دستورالعمل نظافت پارکینگ

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

یکی از چالش برانگیز ترین بخش ها در نظافت و شستشوی ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و… بخش پارکینگ می باشد اما می توان با در اختیار داشتن تجهیزات نظافتی مناسب و انجام فرآیند پاکیزه سازی بر اساس یک دستورالعمل نظافت پارکینگ، به سادگی همه بخش های پارکینگ ها را از هر نوع آلودگی نظافت کرد. برخی از آلودگی های موجود در سطوح پارکینگ ها عبارت اند از: رد لاستیک، گرد و خاکی که بصورت مداوم بر روی سطوح در اثر تردد بالا می نشیند، روغن نشت شده از خودرو ها و…. که همگی نیاز به رفع و نظافت مداوم دارند. در ادامه روند کلی نظافت پارکینگ را در قالب یک دستورالعمل عنوان شده و تجهیزات مناسب نظافتی معرفی گشته است.

 

مرحله اول: جمع آوری زباله های درشت

در فضاهای باز حیاط و بخش های متفاوت پارکنیگ ها،‌ زباله و آلودگی های ریز و درشتی وجود دارد. به همین دلیل می بایست پیش از انجام هر کاری، در ابتدا همه آلودگی های قابل جمع آوری را از محیط زدود. به منظور جمع آوری زباله های درشت می توان از تی و خاک انداز یا انبر جمع آوری زباله استفاده نمود. بدین ترتیب اولین مرحله از دستورالعمل نظافت پارکینگ انجام پذیرفته و سطح برای مراحل بعدی نظافت و پاکیزه سازی آماده می شود.

 

مرحله دوم: نظافت و جاروب سطوح کف

در دومین مرحله از دستورالعمل نظافت پارکینگ بهتر است به طور کامل همه سطوح جاروب شوند؛ اما به دلیل وسعت سطوح پارکنیگ در اماکن متفاوت، نظافت دستی بسیار دشوار و زمان بر خواهد بود. با استفاده از دستگاه سوییپر صنعتی که مکانیزمی خارق العاده در نظافت پارکینگ دارد می توان به سادگی همه سطوح را از آلودگی ها زدود. کارکرد سویپر صنعتی بدین صورت است که در ابتدا توسط برس های کناری و دیسکی همه آلودگی ها به مرکز دستگاه منتقل می شوند و سپس توسط برس رولی و سیستم مکش، به داخل مخزن پرتاب می شوند. فیلتر های قدرتمند سوییپر صنعتی از بازگشت مجدد آلودگی و گرد و خاک به محیط جلوگیری می کنند.

 

مرحله سوم: زدودن آلودگی نقاط دور از دسترس

در مراحل قبلی دستورالعمل نظافت پارکنیگ، همه سطوح از آلودگی ها نظافت شدند اما برخی نقاط دور از دسترس وجود دارند که مانع از نظافت کامل محیط توسط تجهیزات نظافت صنعتی خواهند شد. به همین دلیل بهتر است توسط تی و خاک انداز و ترولی های نظافتی،‌ همه بخش های گوشه و کنار مانند کناره های راه پله، گوشه محوطه پارکینگ و… نظافت شوند. پس از جاروب نقاط دور از دسترس نوبت به شستشوی سطوح به صورت حرفه ای خواهد رسید.

 

مرحله چهارم: حذف آلودگی از سطوح هموار و ناهموار

در این مرحله از دستورالعمل نظافت پارکنیگ به صورت حرفه ای و با تجهیزات نظافت صنعتی، نیاز است تا سطوح از آلودگی های روغنی و غیر روغنی پاک شوند. در این بخش می بایست درب پارکینگ، سطوح هموار با رد لاستیک، بخش های آلوده روغنی در اثر روغن ریزی خودرو ها و همه سطوح هموار و ناهموار از آلودگی ها عمیق پاک شوند. با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی آب گرم می توان در مدتی کمی همه آلودگی های روغنی و غیر روغنی عمیق و سطحی را زدود. اما به منظور رد لاستیک نیز می توان از مواد شوینده صنعتی کاربردی و باکیفیت استفاده کرد.

 

مرحله پنجم: کفشویی

پس از اتمام نظافت و جاروب کامل سطوح، سطحی عاری از آلودگی های درشت در اختیار خواهد بود. اما می بایست به منظور تکمیل نظافت پارکینگ، پنجمین مرحله از دستورالعمل نظافت پارکنیگ را که شامل شستشوی سطوح هموار کف می باشد انجام داد. با توجه به وسعت سطوح در پارکنیگ، بهتر است از تجهیزات نظافت صنعتی شامل اسکرابر به منظور شستشوی کف استفاده کرد. این دستگاه با قابلیت شستشو و خشک کردن همزمان سطح، از بروز مخاطرات گوناگون در پارکینگ جلوگیری کرده و در کوتاه ترین زمان موجب تکمیل نظافت خواهد شد.

 

مرحله ششم: جلابخشی

انجام مرحله به مرحله دستورالعمل نظافت پارکنیگ، موجب حذف مداوم و روزانه آلودگی ها از سطوح می شود. اما چگونه می توان همزمان با نظافت مداوم پارکینگ ها، جلای محیط را نیز حفظ نمود؟ پس از کفشویی و نظافت به صورت مداوم و متعدد، ممکن است سطوح هموار کف کدر شوند. با استفاده از دستگاه پولیشر صنعتی و لایه برداری سطحی از کف می توان جلای از دست رفته را به سطح بازگرداند و در حفظ جلوه های بصری محیط پارکینگ ها موثر واقع شد.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: