نماشوی

وسعت بالای نمای ساختمان، حجم زیاد آلودگی، همچنین خطرات پیرامون عملیات نماشویی این عملیات را به فرآیندی زمان بر و پر هزینه تبدیل می نماید. در کنار مشکلات ذکر شده، باقی ماندن لک و رگه بر روی سطوح به ویژه سطوح شیشه ای یکی از معضلات عملیات شستشوی نما به روش های سنتی می باشد که باعث می شود نتیجه ای بدست آمده پس از صرف انرژی، زمان و هزینه قابل توجه چندان مطلوب نباشد. کاربرد تجهیزات نظافت صنعتی مکانیزه و مدرن علاوه بر ارتقاء سرعت و سطح ایمنی عملیات شستشوی نما و شیشه، کیفیت عملیات را به نحو قابل توجه افزایش می دهد. دو رده از دستگاه شیشه شور نظافت صنعتی مکانیزه قابل کاربرد برای عملیات نماشویی‌، تجهیزات تخصصی شستشوی نما و شیشه و دستگاه شیشه شور مجهز به لنس‌های رابط می باشند.


دستگاه نماشوی شرکت ابراهیم
شستشوی نمای ساختمان با دستگاه نماشوی مکانیزه


نحوه عملکرد دستگاه نماشوی

دستگاه شیشه شور ساختمان یا دستگاه شیشه شور در مدل های مختلف به سیستم فیلتراسیون آب مجهز است. پمپ آب نیز در بسیاری از این دستگاه شیشه شور برای پمپاژ آب به سمت بالا بخصوص برای ارتفاع‌های زیاد تعبیه شده است. برای عملکرد دستگاه شیشه شور، ابتدا باید آن را به یک منبع آب متصل نمایید. با فعال سازی بخش فیلتراسیون آب برای شستشوی نما فراهم می شود. آب مورد نیاز در صورت انجام عملیات نماشویی در ارتفاع های زیاد بوسیله پمپ به سمت بالا می رود. آب از نازل های تعبیه شده بر روی لنس دستگاه خارج شده و بر روی بخش انتهایی لنس یعنی برس و همچنین سطح شیشه و نما می ریزد. کاربر در حین پاشش آب بر روی سطح نما، با حرکت برس و اعمال فشار، عملیات نماشویی را انجام می دهد. لازم به ذکر است قبل شروع کار با دستگاه نماشور باید با تخمین ارتفاع لنس مورد نیاز برای رسیدن به آن سطح را تهیه و بر روی دستگاه نصب کنید.


دستگاه نماشوی ساختمان
عملکرد دستگاه نماشوی بر سطوح شیشه ای


تجهیزات تخصصی نماشوی و شستشوی شیشه

سه بخش اصلی یک دستگاه شیشه شور تخصصی شستشوی نمای ساختمان و شیشه که آن را از ابزارهای غیرتخصصی به کار رفته برای شستشوی شیشه و نما متمایز می نمایند، عبارتند از:


لنس های ارگونومیک با قابلیت افزایش طول

یکی از مهمترین ویژگی های یک دستگاه شیشه شور تخصصی نماشور و شستشوی شیشه، قابلیت انجام عملیات شستشو مستقیما از سطح زمین می باشد. کاربرد این محصولات، نیاز به داربست، نردبان و بالابر را حذف کرده و باعث می شوند عملیات نماشویی تحت شرایط ایمن و عاری از هرگونه خطر برای کاربر انجام گیرد. هدایت عملیات شستشوی نما و شیشه از سطح زمین، تمرکز و دقت کاربر را افزایش داده و کیفیت عملیات را نیز بهبود می دهد. لنس های ارائه شده همراه با دستگاه های تخصصی نماشوی یا دستگاه شیشه شور و تمیز کردن شیشه، امکان شستشوی سریع و باکیفیت سطوح واقع در ارتفاع 20 متر را فراهم می آورند. این لنس ها بصورت کاملا ارگونومیک و سبک طراحی می شوند و در تولید آن ها از مواد دارای تکنولوژی پیشرفته استفاده می شود. دو ماده مهم به کار رفته در تولید لنس های مخصوص تجهیزات نماشویی، کامپوزیت پلاستیک – فایبر گلس و آلیاژهای ویژه آلومینیوم می باشند. این مواد علی رغم استحکام و مقاومت بسیار بالا و قابلیت عملکرد تحت فشار بالا، بسیار سبک هستند و کاربر حتی پس از چندین ساعت کار، احساس خستگی نخواهد کرد. این لنس ها معمولا بصورت تلسکوپی و چند بخشی ارائه می شوند در نتیجه با اتصال یا جدا نمودن بخش های مختلف می توان طول لنسی متناسب با ارتفاع مورد نظر بدست آورد. در لنس های تلسکوپی مورد استفاده برای شستشوی نما، اتصال محکم و ایمن بخش های مختلف لنس به یکدیگر و عدم چرخش آنها از اهمیت بالایی برخوردار است تا ایمنی کار در بالاترین سطح حفظ گردد. نکته قابل توجه در مورد لنس‌های دستگاه شیشه شور ساختمان، آن است که در برخی موارد و برای شستشوی سطوح واقع در ارتفاعی کمتر از 9 متر، نیاز به پمپ برای پمپاژ آب و هدایت آن به ارتفاع مورد نظر نمی باشد و فشار آب ورودی به لنس و نیروی مویینی، آب را تا چنین ارتفاعی بالا خواهد برد. بدین ترتیب مدل‌هایی خاصی از دستگاه شیشه شور ساختمان کاملا بدون نیاز به منبع تغذیه الکتریکی می باشند. بدیهی است که دستگاه های طراحی شده برای شستشوی سطوحی واقع در ارتفاع بالاتر همراه با پمپ مخصوص ارائه می گردند تا آب بدون هیچ مشکلی به ارتفاع مورد نظر هدایت گردد.


شستن نمای ساختمان با نماشور
سهولت استفاده از دستگاه نماشوی صنعتی در نظافت نمای ساختمان


سامانه فیلتراسیون

دستگاه‌های مکانیزه شستشوی نما و شیشه یا نماشوی ساختمان مجهز به یک واحد فیلتراسیون می باشد که وظیفه تصفیه آب و جداسازی املاح آن را بر عهده دارد. یکی از کارآمدترین انواع فیلترهای به کار رفته در دستگاه شیشه شور مخازن دارای بستر رزین می باشد. در این روش، آب از میان گرانول های رزین کاتیونی و آنیونی عبور کرده و مینرال های آن جدا می گردد. در نتیجه آب نهایی مورد استفاده دستگاه، آبی خالص و عاری از املاح و رسوبات می‌باشد. آب خالص، آلودگی ها را سریعتر و موثرتر از آب معمولی از بین می برد زیرا این آب به نحو موثری به ذرات آلودگی موجود بر روی سطح متصل شده، بلافاصله آنها را از سطح جدا نموده و به سرعت خشک می شود و پس از خشک شدن هیچگونه لک و رنگه بر جای نمی گذارد. سطوح شسته شده با آب خالص و بدون مینرال، برای مدت زمان طولانی تری پاکیزه باقی می ماند و آلودگی را به نحو موثرتری دفع می نماید. همچنین استفاده از آب خالص روشی سازگار با محیط زیست می‌باشد که در آن از هیچگونه ماده شوینده شیمیایی استفاده نمی‌شود.


برس های باکیفیت با مفصل زاویه ای متغیر

برس بعنوان بخش شوینده دستگاه شیشه شور، نقش مهمی در کیفیت نهایی و دست یابی به نتیجه مطلوب بر عهده دارد. برس های بکار رفته در سیستم‌های مدرن و با کیفیت شستشوی نما و شیشه، از الیاف کاملا مقاوم و دارای طول عمر بالا تولید شده اند که علی رغم حذف هر نوع آلودگی از سطوح باعث ایجاد هیچ گونه خش و خراش بر روی آن ها نمی شوند. یکی دیگر از ویژگی های مهم این برس ها برخورداری از اتصالات با قابلیت تغییر زاویه می باشد. این اتصالات از مواد مقاوم و کاملا ضد زنگ تولید شده اند و اتصال محکم برس به لنس و ایمنی مورد نیاز را تامین نموده و در عین حال به علت دارا بودن قابلیت تغییر زاویه، انعطاف پذیری بسیار بالایی داشته و کمک می نمایند که آلودگی از روی نواحی دارای دسترسی دشوار نیز به خوبی حذف گردد.


لنس تلسکوپی دستگاه نماشوی
ایجاد دسترسی به نقاط مرتفع با استفاده از دستگاه نماشوی صنعتی


مزایای استفاده از دستگاه نماشوی ساختمان

اولین مزیت استفاده از این دستگاه، ایمنی بالا و عدم نیاز به داربست برای شستن نما می باشد. همچنین وجود سیستم فیلتراسیون باعث شده تا سطح بدون ایجاد هرگونه لک و با کیفیت بالا تمیز گردد. عدم نیاز به مواد شوینده مزیت دیگر نماشور تخصصی می باشد که موجب سازگاری این دستگاه شیشه شور با محیط زیست شده است. شستشو با دستگاه نماشوی بسیار آسان است و کاربر با یکبار آموزش می تواند به راحتی نما را شستشو دهد. دسته های نظافتی و لنس تلسکوپی از جنس آلومینیوم یا کربن با وزن کم، سهولت کاربری را به همراه داشته اند. قیمت نماشویی با این دستگاه تخصصی نیز نسبت به سایر روش ها مانند نماشویی با طناب کمتر است. زیرا با یکبار خرید دستگاه نماشور ساختمان می توانید روز ها و سال ها از آن استفاده نمایید و هزینه مجددی را پرداخت نکنید.


شستشوی پنل خورشیدی با نماشوی

کاربرد اصلی دستگاه نماشور ساختمان شستشوی انواع نمای ساختمان از جمله آجر و شیشه می باشد. اما این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که برای شستن پنل خورشیدی نیز کاربرد دارد. پنل‌های خورشیدی از تعدادی سلول تشکیل شده‌اند و با جمع آوری نور خورشید از طریق قطعات الکترونیکی آن‌ها را به برق تبدیل می‌کنند. بر جای ماندن خاک و سایر آلودگی‌ها می‌تواند قدرت جذب نور خورشید پنل‌ها را کاهش داده و در بازدهی آن‌ها تاثیرگذار باشد. بنابراین شستن پنل‌های خورشیدی با نماشور بسیار کاربردی و دارای اهمیت است. دستگاه نماشویی یکی از قابل اعتماد ترین و بهترین تجهیزات برای شستن پنل خورشیدی است. دستگاه شیشه شور با اعمال آب خالص و برس زنی سطح پنل ها، آلودگی ها را به سرعت حذف می نماید و بازدهی سلول های خورشیدی را بالا می برد.


شستشوی پنل خورشیدی با نماشوی
کاربرد دستگاه نماشو در شستشوی پنل های خورشیدی


نماشویی با واترجت مجهز به لنس تلسکوپی

واترجت یک دستگاه شیشه شور نظافت صنعتی مکانیزه است که در کاربرد های مختلف شستشوی سطوح و عملیات های مختلف از جمله نماشویی مناسب است. دستگاه های واترجت به دلیل قابلیت پاشش آب تحت فشار بالا، قادر به جدا نمودن هر نوع آلودگی از سطوح می‌باشند. از دستگاه‌های واترجت با محدوده فشار کاری زیر 200 بار می توان برای عملیات شستشوی نمای ساختمان و شیشه استفاده نمود. نکته مهم در مورد واترجت‌ها تنوع نازل‌ها و لنس‌های ارائه شده همراه با آن‌ها، همچنین قابلیت پاشش مواد شوینده توسط این دستگاه‌های کاربردی می‌باشد. با انتخاب یک نازل صحیح، لنسی با طول مناسب می‌توان عملیات نماشویی را بصورت کاملا ایمن از روی سطح زمین هدایت نمود و به نتایج دلخواه دست یافت.

مرتب سازی براساس :

شیوه نمایش :

کارخانه سازنده :