در حین فرآیند های تولید در صنایع سیمان پرتلند، نشت مواد از دستگاه ها و دیگر تجهیزات امری رایج است. جمع آوری این مواد بوسیله مدل های مختلف مکنده های صنعتی صورت گرفته که موجب بهبود کنترل کیفیت مجموعه نیز می گردد. امروزه شرکت های معتبر در زمینه ساخت مکنده ها، محصولاتی تولید نموده اند که جهت بازیابی مواد در فرآیند های تولید سیمان پرتلند بکار رفته و منطبق بر قواعد ایمنی و سلامت افراد است. جاروبرقی و مکنده های صنعتی در تک تک مراحل فرآیند تولید سیمان از آزمایشگاه، پایانه های تخلیه و بارگذاری مواد تا پر نمودن کیسه های سیمان مورد استفاده قرار می گیرد.

… ادامه مطلب »

کاربرد و ویژگی های جاروبرقی صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۲ دی ۱۳۹۵

 در بسیاری از واحدهای صنعتی که تولیدکننده و توزیع کننده انواع محصولات هستند به منظور بهبود وضعیت محیط کار از جنبه های مختلف و نیز افزایش سطح ایمنی و بهداشت فعالیت های متعددی صورت می گیرد. یکی روش های مؤثر برای فراهم نمودن شرایط مطلوب در محیط های صنعتی استفاده از جاروبرقی صنعتی می باشد. امروزه دستگاه های جاروبرقی صنعتی گوناگونی طراحی و به بازار ارائه شده که قادر هستند انواع آلودگی های صنعتی از سبک ترین گرد و غبار تا سخت ترین مواد را جمع آوری کرده و به عنوان وسیله ای برای مکش و انتقال مواد فله ای مورد استفاده قرار می گیرد. جارو برقی صنعتی یک ابزار قدرتمند و در عین حال با قابلیت مانور بالا است و آلودگی های عمومی و خاص صنعتی را در هر نقطه از محیط با کیفیت کاملاً قابل قبول جمع آوری می کند.

… ادامه مطلب »

نکات کلیدی جهت نظافت و شستشوی کلین روم ( اتاق تمیز)

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۶ دی ۱۳۹۵

اتاق تمیز یک فضای محافظت شده در مقابل آلودگی های مختلف است که اقدامات حساس به آلودگی در آن انجام شده و در صنایع داروسازی، پزشکی و صنایع مواد غذایی کاربرد دارد. اتاق های تمیز همواره در معرض آلودگی می باشند و رخداد هایی که با ایمنی و سلامت افراد تطابق ندارند، ممکن است از پرسنل،تجهیزات و حتی فرآیند های ضدعفونی نادرست این اتاق ها ناشی شود. بدلیل وجود روش های متعدد در نظافت سطوح، انتخاب بهترین آن ها برای یک کاربرد مشخص دارای اهمیت است. انتخاب یک تکنیک نامناسب حتی ممکن است آلودگی ها را در سطح پخش کند. … ادامه مطلب »

جاروبرقی صنعتی و کاربرد های آن در صنایع گوناگون

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ دی ۱۳۹۵

دستگاه جاروبرقی صنعتی تک فاز و سه فاز برای جمع آوری زباله های ریز و درشت و نظافت سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه، بطور همزمان یا جداگانه مواد جامد و مایع را جمع آوری کرده و به مخزن می ریزد. البته بعضی از این دستگاه ها، قابلیت جمع آوری مایعات را ندارند. جارو برقی های صنعتی پیشرفته و خاص نیز توانایی کار در محیط های خطرناک و انفجاری یا در حضور مواد سمی و مضرر را دارند. … ادامه مطلب »

نقش موثر جاروبرقی صنعتی در مکش آلودگی های خطرناک

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۸ دی ۱۳۹۵

در تمامی واحدهای صنعتی از صنایع و کارخانه هایی که با مواد پودری سر و کار دارند تا صنایعی مانند کارخانه های چوب سازی، تولیدات ماشین آلات صنعتی، صنایع مربوط به فلزات، صنایع غذایی و بسیاری دیگر از مراکز نیمه صنعتی و صنعتی فعال، حاوی مقدار زیادی از انواع آلودگی هستند و آلودگی بخشی جدایی ناپذیر از این صنایع است. آلودگی های صنعتی خطرات بسیار زیادی در پی دارند و باید بدانیم که وجود تهویه مناسب، نظافت های روزمره و استفاده از ماسک از سوی کارکنان این واحدها ضروری می باشد و هم چنین جهت فراهم ساختن ایمنی محیط و تأمین امنیت و سلامتی کارکنان وجود مکنده صنعتی الزامی بوده هیچ چیز دیگری نمی تواند جایگزین دستگاه های جاروبرقی صنعتی و یا غبارگیرهای صنعتی گردد.

… ادامه مطلب »

اجزای مهم جاروبرقی صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ دی ۱۳۹۵

استفاده از شیوه های نوین و ماشین آلات نظافتی نه تنها می تواند بهبود کیفیت نظافتی و ارتقا سطوح بهداشتی را در پی داشته باشد بلکه با کاهش در تعداد نیرو های خدمتی موجب کاهش هزینه می شود. افزایش سرعت نظافت با استفاده از ماشین آلات صنعتی موجب صرفه جویی در زمان شده و همین زمان اضافی می تواند در بخش های دیگری به کار گرفته شود. دستگاه های مکانیزه ایی چون مکنده صنعتی یا جاروبرقی صنعتی از جمله دستگاه هایی می باشند که نقش مهمی در جمع آوری انواع آلاینده ها در صنایع مختلف داشته و با مکش کامل آلاینده ها علاوه بر ارتقا سطوح بهداشتی و تامین سلامت افراد حاضر و شاغل در محل، باعث ارتقا کیفیت محصولات تولیدی و افزایش عمر مفید دستگاه ها و کف پوش ها می شوند.

… ادامه مطلب »

کاربرد مکنده صنعتی در صنایع سیمان

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۳ آذر ۱۳۹۵

مکنده های صنعتی از جمله دستگاه هایی هستند که می تواند کاربرد گسترده ایی در صنایع داشته باشند. مکنده صنعتی علاوه بر جمع آوری گرد و خاک و آلودگی های صنایع و نظافت محیط، می توانند به عنوان ابزاری برای جمع آوری و انتقال مواد به کار گرفته شوند. نمونه های جدید و پیشرفته دستگاه های مکنده صنعتی به واسطه مخازن بزرگ و تکنولوژی ویژه ایی که دارند کاربرد گسترده ایی در صنایع مختلف ایفا می کنند. مدل های پیشرفته و به روز دستگاه های مکنده صنعتی علاوه بر موتور های مکنده قدرتمند، مجهز به موتور دمش نیز می باشند. با استفاده از سیستم دمش، مواد جمع آوری شده در مخزن مکنده، می توانند به چرخه تولید باز گشته یا بدون دخالت دست مخزن تخلیه شوند. اصلی ترین ویژگی این سیستم ها عدم ایجاد گرد و خاک در هنگام تخلیه یا انتقال مواد می باشد. از این رو بسیاری از صنایع به منظور ارتقا و دستیابی به سطوح بالاتری از سازگاری با محیط زیست، از دستگاه های مکنده صنعتی استفاده می کنند.

  … ادامه مطلب »

ویژگی های یک مکنده صنعتی ضد انفجار

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۰ آذر ۱۳۹۵

 مکنده ضد انفجار دارای استاندارد ATEX و با ایمنی بالا در اماکن خطرناک مورد استفاده قرار می گیرد. این جارو به عنوان ابزاری مؤثر و کارآمد برای مهار آلودگی ها و مواد اشتعال زا به کار گرفته می شود. این دسته از مکنده های صنعتی برای نظافت محیط های پر خطر و مکان هایی با مواد  و اتصالات همراه با الکتریسیته ساکن که نیازمند حفاظت مضاعف هستند، به طور خاص طراحی شده اند. در هنگام کار کردن در محیطی با آلودگی های احتراق زا، مواد انفجاری، آتش زا و موادی با خاصیت الکترواستاتیکی استفاده از مکنده ضد انفجار و یا جاروبرقی ضد انفجار ضرورت دارد. مکنده صنعتی ضد انفجار هواکار (ونتوری) بدون موتور الکتریکی و قطعات متحرک بوده و جاروبرقی ضد انفجار همراه با موتور الکتریکی عایق کاری شده و خاصیت ضد انفجاری  است که این دستگاه ها بدون ایجاد اصطکاک و جرقه مواد را جمع آوری می کنند.

… ادامه مطلب »

پارامترهای مهم در طراحی یک جاروبرقی کوله ای

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ آذر ۱۳۹۵

دستگاه های جاروبرقی کوله ای به دلیل سهولت جابجایی، نیاز اندک به سرویس و نگهداری و سودمندی بالا، دارای نقش مهمی در عملیات نظافت صنعتی به ویژه در محیط های متراکم نظیر سالن های سینما و کلاس های درس می باشند. بررسی ها نشان می دهد در جایی که نیاز به نظافت فضای زیر میزها، صندلی ها، قفسه ها در اماکنی مثل دفاتر و مدارس می باشد، سرعت انجام عملیات توسط یک دستگاه جاروبرقی کوله ای ۲۵/۳ برابر بیشتر از جاروبرقی ایستاده با همان سطح انرژی خواهد بود. همانند هر ابزار نظافت صنعتی دیگر، طراحی کلی یک جاروبرقی کوله ای دارای تاثیر قابل توجه بر عملکرد کاربر می باشد.با توجه به اینکه کاربر، جاروبرقی کوله ای را هنگام استفاده بر پشت خود حمل می نماید، اهمیت دارا بودن طراحی اصولی و ارگونومیک در آن بیش از تجهیزات نظافت صنعتی دیگر است. در این مقاله مشخصه های مهم در طراحی و تولید یک جاروبرقی کوله ای ارگونومیک مورد بررسی قرار گرفته است. … ادامه مطلب »

جدا سازی ذرات معلق با استفاده ازسیستم سایکلونی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۵ آذر ۱۳۹۵

جداساز سایکلونی ، سیستمی برای جداسازی ذرات آلاینده و گرد و غبار از هوا، گاز ها، مایعات و بخارات می باشد. سیستم سایکلون به جای استفاده از سیستم های فیلتراسیون از جریان گردابی برای جداسازی ذرات آلاینده استفاده می کند. سیستم های سایکلون با استفاده از چرخش هوا و گرانش زمین فاز های مختلف مایعات،جامدات و گازها را از یکدیگر جدا می کند. به عبارت دیگر با استفاده از نیروی گریز از مرکز باعث جداسازی فازهای مختلف از یکدیگر می شود.

… ادامه مطلب »