نظافت و شستشوی فنس با واترجت صنعتی

نظافت و شستشوی فنس با واترجت صنعتی

برای داشتن یک نظافت سریع با بهترین کیفیت و عملکرد، بهره گیری از ماشین آلات نظافت صنعتی مانند واترجت صنعتی‌‌، جاروبرقی صنعتی، زمین شوی و دیگر ابزار های نظافتی، می توانند در افزایش بازدهی و کاهش هزینه ها تاثیری زیادی داشته باشند. در این مقاله به موضوع شستشوی فنس با واترجت می پردازیم و نکاتی را بررسی می کنیم که برای شستشوی انواع فنس فلزی و چوبی باید بدانید و رعایت کنید.

نظافت انواع فنس چوبی و فلزی با دستگاه واترجت صنعتی
شستشوی انواع فنس چوبی و فلزی با دستگاه واترجت صنعتی

چگونه برای شستشوی فنس ، واترجت صنعتی مناسب تهیه کنیم؟

اگر ابزار و تجهیزات مناسبی برای کار داشته باشید، شستشوی فنس می تواند ساده و آسان باشد. اگر به دنبال شستشوی با فشار مناسب هستید، می توانید در صورت دسترسی آسان به منبع الکتریکی، یک مدل کارواش برقی تهیه کنید که با فشاری حدود ۷۰ تا ۱۰۰ بار آب را از بین ببرد.  بخاطر بسپارید، می توانید از مدل های مختلف موجود، برای کارهای منزل مانند تمیز کردن راهرو ها، اطراف خانه و ناودان ها استفاده کنید.

نکات شستشوی فنس با واترجت صنعتی

برای شستشوی فنس با واترجت صنعتی ، پس از طی مراحل آماده سازی کار، فشار آب مناسب برای نظافت بین ۳۵ تا ۵۵ بار کافی می باشد.

  1. سر نازل را حدود ۹۰- ۱۲۰ سانتی متر از فنس دور کنید.
  2. در این فاصله، با نازل چرخشی که عرض مناسبی برای شستشو ایجاد می کند، می توان نیروی مناسب برای نظافت سریع فنس باشد.
  3. اگر فنس خیلی کثیف باشد، به راحتی از بین نمی رود، پس به تدریج سر واترجت را نزدیک کنید و مراقب باشید که به آن آسیب نرساند.
  4. واترجت صنعتی را روی تمام سطح فنس بکار ببرید و جایی را از قلم نیندازید.
  5. اجازه ندهید محلول تمیز کننده بیش از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی فنس بماند در غیر این صورت خشک می شود و پاک کردن آن دشوار می شود.

هنگام شستشوی فنس با واترجت از چه راهنمایی هایی باید استفاده کنیم؟

مهم است که نازل قبل از شستن پر فشار فنس، تنظیم درست داشته باشد. برای شستشوی فشار کمتر از ۱۳۸ بار ، نازل خود را حدودا ۳۰ سانتی متر با فاصله از فنس نگه دارید. با فشار ۱۳۸ تا ۲۰۶ بار، نازل شما می تواند ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر فاصله داشته باشد. با ۲۰۶ بار، نازل شما می تواند تا ۹۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.

بخوانید: انواع کاربرد های دستگاه کارواش صنعتی در محیط خانگی

آماده کردن فنس برای شستشوی پرفشار با واترجت

بهترین تجهیزات صنعتی برای شستشو انواع فنس ها ، حصار ها و نرده ها واترجت های صنعتی هستند؛ که با نازل ۲۵ تا ۴۰ درجه ترکیب می شود و اسپری وسیع تری ایجاد می کند تا از آسیب چوب محافظت کند.

– از واترجت های آب گرم به منظور نظافت فنس ها استفاده نکنید.

–  شستشوی فنس با واترجت آب سرد با کیفیت خوب، با فشارهایی بین ۳۵ تا ۵۵ بار، تمام آنچه برای انجام صحیح کار لازم است، انجام می گیرد.

–  ابتدا واتر جت صنعتی را در محیطی غیر از فنس آزمایش کنید تا با در دست گرفتن و استفاده از آن عادت کنید.

–  فشار شستشو را روی قسمت کوچکی از فنس آزمایش کنید تا مطمئن شوید فشار به درستی تنظیم شده است و به آن آسیب نمی رساند.

از چه شوینده ای برای شستشوی پرفشار فنس استفاده کنیم؟

انتخاب مواد شوینده مناسب شستشو برای به دست آوردن نتایج خوب هنگام تمیز کردن فنس یا سایر سطوح حیاتی است. کاربرد مواد شوینده در دستگاه اسکرابر یا واترجت صنعتی میتواند کیفیت شستشو را ارتقا دهد. بسیاری از کارشناسان پاک کننده های دارای اسید را توصیه می کنند؛ زیرا خطر و مسئولیت رسیدگی به آن ها بطور میانگین کمتر است. عیب آن این است که پاک کننده های دارای اسید از اثر کمتری برخوردار هستند.

برای شستشوی فنس با واترجت ، پاک کننده های تجاری دیگری وجود دارند که زیست تخریب پذیر و تجزیه پذیر هستند. این پاک کننده ها با چوب سازگار هستند و مناسب برای شستشوی فنس های چوبی می باشند. هرگز نگذارید محلول تمیز کننده بیش از ۱۵ دقیقه روی چوب بماند در غیر این صورت خشک می شود و پس مانده آن باقی می ماند.

نظافت انواع فنس با واترجت صنعتی
شستشوی با واترجت صنعتی

چرا باید فنس را تحت فشار بالا بشوییم؟

عناصر مختلف به طور مداوم بر روی فنس های چوبی تاثیر می گذارند. خورشید باعث تضعیف الیاف چوب می شود و باران باعث ورم چوب می شود. تغییرات دما هر روز باعث انقباض فنس می شوند. با گذشت زمان، چوب متخلخل و شکننده شده و در نهایت ترک خواهد خورد. تمیز کردن فنس خود به طور مرتب جرم ، کپک و کپک را از بین می برد و منافذ چوب را باز می کند تا درزگیر شما به درستی بچسبد. شستشوی فنس با واترجت و مواد شوینده صنعتی باعث افزایش عمر آن و کاهش هزینه ها در دراز مدت می شود.

چگونه هنگام شستشوی فنس با واترجت بدانیم که روی تنظیمات صحیح قرار دارد؟

شما در حال پایان دادن به شستشوی فنس هستید و قبلا مواد شوینده را بر روی فنس اسپری کرده اید و آن را به مدت پنج تا ۱۰ دقیقه به حال خود رها کرده اید. حالا چی؟ قبل از شروع به شستشوی فنس، قدرت نازل را روی فشار بالا قرار دهید و ابتدا روی یک قسمت تست کنید. یک منطقه نامحسوس انتخاب کنید و فشار آب را در صورت لزوم تنظیم کنید. اگر با نرده چوبی کار می کنید، هر بار یک تا دو تخته انتخاب کنید و روی آن را با واترجت صنعتی شستشو دهید. سپس به قسمت بعدی بروید و به همان روش ادامه دهید تا کارتان تمام شود.

وقتی مشغول شستشوی فنس هستیم چگونه باید راه خود را طی کنم؟

بهترین راه برای شستشوی فنس با واترجت آن است که وقتی می خواهید فنس را با مواد شوینده داخل واترجت اسپری کنید، فشار نازل را روی کم قرار دهید. سپس فنس را از پایین اسپری کنید و سپس به سمت بالا بروید. بخش به بخش کار کنید تا جایی که کل نواحی را بخوبی پوشش دهد و آماده استفاده از واترجت صنعتی برای شستشو باشد. به یاد داشته باشید که همیشه مواد شوینده خود را به مدت پنج تا ده دقیقه بگذارید روی فنس بماند و در صورت لزوم دوباره آن را خیس کنید تا زمانی که آماده شستشو شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید