۰۲۱-۸۸۹۲۱۰۲۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۵۰۰۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۴

اهمیت حفظ نظافت سطوح کف با استفاده از تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی

سطوح کف در سازمان ها ادارات و صنایع مختلف از اصلی ترین بخش های تجمع آلودگی ها، باکتری ها و میکروب ها می باشند. پس حفظ نظافت این سطوح نیز به اندازه نظافت سایر قسمت ها از اهمیت بالایی برخوردار است. تمیز نگه داشتن سطوح کف به شما کمک میکند تا با کاهش میزان تجمع و انتشار آلودگی ها، پروتکل های بهداشتی را مدیریت نموده و سلامت کارمندان و مشتریان خود را تضمین نمایید. به کار گیری تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی یکی از بهینه ترین و کارآمد ترین روش های حفظ نظافت صنایع گوناگون، ادارات، مجتمع های تجاری و سازمان ها است. این تجهیزات با تنوع در طراحی و تولید به آسانی به نظافت محیط های مختلف در سازمان شما پرداخته و میتوانند در بهبود کیفیت سلامت محیط کار تاثیر گذاری بسیاری داشته باشند.

اهمیت نظافت سطوح کف با تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی

در محیط های صنعتی، تولیدی و تجاری سطوح کف گسترده ترین بخش محیط کار شما را تشکیل می دهند. این امر باعث میشود سطوح زمین از اصلی ترین و بزرگترین بخش های تجمع آلودگی در چنین محیط های صنعتی و تجاری محسوب شود. تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی میتواند با افزایش سرعت و کیفیت نظافت به میزان زیادی در افزایش سطح بهداشت و سلامت در کارخانجات و کارگاه های صنعتی موثر واقع گردد.

عوامل آلوده کننده سطوح کف

نظافت سطوح کف با تجهیزات نظافت صنعتیعوامل گوناگونی در آلوده شدن سطوح کف تاثیر دارند. برخی از این عوامل آلوده کننده به دلیل تکرار شدن بسیار اهمیت و تاثیر بالاتری در آلوده کردن سطوح کف دارند. با این حال اصلی ترین عامل در آلوده نمودن سطوح کفش ها هستند. تردد افراد و ماشین آلات در محوطه های صنعتی در تجمع و رشد باکتری ها و مواد زائد ریز و درشت تاثیر گذاری بالایی دارند. بسیاری ای این آلودگی ها میتوانند توسط عبور کارکنان و تجهیزات به بخش های دیگر سازمان و صنایع انتقال پیدا کنند. این امر تکثیر و انتشار آنها را سرعت میبخشد. با این حال نمیتوان از پوشیدن کفش در چنین محیط هایی جلوگیری کرد. تنها راه جلوگیری از انتشار این آلودگی ها، استفاده درست از تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه برای انجام فرایند نظافت صنعتی در سطوح می باشد.

 

تنظیم برنامه نظافت برای کاربرد تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی

برنامه ریزی برای انجام نظافت و حفظ تمیزی محیط های صنعتی به حفظ کیفیت و سطح بهداشت و سلامت محیط کاری کمک شایانی نموده و محیطی ایمن برای کارمندان و مشتریانتان فراهم می آورد. اگر به ایجاد محیطی ایمن و سلامت برای کارمندان، مراجعین و مشتریان خود اهمیت می دهید و در برقراری پروتکل های بهداشتی در محیط کار خود تلاش دارید، تجهیزات و دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی از بهترین و کار آمد ترین روش های نظافت محیط کارگاه، کارخانجات و ادارات شما هستند. داشتن برنامه ریزی مناسب و استفاده بهینه از چنین تجهیزات نظافت مکانیزه ای در انجام نظافت محیط های صنعتی، اداری و تجاری میتواند به شکل چشمگیری از تجمع آلودگی ها در محیط کاری جلوگیری نموده و ایمنی فضای فعالیت صنعتی شما را بهبود بخشد.

انواع تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی

تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی

تجهیزات مکانیزه نظافت تنوع و گستردگی بالایی دارند، از این رو در محیط های صنعتی گوناگون به کارگیری شده و به انجام نظافت می پردازند. این تجهیزات برای شستشو و خشک کردن سطوح کف، جمع آوری مواد زائد و ضایعات تولید، جابجایی و جمع آوری مواد اولیه، نظافت بخش های دور از دسترس نیروی خدماتی و شستشوی تجهیزات و ماشین آلات مکانیزه صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند. برخی تجهیزات نظافت مکانیزه ای که در حفظ نظافت سطوح کف در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از:

-اسکرابر یا زمین شوی صنعتی

-سوییپر صنعتی یا جاروی خیابانی

-جاروبرقی های صنعتی

-واترجت های صنعتی

همانطور که گفته شد این ها برخی از تجهیزات نظافت مکانیزه مورد استفاده در انجام نظافت صنعتی کارگاه ها، کارخانجات و ادارات هستند. این تجهیزات مکانیزه خود دارای تنوع و گستردگی بالایی در طراحی و کاربری دارند که امکان استفاده از آنان را در محیط ها و فعالیت های گوناگون نظافت صنعتی امکان پذیر نموده است.

تجهیزات نظافت صنعتی شستشو و نظافت سطوح کف

اغلب تجهیزاتی که به آنها اشاره شد در نظافت سطوح کف مورد استفاده قرار میگیرند، اما برخی از آنها به طور اختصاصی برای شستشو و نظافت تخصصی سطوح کف طراحی و تولید شده اند. اسکرابر ها و سویپر های صنعتی از این دسته تجهیزات مکانیزه هستند. در ادامه به معرفی و بررسی این دو دستگاه نظافت صنعتی میپردازیم.

اسکرابر صنعتی

نظافت محوطه صنایع با سوییپر صنعتی

زمین شوی صنعتی یا اسکرابر از تجهیزات نظافت تخصصی سطوح کف می باشند. این دستگاه با قابلیت نظافت عمقی، شستشو و خشک کردن کامل سطوح کف، در حفظ نظافت و جلوگیری از تجمع آلودگی ها در سطح زمین به طور موثر جلوگیری می نماید. برس چرخشی، مخازن آب تمیز و آلوده و سامانه مکش از بخش های اصلی این دستگاه هستند که نظافت عمقی سطح را به آسانی برای کاربران امکان پذیر می نمایند.

سوییپر صنعتی

جاروی خیابانی یا سویپر صنعتی از تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی می باشد که برای جمع آوری و نظافت مواد زائد و آلودگی های ریز و درشت در محیط کارگاه ها، مراکز تجاری، پارکینگ ها، فضا های باز شهری و انبار ها مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه نظافت مکانیزه میتواند به طور کامل تمام آلودگی های ریز و درشت، ضایعات تولید و مواد زائد را جمع آوری نموده و بدون انتشار گرد و غبار در فضای محیط، به نظافت آن بپردازد.

مزایای به کار گیری تجهیزات مکانیزه نظافت در محیط های صنعتی

کاربرد تجهیزات نظافت مکانیزه به طور کلی در افزایش کیفیت فرآیند نظافت در محیط های صنعتی تاثیر گذاری بالایی دارد. سرعت بخشیدن به فرآیند نظافت، بالا بردن راندمان کاری نیروی خدماتی، کاهش هزینه ها و افزایش ایمنی محیط کار از اصلی ترین مزایای به کار گیری تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی در محیط کارگاه ها، کارخانجات و ادارات می باشد. با دانستن این موارد و آشنایی با این تجهیزات مکانیزه نظافت میتوانیم به شکلی بهینه تر و مناسب تر، نظافت محیط های صنعتی را به انجام برسانیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید