۰۲۱-۸۸۹۲۱۰۲۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۵۰۰۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۴

انجام فرآیند زنگ بری با واترجت صنعتی

زنگ زدگی پدیده ای ناگوار در صنایع و مراکز تجاری است که پاک کردن آن دشوار است و حتی اگر نیروهای فعال تمام تلاش خود را برای از بین بردن آن انجام داده باشند باز هم ایجاد آن اجتناب ناپذیر خواهد بود. در برخی شرایط آب و هوایی مانند شهرهای ساحلی، زنگ زدگی خواه ناخواه ایجاد شده و رطوبت بالا در سراسر سال به ویژه در فصل های مرطوب تر زنگ زدگی قرمز رنگ ایجاد می کند. زنگ زدگی، تنها در شرایط معمول و رطوبت بالای ۵۰ درصد به وجود می ­آید. یون های موجود در آب با یون های اکسیژن ترکیب می شوند و زنگ زدگی تولید می شود. بهترین زمان برای شکل گیری زنگ زدگی صبح زود است یعنی وقتی دمای هوا سریع تر از دمای فلز بالا می رود و میعان رخ می دهد.

 

شیوه های پاک کردن زنگ زدگی از سطوح فلزی

برای پاک کردن زنگ زدگی از سطوح فلزی چندین روش وجود دارد که از آن جمله می توان به استفاده از ابزاری قدرتمند مانند دیسک فلپ، دیسک پارچه­ ای و یا سنباده زن روی سطح صاف و استفاده از مواد شیمیایی از بین برنده زنگ زدگی که حاوی اسید فسفریک هیدروکلریک باشد، اشاره نمود.استفاده از مواد شیمیایی جدید غیر سمی و غیر اسیدی که زنگ زدگی را از طریق کی­لیت شدن گزینشی در خود حل می کند. استفاده از مایع قابل فرچه زنی یا اسپری که در هوا پخش شود. همه این راهکارها معایبی دارند. استفاده از روش های مکانیکی یعنی ابزار قدرتی زمان بر و پرمخاطره است. در مورد استفاده از مواد شیمیایی نیز همین موارد صدق می کنند.

کاربران در حاین استفاده از این مواد باید دقت کنند که به خود آسیب وارد نکنند. استفاده از دستکش و محافظ چشم اجباری است. در ادامه، برخی مواد شیمیایی به ساعت ها یا حتی یک یا دو روز زمان نیاز دارند تا تاثیر بگذارند. حتی با سپری کردن این مقدار زمان نیز تضمینی نیست که زنگ زدگی ناپدید شود. در این میان از یک شیوه نوین و اثر بخش با عنوان زنگ بری با واترجت صنعتی وجود دارد. انتخاب برس دستی در مقیاس های وسیع صنعتی برای زنگ برداری به هیچ عنوان جوابگو نبوده و شیوه های نوین صنعتی هستند که با شرایط دشوار یک محیط صنعتی سازگاری دارند.

 

زنگ بری با واترجت صنعتی فوق فشار قوی
زنگ بری با واترجت صنعتی

 

زنگ بری با واترجت صنعتی فوق فشار قوی

موثرترین شیوه برای از بین بردن زنگ زدگی از فلز، استفاده از دستگاه واتر جت است چرا که پاشش قدرتمند آب نهایت تاثیر را در از بین بردن زنگ زدگی دارد، به علاوه رفع زنگ زدگی از درب های عمودی به سطوحی که در زیر قرار گرفته­ اند نیز کمک خواهد کرد. آبی که در نتیجه شستشو از پله های فلزی، یا دیوار روان می شود از لکه دار شدن سیمان یا سایر سطوح افقی جلوگیری خواهد کرد. برای زنگ برداری با واترجت صنعتی دستگاه با فشار بیش از ۱۰۰۰ بار نیاز است که در رده شوینده های فوق فشار قوی قرار می گیرد.

 

آماده سازی واترجت صنعتی

برای اطمینان از کارکرد صحیح واتر جت صنعتی قطعات با دقت بالا با یکدیگر اتصال یابند تا بهترین نتیجه از عملکرد آن حاصل گردد و پیش از اقدام به زنگ بری با واترجت صنعتی دستورالعمل دستگاه را که تمام اتصالات لازم را که برای عملکرد خوب دستگاه و ایمنی کاربر لازم است، با دقت خوانده شود. برای از بین بردن زنگ زدگی و خوردگی از سطوح فلزی به طور معمول نازل دوار یا توربو ضروری می باشد. دستگاه شوینده فشار قوی آب را با فشار بسیار بالا پاشش می نماید و با ضربه زدن به سطح لایه های عمیق آلودگی مانند زنگ زدگی را از روی آن می زداید و با توجه به این که تنها با استفاده از آب این وظیفه را انجام می دهد، هیچ گونه آسیب زیست محیطی به دنبال ندارد.

 

زنگ بری با واترجت صنعتی موثر و رضایت بخش

کارشناسان نظافت تجاری خدمات شستشو با کارواش صنعتی را به عنوان قدرتمندترین و جدیدترین شیوه نظافتی که همه زنگ زدگی ها را از بین می برد تایید می کنند. شوینده های فوق فشار قوی برای از بین بردن لایه های رنگ موجود روی فلزات نیز مناسب هستند و در صورتی که لزوم به رنگ برداری نیز وجود داشته باشد، می توان از مزایای این دستگاه پرکاربرد بهره مند گردید. این دستگاه های فوق­ العاده فشار مناسبی را با جریان شدید اعمال می کنند که حتی سرسخت ترین لایه های رنگ و زنگ زدگی را از میان بر می دارد. زنگ برداری با واترجت صنعتی به گونه ای است که با انتخاب دستگاه مناسب و تنظیم فشار آن بر روی مقدار ایده آل، نه تنها لایه های زنگ زدگی به طور کامل از بین می رود بلکه به سطح زیرین نیز آسیبی وارد نمی شود و ظاهر اولیه سطح به آن باز می گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید