پیشرفت روزافزون صنایع و وسعت فضا در محیط های صنعتی و تجاری، شستشوی سطوح کف با استفاده از شیوه های سنتی را تقریباً غیرممکن نموده است. بدین منظور نظافت در این مراکز نیازمند راهکارهای تخصصی نظافتی می باشد. بکارگیری تجهیزات مکانیزه ی نظافتی امکان نظافت موثر در این فضاها را فراهم می نمایند. اسکرابر یکی از کارآمدترین تجهیزات نظافتی مکانیزه بوده که با عملکرد ویژه خود جهت شستشوی سطوح کف مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از نظر منبع تغذیه در دو نوع کابلی و باتری دار طراحی و تولید می گردد. هنگام انتخاب زمین شوی صنعتی منبع تغذیه آن باید مورد توجه قرار گیرد لذا در این مقاله به مقایسه ی دستگاه های اسکرابر کابلی و باتری دار می پردازیم.

… ادامه مطلب »

آشنایی با پد اسکرابر و انواع مختلف آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ مرداد ۱۳۹۶

اسکرابر صنعتی، از متداول ترین دستگاه های نظافتی جهت شستشوی سطوح کف به حساب می آید. این دستگاه، برای از بین بردن آلودگی ها، از سامانه پاشش آب و برس زنی سطح استفاده می نماید. برس های اسکرابر درون محفظه ای قرار داشته و با چرخش خود، آلودگی را از سطح جدا می کنند. در بعضی موارد، بهتر است به جای برس از تجهیزاتی با نام پد استفاده شود تا نتیجه بهتری بدست آید. پد کفشوی ، مانند برس در تماس با سطح قرار گرفته و عملیات شستشو را بطور موثر انجام می دهد. در این مقاله بطور کامل به بررسی پد اسکرابر ، انواع مختلف و موارد استفاده از آن ها پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

اهمیت استفاده از غبارگیر صنعتی در جوشکاری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

استفاده از جوش کاری و فرایند های وابسته به آن، از دیر باز تا کنون کاربرد گستره ایی در صنایع و ساخت و ساز داشته است. استفاده از حرارت های بالا برای انجام عملیات های جوش کاری می تواند موجب انتشار ذرات آلاینده و ریز شامل، دود، بخار فلزات و گاز ها در هوای پیرامون گردد. آلاینده های تولید شده در فرایند جوش کاری به واسطه ابعاد بسیار ریز به راحتی می توانند تا عمیق ترین بخش های دستگاه تنفسی افراد نفوذ کرده و موجب بیماری آنها گردند. اغلب بخارات و مواد متصاعد شده در اثر حرارت بالای فرایند جوش کاری سرطان زا بوده و مجاورت با آنها در زمان کوتاهی می تواند، علائمی چون حساسیت های تنفسی، سرگیجه و تب فلزی را به همراه داشته باشد. در چنین شرایطی استفاده از شیوه های نوین و تجهیزات مکانیزه ایی چون دستگاه های غبارگیر صنعتی گزینه مناسبی برای حذف آلاینده ها از محیط و ممانعت از انتشار آنها می باشد.

… ادامه مطلب »

انواع پارچه تنظیف

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱ مرداد ۱۳۹۶

نظافت و شستشوی سطوح آلوده و پاکسازی آن ها از هر نوع آلاینده ای بسیار مهم است. فرآیند نظافت به روش های متفاوتی انجام می گیرد که از رایج ترین شیوه های نظافت استفاده از تجهیزات سنتی شستشو می باشد. برخی از این تجهیزات عبارتند از: تی و سطل، تنظیف و… ، اما می بایست در انتخاب این ابزار های نظافتی دقت کافی داشت تا با استفاده از ابزار غلط، نظافت موجب آسیب به سطوح نشود. به همین دلیل شرکت filmop که یکی از فعال ترین برند های تولید محصولات نظافتی و ترولی است، تنظیف هایی تولید کرده است که با توجه به استاندارد های موثر در نظافت ارائه گشته اند.

… ادامه مطلب »

استفاده از واترجت فوق فشار قوی در برش مواد و قطعات

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۸ تیر ۱۳۹۶

آب به عنوان حیاتی ترین و مهم ترین ماده بر روی کره زمین نقش کلیدی در حفظ بقای جانداران ایفا می نماید. اگر چه از دیر باز تا کنون علاوه بر حفظ بقای جانداران، از آب برای شستشو و نظافت نیز استفاده می شد اما تصور اینکه از این ماده رقیق، بی رنگ و شفاف بتوان در اموری چون لایه برداری، رنگ بری و حتی برش قطعات استفاده نمود بسیار دور از ذهن می نمود. با پیشرفت تکنولوژی و ابداع تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی از آب علاوه بر شستشو و نظافت، در زمینه های دیگری چون لایه برداری، رنگ بری و برش قطعات استفاده می نماید.

… ادامه مطلب »

کاربرد دستگاه های نظافت صنعتی در صنایع مختلف

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ تیر ۱۳۹۶

دستگاه های نظافت صنعتی شامل سوییپر ، اسکرابر ، واترجت  و مکنده امروزه جایگزین روش های قدیمی نظافت شده و مزایای فراوانی را فراهم آورده اند. در محیط های صنعتی، از این دستگاه ها بطور گسترده جهت نظافت و شستشوی محیط استفاده می شود. رفع آلودگی های تجهیزات و قطعات، انتقال مواد و پاکسازی سطوح از دیگر عملیات هایی است که توسط تجهیزات نظافت صنعتی قابل انجام است. در این مقاله به کاربرد های هر کدام از دستگاه های نظافتی در محیط ها صنعتی و اهمیت بکارگیری آن ها پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

نظافت حرفه ای محیط با دستگاه سوییپر اسکرابر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۰ تیر ۱۳۹۶

دستگاه سوییپر اسکرابر یکی از ابزارهای پیشرفته مکانیزه نظافتی است که فناوری سبزتر و هوشمندتری از نظافت صنعتی را ارائه می دهد. این دستگاه علاوه بر این که  محیط های وسیع را با کیفیتی فوق العاده تمیز می کند، وسیله ای مقرون به صرفه به شمار می آید. دستگاه سوییپر اسکرابر در مدل های بنزینی، دیزلی و دوگانه سوز طراحی و ساخته شده اند که با داشتن سیستم جلو برنده هیدرواستاتیکی جایگزین بسیار مناسبی برای سیستم های مشابه قدیمی هستند که نیاز بالایی به تعمیر و نگه داری داشتند و گذشته از آن برای صاحبان مشاغل دارای کمترین هزینه و نظافتی بهینه می باشد.

… ادامه مطلب »

سیستم تنظیم مقدار برای مواد شوینده در ترولی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

با انتخاب این نوع دستگاه در واقع می توان یک راه سازگار با محیط زیست انتخاب نمود. در صورتی که این سیستم در دسترس نباشد مشکلاتی زیادی وجود دارد، مانند هدر رفتن آب، هدر رفتن مواد شوینده، آلودگی، سیستم های ثابت و غیر منعطف، محصولات ناسازگار با محیط زیست که همه و همه بر خلاف استفاده از سیستم تعییر مقدار می باشند. Equodose یا سیستم تنظیم مقدار، یک دستگاه مکانیکی است که برای مرطوب نمودن تی های مورد استفاده قرار می گیرد که این مکانیزم توسط کاربر قابل تنظیم می باشد. این دستگاه علاوه بر این که بر روی ترولی نصب می گردد، به طور جداگانه نیز بر روی دیوار قابل نصب است.

… ادامه مطلب »

با توجه به معایب روش های سنتی نظافت سطوح کف و گسترش استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی، لازم است تا اطلاعات جامع تری درباره انواع گوناگون این تجهیزات و کارایی آن ها ارائه گردد. در این مقاله قصد داریم تا به تبیین انواع متفاوت رده های دستگاه های نظافت صنعتی از جمله سوییپر، اسکرابر، پولیشر و… بپردازیم و ویژگی های گوناگون آن ها را ذکر کنیم. با دارا بودن دانش فنی در این زمینه می توان خرید بهتری انجام داد. به این منظور لازم است تا در ابتدا نوع محیط و آلودگی هایی که باید شستشو شوند مشخص گردد. سپس با دانستن ویژگی های هر دستگاه، بهترین آن ها را برگزید.

… ادامه مطلب »

نظافت ؛ انواع تجهیزات نظافت منزل و طریقه نگهداری از آن ها

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

ابتدا می توان به پاسخ این سوالا فکر کرد: چگونه می توان بدون داشتن ماشین چمن زنی، برای کوتاه کردن چمن ها تلاش نمود؟ و یا بدون داشتن قلم مو نقاشی کشید؟ بدون داشتن آرد می توان کیک پخت؟ شاید این ها سوالاتی باشد که جواب آن ها مشخص است، اما می توان به این نتیجه رسید که قبل از انجام هرکاری باید ابزار و تجهیزات مورد نیاز را تهیه نمود، مانند نظافت. به طور مثال بدون داشتن تی و محلول شوینده سازگار با سطوح چوبی، نمی توان کفپوش چوبی را نظافت نمود. در غیر این صورت، اگر از تجهیزات مناسب استفاده نشود، ممکن است به سطوح و وسایل آسیب برسد.

… ادامه مطلب »