۰۲۱-۸۸۹۲۱۰۲۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۵۰۰۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۴

تاثیر انواع دستگاه نظافت صنعتی بر پیشرفت مشاغل

دستگاه مکانیزه هر روز بیش از گذشته به خدمت نیروهای کار در می آیند و از تمیز کردن کفپوش ها گرفته تا جمع آوری توده های آلودگی صنعتی، همه و همه را سریع و آسان به انجام می رسانند و به نوعی دستیاران نیروهای انسانی هستند. با گذشت زمان ماشین آلات مکانیزه نظافتی پیشرفته تر می شوند به طوری که حتی دستگاه هایی طراحی شده اند که به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به کاربر عمل می کنند. همان طور که در بسیاری از مشاغل روش های دستی در زمینه های مختلف، جای خود را به سیستم های اتوماسیون داده اند، دستگاه های نظافت صنعتی نیز همانند یک موج در حال افزایش در همه مشاغل و کسب و کارهای بزرگ و کوچک رخنه کرده اند. ماشین آلات تمام رباتیک هنوز به طور کامل شناخته شده و مورد استفاده نیستند که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما انواع دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی به شکلی پیاده سازی شده اند که با زندگی واقعی و عادی همه افراد سازگاری و تطابق دارد. دستگاه نظافت صنعتی نه تنها فرصت های شغلی را به طور منفی تحت تأثیر قرار نمی دهد، بلکه کسب و کار را به سمت رشد و توسعه پیش می برد.

 

دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی
دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی

 

نتایج استفاده از دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی

تجهیزات مکانیزه نظافتی را نباید ماشین آلات زینتی و لوکس دانست، در مقابل به اندازه ای اثرات مثبت بر جای می گذارد که صنعت و تجارت به شکلی روشن و واضح دگرگون می گردند. از مهم ترین نتایج برجسته این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

بهبود ایمنی محیط (Improved Safety)

انواع دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی می توانند عملیات سنگین، چالش برانگیز و خطرناک نظافتی را انجام دهند. به عنوان مثال شستشوی سطح زمین در یک محیط پر رفت و آمد مانند مراکز خرید می تواند خطر آفرین و حادثه ساز باشد، چرا که خیس ماندن سطح زمین افراد را با خطر لغزندگی رو به رو می کند، حال آن که دستگاه تخصصی شستشوی کف یعنی اسکرابر صنعتی با بهره مندی از سیستم مکش اجازه نمی دهد زمین خیس بماند و بنابراین افراد به راحتی و اطمینان خاطر می توانند در محیط حضور و تردد داشته باشند. حتی نظافت هایی که ساده و یا تکراری به نظر می رسند، به کار بردن دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی احساس خوب و رضایتمندی در کاربر و حتی مدیران به وجود می آورد. دستگاه های جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی از دیگر نمونه های عالی و کارآمد در میان دستگاه های مکانیزه نظافتی هستند که می توانند فرآیندهای سخت و چالشی برای انسان را به راحتی انجام دهند. جمع آوری گرد و غبار و پسماندهای زیان آور در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی که برای سلامتی کارکنان و کارگران تهدید به حساب می آیند، از مهم ترین کاربردهای این تجهیزات بوده و با حذف چنین موادی از محیط به شیوه مطمئن، ایمنی محیط کار را تضمین می نماید. استفاده از دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی می تواند ذهن نیروهای فعال را آزاد کند و کمک می کند تصمیمات جسورانه و البته قابل اطمینان برای مبارزه با آلودگی های مختلف داشته باشند.

 

دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی
بهبود ایمنی محیط

 

افزایش بازدهی (Increased Efficiency)

افزایش میزان بازدهی یا راندمان در یک کسب و کار به معنای فروش بیشتر است و می تواند به این معنا باشد که کارکنان در ساعت های کاری انگیزه و پشتکار بیشتری داشته و لحظه های مفیدتری را در محیط کار سپری می کنند. در حالی که برخی از مدیران سطحی نگر، بر این باور هستند که اتوماسیون و تجهیزات مکانیزه بهانه ای برای کاهش ساعت کاری کارمندان است، شرکت های موفق با بهره گیری از انواع دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی به افزایش بازدهی و بالا رفتن بهره وری کارکنان خود می پردازند. به عنوان مثال، اگر یک انبار یا سوله بزرگ و وسیع وجود داشته باشد که گرد و خاک زیادی سطح زمین را فرا گرفته است، شستشو به روش دستی بسیار سخت و فرسایشی خواهد بود و این در حالی است که با استفاده از دستگاه زمین شوی مکانیزه تمامی محیط در مدت زمانی کوتاه تر و بدون آن که کاربر مشکلات زیادی را تجربه کند، تمیز می گردد. در این شرایط افزایش بازدهی به روشنی قابل لمس می باشد و مدیران در می یابند که همان نیروهای انسانی می توانند به جای آن که زمان و انرژی زیادی را صرف نظافت دستی محیط کنند، در زمان باقی مانده به فعالیت های سودمند دیگری بپردازند.

 

دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی
افزایش بازدهی

 

مشاغل متفاوت (Different Jobs)

تحول در نظافت و گام برداشتن به سوی استفاده از دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی به معنای مشاغل کمتر نیست بلکه به معنای مشاغل متفاوت است. همه عرصه هایی که در آن ها فعالیت وجود دارد، ادامه خواهند داشت اما با شکلی متفاوت تر. مثلاً افراد زیادی به منظور تعمیر انواع دستگاه نظافت صنعتی آموزش دیده و تربیت شده اند، افرادی به طراحی و تجزیه و تحلیل دستگاه ها مشغول هستند و کارخانه ها و شرکت های زیادی برای تولید و فروش محصولات دایر شده اند. تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی می توانند مشاغل پر خطر را از بین ببرند و با بر عهده گرفتن وظایف سنگین مشاغلی با امنیت، بازدهی و کیفیت بالاتر به ارمغان آورند. علاوه بر این، انجام امور نظافتی با بهره مندی از دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی سبب خواهد شد به افراد فشارهای فیزیکی وارد نگردد و به دنبال آن به میزان قابل توجهی رضایت شغلی و حفاظت شغلی این افراد افزایش می یابد. مدیران همواره خلاق، چشم اندازهای جدید کار را بررسی کرده و وظایف کارکنان خود را ترسیم می نمایند که در نهایت به ارائه خدمات بهتر به مشتریان و درآمد بیشتر برای کسب و کار منجر خواهد شد.

 

دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی
مشاغل متفاوت

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید