مزایای کارواش اتوماتیک و کارواش دستی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در تمامی عرصه ها و به خصوص در حوزه خودرو، روش های نظافت خودرو نیز به روز شده اند. روش های سنتی در خصوص شستشوی خودرو دارای معایب بسیار زیادی هستند که در روش های جدید به طور کامل برطرف شده اند. زمان بر بودن عملیات شستشو، مصرف بالای آب و مواد شوینده، عدم کیفیت مناسب، استفاده از ابزار نامناسب و گاها آسیب رسیدن به رنگ خودرو از جمله معایب شستشوی خودرو به روش سنتی می باشد. اما امروزه با استفاده از تجهیزات در کارواش ها این مشکلات برطرف شده اند. در ادامه انواع دستگاه کارواش و همچنین مزایای هریک از آن ها بیان شده است.

… ادامه مطلب »

نکات مهم قبل از شروع کسب و کار کارواش اتوماتیک

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علم، تجهیزات و خدمات پیشرفته تر و با کیفیت تری نسبت به گذشته در دسترس عموم قرار دارد و بسیاری از فعالیت های انسان ها آسان تر شده است. در چند سال اخیر کاربرد کارواش اتوماتیک به دلیل تسهیل در روند شستشوی خودرو، راحت تر شدن آن و همینطور ضریب ایمنی بالای آن، افزایش چشمگیری داشته است. همچنین استفاده از کارواش اتوماتیک باعث کاهش هزینه های آب و برق نسبت به کارواش های دستی می شود که یکی از اصلی ترین مشکلات صاحبان کارواش ها می باشد. با توجه به موارد ذکر شده، کارآفرینان و صاحبان کارواش های دستی بسیاری به دنبال سرمایه گذاری در این بخش بوده و به دنبال راهنمایی، برای آشنایی بیشتر با کارواش اتوماتیک می باشند. قبل از راه اندازی و سرمایه گذاری در این بخش لازم است که به چند مورد توجه شود.

… ادامه مطلب »

مقایسه مصرف آب کارواش اتوماتیک با شیوه های دستی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

امروزه مسأله مصرف آب و حفاظت از منابع آب به یکی از دغدغه های جوامع تبدیل گشته است و همه زمینه ها را در بر می گیرد. این موضوع مهم حیطه کارواش و شستشوی وسایل نقلیه را شامل می شود، از همین رو انجمن بین المللی کارواش مطالعاتی در باب تکنولوژی های به کار رفته جهت حفظ و اصلاح آب در صنعت کارواش اتوماتیک به انجام رسانیده و به بیان چگونگی استاندارد سازی روش ها با استفاده از این فناوری ها پرداخته است. در این تحقیق مقایسه ای میان سیستم شستشویی اتوماتیک و روش های دستی شستشوی اتومبیل صورت گرفته و به پیشبرد بحث در ارتباط با مصرف، حفظ و اصلاح می پردازد.

… ادامه مطلب »

طرح توجیهی کارواش اتوماتیک

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

با توجه به گسترش روز افزون تعداد خودرو ها در خیابان ها و آلوده تر شدن محیط ها، لزوم نظافت و شستشوی فضای داخلی و بیرونی خودرو دو چندان شده است. نظافت خودرو ها نه تنها برای وسایل نقلیه شخصی بلکه برای وسایل نقلیه عمومی نیز امری بسیار ضروری می باشد. شستشوی خودرو های شخصی و همچنین وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی ها و اتوبوس ها، علاوه بر ایجاد محیطی سالم و ایمن برای افراد و مسافران، به زیبایی محیط نیز کمک بسزایی می نماید. این امر باعث می شود جابجایی برای افراد امری لذت بخش شود زیرا محیط آلوده تاثیرات جسمی و روحی نامناسبی بر روی افراد خواهد داشت. بنابراین نظافت و شستشوی ماشین ها در دوره های زمانی کوتاه مدت بسیار مورد توجه قرار می گیرد. این مقاله با عنوان کردن مشکلات موجود برای روش دستی شستن خودرو، مزایای استفاده از کارواش اتوماتیک را در قالب طرح توجیهی کارواش اتوماتیک بیان می دارد.

… ادامه مطلب »

دسته بندی تجهیزات شسشتو و نظافت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱ فروردین ۱۳۹۶

با توجه به گسترش روز افزون صنعت و وسعت گرفتن فعالیت های خانگی، اهمیت چگونگی نظافت و شستشو و پاکیزه نگه داشتن محیط، به خوبی حس می شود. این نظافت می تواند شامل نظافت سطوح هموار مانند فرش و موکت و…  و سطوح ناهموار همانند مبل باشد. همچنین عملیات شستشو، شامل شستشو سطوح هموار مثل کفشویی و شستشو سطوح ناهموار مانند شستشو دیوار و… است. برای انجام بهینه نظافت و شستشو روزانه، خانگی و صنعتی، دستگاه ها و امکاناتی وجود دارند که در این مسیر می توانند بسیار کاربردی و مفید باشند. این امکانات عبارتند از: اسکرابر یا کفشوی صنعتی، سوییپر، جاروبرقی صنعتی، واترجت، کارواش اتوماتیک، بخارشوی صنعتی، فرش و موکت شوی، مبل شوی، پولیشر، نماشوی، ترولی و مواد شوینده که در ادامه به تفصیل به آنها می پردازیم.

… ادامه مطلب »

نظافت و شستشوی خودرو ها یکی از دغدغه های مهم افراد در دنیای پر مشغله امروزی می باشد. تردد بالای خودرو ها و حضور دائمی آنها در خیابان ها و مجاورت با هوای آلوده، نزولات جوی و فضولات پرندگان، از جمله عواملی اصلی آلودگی سطوح خودرو می باشند. از سوی دیگر عدم وجود زمان کافی برای رسیدگی و شستشوی خودرو ها و کیفیت بالای شستشو با دستگاه های مکانیزه، موجب افزایش محبوبیت کارواش های اتوماتیک در میان صاحبان خودرو ها گردیده است. پیشرفت تکنولوژی و تحولات بنیادی ناشی از آن، موجب تحول در تکنولوژی ساخت دستگاه های شستشوی ماشین گردیده است. از این رو امروزه با دو نوع اساسی از دستگاه های کارواش مواجه هستیم. دستگاه هایی که برای شستشو و نظافت خودرو ها از برس استفاده می نمایند و دستگاه هایی که بدون تماس مستقیم سطوح بدنه خودرو را شسته و نظافت می نمایند. در ادامه این مقاله سعی داریم تا به توضیح مختصری از معایب و مزایای این دستگاه ها بپردازیم.

… ادامه مطلب »

آیا کارواش اتوماتیک آسیبی به خودرو می رساند؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۲ دی ۱۳۹۵

دستگاه کارواش اتوماتیک که برای شست و شوی وسایل نقلیه بکار می رود، علاوه بر صرفه جویی در وقت و مصرف آب، کیفیت بالایی را نیز در شست و شو ارائه می دهد. نکته مهم در مورد استفاده از این سیستم ها، این است که آیا دستگاه کارواش می تواند بدون آسیب رساندن به خودرو، آنرا شست و شو دهد؟ در حقیقت در بیشتر موارد این دستگاه ها ایمن ترین وسیله برای بیشتر افرادی است که مایل به شستشوی خودرو خود هستند.

… ادامه مطلب »

ویژگی های منحصر به فرد کارواش اتوماتیک

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳۰ آذر ۱۳۹۵

امروزه وسایل نقلیه به بخش مهم و جدایی ناپذیر از زندگی انسان ها تبدیل شده اند و از همین رو تمیزی اتومبیل ها برای دارندگان خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است. برای شستشوی اتومبیل روش های دستی و اتوماتیک به کار می رود. روش دستی به این معنا است که شستشوی خودرو به صورت دستی در خانه و یا کارواش انجام شده و شستشوی اتوماتیک به وسیله دستگاه کارواش اتوماتیک انجام می پذیرد. دستگاه کارواش اتوماتیک انواع اتومبیل سواری، شاسی بلند و ون را از ابتدا تا انتها به صورت تمام اتوماتیک شستشو داده و خشک می کند. هم چنین دستگاه کارواش اتوماتیک برای شستشوی ماشین های سنگین مانند اتوبوس، کامیون، تریلی و قطار ساخته و به بازار عرضه شده اند. پایه و اساس طراحی و ساخت این دستگاه ها همواره ابتکار، نوآوری و خلاقیت می باشد که موجب گردیده بهترین دستگاه کارواش اتوماتیک تولید شوند و آماده ارائه خدمات به مشتریان باشد.

… ادامه مطلب »

مزایای استفاده از دستگاه کارواش اتوماتیک

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ شهریور ۱۳۹۵

کارواش اتوماتیک دستگاهی است که به منظور شستشوی اتوماتیک انواع خودروهای سبک و سنگین طراحی شده است. در دنیای امروز مساله آب و انرژی به یک موضوع مهم تبدیل گردیده و در همه زمینه ها مورد توجه خاص قرار گرفته است. به دلیل افزایش روز افزون تولیدات و استفاده از وسایل نقلیه، شستشوی آن ها نیز نیازمند مصرف آب و صرف زمان بیشتری خواهد بود. از این رو دستگاه های کارواش اتوماتیک به گونه ای ساخته شده اند که علاوه بر شستشوی با کیفیت اتومبیل، در مصرف آب صرفه جویی نمایند.

… ادامه مطلب »

با توجه به رشد روزافزون تولید خودرو و استقبال مردم از خدمات کارواش، راه اندازی یک مرکز کارواش می تواند به لحاظ اقتصادی بسیار سودآور باشد. اما اگر به تازگی تصمیم به ورود به صنعت کارواش را گرفته اید و به دنبال تجهیزات کارواش برای راه اندازی کسب و کار خود می باشید، بدون شک انتخاب یک سیستم کارواش اتوماتیک مناسب و مقرون به صرفه با توجه به کثرت برندهای موجود در بازار، برای شما دشوار و گیج کننده خواهد بود. این مقاله تلاش می کند مهمترین پارامترهایی را که باید در انتخاب یک سیستم کارواش مناسب  در نظر گرفته شود، به طور مختصر شرح دهد. … ادامه مطلب »