نظافت بیمارستان

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

انجام با کیفیت نظافت بیمارستان به جهت کاهش شیوع بیماری ها و مراقبت های بهداشتی از بیماران و سایر مراجعین بسیار حائز اهمیت می باشد. اما این مکان ها عموما مستعد انواع آلودگی های میکروبی و محیطی هستند که عدم کنترل این آلاینده ها خطرات جبران ناپذیری را به بار می آورد. سازمان بهداشت جهانی قوانین و دستورات بسیاری را به منظور کاهش مرگ و میر ناشی از آلودگی بیمارستان ها وضع نموده است که رعایت این اصول نقش چشم گیری را در حفظ بهداشت و سلامت افراد در این مکان ایفا می نماید. امروزه به جهت انجام بهینه امور نظافتی در بیمارستان ها، طیف گسترده از تجهیزات نظافت صنعتی بکار گرفته می شوند. البته با توجه به جنس کفپوش و میزان آلاینده های موجود بر سطوح، انواع متفاوتی با کارکردهای متنوع جهت ایجاد سهولت در امور نظافت بیمارستانی مورد استفاده قرار می گیرند.

… ادامه مطلب »

انواع آلودگی و راه حل های نظافت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ بهمن ۱۳۹۶

در اماکن متفاوت و به دلایل گوناگون انواع آلودگی به وجود می آید. از مهم ترین مسائلی که در مدیریت اماکن متفاوت حائز اهمیت می باشد، نظافت و شستشوی مداوم و برقراری پاکیزگی می باشد. به همین دلیل بهره گیری از یک شیوه مطمئن نظافتی که در بهینه ترین حالت اماکن متفاوت را پاکیزه گرداند مهم ترین مسئله در هر مکانی می باشد. در ادامه این مقاله آلودگی همه سطوحی که در اماکن مختلف تحت نظافت قرار می گیرند و همچنین مناسب ترین راه حل های نظافت صنعتی برای آن ها به تفصیل تشریح گشته است.

… ادامه مطلب »

میزان پاکیزگی و کیفیت در خدمات رسانی در اماکن پر ترددی همچون هتل ها نقش چشم گیری در جلب رضایت میهمانان دارد. درک این مساله موجب شده است که امروزه در این اماکن انواع تجهیزات مدرن نظافت صنعتی و خدماتی خانه داری بکار گرفته می شود. بکارگیری این تجهیزات تاثیر بسزایی در ارتقای کیفیت نظافت و خدمات رسانی در این مراکز ایفا نموده است. از این جهت امروزه طیف گسترده ای از این تجهیزات در هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از پر کاربرد ترین آنها ترولی هتلی می باشد. این تجهیزات از قابلیت های منحصر به فردی برخوردار بوده که سبب سرعت و سهولت در امور خدماتی همچون تعویض ملحفه، حوله و انواع وسایل کاربردی مسافران شده اند. بعلاوه این تجهیزات مکمل مناسبی برای دستگاه های نظافت صنعتی نیز می باشند که حفظ سلامت و ارتقای بهداشت کلی فضاهای داخلی هتل را تضمین می نمایند.

… ادامه مطلب »

جدول عیب یابی دستگاه واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۳ دی ۱۳۹۶

واترجت صنعتی یکی از کارآمدترین تجهیزات نظافت صنعتی است که کاربردهای فراوانی در صنایع دارد. اما در مواردی برخی عوامل سبب سوء عمل یا عملکرد نادرست این دستگاه ها می شوند که اکثریت این مشکلات به سادگی قابل حل بوده و با چند ترفند ساده می توان اقدام به رفع این مشکلات نمود. از طرفی با توجه به سیستم های حساس دستگاه واترجت صنعتی آشنایی کاربر با بخش های مختلف دستگاه به منظور آگاهی وی از مشکلات احتمالی ضروری می باشد. بخش های اصلی واترجت صنعتی شامل لنس، تفنگی، شلنگ فشار قوی، پمپ، موتور، انواع نازل می باشد که ممکن است در هنگام شروع عملیات شستشوی توسط واترجت صنعتی با مشکلات بسیاری ناشی از کارکرد نامناسب هر یک از این بخش ها مواجه شویم. در ادامه می توانید جدول عیب یابی دستگاه واترجت صنعتی را به منظور رفع مشکلات احتمالی مشاهده نمائید.

… ادامه مطلب »

استفاده از مکنده صنعتی مناسب همراه با ماشین آلات کفسابی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۶ دی ۱۳۹۶

فرآیند کفسابی سطوح با ایجاد سایش لایه های رویی و با هدف ایجاد درخشش هر چه بیشتر در سطوح صورت می پذیرد که این عملیات همواره با ایجاد حجم بالایی غبارات ریز همراه می باشد که محیط را دچار آلودگی نموده و از سویی روند کلی کفسابی را نیز با مشکل مواجه می نماید. به منظور کنترل و جلوگیری از انتشار این آلودگی ها در محیط استفاده از دستگاه های مکنده صنعتی همراه با ماشین آلات کفسابی راهکاری بسیار مناسب می باشد.

… ادامه مطلب »

تجهیزات نظافت صنعتی جهت شستشوی آلودگی ها از سطح مورد استفاده قرار می گیرند و این تجهیزات از توان نظافتی بالایی برخوردار می باشند. با هر بار استفاده از این تجهیزات محیطی کاملا پاکیزه به ارمغان می آید اما وجود برخی شرایط محیطی همچون حجم بالای تردد افراد، موجب ایجاد آلودگی های موضعی در سطوح کف می شود که به منظور ارتقا بهداشت، حذف این آلودگی ها از مقاطع کفپوش الزامی می باشد. در این شرایط با بکارگیری تجهیزات مکمل نظافتی می توان محیطی همواره پاکیزه را به ارمغان آورد. تی زمین شوی مایکروفایبر از جمله کارآمدترین ابزارهای نظافتی است که دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و به منظور انجام امور نظافتی در کلیه محیط های صنعتی و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. این تی ها در مقایسه با انواع سنتی و قدیمی از توان بالاتری در حذف آلودگی ها و از بین بردن باکتری های موجود در محیط برخوردار بوده و حتی بدون استفاده از مواد شوینده شیمیایی میزان قابل توجهی از آلودگی ها را از بین می برند.

… ادامه مطلب »

نگهداری و مراقبت از واترجت صنعتی در فصول سرد سال

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۰ آذر ۱۳۹۶

زمانی که دمای هوا کاهش می یابد، مراقبت از تجهیزات نظافت صنعتی نظیر واترجت صنعتی بسیار مهم می باشد. در این مقاله به چند نکته در مورد مراقبت و نگهداری از واترجت صنعتی برای حفظ کارایی دستگاه  در فصول سرد سال پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

مدیریت در اماکن متفاوت بند های متفاوتی دارد که رعایت دقیق آن ها موجب بهبود بهره وری در آن مکان می شود. از مهم ترین مسائلی که در مدیریت هر بخش مطرح است، نظافت دائمی و برقراری پاکیزگی می باشد. نظافت دائمی و توجه مداوم به رفع آلودگی در برخی از اماکن بسیار آسان است اما نظافت برخی سطوح بسیار دشوار و تخصصی می باشد. در صورتی که از تجهیزات مناسب و روند مشخص برای نظافت سطوح در اماکن استفاده نشود، ممکن است مشکلات متعددی ایجاد گردد. یکی از مهم ترین مشکلاتی که در نظافت بوجود می آید به طول انجامیدن فرآیند شستشوی مداوم است. به همین دلیل می بایست با در نظر گرفتن ویژگی های سطوح و انتخاب بهترین تجهیزات نظافتی در کوتاه کردن زمان نظافت کوشید. تجهیزات نظافت صنعتی متفاوتی وجود دارند که بسته به نوع سطح و مکان تحت نظافت می توان از بهترین نوع آن بهره جست.

… ادامه مطلب »

۵ گام جهت حفظ و نگهداری مناسب از کفپوش پارکت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۸ آذر ۱۳۹۶

پارکت از پوشش های پرکاربرد مورد استفاده در سطوح کف می باشد که متشکل از تکه های چوب بوده و نمایی زیبا به محیط می بخشد. این پوشش بر اثر بسیاری از عوامل دچار آسیب شده و رفته رفته از زیبایی کلی فضا می کاهد لذا به منظور حفظ و نگهداری از پارکت انجام نظافت بهینه و استفاده از مواد شوینده تخصصی راهکاری مناسب بوده که با انجام نظافت پارکت به صورت منظم می توان سبب افزایش طول عمر پارکت شده و از هزینه های هنگفت تعویض آن جلوگیری به عمل آورد.

… ادامه مطلب »

اسکرابر و سوییپر بخریم یا اجاره کنیم؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ آبان ۱۳۹۶

اماکن گوناگون آلودگی های متفاوتی دارند. نظافت و شستشو  در هر مکانی شرایط خاصی داشته و لزوم بهره گیری از تجهیزات خاص در هر محیطی با محیط دیگر متفاوت است. شستشو و نظافت سطوح کف در همه اماکن یکسان است و نیاز به مداومت در پاکیزگی کفپوش در هر مکانی وجود دارد. استفاده مداوم از تجهیزات نظافتی مستلزم کیفیت بالا و هزینه پایین است. در ادامه برخی از تجهیزات نظافت صنعتی مانند اسکرابر و سوییپر که شستشو و نظافت سطوح هموار کف در اماکن متفاوت را انجام می دهند بررسی می شود. از مهم ترین سوالاتی که برای صاحبین اماکن متفاوت و کسب و کار ها وجود دارد، تفاوت خرید و اجاره تجهیزات نظافت صنعتی است که در این مقاله به تفصیل بررسی خواهد شد.

… ادامه مطلب »