موارد کاربرد واترجت در عملیات های صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۹ فروردین ۱۳۹۷

دستگاه واترجت صنعتی یک ابزار کارآمد نظافتی است که با پاشش آب پرفشار بر آلاینده ها و اعمال انرژی جنبشی بالا، امکان جداسازی بهینه آلودگی ها از سطح را فراهم می آورد. حال آنکه این دستگاه ها علاوه بر قابلیت شستشوی آلاینده های سخت از سطوح توان انجام بسیاری دیگر از عملیات های صنعتی را نیز دارا می باشد. زیرا پاشش آب فوق فشار قوی که توسط دستگاه های واترجت صنعتی تامین می گردد بعضا قابلیت در هم شکست لایه های سخت بتن را نیز دارا می باشند. از این رو با استفاده از دستگاه های واترجت صنعتی امروزه عملیات های صنعتی در حجم کاری بالا نیز به انجام می رسد. در این مقاله به بررسی سایر موارد کاربرد دستگاه های واترجت صنعتی در عملیات سنگین کار صنعتی می پردازیم.

… ادامه مطلب »

راهکار های کاربردی نظافت صنعتی در اماکن مذهبی (سطوح ناهموار)

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ فروردین ۱۳۹۷

نظافت و شستشوی سطوح ناهموار در محیط های پر آمد و شد همانند اماکن مذهبی با مشکلاتی مواجه است و برخی از دشواری های شیوه های دستی شستشو در اماکن مذهبی عبارت اند از: وسعت بالای سطوح، نیاز به استفاده از چندین نیروی خدماتی، به طول انجامیدن فرآیند نظافت و شستشو و بروز مزاحمت برای افراد حاضر در محیط و… که همگی موجب کاهش محبوبیت روش های دستی نظافت در محیط های عمومی و هم چنین روی آوردن مدیران اماکن مذهبی به نظافت صنعتی شده است. به همین ترتیب می توان از تجهیزات نظافت صنعتی به منظور شستشو و نظافت کامل سطوح ناهموار استفاده نمود. در ادامه برخی از دستگاه های نظافت صنعتی که برای شستشو و نظافت سطوح ناهموار در اماکن متبرکه مانند امامزاده ها، مساجد، حرم و… مناسب هستند، به طور کامل تشریح می شود.

… ادامه مطلب »

شیر اطمینان چیست و چه نقشی در واترجت صنعتی دارد؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

در اغلب دستگاه‌های واترجت صنعتی صرف نظر از نوع برند تولیدکننده آنها سیستم عملکرد دستگاه به گونه‌ای است که با رها کردن ماشه تفنگی دستگاه پاشش جریان آب پرفشار قطع شده و با فشردن مجدد ماشه جریان آب دارای فشار بالا پاشش خواهد شد. این نحوه عملکرد دستگاه‌های کارواش صنعتی ایمنی و سهولت استفاده را برای کاربر به ارمغان آورده و به وی امکان می‌دهد تا در شرایط اضطراری و در صورت نیاز با رها کردن ماشه تفنگی بلافاصله پاشش جریان آب را قطع نماید. اما با رها کردن تفنگی و به تبع آن قطع پاشش جریان آب پمپ واتر جت صنعتی همچنان مشغول به کار است همچنین هنگام استفاده از دستگاه به دلایل دیگری نظیر گرفتگی نازل علی رغم روشن بودن پمپ، آب از دستگاه خارج نشود. حال این سوال مطرح می‌شود که در چنین شرایطی دقیقا چه اتفاقی رخ می‌دهد.

… ادامه مطلب »

بهداشت و پاکیزگی در محیط رستوران ها بسیار حائز اهمیت می باشد و از سویی دیگر این مکانها مستعد انواع آلاینده ها می باشند. در صورت عدم نظافت موثر، محیط رستوران به محلی جهت رشد و نمو باکتری های بیماری زا مبدل گردیده و این عامل منجر به فساد مواد غذایی قابل عرضه در این مکان ها می شود. سختی آلودگی ها در آشپزخانه رستوران عملیات پاکسازی و نظافت را کمی دشوار نموده است. اما در صورت بکارگیری یک واترجت صنعتی با کیفیت و مناسب تمامی این آلاینده ها از محیط قابل حذف می باشند. اما انتخاب و خرید واترجت صنعتی با کیفیت مستزلم دستیابی به اطلاعات خاصی راجع به محصول متناسب با نوع فعالیت نظافتی می باشد. واترجت صنعتی در انواع مختلفی در دسترس می باشد که بنابر نیاز مشتریان قابل عرضه بوده و مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله انواع واترجت مناسب استفاده در رستوران را مورد بررسی قرار می دهیم.

… ادامه مطلب »

مزایای استفاده از واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

نظافت و شستشو در بخش های متفاوت از مهم ترین بخش های کنترل و مدیریت در هر مکانی است. نظافت در برخی از شرایط می تواند دشوار باشد یا نیاز به زمان بسیار طولانی داشته باشد. یکی از راه حل های شستشوی سریع و راحت در هر مکانی، استفاده از دستگاه واترجت صنعتی می باشد. واترجت صنعتی دستگاهی است که با پاشش پر فشار آب بر روی سطوح موجب نظافت عمیق می گردد. دستگاه واترجت انواع متفاوتی دارد که با توجه به نوع آلودگی و مکانی که دستگاه در آن استفاده می شود می توان بهترین مدل واترجت را انتخاب نمود.

… ادامه مطلب »

نکات ایمنی که باید در هنگام کار با واترجت صنعتی رعایت شود

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

دستگاه واترجت صنعتی یک از ابزارآلات نظافت صنعتی می باشد که با بهره گیری از فشار بالای آب می تواند جهت نظافت انواع سطوح مورد استفاده قرار بگیرد. این دستگاه می تواند لکه ها و رسوبات سخت و چرب را به راحتی شستشو کرده و از بین ببرد. به مانند تمامی دستگاه های نظافت صنعتی ، کار با دستگاه کارواش صنعتی نیازمند رعایت بسیاری از نکات ایمنی می باشد که در ادامه مقاله به ذکر مهم ترین آن ها می پردازیم.

… ادامه مطلب »

بکارگیری انواع موتور در دستگاه های واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۴ بهمن ۱۳۹۶

آب از دیرباز تاکنون به منظور پاکسازی آلاینده ها مورد استفاده قرار می گیرد، دلیل علمی این امر وجود مولکول های قطبی در آب می باشد. وجود دو قطب مثبت و منفی در ساختار مولکولی آب سبب شده است که در هنگام برخورد با هر چیز، آنها را به خود جذب می نمایند. این عامل خاصیت پاک کنندگی بالای آب را توجیه می نماید. امروزه به منظور بهره گیری بهینه از آب، تجهیزات نظافتی با قابلیت های متنوعی طراحی و تولید شده اند. یکی از این تجهیزات دستگاه واترجت صنعتی می باشد که دارای ساختاری منحصر به فرد بوده و با پاشش آب پر فشار امکان پاکسازی کامل آلاینده ها را فراهم می آورد. بخش های اصلی دستگاه واترجت صنعتی شامل موتور، پمپ، لنس، نازل، شلنگ فشار قوی می باشد. موتور در این دستگاه واترجت نقش بسزایی را ایفا می نماید و جهت افزایش فشار آب ورودی دستگاه نیاز به یک موتور قدرتمند دارد.

… ادامه مطلب »

شستشوی خودرو با واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۳ دی ۱۳۹۶

آلودگی های گوناگون در شهر های صنعتی و بزرگ نیاز به نظافت و شستشو را افزایش می دهد. تردد روزانه خودرو ها در سطح شهر های بزرگ موجب آلوده شدن آن ها می شود. رفع آلودگی و شستشوی روزانه خودرو ها فرآیندی زمان بر می باشد. باقی ماندن این آلودگی ها بر روی بدنه خودرو علاوه بر کاهش زیبایی بصری موجب بروز مشکلاتی نیز می شود. به همین دلیل نظافت و شستشوی مداوم خودرو ها امری ضروری می باشد. رایج ترین روش برای شستشوی خودرو روش دستی و سنتی می باشد؛ با توجه به دشواری های روش دستی بهتر است از تجهیزات نظافت صنعتی استفاده نمود. کارواش دستی یا همان واترجت صنعتی از کاربردی ترین تجهیزات نظافتی برای شستشوی خودرو می باشد.

… ادامه مطلب »

جدول عیب یابی دستگاه واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۳ دی ۱۳۹۶

واترجت صنعتی یکی از کارآمدترین تجهیزات نظافت صنعتی است که کاربردهای فراوانی در صنایع دارد. اما در مواردی برخی عوامل سبب سوء عمل یا عملکرد نادرست این دستگاه ها می شوند که اکثریت این مشکلات به سادگی قابل حل بوده و با چند ترفند ساده می توان اقدام به رفع این مشکلات نمود. از طرفی با توجه به سیستم های حساس دستگاه واترجت صنعتی آشنایی کاربر با بخش های مختلف دستگاه به منظور آگاهی وی از مشکلات احتمالی ضروری می باشد. بخش های اصلی واترجت صنعتی شامل لنس، تفنگی، شلنگ فشار قوی، پمپ، موتور، انواع نازل می باشد که ممکن است در هنگام شروع عملیات شستشوی توسط واترجت صنعتی با مشکلات بسیاری ناشی از کارکرد نامناسب هر یک از این بخش ها مواجه شویم. در ادامه می توانید جدول عیب یابی دستگاه واترجت صنعتی را به منظور رفع مشکلات احتمالی مشاهده نمائید.

… ادامه مطلب »

عایق ها و رله های خطوط انتقال از مواد سرامیکی و پلیمر ساخته شده اند. برای حفظ عایق در شرایط ایده آل، مقره ها باید به طور مرتب نظافت شوند. عایق ها همیشه در معرض گرد و خاک و آلودگی می باشند. انواع مختلف این آلاینده ها عبارتند از: نمک، آهک، گرد و غبار، فضولات پرندگان، مواد شیمیایی، دود ناشی از خودروها، یخ، برف و … نظافت عایق ها و تجهیزات خطوط اهمیت بالایی دارند و از تابع شرایط کاری خاصی می باشد. نحوه نظافت مقره ها به جنس، ساختار، نوع آلودگی و نوع خط بستگی دارد. برای نظافت مقره ها روش های گوناگونی از جمله استفاده از واترجت صنعتی، استفاده از هوای فشرده و به صورت دستی وجود دارد. استفاده و به کار بردن هر کدام از این راه حل ها نیازمند رعایت اصول و قوائد خاصی می باشد.

… ادامه مطلب »