تاریخچه ابداع دستگاه سوییپر خیابانی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

دستگاه های سوییپر شهری، دستگاه های مکانیزه ایی برای نظافت خیابان ها و پیاده را ه های مناطق شهری می باشند. اولین نمونه های این دستگاه های مکانیزه نظافتی در اوایل قرن ۱۹ میلادی روانه بازار شد. در حال حاضر بسیار از شهر های بزرگ جهان از این دستگاه ها برای نظافت اماکن شهری و عممی استفاده می کنند در حالیکه بسیار از شهر های کوچک همچنان از نیروی خدماتی یا همان رفتگر ها برای جمع اوری آلاینده ای سطح شهر استفاده می نمایند.

… ادامه مطلب »

مزایای استفاده از سویپر دستی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

جمع آوری زباله و نظافت محیط در تمامی محیط ها یک امر ضروری و مهم تلقی می شود. محیط آلوده، سلامت افراد را به خطر انداخته و نازیبا دیده می شود. انجام عملیات نظافت بوسیله جارو، روشی قدیمی و سنتی بوده که دارای معایب فراوانی می باشد. دستگاه سویپر با استفاده از سیستم مکانیزه سریع و با کیفیت، بطور قابل توجهی در امر نظافت تاثیر گذار بوده و جایگزین روش سنتی شده است. این دستگاه ها به دو صورت دستی و یا خودرویی هدایت می شوند، که هر کدام در کاربرد خاص خود استفاده می شوند. در این مقاله، بررسی جامعی در مورد سویپر دستی، مزایا، کاربرها و نحوه استفاده مناسب از آن ارائه می شود.

  … ادامه مطلب »

سوییپر ؛ از گذشته تا به امروز

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ فروردین ۱۳۹۶

سوییپر در انگلیسی به معنای رفتگر و یا ماشین مکانیزه نظافت شهری به کار می رود. اهمیت و اولویت بهداشت و دفع ضایعات باعث استخدام رفتگران در شهرداری ها شده اند. کارمندان شهرداری که وظیفه نظافت شهر را بر عهده دارند با استفاده از جارو و بیل، زباله ها و ضایعات جمع شده در خیابان را جمع آوری می نمایند و پس از آن در صورت نیاز با شلنگ محل مورد نظر را شستشو می کنند. ماشین ها و دستگاه های نظافت شهری نیز برای سهولت امر نظافت از قرن نوزدهم ساخته و به مرور پیشرفته تر شدند. امروزه دستگاه های جدیدی ساخته شده اند که توانایی مکش ضایعات و زباله را دارند و با کیفیت بالایی شهر را نظافت می نمایند. واژه سویپر در فارسی به طور معمول به دستگاه مکانیزه نظافت زمین گفته می شود.

… ادامه مطلب »

دسته بندی تجهیزات شسشتو و نظافت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱ فروردین ۱۳۹۶

با توجه به گسترش روز افزون صنعت و وسعت گرفتن فعالیت های خانگی، اهمیت چگونگی نظافت و شستشو و پاکیزه نگه داشتن محیط، به خوبی حس می شود. این نظافت می تواند شامل نظافت سطوح هموار مانند فرش و موکت و…  و سطوح ناهموار همانند مبل باشد. همچنین عملیات شستشو، شامل شستشو سطوح هموار مثل کفشویی و شستشو سطوح ناهموار مانند شستشو دیوار و… است. برای انجام بهینه نظافت و شستشو روزانه، خانگی و صنعتی، دستگاه ها و امکاناتی وجود دارند که در این مسیر می توانند بسیار کاربردی و مفید باشند. این امکانات عبارتند از: اسکرابر یا کفشوی صنعتی، سوییپر، جاروبرقی صنعتی، واترجت، کارواش اتوماتیک، بخارشوی صنعتی، فرش و موکت شوی، مبل شوی، پولیشر، نماشوی، ترولی و مواد شوینده که در ادامه به تفصیل به آنها می پردازیم.

… ادامه مطلب »

مزایای استفاده از سوییپر خودرویی و نحوه نگهداری مناسب آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۴ اسفند ۱۳۹۵

امر نظافت و تمیز نمودن سطح و جمع آوری زباله در هر کسب و کاری دارای اهمیت است. این امر نه تنها موجب زیبا نمودن جلوه محیط می شود بلکه سلامت کارکنان و مشتریان را تضمین می نماید. بنابراین استفاده از یک ابزار نظافتی برای ارتقا و بهبود شرایط کسب و کار ضرورت دارد. ابزار های جاروب نمودن سنتی سطوح مانند جارو که در فضاهای بسیار کوچک استفاده می شوند، سرعت و کیفیتی خوبی در نظافت ارائه نداده و برای محیط های وسیع نیز مناسب نیستند. بدین منظور می بایست از دستگاه های نظافت صنعتی که دارای طول عمر بالا و سهولت استفاده هستند، بهره مند شد. سویپر صنعتی یکی از این ابزار ها می باشد که زمان عملیات را کاهش داده و موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود. این دستگاه بوسیله برس های کناری زباله ها را به مرکز خود فرستاده تا از طریق برس مرکزی به داخل مخزن منتقل شوند.

… ادامه مطلب »

مزایای نظافت مدارس با بهره گیری از سوییپر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

هنگامی که درمورد سیستم مدرسه به مطالعه و بررسی میپردازیم، مهمترین اولویت، رفاه سهامداران مدرسه است—دانش آموزان، معلمان، کارکنان و بقیه افرادی که فعالیتی برای هدایت امکانات مدرسه دارند. نگه داری از مدرسه به دلیل رفت و آمد هایی که در طول روز در آن انجام می شود و نیاز همیشگی به تمیز و بی خطر نگه داشتن آن، سخت به نظر می آید. اگر مدرسه ای در حال حاضر متکی به زور افرادی که به صورت دستی مشغول تمیز کردن مدرسه می شوند است، زمان آن فرا رسیده است که در مورد سیاست پاکیزگی مدرسه، تجدید نظر شود. در حال حاضر دستگاه های سوییپر صنعتی بسیاری موجود می باشند که کار نظافت مدرسه را به صورت موثرتر و با بازدهی بیشتر در زمان کوتاه تر انجام می دهند.

… ادامه مطلب »

سویپر ها دستگاه های نظافتی مکانیزه ای هستند که برای جاروب نمودن زباله و خاک مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها که در نمونه های خودرویی و دستی طراحی و تولید می شوند، در محیط های وسیع نسبت به جاروی دستی ارجحیت دارند. اغلب جاروهای محوطه از یک یا چند برس کناری جهت انتقال زباله به مرکز آن به همراه سامانه مکش گرد و غبار برخوردارند و زباله ها را بوسیله برس مرکزی خود و با سرعت بالا به داخل مخزن می فرستند. برای بهبود عملکرد سویپر و افزایش بازدهی عملیات نظافت، بهتر است چند مورد را رعایت نمود. با رعایت کردن این موارد، همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری دستگاه کاهش یافته و طول عمر آن نیز افزایش می یابد.
… ادامه مطلب »

شستشوی زمین مهمترین بخش نگهداری یک ساختمان است. اگر شما از یک انبار، خواربارفروشی یا یک دفتر کاری نگهداری می کنید، عملیات نظافت و شستشو باید روزانه انجام شود. زمانی که اتفاقاتی مثل نشت از یک لوله در دفتر کاری پرسنل رخ دهد، مشکلاتی برای مقابله با این مورد بخصوص تمیز کردن وجود دارد و تمیز کردن با استفاده از ابزارهای سنتی، دیگر ایده آل نیست. برای مثال اگر نیروی کار برای تمیز کردن کم باشد و مساحت کثیف شده زیاد، این موقعیت همان موقعیتی است که سوییپر ها و اسکرابر ها به کار ما می آید. در ذیل برخی نکات پیرامون اینکه چرا شما به عنوان یک صاحب شغل-که محیطی را تحت نظارت و کنترل خود دارد- باید روی سوییپر ها و اسکرابر های صنعتی و در کل دستگاه های نظافت و شستشوی صنعتی سرمایه گذاری کنید را ذکر میکنیم.

… ادامه مطلب »

ویژگی های سوییپر شهری M60 CB

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

نظافت و جمع آوری زباله ها از جمله نیاز های اساسی و ضروی در جوامع بشری می باشد. افزایش روز افزون جمعیت شهر ها و تردد و ازدحام بالای آنها در امکان عمومی، موجب آلودگی سطوح شهری شده و جلوه های بصری و آرامش ساکنین شهر ها را کاهش می دهد. علاوه بر این ها نظافت و جمع آوری آلاینده ها از سطوح خیابان ها و معابر، با کاهش رشد و تکثیر حشرات و جانوران موذی چون مگس ها و موش ها، گام موثری در راستای تامین سلامت و بهداشت جامعه می باشد. مسلم است که وسعت بالای خیابان ها و معابر و حجم بالای آلاینده ها، مانع از کارآمدی شیوه های سنتی در نظافت شهر ها می باشد، از این رو استفاده از سیستم های مدرن و ماشین آلات مکانیزه ایی چون سوییپر های شهری، پاسخ مناسبی به نیاز های نظافتی جوامع مدرن بشری بوده و با ارائه نظافتی با کیفیت، موثر و مقرون به صرفه موجب افزایش بهره وری و سودآوری سیستم های ندیریت شهری می گردد.

… ادامه مطلب »

سوییپر صنعتی خودرویی و ویژگی های آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

صنایع سنگین و بخش های ویژه ایی چون بهره برداری و استخراج، در طول فعالیت های روزانه خود ضایعات صنعتی بسیاری تولید می نمایند که به منظور تامین سلامت پرسنل و افزایش کارآیی و بهره وری صنایع، باید به سرعت و بدون انتشار گرد و غبار، جمع آوری شوند. دستگاه های سوییپر صنعتی خودرویی از جمله ماشین آلات مکانیزه ایی می باشند که به منظور تامین نیازهای نظافتی در چنین صنایعی طراحی شده و به منظور انطباق کامل با شرایط محیط نظافتی ارتقا یافته اند. استفاده از سامانه مکش مکانیکی در دستگاه های سوییپر صنعتی خودرویی، کارآیی دستگاه را در جمع آوری زباله ها بدون انتشار گرد و غبار در محیط، افزایش داده است. از دیگر ویژگی های سوییپر های صنعتی می توان به سیستم فیلتراسیون قدرتمند در جمع آوری و به دام انداختن ذرات گرد و غبار اشاره نمود. عدم استفاده از سیستم اسپری آب به منظور جلوگیری از انتشار گرد و غبار از دیگر ویژگی های این دستگاه ها بوده که مانع از ایجاد گل و لای بر روی سطوح می شود. مخزن بزرگ این دستگاه، تعداد دفعات لازم برای تخلیه مخزن در حین انجام عملیات را کاهش داده و از این رو موجب افزایش راندمان و سرعت کار می شود.

… ادامه مطلب »