور حرکتی :

تعداد برس :

نوع هدایت :

آنتی باکتریال :

منبع تغذیه :

دستگاه اسکرابر ایرانی
دستگاه اسکرابر ایرانی - 55K40

دستگاه اسکرابر ایرانی 55K40 یک زمین شوی صنعتی کابلی

مشاهده جزئیات مقایسه
1 2