دسته بندی تجهیزات شسشتو و نظافت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱ فروردین ۱۳۹۶

با توجه به گسترش روز افزون صنعت و وسعت گرفتن فعالیت های خانگی، اهمیت چگونگی نظافت و شستشو و پاکیزه نگه داشتن محیط، به خوبی حس می شود. این نظافت می تواند شامل نظافت سطوح هموار مانند فرش و موکت و…  و سطوح ناهموار همانند مبل باشد. همچنین عملیات شستشو، شامل شستشو سطوح هموار مثل کفشویی و شستشو سطوح ناهموار مانند شستشو دیوار و… است. برای انجام بهینه نظافت و شستشو روزانه، خانگی و صنعتی، دستگاه ها و امکاناتی وجود دارند که در این مسیر می توانند بسیار کاربردی و مفید باشند. این امکانات عبارتند از: اسکرابر یا کفشوی صنعتی، سوییپر، جاروبرقی صنعتی، واترجت، کارواش اتوماتیک، بخارشوی صنعتی، فرش و موکت شوی، مبل شوی، پولیشر، نماشوی، ترولی و مواد شوینده که در ادامه به تفصیل به آنها می پردازیم.

… ادامه مطلب »

اهمیت استفاده از جاروبرقی صنعتی در چوب بری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۵ اسفند ۱۳۹۵

صنایع چوب بری یکی از کهن ترین صنایع تولیدی می باشد که از دیر باز در راستای تامین نیاز های جوامع بشری فعالیت داشته است. این صنایع با استفاده از چوب درختان و تجهیزات صنعتی نقش مهمی در تامین نیاز های افراد جامعه دارند. یکی از بزرگترین دغدغه مدیران در این صنعتی جمع آوری آلاینده ها از محیط کار می باشد. آلاینده های این صنعت که معمولا شامل تراشه ها و ذرات ریز گرد و غبار می باشند از عوامل خطر آفرین در این صنایع بوده و جمع آوری آنها از اهمیت ویژه ایی بر خوردار است. مسلم است که استفاده از شیوه های سنتی نظافت توانایی لازم برای تامین نیاز های نظافتی محیط را نداشته و نمی تواند نظافت موثر و با کیفیتی را ارائه دهد، این در حالیست که استفاده از تجهیزات صنعتی و ماشین آلات مکانیزه ایی چون دستگاه های جاروبرقی صنعتی یا نیمه صنعتی با توانایی بالایی که در مکش ذرات آلاینده دارند بهترین پاسخ برای نیاز های نظافتی محیط می باشند.

… ادامه مطلب »

انواع فیلتر در مکنده ها از جنبه های گوناگون به همراه جزئیات

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

بسیاری از فروشندگان تصمیم برای خرید مکنده را، بر پایه ی فیلتر بکار گرفته شده در آن، میگیرند و علت این نوع تصمیم گیری این است که نوع فیلتر مکنده تا حد زیادی سیستم فیلتراسیون آن را مشخص می کند. علاوه بر این، فیلتر ها، نقش مهمی در قدرتمند بودن یک مکنده دارند. دانستن تعداد فیلتر هایی که مکنده دارد و انواع این فیلتر ها، تاثیر بسزایی در تعمیر مناسب فیلتر و تعویض آن دارد. خواندن مطالب در مورد ویژگی های انواع فیلتر، در خرید بعدی جاروبرقی و یا تعویض فیلتر کمک خواهد کرد.

… ادامه مطلب »

دستگاه های جاروبرقی صنعتی ابزاری کارآمد برای صنایع داروسازی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

صنایع داروسازی از جمله صنایعی هستند که به طور فزاینده ای در حال گسترش بوده و به سمت جلو حرکت می کند. تولید کنندگان محصولات دارویی در صدد افزایش بهره وری می باشند و در کنار این موضوع آن ها می خواهند به این اطمینان دست یابند که با حداقل هزینه، بدون ایجاد خطر و با بالاترین سطح استاندارد و کیفیت محصولات را تولید می نمایند. یکی از بزرگ ترین مشکلات و موانعی که در صنایع دارو سازی به وجود می آید ایجاد آلودگی است و سازندگان می بایست بر آن فائق آیند. در فرآیند تولید دارو حجم بسیار زیادی از آلودگی به شکل ذرات ریز و پودری بوده که می تواند در پروسه تولید دارو اختلال ایجاد کند به صورتی که گرد و غبار حاصل از یک ماده وارد هوا می شود و به تأسیسات صنعتی و دیگر مواد مورد استفاده در هنگام تولید راه پیدا می کند؛ در نتیجه این پدیده یک محصول غیر بهداشتی و حتی خطرناک می شود که قابل ارائه به مصرف کننده نخواهد بود.

… ادامه مطلب »

کاربرد مکنده صنعتی در صنایع فولاد

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ اسفند ۱۳۹۵

پودر سنگ آهن ماده ای بسیار سنگین است که در صنایع آهن و فولاد مورد استفاده قرار می گیرد و به دلایل متعدد در محیط انتشار یافته که باید جمع آوری شوند و جمع آوری آن با روش های قدیمی از محیط کاری دشوار خواهد بود. به منظور جمع آوری پودر سنگ آهن در کارخانه های فولاد و دیگر صنایع وابسته بهره مندی از یک دستگاه مکنده صنعتی مناسب می تواند یک راه حل ایده آل به شمار آید. مکنده صنعتی که برای مکش این مواد به کار می رود می بایست به اندازه کافی قدرتمند و مقاوم باشد تا بتواند با قدرت مکش بالای خود مواد سنگین را مهار کند. انتخاب یک جاروبرقی صنعتی مناسب به منظور استفاده در محیط های سخت صنعتی با انتخاب یک جاروی صنعتی تفاوت داشته و به منظور دست یابی به بهترین گزینه عوامل گوناگونی در نظر گرفته می شود.

… ادامه مطلب »

جاروبرقی مخصوص هواپیما

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲ اسفند ۱۳۹۵

هواپیما از جمله وسایل نقلیه است که روزانه مسافران زیادی را جابجا می کند. به دلیل رفت و آمد زیادی که در چنین محیطی صورت می گیرد، هواپیما خیلی سریع دچار آلودگی می شود و صندلی ها و راهروی بین آنها یا به دلیل گرد و خاک موجود در هوا و یا ضایعات ریخته شده بر سطح زمین نیاز به نظافت خواهد داشت. آلودگی ها و ضایعات علاوه بر ایجاد محیطی نا زیبا و نامناسب، باعث انتشار و انتقال بیماری نیز می شوند. با توجه به این که افراد به طور مستقیم با صندلی در تماس هستند، بنابراین باید هواپیما خیلی سریع بعد از هر پرواز نظافت شود تا محیطی سالم و پاکیزه برای آرامش مسافران مهیا گردد. برای جمع آوری ضایعات و آلودگی می توان از جاروبرقی صنعتی استفاده نمود، اما این جاروبرقی با توجه به شرایط تخصصی هواپیما از جمله محدودیت های عبوری و مشخصات اتصال برق موجود، باید شرایط ویژه ای داشته باشد که در ادامه بحث خواهد شد.

… ادامه مطلب »

مزایای جاروبرقی صنعتی هواکار

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

مکنده تمامی انواع جاروبرقی صنعتی بر اساس وجود خلا کار می کنند. این خلا را پمپ دستگاه ایجاد می نماید. پمپ ها دارای چندین نوع هستند که هر کدام با توجه به کاربرد در نوعی از مکنده ها مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مختلف پمپ عبارتند از: سانتریفیوژال، ساید چنل، لوب، بلید و در نهایت ونتوری. پمپ ونتوری یا هواکار از طریق انرژی، جریان هوا را سریع تر می کند. در این نوع پمپ در کنار جریان شدید هوا یک مسیر انشعابی طراحی شده است به گونه ای که زمانی که پمپ جریان هوا را در مسیر اصلی ایجاد می نماید، هوای داخل کانال انشعابی را نیز به سمت خود می کشد، که این باعث ایجاد خلا در مسیر انشعابی می شود. این نوع پمپ بر خلاف سایر پمپ ها از موتور استفاده نمی نماید به همین دلیل برای جارو برقی های ضد انفجار از این نوع استفاده می شود. این نوع پمپ دارای مزایای بسیاری است که در ادامه ذکر می شود.

 

… ادامه مطلب »

مزایای جاروبرقی صنعتی آب و خاک

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

جاروبرقی های آب و خاک، دستگاه های دو کاره ای هستند که دارای مکش قوی با محفظه ای جا دار می باشند و توانایی پاک سازی ضایعات خشک و مرطوب را دارند. به دلیل مزایای زیاد این جارو برقی ها، استفاده از آن ها بسیار وسیع بوده و پایان ناپذیر است. مطمئنا جارو برقی صنعتی نسبت به انواع خانگی آن کارا تر است و خصوصا در نواحی صنعتی و تجاری که روزانه ضایعات زیادی باید جمع آوری شود بهترین وسیله بوده و جایگزین دیگری ندارد. جاروبرقی های آب و خاک فرایند نظافت را تا ده برابر افزایش می دهند و عمل نظافت را به منظور حفظ محیطی پاک و امن برای کارمندان و مشتریان به خوبی انجام می دهند.

 

… ادامه مطلب »

تعویض فیلتر اصلی در جاروبرقی صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ بهمن ۱۳۹۵

جاروبرقی های صنعتی از جمله دستگاه هایی پر کاربرد در صنایع بوده و برای انجام عملیات های گوناگونی چون انتقال و جداسازی مواد به کا گرفته می شوند. البته اصلی ترین و متداول ترین وظیفه این دستگاه ها جمع آوری آلودگی های ایجاد شده در صنایع می باشد. آلودگی و ایجاد ضایعات در صنایع بخش جدا ناپذیری در تولید محصولات مختلف می باشد. نظافت و جمع آوری این آلودگی ها علاوه بر تامین سلامت افراد شاغل در محیط نقش مهمی در کیفیت محصولات تولیدی و افزایش عمر مفید دستگاه ها دارد. دستگاه های جاروبرقی صنعتی یا مکنده های صنعتی گزینه ایی ایمن و مناسب برای نظافت و جمع آوری آلاینده ها بوده و علاوه بر افزایش سرعت نظافت، تاثیر قابل ملاحظه ایی در کیفیت نظافتی دارد.

… ادامه مطلب »

زمینه های مختلف کاربرد جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ بهمن ۱۳۹۵

جاروبرقی یا مکنده دستگاهی است که با مکش مواد و ضایعات به داخل مخزن، موجب نظافت محل مورد نظر می شود. جارو برقی ها با توجه به کاربرد به چند دسته تقسیم بندی می شوند. اولین و ساده ترین رده جارو برقی ها، تجاری ها هستند که شامل جارو برقی هایی هستند که در خانه ها، هتل ها و حتی کارواش ها استفاده می شوند. دسته بعدی دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی هستند که معمولا به صورت سطلی تولید می شوند و استحکام بدنه و قدرت مکش آن ها بیشتر از مدل تجاری است. از جاروبرقی های نیمه صنعتی در محیط هایی همانند کارگاه ها، سایت های ساخت و ساز، مجتمع های تجاری، مراکز خرید و .. که وسعت بالاتری نسبت به منازل مسکونی داشته و حجم آلودگی در آنها بیشتر است، استفاده می شود. دسته بعدی جاروبرقی های صنعتی هستند که نسبت به مدل های پیشین قدرت مکش بیشتری دارند و معمولا بصورت دائم کار تولید می شوند. مکنده های صنعتی و کامیونی دستگاه هایی هستند که بسیار قدرتمند و کارامد بوده و در صنایع مهم همانند کارخانه ها و معادن مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها در کاربردهای متنوع صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه برخی از این موارد عنوان شده است.

… ادامه مطلب »