کاربرد مکنده صنعتی در صنایع فولاد

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ اسفند ۱۳۹۵

پودر سنگ آهن ماده ای بسیار سنگین است که در صنایع آهن و فولاد مورد استفاده قرار می گیرد و به دلایل متعدد در محیط انتشار یافته که باید جمع آوری شوند و جمع آوری آن با روش های قدیمی از محیط کاری دشوار خواهد بود. به منظور جمع آوری پودر سنگ آهن در کارخانه های فولاد و دیگر صنایع وابسته بهره مندی از یک دستگاه مکنده صنعتی مناسب می تواند یک راه حل ایده آل به شمار آید. مکنده صنعتی که برای مکش این مواد به کار می رود می بایست به اندازه کافی قدرتمند و مقاوم باشد تا بتواند با قدرت مکش بالای خود مواد سنگین را مهار کند. انتخاب یک جاروبرقی صنعتی مناسب به منظور استفاده در محیط های سخت صنعتی با انتخاب یک جاروی صنعتی تفاوت داشته و به منظور دست یابی به بهترین گزینه عوامل گوناگونی در نظر گرفته می شود.

… ادامه مطلب »

جاروبرقی مخصوص هواپیما

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲ اسفند ۱۳۹۵

هواپیما از جمله وسایل نقلیه است که روزانه مسافران زیادی را جابجا می کند. به دلیل رفت و آمد زیادی که در چنین محیطی صورت می گیرد، هواپیما خیلی سریع دچار آلودگی می شود و صندلی ها و راهروی بین آنها یا به دلیل گرد و خاک موجود در هوا و یا ضایعات ریخته شده بر سطح زمین نیاز به نظافت خواهد داشت. آلودگی ها و ضایعات علاوه بر ایجاد محیطی نا زیبا و نامناسب، باعث انتشار و انتقال بیماری نیز می شوند. با توجه به این که افراد به طور مستقیم با صندلی در تماس هستند، بنابراین باید هواپیما خیلی سریع بعد از هر پرواز نظافت شود تا محیطی سالم و پاکیزه برای آرامش مسافران مهیا گردد. برای جمع آوری ضایعات و آلودگی می توان از جاروبرقی صنعتی استفاده نمود، اما این جاروبرقی با توجه به شرایط تخصصی هواپیما از جمله محدودیت های عبوری و مشخصات اتصال برق موجود، باید شرایط ویژه ای داشته باشد که در ادامه بحث خواهد شد.

… ادامه مطلب »

مزایای جاروبرقی صنعتی هواکار

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

مکنده تمامی انواع جاروبرقی صنعتی بر اساس وجود خلا کار می کنند. این خلا را پمپ دستگاه ایجاد می نماید. پمپ ها دارای چندین نوع هستند که هر کدام با توجه به کاربرد در نوعی از مکنده ها مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مختلف پمپ عبارتند از: سانتریفیوژال، ساید چنل، لوب، بلید و در نهایت ونتوری. پمپ ونتوری یا هواکار از طریق انرژی، جریان هوا را سریع تر می کند. در این نوع پمپ در کنار جریان شدید هوا یک مسیر انشعابی طراحی شده است به گونه ای که زمانی که پمپ جریان هوا را در مسیر اصلی ایجاد می نماید، هوای داخل کانال انشعابی را نیز به سمت خود می کشد، که این باعث ایجاد خلا در مسیر انشعابی می شود. این نوع پمپ بر خلاف سایر پمپ ها از موتور استفاده نمی نماید به همین دلیل برای جارو برقی های ضد انفجار از این نوع استفاده می شود. این نوع پمپ دارای مزایای بسیاری است که در ادامه ذکر می شود.

 

… ادامه مطلب »

مزایای جاروبرقی صنعتی آب و خاک

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

جاروبرقی های آب و خاک، دستگاه های دو کاره ای هستند که دارای مکش قوی با محفظه ای جا دار می باشند و توانایی پاک سازی ضایعات خشک و مرطوب را دارند. به دلیل مزایای زیاد این جارو برقی ها، استفاده از آن ها بسیار وسیع بوده و پایان ناپذیر است. مطمئنا جارو برقی صنعتی نسبت به انواع خانگی آن کارا تر است و خصوصا در نواحی صنعتی و تجاری که روزانه ضایعات زیادی باید جمع آوری شود بهترین وسیله بوده و جایگزین دیگری ندارد. جاروبرقی های آب و خاک فرایند نظافت را تا ده برابر افزایش می دهند و عمل نظافت را به منظور حفظ محیطی پاک و امن برای کارمندان و مشتریان به خوبی انجام می دهند.

 

… ادامه مطلب »

تعویض فیلتر اصلی در جاروبرقی صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ بهمن ۱۳۹۵

جاروبرقی های صنعتی از جمله دستگاه هایی پر کاربرد در صنایع بوده و برای انجام عملیات های گوناگونی چون انتقال و جداسازی مواد به کا گرفته می شوند. البته اصلی ترین و متداول ترین وظیفه این دستگاه ها جمع آوری آلودگی های ایجاد شده در صنایع می باشد. آلودگی و ایجاد ضایعات در صنایع بخش جدا ناپذیری در تولید محصولات مختلف می باشد. نظافت و جمع آوری این آلودگی ها علاوه بر تامین سلامت افراد شاغل در محیط نقش مهمی در کیفیت محصولات تولیدی و افزایش عمر مفید دستگاه ها دارد. دستگاه های جاروبرقی صنعتی یا مکنده های صنعتی گزینه ایی ایمن و مناسب برای نظافت و جمع آوری آلاینده ها بوده و علاوه بر افزایش سرعت نظافت، تاثیر قابل ملاحظه ایی در کیفیت نظافتی دارد.

… ادامه مطلب »

زمینه های مختلف کاربرد جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ بهمن ۱۳۹۵

جاروبرقی یا مکنده دستگاهی است که با مکش مواد و ضایعات به داخل مخزن، موجب نظافت محل مورد نظر می شود. جارو برقی ها با توجه به کاربرد به چند دسته تقسیم بندی می شوند. اولین و ساده ترین رده جارو برقی ها، تجاری ها هستند که شامل جارو برقی هایی هستند که در خانه ها، هتل ها و حتی کارواش ها استفاده می شوند. دسته بعدی دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی هستند که معمولا به صورت سطلی تولید می شوند و استحکام بدنه و قدرت مکش آن ها بیشتر از مدل تجاری است. از جاروبرقی های نیمه صنعتی در محیط هایی همانند کارگاه ها، سایت های ساخت و ساز، مجتمع های تجاری، مراکز خرید و .. که وسعت بالاتری نسبت به منازل مسکونی داشته و حجم آلودگی در آنها بیشتر است، استفاده می شود. دسته بعدی جاروبرقی های صنعتی هستند که نسبت به مدل های پیشین قدرت مکش بیشتری دارند و معمولا بصورت دائم کار تولید می شوند. مکنده های صنعتی و کامیونی دستگاه هایی هستند که بسیار قدرتمند و کارامد بوده و در صنایع مهم همانند کارخانه ها و معادن مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها در کاربردهای متنوع صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه برخی از این موارد عنوان شده است.

… ادامه مطلب »

در حین فرآیند های تولید در صنایع سیمان پرتلند، نشت مواد از دستگاه ها و دیگر تجهیزات امری رایج است. جمع آوری این مواد بوسیله مدل های مختلف مکنده های صنعتی صورت گرفته که موجب بهبود کنترل کیفیت مجموعه نیز می گردد. امروزه شرکت های معتبر در زمینه ساخت مکنده ها، محصولاتی تولید نموده اند که جهت بازیابی مواد در فرآیند های تولید سیمان پرتلند بکار رفته و منطبق بر قواعد ایمنی و سلامت افراد است. جاروبرقی و مکنده های صنعتی در تک تک مراحل فرآیند تولید سیمان از آزمایشگاه، پایانه های تخلیه و بارگذاری مواد تا پر نمودن کیسه های سیمان مورد استفاده قرار می گیرد.

… ادامه مطلب »

کاربرد و ویژگی های جاروبرقی صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۲ دی ۱۳۹۵

 در بسیاری از واحدهای صنعتی که تولیدکننده و توزیع کننده انواع محصولات هستند به منظور بهبود وضعیت محیط کار از جنبه های مختلف و نیز افزایش سطح ایمنی و بهداشت فعالیت های متعددی صورت می گیرد. یکی روش های مؤثر برای فراهم نمودن شرایط مطلوب در محیط های صنعتی استفاده از جاروبرقی صنعتی می باشد. امروزه دستگاه های جاروبرقی صنعتی گوناگونی طراحی و به بازار ارائه شده که قادر هستند انواع آلودگی های صنعتی از سبک ترین گرد و غبار تا سخت ترین مواد را جمع آوری کرده و به عنوان وسیله ای برای مکش و انتقال مواد فله ای مورد استفاده قرار می گیرد. جارو برقی صنعتی یک ابزار قدرتمند و در عین حال با قابلیت مانور بالا است و آلودگی های عمومی و خاص صنعتی را در هر نقطه از محیط با کیفیت کاملاً قابل قبول جمع آوری می کند.

… ادامه مطلب »

نکات کلیدی جهت نظافت و شستشوی کلین روم ( اتاق تمیز)

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۶ دی ۱۳۹۵

اتاق تمیز یک فضای محافظت شده در مقابل آلودگی های مختلف است که اقدامات حساس به آلودگی در آن انجام شده و در صنایع داروسازی، پزشکی و صنایع مواد غذایی کاربرد دارد. اتاق های تمیز همواره در معرض آلودگی می باشند و رخداد هایی که با ایمنی و سلامت افراد تطابق ندارند، ممکن است از پرسنل،تجهیزات و حتی فرآیند های ضدعفونی نادرست این اتاق ها ناشی شود. بدلیل وجود روش های متعدد در نظافت سطوح، انتخاب بهترین آن ها برای یک کاربرد مشخص دارای اهمیت است. انتخاب یک تکنیک نامناسب حتی ممکن است آلودگی ها را در سطح پخش کند. … ادامه مطلب »

جاروبرقی صنعتی و کاربرد های آن در صنایع گوناگون

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ دی ۱۳۹۵

دستگاه جاروبرقی صنعتی تک فاز و سه فاز برای جمع آوری زباله های ریز و درشت و نظافت سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه، بطور همزمان یا جداگانه مواد جامد و مایع را جمع آوری کرده و به مخزن می ریزد. البته بعضی از این دستگاه ها، قابلیت جمع آوری مایعات را ندارند. جارو برقی های صنعتی پیشرفته و خاص نیز توانایی کار در محیط های خطرناک و انفجاری یا در حضور مواد سمی و مضرر را دارند. … ادامه مطلب »