۰۲۱-۸۸۹۲۱۰۲۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۵۰۰۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۴

مزایا و نکات بهره مندی از کارواش نمای ساختمان

کارواش نمای ساختمان برای شستشوی نمای بیرونی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این کارواش به شکل سیار بوده و همین موضوع امکان بهره مندی آسان از آن را فراهم می کند. به منظور شستشوی نمای ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی، مرکز خرید و … در مصالح گوناگون می توان از این دستگاه مکانیزه بهره گرفت. نمای ساختمان در معرض پدیده های جوی مختلف و آلودگی متنوعی قرار دارد. از این رو بعد از گذشت مدتی نیاز به تعمیر، بازسازی و نظافت دارد. از طرف دیگر تاثیر یک نمای درخشان، براق و عاری از هر نوع آلودگی می تواند در افزایش مراجعه کننده به یک مرکز تجاری، هتل و… یا افزایش قیمت ملک در یک محیط مسکونی اهمیت داشته باشد.

فرایند شستشو نمای بیرونی با نماشو

در فرایند شستشوی نما، نمای بیرونی ساختمان از هر نوع آلودگی و کثیفی پاکسازی خواهد شد. چوب، سنگ، شیشه، آلومینیوم یا استیل از انواع مصالح به کار رفته در نمای ساختمان ها می باشند. کارواش نمای ساختمان امکان شست و شوی هر نمایی را فراهم خواهد کرد. دلایل مختلفی باعث می شود که نمای ساختمان آلوده به نظر برسد. آلاینده های شهری مهم ترین این دلایل است. با استفاده از واترجت شستشوی نمای ساختمان می توان لکه های مربوط به این آلاینده ها را پاکسازی کرد. برای شستشوی نماهای شیشه ای از یک ماده شوینده طبیعی یا محلول های تجاری تمیز کننده استفاده می شود. این شوینده یا محلول با آب مخلوط می گردد. دستگاه واترجت صنعتی امکان پاشیدن محلول شوینده را بر روی نمای ساختمان فراهم می نماید.

استفاده از واترجت صنعتی در نماشویی
استفاده از واترجت صنعتی در نماشویی

چگونگی شستشوی نمای ساختمان

کارواش نمای ساختمان قادر است نواحی هموار و ناهموار را در جهت عرضی و طولی پاکسازی نماید. پاشیدن آب پرفشار می تواند کثیفی و آلودگی های عمیق ایجاد شده بر روی نمای ساختمان را به خوبی برطرف کند. امکانات تنظیمات فشار برای شستشوی نمای ساختمان در این نوع کارواش وجود دارد. جریان وارد شده به پمپ تحت فشار واقع می شود، سپس بعد از افزایش فشار از طریق نازل و شلنگ بر روی سطح پاشیده می شود.

دلیل بهره مندی از کارواش نمای ساختمان

ارتفاع و مساحت زیاد تحت نظافت در نمای ساختمان ها در کنار زمان بر بودن استفاده از روش های سنتی نظیر داربست، استفاده از روش های مکانیزه را برای شستشو نمای ساختمان ها مناسب می سازد. از دیگر مشکلات اساسی در استفاده از روش های سنتی پرخطر بودن این عملیات به دلیل نیاز به قرار گیری کاربر در ارتفاعات می باشد.

دو ویژگی مهم دستگاه واترجت صنعتی

دو ویژگی مهم در تمام دستگاه های واترجت صنعتی همواره به چشم می خورد. این دو فاکتور عبارتند از:

. دبی

دبی آب در دستگاه های کارواش صنعتی قابل تغییر و تنظیم می باشد. به منظور انجام عملیات نظافت در زمان کوتاه  با در نظر گرفتن شرایط می توان از حجم آب بیشتری در هربار پاشش استفاده کرد که این به معنی دبی بیشتر است.

. فشار

فاکتور مهم دیگر در کارواش نمای ساختمان مربوط به فشار آب خروجی از دستگاه می باشد. در واقع فشار آب در طول شست و شو قابل تنظیم بوده و همین مسئله امکان شستشوی عمیق تر و بهتری را فراهم خواهد کرد.
در نتیجه با افزایش دبی سرعت شستشو بیشتر شده و با افزایش فشار نیز می توان آلودگی های عمیق تر را برطرف نمود.

مزایای استفاده از کارواش نمای ساختمان

برخی از این مزایا عبارتند از:

. عدم رطوبت زدگی نما

کارواش نمای ساختمان شست و شو را به شیوه مکانیزه انجام می دهد و همین موضوع احتمال رطوبت زدگی ساختمان را به صفر می رساند. این موضوع برای مصالح چوبی از اهمیت زیادی برخوردار است.

. کاربری آسان دستگاه

این دستگاه ها برای راه اندازی و شروع کار نیاز به تخصص زیادی نداشته و نیروی انسانی کمی می طلبد. کارواش نمای ساختمان امکان شست و شو از راه دور و پاکسازی نقاط خارج از دسترس را فراهم می نماید. این امکانات به وسیله لنس های تلسکوپی و بلند ایجاد می گردند و عملیات مربوط به شست و شو را تکمیل خواهند کرد.

. کاهش هزینه ها

کاهش نیروی انسانی برای انجام عملیات شست و شو و کاهش زمان انجام آن تاثیر زیادی بر کاهش هزینه ها خواهد داشت.

. افزایش ایمنی

مزیت دیگر ‌واترجت صنعتی در شستشوی نما عدم نیاز به داربست است. ضمن اینکه بحث ایمنی نیز به خوبی در آن رعایت شده است.

. به کارگیری مواد شوینده مناسب

کارواش نمای ساختمان یک شست و شو تضمینی و با کیفیت را ترتیب می دهد. در واقع در جریان این شست و شو می توان از شوینده های مناسب با توجه به بافت مصالح نما استفاده کرد که از آسیب رسیدن به بافت نما جلوگیری به عمل می آورند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید