شستشوی تجهیزات سنگین و سخت‌کار با واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ آذر ۱۳۹۸

تجهیزات و قطعات سخت کار در صنایع سنگین در پروژه های گوناگون و شرایط دشوار، کار می کنند و کارکرد درست آن ها تکمیل کننده عملیات صنعتی مورد نظر می باشد. در طول کارکرد این تجهیزات، آلودگی های شدیدی به وجود خواهد آمد. قطعات و تجهیزات سخت کار صنعتی در خلال عملیات متعدد و در مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار می گیرند از همین رو با پایان یافتن یک عملیات و شروع عملیات صنعتی تازه لازم است تجهیزات با دقت بررسی شوند. گرد و خاک و روغن سبب ایجاد اصطکاک در حرکت قطعات شده که بر اثر آن فشار زیادی به دستگاه وارد می شود. بنابراین نظافت یا شستشوی تجهیزات صنعتی کمک می کند به سوی عملکرد بهینه پیش روند و علاوه بر آن بر طول عمر آن ها نیز افزوده شود. آلاینده های سخت انباشته شده بر روی تجهیزات و قطعات صنعتی با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی قابل شستشو می باشد.

… ادامه مطلب »

انواع لوازم جانبی واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۸ آبان ۱۳۹۸

شستشوی فشار قوی یک عملیات رایج صنعتی است که جهت شستشو، حفظ و نگه داری تجهیزات و هم چنین حذف رسوبات سخت انجام می گیرد. دستگاه واترجت صنعتی جهت تولید جریان آب فشار قوی طراحی شده و کاربرد آن ها در زمینه های مختلف به طور گسترده رو به افزایش است. توسعه کاربردهای شوینده های فشار قوی به دلیل ارائه مزیت های برجسته آن می باشد و بسیاری از صنایع را از به کارگیری روش های شیمیایی که با صرف هزینه فراوان و آسیب های زیست محیطی همراه هستند، بی نیاز می سازد. واترجت های فوق فشار قوی نیز کاربردی فراتر از شستشو دارند که در صنایع خاص برای کاربردهای خاص استفاده می شوند. لوازم جانبی ارائه شده به همراه دستگاه های واترجت صنعتی دارای تنوع و کاربردهای مختلفی هستند و بر کارایی دستگاه اثر می گذارند.

… ادامه مطلب »

راهنمای خرید شیلنگ فشار قوی دستگاه واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۸ آبان ۱۳۹۸

شوینده فشار قوی یا واترجت صنعتی دستگاهی است که آب با فشار معمولی را گرفته و آب پرفشار را در خروجی ایجاد می نماید. دستگاه واترجت صنعتی دارای بخش های مختلفی می باشد که مجموعه این بخش ها باعث می شود آب پرفشار سطح را به خوبی شستشو نماید. پمپ وظیفه دارد آب معمولی را گرفته و آب پرفشار را ایجاد نماید و در خروجی دستگاه قرار دهد. سپس از آب از طریق شلنگ پرفشار به سمت تفنگی هدایت می شود و سپس از طریق لنس و نازل به سمت سطح پاشش می نماید. آب پر فشار قدرت بسیار خوبی در از بین بردن آلودگی ها و جدا کردن و جرم و رسوب سخت از سطح دارد.

… ادامه مطلب »

آیا واترجت دیزلی گزینه مناسبی برای کاربرد صنعتی است؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۸ آبان ۱۳۹۸

در مواجهه با وجود آلودگی های سخت روی سطوح مختلف، مساله شستشو و زدودن آلودگی از درجه اهمیت زیادی برخوردار است و گاهی یک چالش محسوب می شود چرا که این گونه آلودگی ها با روش های سنتی و یا نیروی انسانی به هیچ عنوان تمیز نمی شوند. از این رو از دستگاه واترجت استفاده می شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که نمی توان از هر واترجتی برای شستن لکه های سخت و زدودن آلودگی ها استفاده کرد. در ادامه به طور ویژه به توضیح واترجت دیزلی پرداخته شده است.
با تمام ویژگی های مثبت در موتورهای دیزلی، واترجت صنعتی دیزلی با فشار بالای آب به منظور زدودن آلودگی های بسیار سخت در رده های صنعتی طراحی شده اند که در کسری از ثانیه سطح را تمیز می کند.
قبل از بررسی جدیدترین مدل های واترجت دیزلی صنعتی به بیان تفاوت نوع بنزینی و الکتریکی واترجت ها با مدل دیزلی،‌به خصوص در کاربردهای صنعتی، اشاره می شود. … ادامه مطلب »

شستشوی لوله و کانال با واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۹ مهر ۱۳۹۸

لوله و کانال از پرکاربردترین و حیاتی ترین تجهیزات صنعتی هستند که در صنایع گوناگون به منظور انتقال مواد و ایجاد ارتباط میان مراحل مختلف فعالیت های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به این که لوله ها و کانال های نقل و انتقال کارایی بسیار بالا و نقش مهمی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع غذایی، دارویی و … دارند، حفظ و نگه داری آن ها ضروری است و باید اقدامات لازم برای جلوگیری از خرابی و اختلال در عملکرد انجام گیرد. مهم ترین بخش از برنامه سرویس و نگه داری خطوط انتقال شستشوی پیوسته و به نحو اصولی می باشد که در نوع خود چالش به حساب می آید. شستشوی اصولی به معنای انجام عملیاتی موفق با بیشترین حاشیه امنیت و کمترین مشکلات است که توسط استفاده از دستگاه های واترجت صنعتی امکان پذیر می شود.

… ادامه مطلب »

شستشوی سطوح کف با استفاده از واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ مهر ۱۳۹۸

محیط های صنعتی به واسطه نوع فعالیت همواره مستعد انواع آلودگی ها می باشند. انباشت و باقی ماندن آلاینده ها بر روی سطوح موجب سفت و سخت شدن آنها شده و در نتیجه ضمن کاهش جلوه های بصری محیط می توان خسارات پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را بر روی سطوح وارد نماید. از این رو شستشو ی مستمر و پیوسته به منظور حذف آلاینده های انباشته بر روی سطوح امری لازم و ضروری می باشد. با توجه به نوع فعالیت صنایع و ریزش انواع مواد بر روی سطوح،‌ شستشو و حذف انها با استفاده از شیوه های سنتی و دستی دشوار می باشد. یکی از گزینه های مناسب و ایده ال برای شستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح کف در محیط های صنعتی، دستگاه واترجت صنعتی می باشد.

… ادامه مطلب »

نگهداری واترجت صنعتی و نکات ایمنی در استفاده از آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۰ مهر ۱۳۹۸

امروزه دستگاه واترجت صنعتی و کارواش خانگی در زمینه های بسیار گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین صنایع گوناگونی برای تمیز نگه داشتن محیط کارخانه و محل کار خود از شوینده های فشارقوی استفاده می کنند. در یک نگاه کلی، واترجت صنعتی دستگاهی است که آب را با فشار زیاد پاشش می کند و با توجه به نوع آلودگی می توان از واترجت آب گرم یا آب سرد استفاده کرد. همچنین بسته به اینکه در کجا از کارواش خانگی استفاده می شود میزان فشار پاشش آب و نوع نازل آن متفاوت است.
از انواع دیگر واترجت ها می توان واترجت های سندبلاست را نام برد که عمل تمیز کنندگی را از طریق سایش با شن انجام می دهد. بعد از انتخاب واترجت مناسب نوبت به داشتن اطلاعات از نحوه نگهداری و تمیز کردن آن می رسد. … ادامه مطلب »

مزایای استفاده از واترجت صنعتی در فرآیند سند بلاست

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

عملیات هایی چون رنگ بری، لایه برداری و زنگ بری از روی سطوح و تجهیزات یکی از عملیات های مهم در هر صنعتی می باشد. این عملیات ها همواره با هدف ترمیم،  تعویض وایجاد پوشش مناسب بر روی سطوح تجهیزات انجام می گیرد. از آنجایی که تماس مستقیم سطوح فلزی تجهیزات با هوا و رطوبت موجب خوردگی این سطوح شده و در نهایت آسیب های پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را به تجهیزات وارد می نماید،‌ لازم است تا در فواصل زمانی و در مواقع آسیب لایه ها، از پوشش جدید بر روی این سطوح استفاده شود. مسلما ایجاد پوشش جدید بر روی پوشش ناهموار و آسیب دیده قدیمی، کیفیت پوشش جدید را کاهش می دهد. از این رو برای ایجاد یک لایه مستحکم و با کیفیت بر روی سطوح و حفاظت کامل از سطوح فلزی زیرین، لایه برداری از سطوح بسیار مهم می باشد. لایه بر داری، زنگ بر ی و رنگ بری در طیف فعالیت های دشوار قرار داشته و با استفاده از شیوه های سنتی، عملا غیر ممکن می باشد. به همین منظور، انجام چنین عملیاتی به دستگاه ها و شیوه های صنعتی چون سند بلاست نیاز دارد. البته انجام فرآیند سند بلاست به شیوه های سنتی یا همان سند بلاست خشک با دشواری هایی همراه می باشد که در صورت استفاده از واترجت صنعتی این فرآیند به ساده ترین شیوه ممکن انجام می گیرد.

… ادامه مطلب »

سرویس و نگهداری از واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۰ شهریور ۱۳۹۸

واترجت صنعتی از تجهیزات نظافتی پر کاربرد در محیط های مختلف صنعتی، تجاری و خانگی است. این دستگاه بایستی بصورت صحیح و ایمن نگهداری و سرویس شود تا طول عمر بالایی داشته باشد. نگهداری منظم واترجت بعد از هر بار استفاده از دستگاه و در بازه های زمانی معین موجب افزایش کارایی آن نیز می شود. در این مقاله اصول نگهداری و مراقبت صحیح از واترجت مورد بررسی قرار می گیرد. … ادامه مطلب »

نکات ایمنی استفاده از واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ شهریور ۱۳۹۸

شستشوی فشار قوی با واترجت صنعتی یک روش نظافتی حرفه ای است که در سال های اخیر به طور فزاینده ای رواج پیدا کرده و هم چنان رو به گسترش می باشد. زمان زیادی برای فرآیند نظافت در محیط های تجاری، صنعتی و … صرف می شود چرا که مدیران و تکنسین های تعمیر و نگهداری بر این باور هستند تمیزکاری امری ضروری برای حفظ درست و کامل سطوح، تجهیزات و تجهیزات است. با استفاده از روش های نوین همانند شستشوی فشار قوی بر اتلاف وقت غلبه نموده و سرعت بخشیدن به عملیات نظافت می گردد. دستگاه واترجت صنعتی ابزاری بسیار پرکاربرد و سودمند است که با رعایت اصول و نکات استفاده از آن،‌ بهترین کارایی به دست خواهد آمد.

… ادامه مطلب »