پولیشر

سطوح سنگی و سرامیکی به دلیل تردد افراد و تماس با کفش، لاستیک و سایر وسایل درخشندگی اولیه خود را از دست خواهند داد و باعث کاهش جلوه و زیبایی آن خواهد شد. کاربرد تجهیزات مکانیزه همچون پولیشر صنعتی میتواند راهکار مناسبی برای بازگردانی این درخشندگی به سطوح باشد. پولیشر صنعتی دستگاهی الکتریکی است که به صورت تخصصی برای جلادهی حرفه ای سطوح کف طراحی و تولید شده است. اگرچه دستگاه های پلیشر صنعتی در عملیات شستشوی سطوح سخت و نرم (موکت و تاتامی ....) مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما کارآمدی این دستگاه هنگام استفاده در کاربرد تخصصی آن یعنی صیقلی نمودن سطوح سخت مشخص می‌گردد و برای دست‌یابی به بهترین نتیجه ممکن، بهتر است قبل از کاربرد پولیشر سطح با اسکرابر یا جاروبرقی تحت عملیات نظافت و شستشو قرار گیرد.

پلیشر در محیط هایی که محدودیت فضا و قدرت مانور دارند، می تواند وسیله ای کاملا مناسب برای شستشو و جلا دهی سطح زمین به شمار آید. تجهیزات و امکانات مختلف پولیشر صنعتی امکان نظافت، لایه برداری و جلا دهی سطوح را برای کاربر در کوتاه ترین زمان امکان پذیر خواهد نمود. استفاده از پد مناسب برای نظافت با این دستگاه کیفیت مطلوب و محافظت از سطح را تضمین خواهد نمود.


شستشوی اپوکسی با دستگاه پولیشر
دستگاه پولیشر صنعتی


مزایای استفاده از دستگاه پولیشر صنعتی

مزایای استفاده از دستگاه پلیشر به افزایش جلا و درخشندگی سطوح کف و به تبع آن جلوه و زیبایی ظاهری کفپوش محدود نمی‌باشد و از جمله مهمترین مزایای کاربرد این دستگاه نظافت مکانیزه می توان به موارد زیر اشاره نمود:


پاکیزه نگاه داشتن زمین برای مدت طولانی تر

نظافت سطوح صیقلی و پولیش شده بسیار آسان تر از سطوح پولیش نشده می‌باشد بطوریکه نظافت و شستشوی روزانه یک سطح پولیش شده را می توان به عملیات تی کشی مرطوب تقلیل داد و پس از کاربرد یک پولیشر صنعتی مناسب بر روی سطح، اعمال یک برنامه شستشوی سبک باعث پاکیزگی و درخشندگی کفپوش می‌گرد زیرا سطح پولیش شده مقاومت بهتری در برابر لک شدن و جذب آلودگی نشان می‌دهد. با توجه به اینکه پولیش شدن سطوح از بین بردن نا همواری ها را به همراه دارد، باعث کاهش میزان تجمع آلودگی ها در سطح شده و سهولت نظافت های آتی را برای کاربر امکان پذیر می نماید.


به حداقل رساندن آسیب ناشی از آلودگی و رطوبت

دستگاه پولیشر با از بین بردن ناهمواری های غیرقابل مشاهده سطح و ایجاد یک سطح کاملا صاف و هموار، مراکز تجمع آلودگی و رطوبت را از بین برده و آسیب ناشی از آنها را به حداقل کاهش می‌دهد. این امر همچنین در کاهش هزینه های تعمیرات و نگه داری کفپوش ها نیز تاثیر گذار است.


عکس کاربرد پولیشر صنعتی
اهمیت کاربرد دستگاه پولیشر در نظافت سطوح سالن


محافظت از کفپوش در برابر ترک های سطحی

نفوذ رطوبت و آلودگی در لایه یک سطح میتواند باعث بروز پوسیدگی و خرابی در سطح گردد. استفاده از پولیشر صنعتی در محیط و برطرف نمودن ناهمواری ها کاهش احتمال باقیماندن آلودگی در سطح را به همراه داشته و نفوذ آلودگی در سطوح پولیش شده را دشوارتر خواهد نمود. بنابراین احتمال مشاهده ترک سطحی یا انتقال رطوب در کفپوش های کاملا پولیش شده کمتر است.


ساختار دستگاه پولیشر

دستگاه پولیشر دارای ساختار ساده‌ای می‌باشد. این دستگاه متشکل از یک برس چرخان (عموما دارای قطر 43 یا 50 سانتیمتر) است که چرخش سریع آن موجب سایش و صیقلی شدن سطح می گردد. پلیشرها دارای سرعت چرخش متفاوت می‌باشند و دستگاه‌های با سرعت چرخش پایین‌تر عملیات اسکراب و سایش سطح را به خوبی انجام می‌دهند، حال آن که دستگاه‌هایی با سرعت چرخش بالاتر برای عملیات پولیشینگ و صیقلی کردن مناسب‌تر هستند. طراحی این دستگاه تک برسه به گونه ای است که کل وزن دستگاه به برس منتقل می شود. این فشار برس بالا پلیشر را در مقایسه با اسکرابر به ابزاری مناسب‌تر برای جلادهی سطح تبدیل می‌نماید.

اغلب دستگاه‌های پولیشر صنعتی مستقیما توسط یک کابل به برق متصل می‌شوند و دارای مزیت بهره‌مندی از منبع تغذیه پیوسته می‌باشند و نگرانی تمام شدن شارژ دستگاه در مورد آنها وجود ندارد. با توجه به اینکه دستگاه پلیشر غالبا برای کاربرد در عملیات پولیشینگ طراحی شده است، این دستگاه فاقد مخازن آب تمیز و کثیف و سامانه مکش می‌باشد. اما در صورت نیاز به کاربرد دستگاه در عملیات نظافت و شستشو می‌توان تجهیزات ذکر شده را به پولیشر اضافه نمود.


مزایای دستگاه پولیشر صنعتی ابراهیم
سهولت استفاده از دستگاه پولیشر


مهم‌ترین ویژگی‌های پولیشر صنعتی

ساختار ساده پولیشر صنعتی و کم بودن تعداد مشخصه‌های فنی این دستگاه در مقایسه با سایر تجهیزات نظافت صنعتی ممکن است باعث گردد توجه و بررسی لازم در انتخاب یک پولیشر مناسب مبذول نگردد، حال آنکه توجه به برخی ویژگی‌ها به انتخاب یک دستگاه مناسب و کارآمد کمک خواهد کرد.


کیفیت ساخت

پولیشر های صنعتی تولید شده از شاسی فلزی سخت کار، پایداری و فشار لازم برای عملکرد مناسب دستگاه را فراهم می‌نمایند. وجود رینگ ضربه گیر در اطراف برس از آسیب دیدگی دستگاه پلیشر و محیط هنگام کار با دستگاه جلوگیری خواهد کرد. در پولیشرهای دارای سرعت چرخش پایین (تا 175 دور بر دقیقه) استفاده از سیستم انتقال نیروی چرخ دنده سیاره ای عملکرد پیوسته و بهینه دستگاه را تضمین می‌نماید. این سیستم قدرت را بصورت یکنواخت در کل پهنای شستشو توزیع کرده و امکان عملکرد بی صدا و کنترل راحت دستگاه پلیشر صنعتی را فراهم می‌نماید.


عکس دستگاه پولیشر مخصوص رستوران
نظافت سالن رستوران ها با استفاده از دستگاه پولیشر صنعتی


سهولت کاربری

طراحی دستگاه پولیشر صنعتی باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی قادر به کنترل دستگاه بوده و خستگی وی هنگام کار با پلیشر به حداقل کاهش یابد. بر این اساس امکاناتی نظیر دسته با قابلیت تنظیم ارتفاع و دکمه ایمنی برای جلوگیری از برخوردهای ناخواسته به افزایش سطح ایمنی و سهولت کار با دستگاه پولیشر کمک می نماید. همچنین وجود کابل برق دارای طول مناسب، امکان استفاده از پلیشر را در یک شعاع عملیاتی قابل قبول فراهم می‌نماید.


پهنای کاری

پهنای نظافت و شستشوی 430 میلیمتر، پهنای استاندارد پلیشرها صنعتی می باشد. اما مدل های با پهنای شستشوی کوچک تر و بزرگتر نیز موجود می‌باشد. پهنای دستگاه پولیشر باید متناسب با مساحت باشد. کاربرد دستگاه پولیشر صنعتی بسیار بزرگ در فضاهای کوچک دشوار بوده و از سوی دیگر اگر دستگاه بیش از حد کوچک باشد، حجم کار را در یک فضای وسیع افزایش خواهد داد. توجه به تناسب ابعاد دستگاه با محیط مورد نظافت با آن میتواند در بهبود کیفیت و سرعت فرایند تاثیر گذاری بالایی داشته باشد.


کاربرد دستگاه پولیشر صنعتی

از دستگاه پولیشر در محیط های تجاری، صنعتی، تجاری، خدماتی و ورزشی میتوان بهره گرفت. از جمله استفاده های این دستگاه در نظافت و شستشوی تاتامی در باشگاه های ورزشی، لایه برداری و نظافت سطوح سنگی می باشد که در بهبود کیفیت و سرعت خدمات نظافت تاثیر بسزایی دارد. این دستگاه در محیط های بیمارستانی، و درمانگاه ها نیز برای برطرف نمودن ترک از سطوح و کاهش احتمال تجمع آلودگی قابل بکارگیری است. پولیشر صنعتی دستگاهی ساده و کار‌آمد جهت برطرف نمودن آلاینده های سرسخت از سطوح است. توجه به نوع پد مورد استفاده در دستگاه پولیشر تعیین کننده توانایی این دستگاه نظافت صنعتی در برطرف نمودن آلودگی از سطح مورد نظر است. با این حال استفاده از پد مناسب در فرایند اطمینان از عدم بروز آسیب در سطح را فراهم خواهد آورد.


مرتب سازی براساس :

شیوه نمایش :

کارخانه سازنده :