جمع آوری مواد سمی با جاروبرقی صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۶ آبان ۱۳۹۶

در اماکن متفاوتی از قبیل صنایع داروسازی، صنایع شیمیایی، صنایع نساجی، کارخانجات و… مواد گوناگونی وجود دارند که هر کدام با شرکت در فرآیند های مختلف به محصولی خاص تبدیل می شوند. برخی از این مواد سمی بوده و بسیار خطرناک اند. نظافت مداوم این مواد می بایست تحت شرایطی خاص و با بهره گیری از دستگاه های صنعتی و با کیفیت انجام شود. دستگاه جاروبرقی صنعتی از جمله روش های نظافت صنعتی مناسب برای مکش و جمع آوری مواد سمی و خطرناک می باشد.

… ادامه مطلب »

در روند تولید کارخانه های صنعتی مواد همواره در چرخه های تولیدی در حال گردش بوده و انواع واکنش های فیزیکی و شیمیایی بر روی آنها صورت می گیرد تا در نهایت محصولی قابل عرضه به بازار تولید می شود. در طی روند تولید گاهی نیاز به نقل و انتقال مواد به سایر بخش ها و قسمت های کارخانه می باشد که این عملیات به شیوه های متفاوتی صورت می پذیرد. یکی از کارآمد ترین روش ها جهت انتقال مواد استفاده از شیوه پنوماتیک می باشد. پنیو لغتی یونانی به معنای تنفس باد می باشد و پنوماتیک علمی است که به بررسی حرکات و وقایع هوا می پردازد. نقل و انتقال مواد به شیوه پنوماتیک با استفاده از مکنده صنعتی با قابلیت های ویژه صورت می پذیرد و دلایل بسیاری سبب محبوبیت این شیوه در میان صنعت گران شده است که دراین مقاله به چگونگی انتقال مواد با استفاده از مکنده صنعتی ( شیوه پنوماتیک ) می پردازیم.

… ادامه مطلب »

سه گام برای انتخاب جاروبرقی صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۰ مهر ۱۳۹۶

دستگاه جاروبرقی ، جز دستگاه های نظافتی به شمار می آید که کاربرد اصلی آن مکش ذرات و مواد از روی سطوح هموار و ناهموار می باشد. کیفیت عملکرد دستگاه و توانایی آن در مکش ذرات از جمله مواردی است که بر روی نتیجه نهایی عملکرد جاروبرقی تاثیر گذار است. بنابراین انتخاب مناسب در این زمینه می تواند نیاز کاربر را به خوبی تامین نماید. برای انتخاب جاروبرقی صنعتی ، سه مرحله بایستی طی شود که در این مقاله به تفصیل در مورد آن ها بحث می شود.

… ادامه مطلب »

چگونه از جاروبرقی کوله ای استفاده کنیم؟ (بخش دوم)

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۰ مهر ۱۳۹۶

در بخش اول این مقاله جاروبرقی صنعتی کوله ای معرفی و چگونگی استفاده از آن بیان شد. در این مقاله نیز به روش های گوناگون افزایش راندمان و همچنین عیب یابی جارو برقی کوله ای در مواقع ضروری، اشاره می شود.

… ادامه مطلب »

سرمایه گذاری هدفمند در صنایع با انتخاب جاروبرقی صنعتی مناسب

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۹ شهریور ۱۳۹۶

انجام امر خطیر نظافت در محیط های صنعتی به دلیل وجود برخی مشکلات همچون حجم بالای آلودگی ها، وسعت فضا و مسائلی از این قبیل صاحبان این مشاغل را مجبور به استفاده از راهکارهای مدرن نظافتی نموده است. اما اینکه چه نوع تجهیزاتی قادر به رفع نیازهای نظافتی در این محیط ها می باشند، بسیار تامل برانگیز است. انجام تصمیم گیری مناسب می تواند مزایای بسیاری را برای محیط های صنعتی به ارمغان آورد به همین منظور خرید و استفاده از تجهیزاتی مدن می تواند سرمایه گذاری هدفمندی باشد که در نتیجه آن بسیاری از مشکلات نظافتی با خرید دستگاه نظافتی مناسب مرتفع گردد. یکی از کارآمدترین تجهیزات نظافتی جاروبرقی صنعتی می باشد که در صورت انتخاب صحیح این دستگاه صاحبان و مدیران مراکز صنعتی می توانند به میزان چشم گیری در هزینه ها صرفه جویی نمایند.

… ادامه مطلب »

نظافت فرودگاه

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۵ شهریور ۱۳۹۶

صنعت فرودگاهی از مهم ترین صنایع هر کشور می باشد. به دلیل رفت و آمد مسافرین داخلی و خارجی ظاهر فرودگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. نظافت فرودگاه ها بخش های متفاوتی را شامل می شود که هر کدام نیازمند مدیریت و بهره گیری از یک روش مفید نظافتی می باشند. نظافت سالن های انتظار، جاروب محوطه باند فرودگاه، شستشوی نمای فرودگاه، نظافت داخل هواپیما و… موارد متفاوت نظافت برای برقراری نظافت کامل در فرودگاه ها هستند. به دلیل گستره وسیع و متنوع بند های نظافتی در فرودگاه، بهتر است از دستگاه های نظافت صنعتی مانند پولیشر، اسکرابر، سوییپر، واترجت صنعتی و جاروبرقی صنعتی استفاده نمود.

… ادامه مطلب »

چگونه از جاروبرقی کوله ای استفاده کنیم؟ (بخش اول)

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۰ شهریور ۱۳۹۶

جاروبرقی کوله ای وسیله ای بسیار کارآمد می باشد. به کمک این دستگاه می توان محیط های وسیع را سریعتر نظافت و جاروب کرد. اما چگونه می توان بیشترین کارایی را از این دستگاه گرفت؟ در این مقاله نحوه استفاده ایمن و کاربردی دستگاه جارو برقی کوله ای بیان می شود و اینکه چطور بدون ایجاد خسارت و سانحه به بهترین و سریعترین شکل از این دستگاه استفاده شود.

… ادامه مطلب »

نظافت هتل

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ شهریور ۱۳۹۶

هتل ها از مراکز جذب گردشگر بوده و حفظ زیبایی و پاکیزگی آن ها بسیار حائز اهمیت است. به دلیل وسعت هتل و نیاز به نیروی خدماتی زیاد، شستشو و نظافت در هتل ها مشکلاتی را در بر خواهد داشت. شیوه دستی نظافت در اماکن وسیع و پر ترددی مانند هتل ها، مناسب نبوده و مشکلات فراوانی خواهد داشت. به همین دلیل می بایست از شیوه های نظافت صنعتی به منظور بهینه سازی و بهبود عملکرد نظافت استفاده کرد. برخی از دستگاه هایی که در هتل بسیار کاربرد دارند عبارت اند از اسکرابر، واترجت صنعتی، جاروبرقی صنعتی، پولیشر و… که در ادامه کاربرد آن ها در نظافت هتل را بررسی خواهیم کرد.

… ادامه مطلب »

دستورالعمل نظافت کارخانه های صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۸ شهریور ۱۳۹۶

انجام عملیات های سخت و سنگین در کارخانه های صنعتی، ایجاد حجم بالایی از گرد و غبار و آلودگی ها را در محیط به دنبال دارد. وجود آلودگی ها در محیط کارخانه روند تولید را به مخاطره می اندازد و سطح بهداشت محیط را کاهش داده و همچنین سلامت جسمانی کارکنان کارخانه را نیز به خطر می اندازد. از طرف دیگر باقی ماندن آلاینده ها بر روی تجهیزات کارخانه سبب عملکرد نادرست آنها شده و به دنبال آن کیفیت تولیدات کارخانه در سطح نامطلوبی قرار خواهد گرفت. وجود این عوامل امر نظافت در کارخانه های صنعتی را اجتناب ناپذیر نموده است. از طرفی فاکتورهایی همچون وسعت محیط در کارخانه های صنعتی، حساسیت عملیات های انجام پذیر در کارخانه، بالا بودن حجم آلودگی ها و مسائلی از این دست، انجام نظافت در این مکان ها به شیوه های سنتی و دستی را غیر ممکن نموده است، بدین منظور امروزه از تجهیزات نظافتی مکانیزه جهت به انجام رساندن امر خطیر نظافت در کارخانه های صنعتی استفاده می شود. در این مقاله به ارائه دستورالعمل نظافت کارخانه جهت انجام بهینه امر نظافت می پردازیم.

… ادامه مطلب »

بهره گیری از مکنده در نیروگاه ها

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

نیروگاه ها صنایعی برای تولید انرژی های موثر می باشند. در تولید این انرژی ها انواع آلودگی ها به وجود خواهند آمد. آلاینده هایی که در این راستا تولید می شوند، بسیار خطرناک بوده و موجب بروز مخاطرات برای افراد و محیط زیست خواهند شد. همچنین در نیروگاه ها فرآیند های انتقال مواد نیز بسیار دشوار است. به منظور نظافت، انتقال و بازیابی در نیروگاه ها، استفاده از مکنده صنعتی پیشنهاد می گردد.

… ادامه مطلب »