راهکارهای کاربردی نظافت صنعتی در اماکن مذهبی (سطوح هموار)

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۳ اسفند ۱۳۹۶

در کشور ایران اماکن مذهبی و زیارتی در تمامی ایام سال و به خصوص اعیاد مذهبی آیینی مورد استقبال هموطنان از اقصی نقاط کشور قرار می گیرند. به موجب حجم تردد بالای افراد، سطوح هموار کف در این مکان ها مستعد آلودگی های بسیاری هستند. استفاده از شیوه های سنتی نظافت همچون بکارگیری تی و جارو توان حذف بهینه آلودگی ها را نداشته و در برخی مواقع تنها آلاینده ها را در محیط جابجا می نماید. با توجه به لزوم نظافت و شستشوی سطوح کف در این مکان ها، بکارگیری برترین شیوه های نظافتی در اماکن مذهبی ضرورت یافته و لذا انتخاب راهکارهای نوین نظافتی در این شرایط می تواند از بروز مشکلات بسیاری همچون اخلال در روند عبور و مرور زوار جلوگیری به عمل آورد. سطوح هموار کف امروزه با بکارگیری تجهیزات مدرن نظافت صنعتی با کیفیت قابل ملاحظه ای مورد شستشوی و نظافت قرار می گیرد.

… ادامه مطلب »

نظافت و شستشوی فرش و موکت بوسیله دستگاه های نظافت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳ مرداد ۱۳۹۶

فرش و موکت در محیط های خانگی، سالن های همایش، هتل ها و .. یافت می شوند. تردد افراد، ریخته شدن مایعات، گرد و غبار و زباله و دیگر آلودگی ها می تواند سطح فرش و موکت را کثیف و غیر بهداشتی نماید. بنابراین نظافت و شستشوی آن ها می بایست در دوره های زمانی مشخص در دستور کار افراد قرار گیرد. تجهیزات دستی و همچنین دستگاه های نظافتی چون جاروبرقی و فرش شوی راهکار های مختلف تمیز نمودن فرش می باشند. در این مقاله به طور مفصل به نحوه بکارگیری این دستگاه های نظافتی و مزایای آن ها پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

نحوه عملکرد دستگاه اسپری-مکش

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۴ خرداد ۱۳۹۶

در دنیای مدرن امروزی استفاده از لوازمی چون مبلمان، فرش ها و موکت ها علاوه بر ارتقا جلوه های بصری محیط موجب تسهیل در امور زندگی می شود. نشست گرد و غبار معلق در هوا و استفاده مستمر از این لوازم موجب آلودگی این منسوجات می شود. مسلم است که شستشو و از بین بردن آلودگی های نشست کرده بر روی این سطوح علاوه بر ارتقا جلوه های بصری محیط، نقش موثری در افزایش عمر مفید آنها دارد. البته شستشو و نظافت سنتی این گونه منسوجات بسیار زمان بر بوده و در برخی مواقع عملا غیر ممکن می باشد. این در حالیست که استفاده از تجهیزات مکانیزه ایی چون دستگاه اسپری-مکش نه تنها نظافت موثر و با کیفیت را در زمان کوتاهی انجام می دهد بلکه به واسطه مکش کامل مایعات به کار رفته در شستشو موجب کاهش چشم گیر در زمان خشک شدن می گردد. در ادامه این مقاله سعی داریم با بیان نحوه عملکرد دستگاه، به بررسی اجمالی ویژگی ها و مزایای استفاده از این دستگاه در نظافت و شستشوی منسوجات بپردازیم.

… ادامه مطلب »

دسته بندی تجهیزات شسشتو و نظافت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱ فروردین ۱۳۹۶

با توجه به گسترش روز افزون صنعت و وسعت گرفتن فعالیت های خانگی، اهمیت چگونگی نظافت و شستشو و پاکیزه نگه داشتن محیط، به خوبی حس می شود. این نظافت می تواند شامل نظافت سطوح هموار مانند فرش و موکت و…  و سطوح ناهموار همانند مبل باشد. همچنین عملیات شستشو، شامل شستشو سطوح هموار مثل کفشویی و شستشو سطوح ناهموار مانند شستشو دیوار و… است. برای انجام بهینه نظافت و شستشو روزانه، خانگی و صنعتی، دستگاه ها و امکاناتی وجود دارند که در این مسیر می توانند بسیار کاربردی و مفید باشند. این امکانات عبارتند از: اسکرابر یا کفشوی صنعتی، سوییپر، جاروبرقی صنعتی، واترجت، کارواش اتوماتیک، بخارشوی صنعتی، فرش و موکت شوی، مبل شوی، پولیشر، نماشوی، ترولی و مواد شوینده که در ادامه به تفصیل به آنها می پردازیم.

… ادامه مطلب »

نکات مهم در خرید هوشمندانه دستگاه فرش و موکت شوی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

سطح فرش و موکت همواره بدلیل ایجاد انواع آلودگی بر روی آن ها نیازمند شست و شو هستند. شستشوی عمیق و موثر آن ها، نیازمند استفاده از دستگاه های فرش شوی می باشد. این دستگاه ها با بکارگیری برس های خود، آلودگی را از عمق الیاف فرش بیرون کشیده و طول عمر آن را بالا می برند. فرش شوی می تواند علاوه بر استفاده معمول، با بکارگیری لوازم جانبی متعدد، برای تمیز نمودن مبل ها، سطوح سخت و و راه پله ها مورد استفاده قرار گیرد.

… ادامه مطلب »

معرفی دستگاه فرش شوی و ویژگی های آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۴ شهریور ۱۳۹۵

در بعضی از سالن های کنفرانس، هتل ها و .. از فرش و موکت استفاده می شود. تردد افراد و آلودگی های جامد و مایع مختلف می تواند به مرور زمان سطح فرش و موکت را از وضعیت اولیه خود خارج نماید. جارو کشیدن و شستشوی فرش از جمله اموری است که بسته به نیاز، مورد استفاده قرار می گیرند. به منظور شستشوی فرش و جدا نمودن آلودگی ها از عمق الیاف آن، تجهیزات نظافتی جدیدی با نام فرش شوی طراحی و تولید می شود. این دستگاه، با استفاده از سیستم مکانیزه خود، آلودگی های سطح و عمق فرش را بیرون کشیده و زیبایی خاصی به فرش و محیط می دهد. دستگاه های شستشوی فرش در مدل های متنوعی تولید شده و برای انواع فرش و موکت با ابعاد مختلف مناسب اند. در این مقاله، نحوه عملکرد این دستگاه ها و ویژگی های منحصر به فردشان مورد بررسی قرار می گیرد.

… ادامه مطلب »

هشدار ها و تصورات غلط نظافت فرش و موکت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

تصورات و ذهنیت های غلط بسیاری در مورد شستشو و نظافت فرش و موکت و یا هرگونه اسباب و اثاثیه داخلی منازل در ذهن افراد  وجود دارد. ما در این مقاله سعی داریم تا با مطرح کردن تعدادی از این تصورات، به انتخاب درست و تصمیم گیری آگاهانه افراد کمک کرده و سردرگمی های بی پایه و اساس ایشان را پایان دهیم.

 

… ادامه مطلب »

ویژگی های کلیدی یک دستگاه قالیشویی مناسب

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

اهمیت حفظ یک محیط تجاری یا مسکونی بصورت مطلوب و پاکیزه و تاثیر آن بر مشتریان یا بازدیدکنندگان بر هیچ کس پوشیده نمی باشد. در یک رستوران، هتل، فروشگاه خرده فروشی، دفتر شرکت و یا هر جای دیگری، محیط آلوده و کثیف باعث ایجاد احساس ناخوشایند در مشتریان و افراد شده و مانع بازگشت مجدد آنها می شود.

این تصور که  جارو برقی به تنهایی برای تمیز کردن فرش ها کفایت می کند،تصوری کاملا اشتباه است.جارو برقی آلودگی را فقط از سطح فرش پاک می کند و نمی تواند آلودگی هایی را که در عمق تار و پود فرش قرار گرفته اند، تمیز نماید. این نوع آلودگی ها می توانند به مرور زمان به منابع ایجاد بوی زننده تبدیل شوند. نظافت عمیق فرش ها و از بین بردن هر گونه آلودگی و بوی نامطبوع به طور کامل، نیازمند استفاده از دستگاه قالیشویی حرفه‌ای می باشد. … ادامه مطلب »

زندگی مکانیزه با فرش و موکت شوی صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۵ اسفند ۱۳۹۴

هرچند که شستشوی فرش ها و موکت ها به طور ویژه در روزهای پایانی سال و به دلیل نزدیک شدن به نوروز دارای رونق خاصی می گردد، اما باید اذعان کرد که این کارکرد تنها به این ایام محدود نمی شود. شستشوی فرش و موکت با روش های سنتی علاوه بر اینکه بسیار زمان بر و طولانی به نظر می رسد، به دلیل عدم توانمندی در شستشوی عمیق الیاف، دارای کیفیت مناسبی نیز نمی باشد. دستگاه های شستشوی مکانیزه فرش و موکت به دلیل انجام یکپارچه عملیات های پاشش مواد شوینده، برس زنی و مکش قابلیت شستشوی سریع و با کیفیت انواع فرش و موکت را دارا می باشد. در این مقاله سعی داریم تا با معرفی کارکرد دستگاه های فرش و موکت شوی به بیان ویژگی های این دستگاه نظافت صنعتی به عنوان یک دستگاه پرکاربرد برای شرکت های خدماتی، مساجد، قالیشویی ها، سازمان ها، هتل ها و تمامی اماکنی که دارای سطح وسیع مفروش می باشند، معرفی کنیم.

… ادامه مطلب »