شستشوی مخازن با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۵ مرداد ۱۳۹۶

مخازن انواع گوناگونی دارند و جایگاهی برای نگهداری مواد گوناگون می باشند. گاهی این مخازن، تانک هایی برای نگهداری آب هستند، گاهی شیر، گاهی مواد نفتی و دیگر مایعات موادی هستند که درون این تانک ها نگهداری می شوند. برخی از این مواد چرب هستند و بعضی دیگر آلودگی های گوناگونی بوجود خواهند آورد. به همین دلیل درون و بیرون تانک ها و مخازن می بایست با واترجت تحت نظافت و شستشو قرار گیرد تا از بروز آلودگی، کاهش سطح بهداشت و دیگر مخاطرات جلوگیری شود؛ زیرا بزرگ بودن برخی از این مخازن، شستشوی آن ها بسیار دشوار می کند. … ادامه مطلب »

حمایت از محیط زیست با بکارگیری کارواش خانگی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۸ مرداد ۱۳۹۶

شستشو و نظافت در خانه ها و اماکن کوچک و غیر صنعتی، نیاز به مداومت دارد تا همواره به صورت منظم باشد. در صورتی که شستشوی روزمره و به صورت منظم موجب به هدر رفتن منابع آبی و آسیب به محیط زیست می شود. همچنین استفاده از مواد شوینده برای کره زمین بسیار مضر بوده و به مرور زمان استفاده بی رویه از این مواد صنعتی ممکن است موجب بروز آسیب به زیست محیط و کره زمین گردد. به همین دلیل می بایست از روشی استفاده کرد که با کاهش مصارف آب و مواد شوینده و همچنین بهینه سازی فرآیند به منظور کم شدن هزینه ها، امکان نظافت مداوم فراهم گردد. از بهترین شیوه های بهینه ساز شستشو، استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی می باشد. کاربردی ترین دستگاه برای مصارف خانگی و شستشو کارواش خانگی (واترجت) است.

… ادامه مطلب »

راهنمای خرید شیلنگ فشار قوی واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۵ مرداد ۱۳۹۶

شیلنگ فشار قوی یکی از اجزا اصلی واترجت صنعتی می باشد که بسته به نوع آن در عملیات های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. شیلنگ واترجت همیشه در معرض فشار بالای آب قرار دارد که بعد از استفاده زیاد از آن، دچار اصطکاک شده و نیاز به تعویض شیلنگ می باشد، در این مقاله سعی شده که شما را در جهت تهیه بهترین و مناسب ترین شیلنگ برای دستگاه واترجت خود همراهی کنیم:

… ادامه مطلب »

استفاده از واترجت فوق فشار قوی در برش مواد و قطعات

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۸ تیر ۱۳۹۶

آب به عنوان حیاتی ترین و مهم ترین ماده بر روی کره زمین نقش کلیدی در حفظ بقای جانداران ایفا می نماید. اگر چه از دیر باز تا کنون علاوه بر حفظ بقای جانداران، از آب برای شستشو و نظافت نیز استفاده می شد اما تصور اینکه از این ماده رقیق، بی رنگ و شفاف بتوان در اموری چون لایه برداری، رنگ بری و حتی برش قطعات استفاده نمود بسیار دور از ذهن می نمود. با پیشرفت تکنولوژی و ابداع تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی از آب علاوه بر شستشو و نظافت، در زمینه های دیگری چون لایه برداری، رنگ بری و برش قطعات استفاده می نماید.

… ادامه مطلب »

انواع روش های بکارگیری دستگاه واترجت در شستشوی سطوح

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۰ تیر ۱۳۹۶

سطح زمین، تجهیزات، ماشین آلات و وسایل نقلیه، با قرار گرفتن در معرض انواع آلاینده ها و گرد و خاک جلوه نامناسبی پیدا می کنند. روش های شستشوی دستی معمولا توانایی لازم در رفع کامل آلودگی بخصوص آلودگی های عمیق را ندارند. واترجت صنعتی یکی از تجهیزات مهم و کارآمد در این زمینه به حساب می آید که معایب و مشکلات روش دستی شستشو را بر طرف نموده است. با توجه به میزان آلودگی و نوع آن، مراحل مختلفی جهت بکارگیری این دستگاه شوینده وجود دارد که در این مقاله به آن ها پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

زنگ بری از روی تجهیزات صنعتی با استفاده از دستگاه واترجت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۴ تیر ۱۳۹۶

تجهیزات صنعتی معمولا به منظور افزایش عمر مفید دستگاه ها و افزایش توان در برابر شرایط سخت کاری از قطعات فلزی ساخته می شوند. تداوم فعالیت این تجهیزات در مجاورت با انواع مواد شیمیایی، زنگ زدگی انها را در پی داشته و در نهایت با کاهش عمر مفید تجهیزات و قطعات، می تواند خسارات هنگفتی را بر دوش صاحبان صنایع و کارگاه های صنعتی تحمیل نماید.از این رو رسیدگی و نظافت تجهیزات صنعتی به منظور حذف عوامل خورنده و افزایش عمر مفید تجهیزات امری ضروری و لازم می باشد. مسلم است که استفاده از شیوه های سنتی در نظافت و از بین بردن لایه های زنگ زدگی امری غیر ممکن می باشد. از این رو بهترین شیوه در نظاافت و حذف لایه های زنگ استفاده از تجهیزات صنعتی و مکانیزه ایی چون دستگاه های واترجت صنعتی یا شوینده های فشار قوی می باشد که با استفاده از پاشش آب با فشار بالا ، لایه های زنگ را از روی سطوح تجهیزات جدا نموده و حذف می نماید.

… ادامه مطلب »

حذف آلودگی های روغنی با شوینده فشار قوی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۲ تیر ۱۳۹۶

در صورتی که ماشین نشت روغن دارد و کف پارکینگ یا حیاط کثیف می شود، میت وان لکه های آن را به وسیله یک دستگاه واترجت به راحتی شستشو نمود. شاید به سختی بتوان باور کرد اما کوکا کولا اسیدی قوی برای حذف لکه های روغنی دارد. البته خوشبختانه اسید آن، به اندازه ای قوی نیست که بتواند به معده انسان آسیب برساند. در ادامه به بررسی برخی مواد شیمیایی می پردازیم که توانایی از بین بردن لکه های نفتی را از روی سطوح بتنی دارند. همچنین در مورد انتخاب بهترین واترجت و نحوه استفاده از آن به روشی کارآمد بررسی خواهد شد. در صورتی که ماشین نشت روغن دارد و کف پارکینگ یا حیاط کثیف می شود، می توان لکه های آن را به وسیله یک دستگاه واتر جت به راحتی شستشو نمود. شاید به سختی بتوان باور کرد اما کوکا کولا اسیدی قوی برای حذف لکه های روغنی دارد. البته خوشبختانه اسید آن، به اندازه ای قوی نیست که بتواند به معده انسان آسیب برساند. در ادامه به بررسی برخی مواد شیمیایی می پردازیم که توانایی از بین بردن لکه های نفتی را از روی سطوح بتنی دارند. همچنین در مورد انتخاب بهترین واترجت صنعتی و نحوه استفاده از آن به روشی کارآمد بررسی خواهد شد.

… ادامه مطلب »

چه راه کار هایی برای شستشوی حیاط خلوت وجود دارد؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

حیاط خلوت ها محیطی برای دور هم جمع شدن خانواده و لذت بردن از هم صحبتی با یکدیگر و صرف غذا و نوشیدنی می باشد. اما آلوده شدن کفپوش این محیط ها، موجب کاهش لذت و آرامش افراد می شود. یک حیاط خلوت آلوده یا با مبلمانی کثیف، لذت مصرف غذا و نوشیدنی را کاهش می دهد. بنابراین بکارگیری روش های مختلف نظافت و شستشوی دستی و استفاده از دستگاه های واترجت دارای اهمیت است. در این مقاله، روش های نظافت و شستشوی مبلمان و کف زمین حیاط خلوت شرح داده می شود.

… ادامه مطلب »

ویژگی های دستگاه واترجت ضد انفجار (ATEX)

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۱ خرداد ۱۳۹۶

مزایای استفاده از واتر جت نسبت به شیوه های سنتی نظافت و شستشو بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی اوقات بهره گیری از این دستگاه در برخی صنایع ضرورت می یابد و بدون استفاده از آن فعالیت مورد نیاز انجام نمی گردد. شستشوی خطوط لوله گاز و تجهیزات کارخانه های نفت، گاز و پتروشیمی از این دست می باشند که مدیران این اماکن برای نظافت نیازمند یافتن راه حل های نظافت صنعتی می باشند. در صورتی که فضایی که توسط واترجت نظافت و شستشو و یا رسوب زدایی می گردد به عنوان یک مکان خطرناک تلقی شود، می بایست برای امنیت بیشتر از دستگاه بخصوصی استفاده کرد که ذاتا برای کار در محیط هایی با خطر آتش و انفجار طراحی شده و به همین دلیل امن بوده و مخاطراتی مانند انفجار و… را ایجاد نکند. می توان از دستگاه واترجت ضد انفجار یا همان ATEX به منظور نظافت و یا رسوب زدایی فضا هایی با پتانسیل انفجاری بهره برد. همه بخش های این دستگاه اعم از بخش های الکتریکی، بنزینی و دیزلی به بخش های سازگار با ATEX تبدیل می شوند.

… ادامه مطلب »

چه مواردی در اثربخشی فرآیند شستشو با واترجت وجود دارد؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۹ خرداد ۱۳۹۶

واترجت ها، شوینده های فشار قوی هستند که برای شستشوی سطح زمین، تجهیزات و قطعات استفاده می شوند. این دستگاه ها با ایجاد یک جریان آب پر فشار که با انرژی جنبشی بالا به سطح برخورد می نماید، آلودگی ها را از بین می برند. گاهی اوقات، افزایش فشار آب تاثیری در رفع این آلودگی ها نداشته و ممکن است حتی به سطح آسیب بزند. در این مواقع، افزودن ماده شونده یا استفاده از واترجت های آب گرم می تواند راهگشا باشد. در این مقاله به بررسی مشخصات فنی واتر جت ها و چگونگی تاثیر انتخاب صحیح این دستگاه ها در ایجاد یک محیط تمیز و عاری از آلودگی پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »