دسته بندی تجهیزات شسشتو و نظافت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱ فروردین ۱۳۹۶

با توجه به گسترش روز افزون صنعت و وسعت گرفتن فعالیت های خانگی، اهمیت چگونگی نظافت و شستشو و پاکیزه نگه داشتن محیط، به خوبی حس می شود. این نظافت می تواند شامل نظافت سطوح هموار مانند فرش و موکت و…  و سطوح ناهموار همانند مبل باشد. همچنین عملیات شستشو، شامل شستشو سطوح هموار مثل کفشویی و شستشو سطوح ناهموار مانند شستشو دیوار و… است. برای انجام بهینه نظافت و شستشو روزانه، خانگی و صنعتی، دستگاه ها و امکاناتی وجود دارند که در این مسیر می توانند بسیار کاربردی و مفید باشند. این امکانات عبارتند از: اسکرابر یا کفشوی صنعتی، سوییپر، جاروبرقی صنعتی، واترجت، کارواش اتوماتیک، بخارشوی صنعتی، فرش و موکت شوی، مبل شوی، پولیشر، نماشوی، ترولی و مواد شوینده که در ادامه به تفصیل به آنها می پردازیم.

… ادامه مطلب »

رنگ بری و خزه تراشی از بدنه کشتی با استفاده از واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۹ اسفند ۱۳۹۵

رنگ بری، رسوب زدایی، جرم بری و خزه تراشی یکی از مهمترین عملیات های نظافتی در صنایعی چون کشتیرانی می باشد که به واسطه نوع فعالیتشان ارتباط مستقیمی با آب و رطوبت دارند. در چنین صنایعی به واسطه محافظت از بدنه کشتی و تجهیزات از لایه های رنگ به عنوان پوشش های محافظ در برابر خوردگی ناشی از عناصر حلال در آب دریا استفاده می نمایند. استفاده از لایه محافظ بر روی تجهیزات و بدنه کشی از آنها محافظت نموده و عمر مفید آنها را افزایش می دهد. مسلم است که عدم استفاده از پوشش های مناسب بر روی بدنه و تجهیزات، به واسطه کاهش عمر مفید آنها، هزینه های هنگفتی را در پی دارد. رنگ بری کامل و از بین بردن لایه های پوشش های قدیمی، خزه ها و جرم ها نقش مهمی در استحکام لایه محافظ و پوشش رنگ جدید دارد، پر واضح است که شیوه های سنتی نظافت توانایی چندانی برای انجام عملیات های سنگینی چون رنگ بری و لایه برداری از بدنه وسیع کشتی را ندارند، از این رو استفاده از تجهیزات صنعتی و ماشین آلات مکانیزه ایی چون واترجت صنعتی یا شوینده فشار قوی نظافت موثری را در زمانی بسیار کوتاه انجام می دهند.

… ادامه مطلب »

۱۰ کاربرد طلایی واترجت خانگی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۴ اسفند ۱۳۹۵

واترجت با ایجاد آب پر فشار و پاشش آن بر روی سطح می تواند آلودگی های عمیق و رسوبات را به خوبی شستشو نماید. از واتر جت برای شستشوی سطوح هموار و ناهموار استفاده می شود. منبع تغذیه واترجت ها می تواند الکتریکی، دیزلی و بنزینی باشد. میزان آب و میزان فشار آب خروجی در واترجت ها مختلف است، به همین دلیل باید در انتخاب آن ها دقت نمود. نازل یکی از مواردی است که موجب تغییر این دو کمیت خواهد شد.  نازل های نقطه ای، طیغه ای و دوار از پرکاربرد ترین انواع نازل واترجت هستند که هر کدام بسته به نیاز مورد استفاده قرار می گیرند. نازل های ترکیبی نیز وجود دارند که با چرخش نازل می توان خروجی های متفاوتی دریافت نمود که جهت امور مختلف استفاده می شوند. انتخاب نازل مناسب نه تنها از آسیب به سطح جلوگیری می نماید، بلکه موجب شستشوی با کیفیت آن نیز می شود، انتخاب نامناسب ممکن است آلودگی را به خوبی از بین نبرد.

… ادامه مطلب »

مزایا و کاربردهای دستگاه کارواش خانگی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

کاربر دستگاه واترجت یا کارواش تنها به صنایع محدود نشده و در محیط های خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و دلیل آن تولید انواع گوناگون تجهیزات شوینده فشار قوی می باشد. دستگاه کارواش خانگی قدرت شستشو را افزایش داده و فرآیند نظافت محیط برونی خانه با کیفیتی بی نظیر انجام می پذیرد. تمیز نمودن نمای ساختمان ها مسکونی، حیاط، باغ، پیاده رو، اتومبیل، نرده ها و … با استفاده از روش های سنتی می تواند دشوار و زمان بر باشد و حتی در مواردی آسیب رسان خواهد بود. این در حالی است که به وسیله دستگاه کارواش خانگی یا واترجت خانگی شستشوی قسمت های نام برده سهولت می یابد و نتیجه به دست آمده رضایت بخش است. دستگاه واترجت مزایای بسیار زیادی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به کاهش چشمگیر مصرف آب و مواد شوینده، افزایش کیفیت و سرعت شستشو و سهولت کاربری اشاره نمود. در ادامه به برخی از کاربردهای کارواش خانگی اشاره می کنیم.

… ادامه مطلب »

مصارف خانگی واترجت و نکات مهم در استفاده از آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

وجود یک حیاط در خانه می تواند شادی و نشاط به همراه داشته باشد. می توان آخر هفته خانواده یا دوستان را دور هم جمع کرد. داشتن یک کباب پز تاثیر به سزایی در جذابیت آخر هفته ی شما خواهد داشت. ساخت یک محوطه ی رویایی و آلاچیق نامیدن آن خانواده را گرد هم می آورد و با آتش روشن کردن در یکی از روزهای سرد زمستان در وسط آلاچیق، شبی رویایی برای خود و خانواده خواهید ساخت. اما تنها مشکلی که شما را از استفاده ی مفید از حیاط خانه تان باز میدارد، نظافت و شستشو محوطه ی آن است. اثر چربی روی کباب پز، تکه ذغال ها و چوب های چسبیده به کف آلاچیق و… میتواند شب زیبای شما را به یک دغدغه تبدیل کند.سابیدن لکه ها با روش های سنتی، هر چقدر هم که از مواد شوینده استفاده کنید، کاری طاقت فرسا خواهد بود. برای رفع نگرانی های خود درباره مشکلاتی که نظافت حیاط شما به همراه دارد، با تهیه یک واترجت خانگی با خیالی آسوده از آخر هفته ی خود لذت ببرید.

… ادامه مطلب »

کاربرد تجهیزات و لوازم جانبی واترجت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ اسفند ۱۳۹۵

نظافت و شستشو امری مهم و ضروری برای حفظ بهداشت و سلامت افراد می باشد. تمیزی و درخشندگی سطوح و محیط علاوه بر ارتقا جلوه های بصری، تاثیر قابل ملاحظه ایی در افزایش کارایی تجهیزات نیز دارد. شسشتو و نظافت سطوح در دسترس بسیار ساده بوده و با ابزار های متفاوتی امکان پذیر می باشد، در حالیکه شستشوی سطوح دور از دسترسی چون کانال ها و مجاری باریک و هود های آشپز خانه کاری بسیار دشوار می باشد. علاوه بر این ها نوع آلاینده ها و جنس سطوح نیز تاثیر بسزایی در نوع عملیات نظافتی و کارآمدی آن ها در بر طرف کردن آلودگی ها و حفظ کیفیت سطوح دارد. استفاده از دستگاه های صنعتی چون دستگاه های واترجت یا شوینده های فشار قوی بهترین گزینه برای نظافت و شستشوی سطوح حساس و ارزشمند می باشد.

… ادامه مطلب »

کارواش صنعتی و افزایش میزان بازدهی عملیات نظافت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

در بسیاری از محیط های صنعتی و یا غیر صنعتی انجام عملیات نظافت در نقاط مختلف آن از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و لازم است هر سانتی متر مربع از سطوح تمیز شود. به همین منظور روش های مختلفی برای شستشو و لایه برداری سطوح انجام می شود اما به دلیل گستردگی فعالیت های نظافتی استفاده از روش های متداول نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی خواهد بود؛ سیستم کارواش صنعتی مرکزی یکی از روش های کارآمد و مقرون به صرفه ای است که برای فعالیت های نظافتی وسیع مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم کارواش صنعتی مرکزی در زمینه های تجاری و صنعتی دارای کاربرد بوده و فرآیند شستشو و لایه برداری سطوح را به سطح جدیدی از کارایی و سهولت می رساند. در این سیستم دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت در قسمت ثابتی نصب شده و از آن به نقاط مورد نظر لوله کشی انجام می شود و در نتیجه دسترسی به شستشوی فشار قوی برای چند نقطه به صورت هم زمان فراهم می گردد.

… ادامه مطلب »

استفاده از واترجت صنعتی در تخریب بتن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

بتن متشکل از سنگ آهک، خاک رس، شن و ماسه و آب می باشد. بسته به نسبت ترکیب این مواد محصولات متنوعی چون بتن سبک، بتن سنگین، بتن استاندارد و بتن تقویت شده تولید می گردد که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا می باشند. از آنجایی که مواد تشکیل دهنده بتن همواره در دسترس بوده و مقاومت بسیار بالایی داشته و بسیار سود آور می باشد، کاربرد گسترده ایی در ساخت و ساز ها دارد. اگر چه بتن مقاومت بالایی دارد اما شرایط محیطی چون ارتعاشات قوی، آثار مخربی بر روی آن خواهد داشت. از دیگر عوامل مخرب بافت بتن می توان به نفوذ و یا حضور کلرید ها در بافت بتن اشاره نمود. نفوذ این مواد به داخل بافت بتن pH محیط را تغیر داده موجب تخریب لایه ضد زنگ میل گرد های به کار رفته در ساختار بتن شده و در نهایت منجر به فرو ریختن بتن یا پوسته پوسته شدن آن شده و به ساختار بنا آسیب وارد می نماید. از این رو تخریب قسمت های آسیب دیده و ترمیم آنها بسیار ضروری می باشد. روش های متنوعی برای تخریب بتن به کار گرفته می شود اما استفاده از واترجت ها در تخریب بتن نه تنها سرعت عملیات را افزایش می دهد بلکه کیفیت بالاتری نیز دارد.

… ادامه مطلب »

رایج ترین مشکلات مرتبط با واترجت و روش رفع آنها

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

واترجت دستگاهی کارآمد است که با پاشش آب تحت فشار بالا، کیفیت و سرعت عملیات شستشو و نظافت را به نحو چشمگیر بهبود بخشیده و موجب صرفه جویی قابل توجه در انرژی، زمان و هزینه ها می گردد. مدل های متفاوت واترجت ها وابسته به محدوده فشار کاری، دبی آب خروجی و مشخصات فنی خود دارای کاربردهای متنوع خانگی، تجاری و صنعتی می باشند. دستگاه‌ واترجت علی‌رغم داشتن قدرت و سودمندی بالا، ساختاری ساده داشته و اصول عملکرد آن به سادگی قابل فهم می باشد. اما وجود هر گونه نقص در هر یک از بخش‌های دستگاه یا عملکرد نامناسب آنها می تواند کارکرد بهینه دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و کارایی آن را به میزان قابل توجه کاهش دهد. در مقاله حاضر رایج ترین مشکلات مرتبط با دستگاه‌های واترجت صنعتی و خانگی عوامل موثر در بروز هر یک مطرح گردیده و راه حل مناسب برای رفع هر مورد بیان شده است. … ادامه مطلب »

معرفی اجزای داخلی واترجت و بیان مشکلات برخی واتر جت ها

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲ بهمن ۱۳۹۵

واترجت به عنوان یک شوینده فشار قوی آب، توانایی شستشوی انواع آلودگی ها را دارا می باشد. واتر جت دارای بخش های مختلفی از جمله ورودی آب، موتور الکتریکی، بنزینی یا دیزل، پمپ آب، شلنگ فشار قوی و لوازم پاک سازی می باشد. بخش های مختلف واترجت در تصویری که در ادامه نشان داده شده است مشخص شده اند سپس نحوه عملکرد هر بخش بیان شده است. بعد از آن اجزای داخلی واترجت توضیح داده شده اند. در ادامه نیز برخی از مشکلات واترجت ها بیان شده تا بتواند آگاهی لازم جهت شناخت واترجت های مناسب را به عمل آورد.

… ادامه مطلب »