شستشوی سطوح کف با استفاده از واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ مهر ۱۳۹۸

محیط های صنعتی به واسطه نوع فعالیت همواره مستعد انواع آلودگی ها می باشند. انباشت و باقی ماندن آلاینده ها بر روی سطوح موجب سفت و سخت شدن آنها شده و در نتیجه ضمن کاهش جلوه های بصری محیط می توان خسارات پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را بر روی سطوح وارد نماید. از این رو شستشو ی مستمر و پیوسته به منظور حذف آلاینده های انباشته بر روی سطوح امری لازم و ضروری می باشد. با توجه به نوع فعالیت صنایع و ریزش انواع مواد بر روی سطوح،‌ شستشو و حذف انها با استفاده از شیوه های سنتی و دستی دشوار می باشد. یکی از گزینه های مناسب و ایده ال برای شستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح کف در محیط های صنعتی، دستگاه واترجت صنعتی می باشد.

… ادامه مطلب »

نگهداری واترجت صنعتی و نکات ایمنی در استفاده از آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۰ مهر ۱۳۹۸

امروزه دستگاه واترجت صنعتی و کارواش خانگی در زمینه های بسیار گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین صنایع گوناگونی برای تمیز نگه داشتن محیط کارخانه و محل کار خود از شوینده های فشارقوی استفاده می کنند. در یک نگاه کلی، واترجت صنعتی دستگاهی است که آب را با فشار زیاد پاشش می کند و با توجه به نوع آلودگی می توان از واترجت آب گرم یا آب سرد استفاده کرد. همچنین بسته به اینکه در کجا از کارواش خانگی استفاده می شود میزان فشار پاشش آب و نوع نازل آن متفاوت است.
از انواع دیگر واترجت ها می توان واترجت های سندبلاست را نام برد که عمل تمیز کنندگی را از طریق سایش با شن انجام می دهد. بعد از انتخاب واترجت مناسب نوبت به داشتن اطلاعات از نحوه نگهداری و تمیز کردن آن می رسد. … ادامه مطلب »

مزایای استفاده از واترجت صنعتی در فرآیند سند بلاست

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

عملیات هایی چون رنگ بری، لایه برداری و زنگ بری از روی سطوح و تجهیزات یکی از عملیات های مهم در هر صنعتی می باشد. این عملیات ها همواره با هدف ترمیم،  تعویض وایجاد پوشش مناسب بر روی سطوح تجهیزات انجام می گیرد. از آنجایی که تماس مستقیم سطوح فلزی تجهیزات با هوا و رطوبت موجب خوردگی این سطوح شده و در نهایت آسیب های پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را به تجهیزات وارد می نماید،‌ لازم است تا در فواصل زمانی و در مواقع آسیب لایه ها، از پوشش جدید بر روی این سطوح استفاده شود. مسلما ایجاد پوشش جدید بر روی پوشش ناهموار و آسیب دیده قدیمی، کیفیت پوشش جدید را کاهش می دهد. از این رو برای ایجاد یک لایه مستحکم و با کیفیت بر روی سطوح و حفاظت کامل از سطوح فلزی زیرین، لایه برداری از سطوح بسیار مهم می باشد. لایه بر داری، زنگ بر ی و رنگ بری در طیف فعالیت های دشوار قرار داشته و با استفاده از شیوه های سنتی، عملا غیر ممکن می باشد. به همین منظور، انجام چنین عملیاتی به دستگاه ها و شیوه های صنعتی چون سند بلاست نیاز دارد. البته انجام فرآیند سند بلاست به شیوه های سنتی یا همان سند بلاست خشک با دشواری هایی همراه می باشد که در صورت استفاده از واترجت صنعتی این فرآیند به ساده ترین شیوه ممکن انجام می گیرد.

… ادامه مطلب »

سرویس و نگهداری از واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۰ شهریور ۱۳۹۸

واترجت صنعتی از تجهیزات نظافتی پر کاربرد در محیط های مختلف صنعتی، تجاری و خانگی است. این دستگاه بایستی بصورت صحیح و ایمن نگهداری و سرویس شود تا طول عمر بالایی داشته باشد. نگهداری منظم واترجت بعد از هر بار استفاده از دستگاه و در بازه های زمانی معین موجب افزایش کارایی آن نیز می شود. در این مقاله اصول نگهداری و مراقبت صحیح از واترجت مورد بررسی قرار می گیرد. … ادامه مطلب »

نکات ایمنی استفاده از واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ شهریور ۱۳۹۸

شستشوی فشار قوی با واترجت صنعتی یک روش نظافتی حرفه ای است که در سال های اخیر به طور فزاینده ای رواج پیدا کرده و هم چنان رو به گسترش می باشد. زمان زیادی برای فرآیند نظافت در محیط های تجاری، صنعتی و … صرف می شود چرا که مدیران و تکنسین های تعمیر و نگهداری بر این باور هستند تمیزکاری امری ضروری برای حفظ درست و کامل سطوح، تجهیزات و تجهیزات است. با استفاده از روش های نوین همانند شستشوی فشار قوی بر اتلاف وقت غلبه نموده و سرعت بخشیدن به عملیات نظافت می گردد. دستگاه واترجت صنعتی ابزاری بسیار پرکاربرد و سودمند است که با رعایت اصول و نکات استفاده از آن،‌ بهترین کارایی به دست خواهد آمد.

… ادامه مطلب »

شستشوی استخر با واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

انباشته شدن جلبک، گرد و خاک و سایر باکتری ها یک مشکل شایع در استخر ها به حساب می آید. خوشبختانه برای حل این مشکل راهکار های مختلف و ساده ای وجود دارد. استفاده از واترجت صنعتی یکی از این راهکار هاست که عملیات شستشوی داخل و بیرون استخر را بوسیله آن می توان انجام داد. این دستگاه با اعمال آب پر فشار و محلول شستشوی مناسب، باعث جدا شدن آلودگی های انباشته شده از روی سطح می شود. استفاده از این روش نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد، بلکه صرفه جویی در وقت و هزینه را نیز در پی خواهد داشت. … ادامه مطلب »

سرمایه گذاری برای خرید یک واترجت صنعتی ایده خوبی برای شستشوی مداوم و منظم سطوح هموار و ناهموار حاوی آلودگی‌های سرسخت در فضاهای وسیع صنعتی و کارگاهی است. استفاده از کارواش صنعتی عملیات شستشوی سطوح آلوده را سریع‌تر و راحت‌تر می‌کند. اما چه نوع دستگاه واتر جت صنعتی باید خریداری شود؟ بین دو مدل واترجت آب سرد و گرم کدامیک بهتر است؟ و آیا می‌توان از آب دارای درجه حرارت بالا در واترجت صنعتی برای ضدعفونی کردن سطوح استفاده کرد؟ موارد ذکر شده سوالاتی است که برای افراد هنگام خرید دستگاه شوینده فشار قوی مطرح می‌شود.

… ادامه مطلب »

استفاده از واترجت صنعتی برای شستشوی ماشین آلات سنگین کار

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۶ تیر ۱۳۹۸

انجام کار های صنعتی و سنگینی چون حفر معدن، کانال ها و احداث خطوط مترو نیازمند استفاده از تجهیزات و ماشین آلات سنگین کار می باشد. استفاده از چنین تجهیزات و ماشین آلات تخصصی موجب تسریع در فرآنید کاری شده و در مقایسه با شیوه های سنتی از ایمنی و کیفیت کاری بالاتری بر خوردار می باشد. آنچه که مسلم است این نکته می باشد که دستگاه ها و ماشین آلات سنگین کار به واسطه نوع وظیفه ای که دارند در تماس مستقیم با انوع آلاینده ها قرار می گیرند. گرد و  غبار، خاک و گل و همچنین روغن هایی که دراثر روغنکاری بخش های مختلف دستگاه بر روی آن ریزش می نماید، از عمده ترین عوامل آلوده کننده تجهیزات و ماشین آلات می باشند. با توجه به اینکه هزینه خریداری و تهیه این  قبیل از دستگاه ها بالا می باشد،‌ نگهداری مناسب از این دستگاه ها وتجهیزات به منظور افزایش عمر مفید آنها امری لازم و ضروری می باشد. در این میان استفاده از دستگاه واترجت صنعتی … ادامه مطلب »

تاثیر کیفیت و خلوص آب بر عملکرد واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۶ تیر ۱۳۹۸

کیفیت و خلوص آب دو پارامتر مهم در موفقیت عملیات شستشو با واترجت صنعتی می‌باشند. در استاندارد SSPC-SP 12/NACE No.5 مرتبط با آماده سازی سطح و شستشوی فلزات با استفاده از جریان آب پرفشار پیش از پوشش‌دهی مجدد بیان شده است که در شستشوی فشار قوی استاندارد کیفیت و خلوص آب باید در حدی باشد که خود موجب تحمیل آلودگی بیشتر به سطح تحت شستشو نشود و آب مورد استفاده نباید حاوی رسوبات مخرب برای دستگاه شوینده فشار قوی باشد. اما چگونه می‌توان تشخیص داد که در نواحی فاقد دسترسی به آب آشامیدنی، آب محلی برای استفاده در واترجت صنعتی مناسب است یا نه؟

… ادامه مطلب »

نظافت صنعتی لابی و فضاهای عمومی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ تیر ۱۳۹۸

ساختمان های وسیع، هتل ها، مجتمع های تجاری، مراکز همایش و… بخش های مهمی دارند که به لحاظ جلوه های بصری، بسیار حائز اهمیت هستند. بخش ورودی شامل درب و جلوی درب بیرون از ساختمان، محوطه ساختمان ها و لابی ها در ابتدای ورود به هر مکانی به چشم می خورند؛ به همین دلیل تدوین برنامه ای دقیق برای بهبود زیبایی و جلای محوطه های ورودی مهم و موثر در جلب مخاطب است. اما چگونه می توان همیشه زیبایی و پاکیزگی را در محیط هایی که معمولا تردد بالایی دارند حفظ نمود؟ بهره گیری از شیوه های تخصصی نظافت صنعتی از بهترین راهکار ها در نظافت لابی و فضاهای بیرونی ساختمان ها می باشد.

… ادامه مطلب »