کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنعت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ دی ۱۳۹۸

با توجه به قوانین سفت و سخت بهداشتی که امروزه برای محیط های صنعتی و کارخانه ها تعبیه شده امر نظافت مجموعه ها به مسائل بسیار تخصصی مبدل شده، جاروبرقی صنعتی  از مهم ترین و پرکاربردترین تجهیزات نظافتی محسوب می گردد.

برای نظافت در صنایع کاربردی مانند صنایع خودروسازی، صنایع تولید مواد غذایی، صنایع سیمان، صنایع نفت وگاز و پتروشیمی، صنایع نساجی، صنایع فولاد و فلز و آهن، صنایع بسته بندی، هتل،کلین روم، هواپیما و کشتی، کارخانه و کارگاه های کوچک چوب بری، صنایع داروسازی، صنایع کشاورزی، سینما و تئاتر حتی منازل با توجه به محیط با قدرت لازم به کار گرفته می شود. … ادامه مطلب »

استفاده از مکنده ضد انفجار در پتروشیمی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ دی ۱۳۹۸

محیط های صنعتی در معرض آلودگی های مختلفی قرار دارند. این آلودگی ها علاوه بر ایجاد ظاهر نامناسب در محیط، باعث بیماری در کارکنان و افراد حاضر در آن محیط می گردد. همچنین آلودگی ها می تواند به دستگاه های صنعتی آسیب وارد نماید. در صنایعی مانند نفت، گاز و پتروشیمی علاوه بر آلودگی های معمولی، آلودگی های روغنی، سمی و حتی آلاینده های اشتعال زا و قابل انفجار نیز وجود دارد. بنابراین برای نظافت چنین محیط هایی باید احتیاط لازم به عمل آید زیرا همانند محیط های دیگر نمی توان با روش های دستی، آلاینده ها را جمع آوری نمود و محیط را شستشو کرد. بنابراین بهترین راه استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی می باشد که بدون تماس با دست می توان ضایعات را جمع آوری نموده و محیط را پاکسازی کرد. دستگاه هایی مانند اسکرابر، واترجت صنعتی، جاروبرقی صنعتی و سوییپراز جمله دستگاه های نظافتی هستند که … ادامه مطلب »

کاربرد جاروبرقی صنعتی در کلین روم

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۴ آذر ۱۳۹۸

کلین روم یا اتاق تمیز محیطی است که در مقایسه با سایر فضاهای بسته مقدار آلاینده ها در آن بسیار پایین بوده و تعداد زیادی از فرآیندهای تولیدی و تحقیقاتی در آن انجام می پذیرد. در کلین منظور از آلاینده ها گرد و غبار، دود، بخار و میکروب هایی است که در هوا معلق هستند و یا با سطوح تماس دارند که باید غلظت آن ها به حداقل میزان ممکن در محیط برسد و به عبارتی کنترل درستی در این زمینه وجود داشته باشد. بسیاری از عملیات صنعتی و یا پژوهشی نسبت به آلاینده ها حساسیت بالایی دارند و وجود ذرات معلق در هوا نتیجه نهایی را تحت تأثیر قرار می دهند. برای کنترل آلاینده ها در کلین روم استانداردها و قوانینی وجود دارد؛ به عنوان مثال نوع پوشش کارکنان، استفاده از ابزارهای نظافتی مانند جاروبرقی صنعتی ، تصفیه جریان هوا در اتاق و … بر کنترل میزان آلاینده ها اثر گذار هستند.

… ادامه مطلب »

نقش جاروبرقی صنعتی یا هتلی در نظافت هتل ها

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۹ آبان ۱۳۹۸

هتل ها و مراکز اقامتی از جمله مراکزی می باشند که همواره با حجم بالایی از مراجعات مواجه هستند. تردد بالای افراد و مسافران در این محیط ها و همچنین اقامت های چند روزه و بعضا چند هفته ای در این گونه مراکز، اصلی ترین عامل در ایجاد آلودگی ها می باشد. مسلما یکی از مهم ترین عوامل در مراجعه و جلب نظر افراد و مسافران به بک مجموعه اقامتی خاص،‌ در کنار خدمات ارائه شده توسط مجموعه، نظافت و پاکیزگی محیط می باشد. از آنجایی که حجم تردد ها در تمامی ساعات شبانه روز در چنین محیط هایی بالا می باشد،‌ یکی از اصلی ترین دغدغه ها برای صاحبان و مدیران این مجموعه ها نظافت محیط می باشد. در چنین شرایطی استفاده از تجهیزات مکانیزه  و صنعتی چون جاروبرقی صنعتی یا هتلی … ادامه مطلب »

اهمیت و چگونگی انتخاب جاروبرقی صنعتی مناسب و درست

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۰ آبان ۱۳۹۸

انتخاب جاروبرقی صنعتی مناسب برای دست یابی به اهداف نظافتی مورد نظر اهمیت بسیار زیادی دارد و صرفاً تهیه یک مکنده قوی کافی نیست، بلکه باید تمامی جوانب کاری و شرایط محیطی بررسی گردد. همواره اعتقاد بر این است که برای جمع آوری آلاینده های صنعتی باید مکنده ای قدرتمند با ظرفیت قابل توجه و طول عمر بالا استفاده شود و در واقع جاروبرقی صنعتی فراتر از یک جاروی خانگی عمل می کند و از همین رو با دقت و عاقلانه باید انتخاب گردد. در هر کارخانه، کارگاه و سایر محیط های صنعتی نوع آلودگی، شدت و سرعت تولید آن متفاوت است و همین امر سبب می شود برای هر نیازی جارو برقی خاصی کاربرد داشته باشد و به پرسش های مطرح شده پاسخ های مناسب داده شود.

… ادامه مطلب »

نظافت فیلتر، راهکار اصلی افزایش طول عمر جاروبرقی صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۶ آبان ۱۳۹۸

سیستم فیلتراسیون از مهم ترین و حیاتی ترین عناصر جاروبرقی صنعتی است که کیفیت و کارایی بالای آن تضمین کننده افزایش طول عمر و بهبود کارایی دستگاه می باشد. نوع طراحی فیلتر بر نحوه عملکرد آن موثر است و باید بدانیم که حفظ و نگهداری این سیستم در اولویت قرار دارد. دستگاه های جاروبرقی صنعتی تنها با دارا بودن فیلتر تمیز می توانند مواد را با ۱۰۰ درصد قدرت خود و در ایمن ترین حالت، مکش کنند و به ویژه در شرایطی که با حجم بالایی از گرد و غبار و مواد پودری و ریز رو به رو باشیم، اهمیت کیفیت فیلتر بیش از پیش نمایان می شود. جهت حفظ ایمنی و کارایی بهینه دستگاه، فیلتر جاروبرقی باید قبل و بعد از عملیات نظافت و جمع آوری مواد، تمیز گردد. از همین رو ضروری است جاروبرقی به سیستم نظافت فیلتر قوی و کارآمد تجهیز باشد.

… ادامه مطلب »

مکنده صنعتی دارای پمپ لوب مناسب برای صنایع سنگین

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۱ مهر ۱۳۹۸

 بعلت سرعت ثابت تولید محصولات در صنایع سنگین، امور نگهداری باید بصورت مداوم  و پیوسته باشد تا بهره وری و بازدهی به حداکثر برسد. هر مدیر ایمنی از مقدار مواد ریخته شده از روی ماشین آلات بر روی سطح زمین در حین تولید آگاه است. بخش قابل توجهی از این مواد در نقاط با دسترسی دشوار جمع شده و بخشی دیگر با باقیماندن بر روی سطح باعث تحمیل هزینه های ناشی از خرابی ماشین آلات می شوند. استفاده از مکنده صنعتی یک راهکار ایمن و کم هزینه جهت مدیریت جمع آوری این مواد اولیه تولید می باشد. برای محیط های صنعتی سنگین، مکنده صنعتی باید دارای بخش های پیشرفته تری باشد تا بتواند در این محیط ها دوام بیاورد. در این مقاله ویژگی های این مکنده ها بررسی می شود. … ادامه مطلب »

طراحی فیلتر در مکنده برای کاربردهای خاص

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۶ مهر ۱۳۹۸

در مدل هایی از جاروبرقی صنعتی فیلتراسیون دارای چند مرحله است تا ذرات با اندازه های مختلف را در خود حبس کرده و نگه دارد. در این مرحله، فیلتراسیون توسط چند سری از پارچه ها با جنس پلی اتیلن یا کاغذی هوای حاوی ذرات را به درون مکش کرده و هوای پاک را به محیط اطراف برمی گرداند. فاکتورهای زیادی روی فیلتراسیون مکانیکی اثر گذار هستند. به طور مثال اندازه ذرات، سرعت مکش هوا به درون جاروبرقی، نوع فیلتر و مدتی که فیلتر مورد استفاده قرار گرفته است. هرچه اندازه ذرات کوچکتر باشد، فیلتر کردن شان سخت تر است.زیرا این ذرات به راحتی از داخل خلل و فرج فیلتر عبور می کنند و دوباره به محیط بر می گردند. … ادامه مطلب »

جاروبرقی صنعتی و مکنده سخت کار برای صنایع سنگین

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۸ مهر ۱۳۹۸

در کارخانه های تولیدی صنایع سنگین سرعت ثابت و بالایی در فرآیند تولید وجود دارد و از همین رو عملیات حفظ و نگهداری باید به صورت مداوم و در منتها درجه خود انجام گیرد. با هدف به حداکثر رساندن بهره وری و بازدهی نسبت به این کار اقدام می شود. همه مدیران ایمنی نسبت به مواد ریخته شده از ماشین آلات و به عبارتی ضایعات ایجاد شده در چرخه تولید آگاه هستند. احتمال زیادی وجود دارد که این مواد در بخش هایی که رسیدن به آن ها دشوار است، انباشته شوند و تقریبا همیشه این پدیده روی می دهد. تجمع ضایعات در میان ماشین آلات و محیط کارخانه خرابی های زیادی به بار می آورد و سبب تحمیل هزینه های گزاف بر اثر تعمیرات سنگین و خاموشی خط تولید می شود. فرآیند تعمیر و نگهداری بخش جدایی ناپذیر از صنایع سنگین است و استفاده از جاروبرقی صنعتی و مکنده های صنعتی سنگین کار به عنوان بخشی مهم و اصلی از این عملیات به شمار می آید.

… ادامه مطلب »

دستورالعمل حفظ و نگهداری جاروبرقی صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱ مهر ۱۳۹۸

دستگاه های جاروبرقی صنعتی به عنوان تجهیزاتی اساسی برای انجام برنامه ریزی در جهت تعمیر، نگه داری و نظافت محیط های صنعتی هستند. بهره مندی از مکنده های صنعتی به دلایل متعددی در تمامی واحدهای صنعتی ضروری است از جمله آن که میزان بهره وری را افزایش می دهد، بازدهی تولید را افزایش می دهد و سبب ارتقای ایمنی محیط کار می شود. در محیط های صنعتی حجم انبوهی از آلاینده های سخت به وجود می آید که در بسیاری از آن ها کاربرد دائمی و روزانه جاروی صنعتی ضرورت دارد. با این حال باید توجه داشت مکنده صنعتی همانند هر وسیله مکانیزه دیگری نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد.

… ادامه مطلب »