۰۲۱-۸۸۹۲۱۰۲۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۵۰۰۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۴

قیمت کارواش اتوماتیک از چه عواملی تاثیر می پذیرد؟

هنگامی که ایده احداث کارواش به ذهن شما می آید احتمالا اولین سوالی که مطرح می کنید این است که هزینه و قیمت کارواش اتوماتیک چقدر بوده و به چه میزان سرمایه برای احداث این کسب و کار نیاز است. در گام بعدی ممکن است از خود بپرسید که درآمد و هزینه های نگهداری چقدر است؟ در کلام ساده می توان گفت هزینه احداث کارواش اتوماتیک و درآمد حاصل از آن به طرز چشمگیری متاثر از محل احداث و محدوده خدمات ارائه شده توسط شما می باشد.

قیمت کارواش اتوماتیک و مراحل احداث

همانند هر کسب و کار دیگر پیش از هرگونه اقدام لازم است تا از مراحل دقیق فرایند راه اندازی و هزینه ها اطلاع حاصل کرد. در ادامه به بررسی تعدادی از مهم ترین گام ها به منظور احداث کارواش اتوماتیک می پردازیم:

– محل احداث

محل احداث کارواش را می توان مهم ترین مرحله راه اندازی دانست. در حالت کلی بهتر است زمین حداقل ۴۰ متر و بدون هر گونه پیش ساختار، ساختمان و بنایی باشد. در غیر این صورت لازم است تا زمین کاملا هموار و مسطح شده و به منظور انجام عملیات نصب کارواش در اختیار شما قرار گیرد. به علاوه به منظور جلب مشتری بیشتر لازم است تا محل احداث کارواش شما نزدیک به مراکز پرتردد نظیر مراکز و برج های تجاری، مراکز پذیرای مسافران از شهر های مختلف و به طور کل در نزدیکی دیگر کسب و کارها باشد، چرا که در این صورت از شانس بیشتری برای دیده شدن برخوردار خواهید شد همین طور همواره به این نکته توجه کنید که فضای کافی برای صف آرایی اتومبیل ها و ورود و خروج آنها وجود داشته باشد.

مراحل احداث کارواش اتوماتیک
مراحل احداث کارواش اتوماتیک

– انتخاب مدل مناسب کارواش اتوماتیک

همانطور که در مرحله قبل ملاحظه کردید اطلاع از قیمت کارواش اتوماتیک تنها یکی از مراحل راه اندازی و احداث می باشد. در گام دوم نیاز است تا متناسب با بودجه و زمین در اختیار نسبت به انتخاب مناسب ترین دستگاه شستشوی ماشین اقدام نمایید. به طور کلی کارواش دروازه ای و تونلی دو نمونه از رایج ترین انواع کارواش بوده که با داشتن ویژگی های منحصر بفرد می توانند برای فضای شما مناسب باشند. در مدل تونلی همانطور که از نام آن پیدا است، خودرو با حرکت در طول یک تونل شستشو داده می شود. هر مرحله به طور مجزا توسط تجهیزات تخصصی و ثابت شستشو داده می شود. برای این مدل کارواش به فصای بیشتری به منظور احداث نیاز است. در کارواش دروازه ای با ثابت ماندن خودرو و حرکت تجهیزات بر روی ریل ها و ماژول های مختلف شستشوی اتومبیل انجام می شود.

– تنوع تجهیزات و تاثیر بر قیمت کارواش اتوماتیک

تجهیز کارواش اتوماتیک به ابزار و تجهیزات مختلف گام مهمی است که پس از فراهم نمودن زیرساخت ها باید انجام دهید. متناسب با تنوع و تعداد تجهیزات، همچنین برند آنها قیمت کارواش اتوماتیک متفاوت خواهد بود. اما حداقل تجهیزاتی که برای احداث به آنها نیاز دارید عبارتند از: دستگاه کارواش، تونلی یا دروازه ای، مواد شوینده، خشک کن، دمنده، جاروبرقی، برس ها و سیستم گردش آب. به منظور جلوگیری از هدر رفت آب بیشتر کارواش ها مجهز به سیستم تصفیه و بازگشت آب می باشند به این ترتیب که آب استفاده شده در فرایند شستشو پس از تصفیه مجددا به چرخه شستشو باز می گردد. طبیعی است که هرچه امکانات بیشتر و تجهیزات کامل تر باشند قیمت کارواش اتوماتیک و هزینه احداث افزایش می یابد.

قیمت کارواش اتوماتیک
مراحل احداث کارواش اتوماتیک

— مراحل شستشوی ماشین در کارواش اتوماتیک

صرف نظر  از قیمت کارواش اتوماتیک و انواع مختلف آن، مراحل شستشوی اتومبیل تقریبا در تمامی کارواش های اتوماتیک یکسان است. به این ترتیب که خودرو ابتدا تحت پیش شستشو قرار می گیرد تا بدنه  و لاستیک ها از آلودگی های بزرگ و گرد و غبار پاک شود و اتومبیل برای مرحله بعدی شستشو آماده گردد. در مرحله بعد با پاشش فوم و مواد شوینده کارواش  از نازل های تعبیه شده، برس زنی آغاز می گردد. تعداد برس های نصب شده در حالت افقی و عمودی ممکن است متفاوت باشد. پس از برس زنی نوبت به آبکشی نهایی، پاشش فوم و خشک کردن اتومبیل با دستگاه های مخصوص است. اگرچه مراحل ذکر شده از لحاظ ترتیب توسط کنترل کننده، قابل تنطیم می باشند، اما آنچه ذکر شد، ساده ترین مراحل شستشوی اتومبیل در کارواش اتوماتیک است.

قیمت کارواش اتوماتیک ، احداث کارواش اتوماتیک
مراحل احداث کارواش اتوماتیک

— نظافت داخل خودرو

به منظور نظافت داخل اتومبیل تجهیز کارواش به دستگاه هایی نظیر جاروبرقی صنعتی و بخار شوی ضروری است. جمع آوری آلودگی ها و زباله های ریز و درشت از لابه لای صندلی های اتومبیل و کف اتاقک خودرو با استفاده از جاروبرقی، شستشو و ضدعفونی نمودن شیشه ها و پنجره ها، دستگیره، داشبورد و سایر بخش های داخلی به وسیله بخار شوی صنعتی از اصلی ترین مراحل نظافت داخل خودرو در کارواش ها بشمار می آید. گاها ممکن است شستشوی صندلی اتومبیل با دستگاه های تخصصی نظیر مبل شوی به وسیله فوم و مواد شوینده مخصوص، داخل کارواش انجام شود. در این صورت امکان شستشو و خشک نمودن صندلی ها بدون آسیب به بافت و یا ایجاد بوی نامطبوع فراهم می گردد.

– تبلیغات و برند سازی

حال که تمام مراحل قبل را به درستی طی کردید لازم است تا با استفاده از روش های بازاریابی افراد را هرچه بیشتر از کسب و کار خود مطلع کنید. شاید اولین و ساده ترین روش بازاریابی استفاده از تابلو ها و نشانه های مختلف در اطراف محدوده احداث کارواش باشد. لازم است تا تابلو از رنگ و ابعاد مناسبی برخوردار باشد و در مناطق با امکان دید مناسب نصب گردد. فراموش نکنید که همواره می توانید از تبلیغات در شبکه های اجتماعی بهره ببرید و مخاطبان گسترده تری را جذب نمایید.

قیمت کارواش اتوماتیک
برند سازی و تبلیغات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید