شستشوی استخر با واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

انباشته شدن جلبک، گرد و خاک و سایر باکتری ها یک مشکل شایع در استخر ها به حساب می آید. خوشبختانه برای حل این مشکل راهکار های مختلف و ساده ای وجود دارد. استفاده از واترجت صنعتی یکی از این راهکار هاست که عملیات شستشوی داخل و بیرون استخر را بوسیله آن می توان انجام داد. این دستگاه با اعمال آب پر فشار و محلول شستشوی مناسب، باعث جدا شدن آلودگی های انباشته شده از روی سطح می شود. استفاده از این روش نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد، بلکه صرفه جویی در وقت و هزینه را نیز در پی خواهد داشت. … ادامه مطلب »

سرمایه گذاری برای خرید یک واترجت صنعتی ایده خوبی برای شستشوی مداوم و منظم سطوح هموار و ناهموار حاوی آلودگی‌های سرسخت در فضاهای وسیع صنعتی و کارگاهی است. استفاده از کارواش صنعتی عملیات شستشوی سطوح آلوده را سریع‌تر و راحت‌تر می‌کند. اما چه نوع دستگاه واتر جت صنعتی باید خریداری شود؟ بین دو مدل واترجت آب سرد و گرم کدامیک بهتر است؟ و آیا می‌توان از آب دارای درجه حرارت بالا در واترجت صنعتی برای ضدعفونی کردن سطوح استفاده کرد؟ موارد ذکر شده سوالاتی است که برای افراد هنگام خرید دستگاه شوینده فشار قوی مطرح می‌شود.

… ادامه مطلب »

استفاده از واترجت صنعتی برای شستشوی ماشین آلات سنگین کار

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۶ تیر ۱۳۹۸

انجام کار های صنعتی و سنگینی چون حفر معدن، کانال ها و احداث خطوط مترو نیازمند استفاده از تجهیزات و ماشین آلات سنگین کار می باشد. استفاده از چنین تجهیزات و ماشین آلات تخصصی موجب تسریع در فرآنید کاری شده و در مقایسه با شیوه های سنتی از ایمنی و کیفیت کاری بالاتری بر خوردار می باشد. آنچه که مسلم است این نکته می باشد که دستگاه ها و ماشین آلات سنگین کار به واسطه نوع وظیفه ای که دارند در تماس مستقیم با انوع آلاینده ها قرار می گیرند. گرد و  غبار، خاک و گل و همچنین روغن هایی که دراثر روغنکاری بخش های مختلف دستگاه بر روی آن ریزش می نماید، از عمده ترین عوامل آلوده کننده تجهیزات و ماشین آلات می باشند. با توجه به اینکه هزینه خریداری و تهیه این  قبیل از دستگاه ها بالا می باشد،‌ نگهداری مناسب از این دستگاه ها وتجهیزات به منظور افزایش عمر مفید آنها امری لازم و ضروری می باشد. در این میان استفاده از دستگاه واترجت صنعتی به منظور شستشو و حذف لایه های عمیق آلودگی انباشته بر روی آنها،‌ راهکار مناسبی در جهت حفظ و نگهداری از تجهیزات و ماشین آلات سنگین کار می باشد.

… ادامه مطلب »

تاثیر کیفیت و خلوص آب بر عملکرد واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۶ تیر ۱۳۹۸

کیفیت و خلوص آب دو پارامتر مهم در موفقیت عملیات شستشو با واترجت صنعتی می‌باشند. در استاندارد SSPC-SP 12/NACE No.5 مرتبط با آماده سازی سطح و شستشوی فلزات با استفاده از جریان آب پرفشار پیش از پوشش‌دهی مجدد بیان شده است که در شستشوی فشار قوی استاندارد کیفیت و خلوص آب باید در حدی باشد که خود موجب تحمیل آلودگی بیشتر به سطح تحت شستشو نشود و آب مورد استفاده نباید حاوی رسوبات مخرب برای دستگاه شوینده فشار قوی باشد. اما چگونه می‌توان تشخیص داد که در نواحی فاقد دسترسی به آب آشامیدنی، آب محلی برای استفاده در واترجت صنعتی مناسب است یا نه؟

… ادامه مطلب »

نظافت صنعتی لابی و فضاهای عمومی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ تیر ۱۳۹۸

ساختمان های وسیع، هتل ها، مجتمع های تجاری، مراکز همایش و… بخش های مهمی دارند که به لحاظ جلوه های بصری، بسیار حائز اهمیت هستند. بخش ورودی شامل درب و جلوی درب بیرون از ساختمان، محوطه ساختمان ها و لابی ها در ابتدای ورود به هر مکانی به چشم می خورند؛ به همین دلیل تدوین برنامه ای دقیق برای بهبود زیبایی و جلای محوطه های ورودی مهم و موثر در جلب مخاطب است. اما چگونه می توان همیشه زیبایی و پاکیزگی را در محیط هایی که معمولا تردد بالایی دارند حفظ نمود؟ بهره گیری از شیوه های تخصصی نظافت صنعتی از بهترین راهکار ها در نظافت لابی و فضاهای بیرونی ساختمان ها می باشد.

… ادامه مطلب »

لایه برداری رنگ و زنگ با استفاده از واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۹ تیر ۱۳۹۸

دستگاه‌های واترجت صنعتی تجهیزات مکانیزه نظافتی قدرتمند هستند که می‌توانند لایه نامطلوب رنگ یا زنگ را از روی هر نوع سطح حذف کنند. معمولا پیش از رنگ آمیزی یا پوشش‌دهی مجدد یک سطح لازم است لایه رنگ پوسته پوسته شده یا خوردگی و زنگ زدگی از روی آن سطح پاک شده و پروفایلی مناسب برای اتصال لایه جدید فراهم شود. با استفاده از دستگاه‌های واتر جت صنعتی نه تنها می‌توان عملیات لایه برداری زنگ و رنگ را انجام داد بلکه این روش باعث ارتقاء کیفیت اتصال رنگ یا پوشش جدید به سطح گردیده و به صرفه جویی در زمان و هزینه کمک می‌کند.

… ادامه مطلب »

شستشوی عمیق و بهداشتی با دستگاه اسپری مکش پرفشار

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳ تیر ۱۳۹۸

فرآیند نظافت و شستشو همواره یکی از بحث های چالش برانگیزی است که مدیران و افراد مسئول در این زمینه در محیط های گوناگون با کاربری های مختلف، با آن رو به رو هستند. نظافت سرویس بهداشتی، آشپزخانه های صنعتی، سالن های ورزشی و … در مراکز تجاری، تفریحی، اداری، آموزشی، درمانی و … یک اصل بسیار مهم است که باید روزانه مورد توجه قرار گیرد. شستشو و ضد عفونی نمودن فضاهایی مانند سرویس بهداشتی و یا آشپزخانه صنعتی به طور روزانه ضروری بوده و باید با شیوه های مناسب و باکیفیت و در عین حال سریع و آسان این فرآیند انجام پذیرد. دستگاه اسپری مکش پر فشار ابزاری مدرن و نوین است که می تواند پاسخگوی حرفه ای بسیاری از نیازهای نظافتی در اماکن عمومی باشد.

… ادامه مطلب »

دستگاه واترجت صنعتی چقدر آب مصرف می کند؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

وجود آلودگی در سطوح متفاوت امری بدیهی می باشد و همه محیط ها بسته به شرایط، می بایست به طور مداوم نظافت شوند. یکی از کاربردی ترین دستگاه ها در بین همه انواع تجهیزات نظافت صنعتی،‌ دستگاه واترجت صنعتی می باشد که امکان نظافت و شستشوی کامل سطوح هموار را فراهم می کند. این دستگاه انواع متفاوتی دارد و بسته به کاربرد های نظافتی، می توان بهترین مدل را انتخاب و خریداری نمود. از مهم ترین و رایج ترین سوالاتی که حین انتخاب دستگاه کارواش دستی در ذهن خریداران ایجاد می شود،‌ میزان مصرف آب در این دستگاه می باشد. در ادامه نکاتی در رابطه با مصرف آب واترجت ذکر شده است.

… ادامه مطلب »

انواع نازل واترجت و کاربرد آن ها

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

واترجت یا دستگاه شوینده پرفشار امروزه در صنایع مختلف و حتی منازل و محیط های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. واترجت صنعتی با شستشوی عمیق سطح برای کاربردهای مختلف از جمله شستشو، رنگ بری، زنگ بری، از بین بردن جرم و رسوب و اموری از این قبیل به کار می رود. انتخاب واترجت مناسب به عوامل مختلفی از جمله نوع عملیات، جنس سطح و نوع آلودگی باید توجه نمود تا بتوان دستگاهی مناسب را انتخاب نمود. استفاده از دستگاه متناسب با محیط علاوه بر این که بازده را بالا می برد و عملیات مورد نظر را بهتر انجام می دهد، هیچ گونه آسیب به سطح نمی رساند. واترجت ها در فشار کاری، دبی آب خروجی و نیروی محرکه پمپ متفاوت می باشند. همچنین در هنگام استفاده از دستگاه باید به نوع نازل نیز دقت نمود تا بتوان به بهترین بازده از دستگاه در محیط مورد نظر دست یافت.

… ادامه مطلب »

واترجت، ابزاری سازگار با محیط زیست

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

شستشوی سطوح هموار و ناهموار در اماکن مسکونی، تجاری و اداری، صنعتی، تفریحی و… روش های متفاوتی دارد که رایج ترین شیوه در نظافت چنین سطوحی، روش های دستی و سنتی استفاده از ابزار نظافت دستی است؛ در این روش اغلب آب و مواد شوینده بسیاری استفاده شده و کیفیت شستشوی ارائه شده مطلوب نخواهد بود. اما می توان به منظور بهینه سازی فرآیند شستشو و کمک به محیط زیست از دستگاه های تخصصی نظافتی استفاده کرد. کاربردی ترین دستگاه نظافت صنعتی که امکان شستشوی سطوح هموار و ناهموار را دارد، دستگاه واترجت صنعتی می باشد که در رده های متفاوتی قابل ارائه هست.

… ادامه مطلب »