۰۲۱-۸۸۹۲۱۰۲۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۵۰۰۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۴

معرفی دستگاه کفشوی سالن و مزایای آن

دستگاه کفشوی سالن یکی از تجهیزات نظافتی پر کاربرد جهت شستن سطوح کف سالن ها می باشد. کف شوی سالن امکان پاکسازی و شستشو به شکل مکانیزه را فراهم می کند. این فرآیند با استفاده از سیستم برس زنی و یکبار حرکت دستگاه انجام می گیرد. از این زمین شوی صنعتی برای شستشوی سالن های پذیرایی، تالار ها، سالن ورزشی و … استفاده می شود. در ادامه نحوه عملکرد این دستگاه و مزایای بکارگیری آن در سالن ها بیان می گردد.

دستگاه کفشوی سالن چیست؟

کفشوی سالن بیشترین بازدهی کارکردی خود را در سالن های وسیع دارد. با این حال مدل های کوچکتر آن برای شستن سالن های کم وسعت کاربردی هستند. اسکرابر سالن جهت شست و شوی سطوح کف، ۲ مخزن جداگانه برای نگه داری آب تمیز و کثیف دارد. برای خشک کردن در پروسه شست و شو از سیستم مکش استفاده می گردد. تی و برس از دیگر تجهیزات دستگاه کفشوی سالن برای شستشو و خشک کردن سطح می باشد. فرآیند شستشو با پاشیدن آب یا محلول شستشو و برس زنی سطح انجام می گیرد. در حین برس زنی، تی مکنده در انتهای دستگاه آلودگی ها را جمع نموده تا در نهایت این آلودگی ها به داخل مخزن آب کثیف هدایت شوند.

کفشوی سرنشین دار سالن ورزشی
کفشوی سرنشین دار سالن ورزشی

مزایای مهم استفاده از اسکرابر در سالن ها

دستگاه کفشوی سالن شستشوی موثر و بی نقصی را ارائه می دهد. این دستگاه هر دو فرآیند شست و شو و خشک کردن را با هم انجام می دهد. این موضوع راحتی و تسریع در امر شست و شو را موجب می شود و در صرفه جویی زمان نیز بسیار تاثیرگذار است .اگر چه روش های سنتی برای سطوح کم وسعت تا حدی جوابگو هستند اما دستگاه اسکرابر با قدرت و سطح بالا می تواند گزینه ایده آلی برای شستشوی مکان های بزرگ باشد. دستگاه کفشوی سالن در مراقبت از کفپوش ها نقش مهمی دارد. این مراقبت به استفاده صحیح از این دستگاه مربوط می گردد. در واقع این کفشوها امکان زدودن آلودگی و کثیفی را بدون آسیب رساندن به کفپوش فراهم می کنند.

خشک کردن مکانیزه

مشکل دیگری که در جریان شستشوهای کف سالن در بعضی ها از جمله خوابگاه، بیمارستان، کارخانه، فرودگاه، ورزشگاه و … وجود دارد، خیس بودن این سطوح بعد از شست و شو می باشد. همین موضوع مشکلات و خطرات زیادی را برای افراد به وجود می آورد. دستگاه کفشوی سالن این مشکل را به خوبی حل کرده است. این دستگاه با استفاده از سیستم خشک کن از خطرات سر خوردن افراد جلوگیری می نماید.

کاهش نیاز به نیروی انسانی

کارکرد آسان و راحت دستگاه کفشوی سالن، نیروی خدمات را در تمیزکاری و نظافت کمک خواهد کرد و سرعت عمل آن ها را بالا می برد. در واقع دستگاه اسکرابر باعث می شود که کاربر در حین استفاده از آن دچار خستگی و سختی نشود. کار کردن با دستگاه کفشوی سرنشنین دار نسبت به نمونه های دستی سهولت کاربری به مراتب بیشتری داشته و نیاز به نیروی خدماتی را نیز کمتر می نماید.

کفشوی دستی سالن تولید
کفشوی دستی سالن تولید

نکات مهم در ارتباط با اسکرابر سالن

کاربری که اطلاع چندانی درباره طرز استفاده از اسکرابر ندارد، می تواند به خودش، دیگران و دستگاه آسیب وارد کند. برس زنی این دستگاه اهمیت زیادی در کیفیت شست و شو دارد. برای اینکه این برس زنی به نحوه مطلوب و صحیح انجام شود، باید مواردی مد نظر قرار گیرد. تناسب جنس برس با کفپوش و میزان آلودگی، اعمال فشار مناسب برس و تنظیم صحیح میزان پاشش محلول شستشو بر روی سطح  در این زمینه تاثیرگذار هستند در صورتی که بیش از اندازه بر روی کفپوش فشار اعمال شود، می تواند سبب خش افتادن کفپوش و از بین رفتن آن شود. همچنین محلول شوینده و آب نیز باید طبق دستور سازنده مواد شوینده تهیه شود. نکته مهم دیگر در ارتباط با بکارگیری دستگاه کفشوی سالن، لزوم نظافت اولیه برای اثربخش تر بودن فرآیند شستشو می باشد. در این پروسه کلیه زباله های کوچک و درشت جمع می گردد. بعلاوه دستگاه کفشوی سالن باید به شکل صحیح راه اندازی شود. برس، تی و پد باید به درستی در جای خود قرار بگیرند. اجزای دستگاه کفشوی سالن باید از نظر عملکردی ارزیابی شوند.

انتخاب کفشوی سالن مناسب

برای انتخاب و خرید دستگاه کفشوی سالن وسعت و مساحت محیط را در نظر  بگیرید. دستگاه کفشوی سرنشین دار برای سالن های وسیع و بدون موانع مزاحم در حرکت دستگاه کاربرد دارند. سهولت کاربری و افزایش چشم گیر سرعت نظافت از مزایای استفاده از اسکرابر سرنشین دار است. اگر سالن دارای مساحت کمتر از حدود ۲ هزار متر مربع است،‌ اسکرابر دستی برای شستن سطوح کف کفایت می کند. دستگاه اسکرابر دستی در مدل های باتری دار و کابلی تولید می شود. اسکرابر باتری دار قدرت مانور بالاتری داشته و در محیط های با دسترسی نامناسب به پریز برق کاربردی تر است. در مقابل کفشوی برقی به پریز برق متصل می شود و قدرت نظافتی بالاتری دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید