جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی یا مکنده دستگاهی است که با ایجاد خلا در داخل مخزن موجب مکش مواد به دورن آن می گردد. استفاده روز افزون و متعدد از جاروبرقی ها موجب تنوع طیف گسترده ای این محصول و با توجه به نیاز های مختلف شده است. امروزه از جاروبرقی ها به منظور انجام عملیات های گوناگون استفاده می گردد.

نحوه کارکرد جاروبرقی صنعتی

اساس کار در جاروبرقی ها مشابه یک دیگر است. پمپ مکش به عنوان اصلی ترین بخش دستگاه توسط موتور جاروبرقی به حرکت در می آید. وظیفه پمپ تخلیه هوای داخل مخزن می باشد. تخلیه هوای داخل مخزن موجب ایجاد خلا نسبی و در نتیجه اختلاف فشار بین مخزن جاروبرقی و محیط بیرون می گردد. به همین دلیل است که به گشودن دریچه جاروبرقی هوای به سرعت تلاش می کند وارد مخزن گردد تا موجب به تعادل رسیدن فشار در داخل و بیرون مخزن جاروبرقی گردد. حرکت سریع هوا از بیرون به داخل از مخزن سبب می شود تا مواد و ذرات اطراف نیز به همراه آن وارد مخزن گردند. مهم ترین نکته باقی مانده در مورد جاروبرقی ها کارکرد فیلتر است. با توجه به اینکه پمپ به طور مداوم مشغول به تخلیه هوای داخل مخزن و ایجاد خلا نسبی مداوم در آن می باشد، مواد سبک و ذرات ریز جمع آوری شده در داخل مخزن با توجه به جریان هوای مداوم موجب در آن به طور معلق در هوا وجود داشه و به همراه هوا به سمت پمپ و بیرون هدایت می شوند. در چنین حالتی علاوه بر اینکه عبور چنین ذراتی می توان موجب ایجاد مشکلاتی متعدد و استهلاک بالای پمپ گردد، خروج آن از داخل جاروبرقی و ورود به هوای بیرون به معنی برگشت آلودگی و پخش کردن مجدد آن در محیط می باشد. به همین دلیل در مسیر هوای خروجی از مخزن فیلتر قرار می گیرد تا موجب جداسازی صحیح ذرات از هوای و ورودی به پمپ گردد.

انواع جاروبرقی یا مکنده

با توجه به کاربری ها متعدد و متداول، جاروبرقی ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می گردند.

1- جاروبرقی خانگی

جاروبرقی های خانگی به عنوان اولین و ساده ترین رده از جارو برقی ها شناخته می شوند. استفاده روزانه و متداول از این جارو برقی ها موجب شده تا همگی به ظور نسبی آنها را بشناسند. در این جاروبرقی ها تنها از یک پمپ / موتور مکش کوپل شده استفاده شده است که با کم و زیاد کردن ورودی آن قدرت مکش تنظیم می گردد. فیلتر اصلی در جاروبرقی های خانگی همان پاکت است. پاکت به عنوان یک محفظه کاغذی دارای منافذ ریز موجب می شود تا مواد مورد مکش درون آن باقی بماند و هوا از سمت منافذ تخلیه شود. مدل های متداول این جاروبرقی ها توانایی مکش موا مایع را ندارند، البته برخی جارو ها به منظور استفاده به عنوان جاروبرقی آب و خاک طراحی شده اند که توانایی مکش مواد جامد و مایع را دارا می باشند.

2- جاروبرقی هتلی

جاروبرقی های هتلی به منظور انجام عملیات های متعدد روزانه طراحی شده است. این جاروها علاوه بر ابعاد کوچک و قدرت بالا دارای سطح صدای پایینی نیز می باشند. به همین دلیل است که استفاده از این جاروبرقی ها در اماکنی همچون هتل ها بسیار متداول است.

3- جاروبرقی تجاری

جاروبرقی های تجاری یا همان جاروبرقی های سطلی به عنوان جاروهای متداول در اکثر اماکن تجاری از جمله کارواش ها متداول است. استفاده از چند موتور مکنده با کلید های مجزا ، بدنه استیل و فیلتر های کیسه ای از جمله مهم ترین ویژگی های جارو برقی تجاری محسوب می شود.

4- جاروبرقی نیمه صنعتی

جاروبرقی نیمه صنعتی رده ای از جارو ها هستند که دارای بنه فولادی مستحکم، یک یا جند عدد موتور مکش تقویت شده، مخزن با ظرفیت حقیقی و فیلتر دارای مساحت و قدرت بالا می باشند.

5- جاروبرقی صنعتی

در جاروبرقی های صنعتی بر خلاف تمام مدل های پیشین از یک موتور توربینی استفاده شده است. موتور توربینی می تواند بر خلاف موتور های کلکتوری به طور مداوم و با قدرت بالا در انجام عملیات ها مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل است که جاروبرقی صنعتی توانایی استفاده به عنوان یک جارو دائم کار را دارا می باشد.

6- مکنده صنعتی

مهم ترین تفاوت بین مکنده صنعتی و جاروبرقی صنعتی منبع تغذیه می باشد. همانطور که از اسم جاروبرقی مشخص است این دستگاه دارای موتور الکتریکی است. این درحالی است که در مورد مکنده ها هیچ محدودیتی در مورد نوع موتور قرار ندارد. مکنده های می توانند دارای موتور بنزینی، گازوئیلی و یا الکتریکی باشند. با این تعریف تمامی جارو برقی ها به جزو تقسیم بندی مکنده های قرار می گیرند.

7- مکنده مرکزی

تمامی مکنده هایی که تا کنون به بررسی آن پرداختیم از نوع متحرک بودند. این مورد در مورد مکنده های بسیار بزرگ که توسط لوله کشی ثابت به جابجایی مواد می پردازند به حالت ایستاده تغییر پیدا می کند.

8- مکنده کامیونی

در برخی صنایع و عملیات ها نیاز به استفاده از مکنده های بسیار بزرگ دیزل به صورت متحرک می باشد. در این صورت مکنده به همراه مخزن رابط بر روی یک کامیون نصب می گردند. برخی از این مکنده ها از موتور کامیون برای انجام ماموریت استفاده می کنند. این در حالی است که برخی دیگر از مکنده ها دارای موتور دیزل مستقل می باشند.

مرتب سازی براساس :

شیوه نمایش :

1 2 3 4 5

کارخانه سازنده :

منبع تغذیه :

جارو برقی-جاروبرقی صنعتی

جارو برقی-جاروبرقی صنعتی - M202DSEco

یک جاروی نیمه صنعتی تک فاز با توان 1.8 کیلووات می باشد که به منظور جمع آوری مواد در محیط های صنعتی طراحی گردیده است.

مشاهده جزئیات مقایسه
1 2 3 4 5