کاربرد تجهیزات و لوازم جانبی واترجت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ اسفند ۱۳۹۵

نظافت و شستشو امری مهم و ضروری برای حفظ بهداشت و سلامت افراد می باشد. تمیزی و درخشندگی سطوح و محیط علاوه بر ارتقا جلوه های بصری، تاثیر قابل ملاحظه ایی در افزایش کارایی تجهیزات نیز دارد. شسشتو و نظافت سطوح در دسترس بسیار ساده بوده و با ابزار های متفاوتی امکان پذیر می باشد، در حالیکه شستشوی سطوح دور از دسترسی چون کانال ها و مجاری باریک و هود های آشپز خانه کاری بسیار دشوار می باشد. علاوه بر این ها نوع آلاینده ها و جنس سطوح نیز تاثیر بسزایی در نوع عملیات نظافتی و کارآمدی آن ها در بر طرف کردن آلودگی ها و حفظ کیفیت سطوح دارد. استفاده از دستگاه های صنعتی چون دستگاه های واترجت یا شوینده های فشار قوی بهترین گزینه برای نظافت و شستشوی سطوح حساس و ارزشمند می باشد.

… ادامه مطلب »

کارواش صنعتی و افزایش میزان بازدهی عملیات نظافت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

در بسیاری از محیط های صنعتی و یا غیر صنعتی انجام عملیات نظافت در نقاط مختلف آن از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و لازم است هر سانتی متر مربع از سطوح تمیز شود. به همین منظور روش های مختلفی برای شستشو و لایه برداری سطوح انجام می شود اما به دلیل گستردگی فعالیت های نظافتی استفاده از روش های متداول نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی خواهد بود؛ سیستم کارواش صنعتی مرکزی یکی از روش های کارآمد و مقرون به صرفه ای است که برای فعالیت های نظافتی وسیع مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم کارواش صنعتی مرکزی در زمینه های تجاری و صنعتی دارای کاربرد بوده و فرآیند شستشو و لایه برداری سطوح را به سطح جدیدی از کارایی و سهولت می رساند. در این سیستم دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت در قسمت ثابتی نصب شده و از آن به نقاط مورد نظر لوله کشی انجام می شود و در نتیجه دسترسی به شستشوی فشار قوی برای چند نقطه به صورت هم زمان فراهم می گردد.

… ادامه مطلب »

استفاده از واترجت صنعتی در تخریب بتن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

بتن متشکل از سنگ آهک، خاک رس، شن و ماسه و آب می باشد. بسته به نسبت ترکیب این مواد محصولات متنوعی چون بتن سبک، بتن سنگین، بتن استاندارد و بتن تقویت شده تولید می گردد که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا می باشند. از آنجایی که مواد تشکیل دهنده بتن همواره در دسترس بوده و مقاومت بسیار بالایی داشته و بسیار سود آور می باشد، کاربرد گسترده ایی در ساخت و ساز ها دارد. اگر چه بتن مقاومت بالایی دارد اما شرایط محیطی چون ارتعاشات قوی، آثار مخربی بر روی آن خواهد داشت. از دیگر عوامل مخرب بافت بتن می توان به نفوذ و یا حضور کلرید ها در بافت بتن اشاره نمود. نفوذ این مواد به داخل بافت بتن pH محیط را تغیر داده موجب تخریب لایه ضد زنگ میل گرد های به کار رفته در ساختار بتن شده و در نهایت منجر به فرو ریختن بتن یا پوسته پوسته شدن آن شده و به ساختار بنا آسیب وارد می نماید. از این رو تخریب قسمت های آسیب دیده و ترمیم آنها بسیار ضروری می باشد. روش های متنوعی برای تخریب بتن به کار گرفته می شود اما استفاده از واترجت ها در تخریب بتن نه تنها سرعت عملیات را افزایش می دهد بلکه کیفیت بالاتری نیز دارد.

… ادامه مطلب »

رایج ترین مشکلات مرتبط با واترجت و روش رفع آنها

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

واترجت دستگاهی کارآمد است که با پاشش آب تحت فشار بالا، کیفیت و سرعت عملیات شستشو و نظافت را به نحو چشمگیر بهبود بخشیده و موجب صرفه جویی قابل توجه در انرژی، زمان و هزینه ها می گردد. مدل های متفاوت واترجت ها وابسته به محدوده فشار کاری، دبی آب خروجی و مشخصات فنی خود دارای کاربردهای متنوع خانگی، تجاری و صنعتی می باشند. دستگاه‌ واترجت علی‌رغم داشتن قدرت و سودمندی بالا، ساختاری ساده داشته و اصول عملکرد آن به سادگی قابل فهم می باشد. اما وجود هر گونه نقص در هر یک از بخش‌های دستگاه یا عملکرد نامناسب آنها می تواند کارکرد بهینه دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و کارایی آن را به میزان قابل توجه کاهش دهد. در مقاله حاضر رایج ترین مشکلات مرتبط با دستگاه‌های واترجت صنعتی و خانگی عوامل موثر در بروز هر یک مطرح گردیده و راه حل مناسب برای رفع هر مورد بیان شده است. … ادامه مطلب »

معرفی اجزای داخلی واترجت و بیان مشکلات برخی واتر جت ها

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲ بهمن ۱۳۹۵

واترجت به عنوان یک شوینده فشار قوی آب، توانایی شستشوی انواع آلودگی ها را دارا می باشد. واتر جت دارای بخش های مختلفی از جمله ورودی آب، موتور الکتریکی، بنزینی یا دیزل، پمپ آب، شلنگ فشار قوی و لوازم پاک سازی می باشد. بخش های مختلف واترجت در تصویری که در ادامه نشان داده شده است مشخص شده اند سپس نحوه عملکرد هر بخش بیان شده است. بعد از آن اجزای داخلی واترجت توضیح داده شده اند. در ادامه نیز برخی از مشکلات واترجت ها بیان شده تا بتواند آگاهی لازم جهت شناخت واترجت های مناسب را به عمل آورد.

… ادامه مطلب »

کاربرد واترجت صنعتی در نظافت خیابان ها

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۶ دی ۱۳۹۵

خیابان ها، بلوارها و کوچه ها مهمترین راه های ارتباط و دسترسی به نقاط مختلف در جوامع شهری می باشد. تردد بالای افراد و ماشین ها بر روی سطوح پیاده راه ها و خیابان ها این سطوح را مستعد انواع آلودگی ها می نمایند. تردد همزمان خودرو ها و احتمال ایجاد تصادفات رانندگی و ازدحام بالای خودرو ها همه از عواملی هستند که موجب آلودگی سطوح شهری می شوند. از این رو نظافت و رسیدگی به این سطوح نه تنها موجب افزایش زیبایی شهر و آرامش ساکنین می شود بلکه افزایش عمر مفید کف پوش ها را در پی داشته و با صرفه جویی در هزینه های تعمیر و تعویض نقش مهمی در کاهش هزینه ها و بهره وری خواهد داست. مسلم است که وسعت بالای سطوح شهری و ماهیت آلاینده هایی چون روغن و قیر، مانع از کارآمدی شیوه های سنتی در نظافت موثر سطوح شهری می گردد از این رو استفاده از شیوه های نوین و بکار گیری ماشین آلات صنعتی چون دستگاه های واترجت صنعتی نه تنها سرعت نظافت را افزایش می دهند بلکه با ارائه نظافتی موثر و با کیفیت باعث افزایش جلوه های بصری شهر نیز می گردند.

… ادامه مطلب »

استفاده از واترجت در مصارف خاص خانگی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۹ دی ۱۳۹۵

واترجت، یک دستگاه شوینده فشار قوی به حساب می آید که جهت شستشوی محیط های مختلف خانگی و صنعتی و از بین بردن انواع آلودگی ها مورد استفاده قرار می گیرد. واترجت خانگی جهت انجام عملیات شست و شو و نظافت ورودی خانه، حیاط و … بکار می رود. این دستگاه همچنین رنگ یا روغن باقی مانده بر روی سطوح را از بین می برد. از کاربردهای خاص این دستگاه آماده سازی سطوح جهت رنگ آمیزی جدید می باشد.

… ادامه مطلب »

انواع گوناگون واترجت آب گرم صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۴ دی ۱۳۹۵

واترجت صنعتی آب گرم به منظور انجام طیف گسترده ای از شستشوها مانند شستشوی وسایل نقلیه، ماشین آلات صنعتی، تجهیزات صنعتی و انواع سطوح با آلودگی های سخت مورد استفاده قرار می گیرد و هنگامی که با جرم و آلودگی هایی رو به رو باشیم که آب سرد قدرت کافی برای پاک کردن آن ها را ندارد واتر جت آب گرم می تواند یک راه حل ایده آل و کارآمد به شمار آید. شوینده فشار قوی آب گرم در صنایعی هم چون کشاورزی، دریایی، حمل و نقل، نفت و پتروشیمی، صنایع غذایی و بسیاری دیگر از واحدهای صنعتی دارای کاربردهای فراوان است. واترجت آب گرم جهت انجام فعالیت های نظافتی سخت، لایه برداری های عمیق و یا شستشوهای سبک تر مناسب می باشد. یکی از کاربردهای مهم واترجت آب گرم از بین بردن آلودگی های چرب و روغنی است و در صورتی که سطوح و تجهیزات به این نوع از آلودگی آغشته شده باشد کارواش آب گرم با عملکردی مناسب قادر به شستشوی روغن و چربی خواهد بود بدون آن که نیازی به مصرف مواد شوینده یا شیمیایی باشد.

… ادامه مطلب »

تقسیم بندی کاربردی دستگاه واترجت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ دی ۱۳۹۵

شستشوی فشار قوی روشی ویژه جهت تمیز نمودن انواع سطوح می باشد. شستشوی فشار قوی به فرآیندی اطلاق می گردد که آب با فشار زیاد و سرعت بالا به طور یکنواخت از دستگاه واترجت صنعتی خارج می شود. بر روی دستگاه واترجت گیج های تنظیم فشار و تنظیم دما تعبیه گشته تا در صورت لزوم کاربر با توجه به موقعیت پیش رو مؤلفه های مذکور را کنترل کند. در دستگاه های واترجت آب گرم دمای آب از ۸۰ تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد قابل تغییر است که آب داغ در کنار فشار و دبی تنظیم شده سر سخت ترین آلودگی ها را از بین می برد. به عنوان مثال دستگاه های واتر جت صنعتی دارای قابلیت از میان برداشتن جرم، خزه، قارچ، چربی و هر نوعی از آلودگی را دارد که حذف آن ها دشوار بوده و یا در مقادیر زیاد موجود هستند. از آن جایی که اقسام گوناگونی از دستگاه واترجت یا شوینده فشار قوی به بازار ارائه شده است عملکرد هر یک از آن ها متفاوت بوده و کاربران با در نظر گرفتن نیازهای خود اقدام به تهیه آن می کنند.

… ادامه مطلب »

انواع واترجت و کاربرد های آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۸ دی ۱۳۹۵

دستگاه واتر جت، ابزاری مکانیکی است که برای از بین بردن آلودگی و جرم از اجسام و سطوح کف توسط آب با فشار بالا استفاده می شود. دستگاه واترجت صنعتی ، در اندازه های متنوعی بوده و منبع تغذیه ی مختلفی دارد. با توجه به این موارد خریدار می بایست از مناسب بودن دستگاه برای کاربرد مورد نظر خود اطمینان حاصل کند. در ادامه انواع مختلف این دستگاه صنعتی و نحوه انتخاب یک واترجت مناسب برای یک کاربرد مشخص توضیح داده می شود.

 

… ادامه مطلب »