خرید تجهیزات نظافت بیمارستانی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

مدیریت بیمارستان ها همواره با چالش های متعددی مواجه است اما از مهم ترین بخش ها در نگهداری و مدیریت صحیح بیمارستان، نظافت مداوم و اصولی می باشد. مشکلات فراوانی در نظافت بیمارستان ها، کلینیک های درمانی و دندانپزشکی و… وجود دارد. نظافت روتین و رایج در فضا های بیمارستانی لازم است، اما کافی نیست و به منظور بهبود بهداشت می بایست با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی همه شرایط شستشو و نظافت در سطوح آلوده را مهیا کرد. در ادامه برخی مشکلات نظافت بیمارستان، لزوم استفاده از ابزار کاربردی و باکیفیت و تجهیزات تخصصی مناسب برای محیط های آلوده بیمارستان تشریح شده است.

 

 

لزوم استفاده از برنامه نظافت و تجهیزات نظافت تخصصی در بیمارستان

تجهیزات نظافت بیمارستانیتردد بالا و وجود میکروب، قارچ، ویروس و… در فضاهایی مانند کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی، بیمارستان ها و مطب های خصوصی دکتر ها، نیاز دائمی به نظافت در چنین اماکنی را ایجاد می کند. در صورتی که از تجهیزات نظافت دستی سنتی استفاده شود، مشکلاتی از قبیل: احتمال لغزش افراد به دلیل مرطوب ماندن سطوح پس از شستشو، انتقال آلودگی از بخشی به بخش دیگر، کاهش بهداشت با پخش آلودگی، زمان بر بودن، خستگی بیش از حد کاربر در اثر نظافت با ابزار غیرارگونومیک، مصرف بالای آب و مواد شوینده، عدم ضدعفونی محیط و… رخ خواهند داد. به منظور بهبود نظافت سطوح و سرعت بخشی به کفشویی و نظافت محیط های درمانی، می توان از تجهیزات نظافت صنعتی استفاده کرد. برخی از تجهیزات مناسب برای نظافت بیمارستان عبارت اند از:

 

 

اسکرابر

تجهیزات نظافت بیمارستانییکی از روش های کاربردی برای شستشوی سطوح هموار کف، استفاده از تجهیزات تخصصی از قبیل اسکرابر صنعتی می باشد. مکانیزم عمل دستگاه کفشوی صنعتی بدین صورت است که با پاشش آب و مواد شوینده و برس زنی همزمان همه آلودگی ها را از بطن سطوح بیرون میکشد. از مهم ترین ویژگی های دستگاه اسکرابر قدرت مکش فوق العاده باقی مانده آب و مواد از روی زمین توسط سیستم وکیوم و لاستیک تی های عقبی دستگاه می باشد که موجب خشک شدن کامل سطح پس از شستشو می شود. خشکی سطح از بروز مشکلاتی از قبیل انتقال آلودگی با تردد، لغزش و خطر آسیب به افراد و… جلوگیری می کند. به منظور سهولت در انجام شستشو در اماکن درمانی بهتر است از دستگاه های باتری دار استفاده شود تا وجود سیم بر روی زمین موجب مزاحمت برای افراد نشود. از اسکرابر های آنتی باکتریال نیز می توان به منظور حذف کامل باکتری ها در محیط های درمانی مانند بیمارستان، درمانگاه، دندانپزشکی و… استفاده کرد.

 

 

بخارشوی

تجهیزات نظافت بیمارستانیاز مهم ترین مواردی که در خرید تجهیزات نظافت بیمارستانی نیاز است به آن توجه شود، قدرت ابزار در از بین بردن میکروب می باشد. با خرید دستگاه بخارشوی در کنار دیگر تجهیزات نظافت بیمارستانی می توان همه سطوح هموار و ناهموار را ضدعفونی کرد. قدرت آب گرمی که به بخار تبدیل می شود به دلیل دمای بالا در از بین بردن همه میکروب ها بسیار بالا بوده و از موثر ترین تجهیزات نظافت صنعتی برای اماکنی که آلودگی میکروبی دارند می باشد.

 

 

ترولی

تجهیزات نظافت بیمارستانیدر برخی از بخش های سطوح که امکان تردد دستگاه اسکرابر صنعتی وجود ندارد، می توان به سادگی از ترولی های کوچک با مانور حرکتی بالا استفاده کرد. ترولی های نظافتی انواع متفاوتی دارند که با توجه به نیاز می توان بهترین مدل را برای کفشویی اماکن انتخاب کرد؛ اما ترولی بیمارستانی به دلیل ساختار ارگونومیک و تخصصی آنتی باکتریال، از بهترین گزینه ها برای استفاده در بیمارستان ها می باشد. فضاهای نگهداری تعبیه شده در ترولی بیمارستانی موجب سهولت کاربری در حین کفشویی دستی خواهد شد.

 

 

تنظیف و ابزار نظافت

تجهیزات نظافت بیمارستانیبه منظور بهینه سازی نظافت در درمانگاه ها، بیمارستان ها و مطب های دندانپزشکی می توان از تجهیزات و ابزار نظافت دستی مانند تنظیف، تی، جارو خاک انداز، سطل زباله و… استفاده کرد. با استفاده از چنین تجهیزات دستی و تخصصی می توان نظافت را در همه بخش هایی با سخت ترین و دورترین دسترسی ها انجام داد. بدین ترتیب شستشوی کامل در سطوح بیمارستانی پایان می پذیرد.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: