چگونه بهتر از دستگاه کارواش خانگی استفاده کنیم؟

چگونه بهتر از دستگاه کارواش خانگی استفاده کنیم؟

دستگاه کارواش صنعتی با اعمال آب پر فشار سطوح را تمیز و عاری از آلودگی ها می کند. هرگونه آلودگی شامل جرم ها، رنگ، کپک، جلبک، گرد و غبار، گل و لای و حتی آدامس چسبیده به کف با بکارگیری این دستگاه از سطوح کف در ساختمان ها و محوطه های بیرونی، نرده ها، سطح آسفالت و … از بین می روند. در این مقاله با ما همراه باشید تا چند نکته مهم در مورد شستشوی سطوح با دستگاه کارواش و کاربری کارواش خانگی را بررسی کنیم.

خرید کارواش آب گرم

آگاهی از تفاوت بین فرآیند شستشو با کارواش آب سرد و گرم

در بکارگیری دستگاه کارواش صنعتی با دو عبارت power washing  و pressure washing روبرو هستیم. در فرآیند power washing از دستگاه کارواش صنعتی آب گرم مجهز بع سامانه گرمکن استفاده می شود که آب را با حرارت بالا به سطح می پاشد. در مقابل در روش pressure washing از آب سرد برای حذف آلودگی ها استفاده می گردد. قطعا آب گرم قدرت بیشتری در حذف آلودگی ها دارد. ضمن اینکه بعضی از آلودگی ها مانند سرکه، اسید ها و … تنها با افزودن مواد شوینده در فرآیند شستشو با دستگاه واترجت یا کارواش صنعتی از بین می روند. بنابراین باید بدانید چه زمان از آب گرم و یا سرد برای حذف آلودگی ها استفاده کنید. درست است که آب گرم می تواند هر نوع آلودگی را از بین ببرد اما شستشوی سطوح بتنی و آجری کف با آب پر حرارت می تواند به آن آسیب بزند. در این موارد بهتر است از مواد شوینده همراه با دستگاه کارواش آب سرد بهره ببرید. در مجموع استفاده از واترجت آب سرد برای شستن سطوحی مانند پاسیو های کوچک، پارکینگ منزل، سطوح چوبی، کاشی و آجر و بتن ایمن تر است.

استعلام قیمت دستگاه کارواش صنعتی تک فاز
شستشوی کف با نازل زمین شوی دستگاه کارواش خانگی
شستشوی کف با نازل مخصوص کارواش خانگی

آگاهی از تفاوت بین شوینده های خانگی و حرفه ای

همه محلول های شستشو یکسان نیستند و درک تفاوت آنها به تمیز کردن آلودگی های مد نظر و یا از بین بردن آنها با دستگاه کارواش صنعتی کمک می کند. مواد شوینده قابل استفاده با دستگاه واترجت دارای برچسب مخصوص هستند و بر روی آنها اطلاعاتی مانند آلودگی و سطح مورد نظر درج شده است. پاک کننده ها آلودگی ها و باکتری ها را از بین می برند و ضد عفونی ها ارگانیسم ها را نابود می کنند. ضمن اینکه باید توجه داشت که شستن هر سطحی تکنیک خاص، نازل مناسب و فشار کاری مخصوصی را می طلبد. بنابراین اگر حرفه ای نیستید، از مواد شوینده ساده و دم دستی سازگار با واترجت صنعتی استفاده کنید.

خرید دستگاه کارواش

اطلاع از بخش هایی که به شستشو نیاز دارند

در هنگام خرید کارواش تک فاز و کاربری آن باید در نظر داشته باشید که هر سطحی به کمک این دستگاه قابل شستشو نیست. ممکن است بعضی سطوح با استفاده از این دستگاه آسیب ببینند. شستن انواع سطوح سنگی به راحتی و بدون آسیب به ان با در نظر گرفتن فشار کاری و نازل مناسب با کارواش سه فاز صنعتی قابل انجام است. شستن وسایل و اجسام نقاشی شده نیز با این دستگاه امکان پذیر است اما برای جلوگیری از هرگونه آسیب باید حرفه ای باشید. سقف خانه ای که ایزوگام شده و با قیر پوشیده شده با دستگاه کارواش تخریب شده و گرانول های آن جدا می شود. چیز های قدیمی مانند مبل یا هر وسیله دیگری که مدت زیادی از عمر آن می گذرد، با اعمال آب پر فشار از بین می رود. بنابراین در این موارد نیز از بکارگیری دستگاه واترجت اجتناب کنید.

شستن دوچرخه با دستگاه واترجت خانگی
شستن دوچرخه با دستگاه واترجت خانگی

آگاه بودن از تفاوت بین کاربری کارواش خانگی و صنعتی

هریک از دستگاه کارواش خانگی و صنعتی در صورت استفاده توسط یک کاربر آموزش ندیده می تواند باعث آسیب و خطرات جدی شود. بنابراین آموزش اولین گام بعد از خرید کارواش صنعتی یا خانگی است. معمولا کارواش خانگی دارای ساختار ساده تر و فشار کاری پایین حدود ۱۰۰ بار هستند. اما کارواش های صنعتی ساختار صنعتی تری دارند و در فشار های کاری بالاتری تنظیم و استفاده می شوند.

ضرورت حفظ ایمنی در حین کاربری کارواش خانگی

در ظاهر تاثیر آسیب دیدن با آب چندان منطقی به نظر نمی رسد اما زمانیکه این دستگاه را روشن کنید متوجه خطرات ناشی از استفاده نادرست از آن می شوید. ذرات ریز و سنگریزه ها با فشار آب به راحتی به سمت افراد پرتاب می گردند. بنابراین حین کار با کارواش صنعتی ، این نکات ایمنی را رعایت کنید. اول از همه اینکه، مراقب باشید دستگاه را به سمت پریز برق نگیرید و پیش از شروع کار، آنها را بصورت ایمن بپوشانید. پاشش مستقیم آب به سمت دیگر افراد حاضر در محیط بسیار خطرناک است و می تواند آسیب هایی را به آنها وارد کند. همچنین استفاده از عینک محافظ برای حفظ چشم ها در برابر پاشش ذرات ریز دارای اهمیت است. رعایت فاصله ایمنی با سطح مورد نظر (۳۰ سانتی متر و بیشتر )نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید. برای شستن سطوح حساس مانند شیشه ها ابتدا از بخش کوچکی شروع کنید تا متوجه آسیب احتمالی بشوید. ضمن اینکه برای حفظ ایمنی در شستشوی تمامی سطوح با دستگاه کارواش باید از نازل مناسب استفاده کنید. نازل صفر درجه قوی ترین نازل در حذف آلودگی هاست که البته برای سطوح حساس خطراتی را به همراه دارد. نازل با زاویه ۴۰ درجه سطح وسیع تری را پوشش می دهد و بنابراین برای شستن سنگفرش ها کاربرد دارد.

کاربرد های دستگاه کارواش خانگی برای شستن فرش

استفاده از دستگاه کارواش خانگی برای شستن فرش می‌تواند روشی موثر و کارآمد برای پاکسازی عمقی و حذف کثیفی‌ها باشد. دستگاه کارواش با استفاده از فشار بالا و آب گرم، قادر است ذرات گرد و غبار، لکه‌ها، اثرات حیوانات خانگی و سایر آلودگی‌ها را از فرش‌ها به خوبی از بین ببرد. با استفاده از نازل‌های مناسب برای شستشوی فرش، می‌توان به طور کامل در عمق بافت فرش نفوذ کرده و آلودگی‌های مختلف را از آن جدا کرد. همچنین، در صورت وجود لکه‌های سخت‌تر، می‌توان از محلول شوینده مخصوص بهره برد تا آن‌ها را از بین ببرد. با این حال، در هنگام استفاده از کارواش برای شستن فرش، باید مراقبت کنیم که فشار آب بیش از حدی به فرش وارد نشود و باعث آسیب دیدگی و ضعیف شدن بافت آن نشود. همچنین، پس از شستشو، فرش باید به خوبی خشک شود تا رطوبت باقی‌مانده باعث رشد قارچ و باکتری‌ها در آن نباشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید