چگونه اسکرابر را عیب یابی و تعمیر کنیم؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۵ بهمن ۱۳۹۸

در حدود یک قرن پیش که اسکرابر ساخته شد و مورد استفاده قرار گرفت، تحولات بزرگی در عرصه نظافت و شستشو به وجود آمد. اسکرابر موجب شستشوی سریع و آسان کف و صرفه جویی در زمان می گردد. با توجه به پیشرفت دستگاه های کفشوی در طی سالیان، تعمیر دستگاه های کف شوی نیز پیچیده تر شده است. پس از مدتی استفاده از دستگاه اسکرابر به دلیل فرودگی شاید بدترین اتفاق خراب شدن دستگاه و یا کارایی پایین آن باشد. به همین دلیل باید نکات مربوط به نگهداری و تعمیر را دانست تا بتوان از دستگاه به طور صحیحی استفاده و نگهداری نمود.

 

مشکلات رایج در اسکرابر

هر دستگاهی در هنگام استفاده باید به طرز صحیحی استفاده شود و به درستی نگهداری گردد تا از خرابی و افت کارایی دستگاه جلوگیری گردد. قطعات مصرفی باید به موقع تعویض شوند تا علاوه بر حفظ کارایی دستگاه از خرابی ها و خسارات جدی جلوگیری به عمل آید. در ادامه برخی مشکلات دستگاه کفشوی عنوان شده است که نیاز به تعمیر و یا بررسی خاصی دارند. ممکن است بعضی مشکلات ناشی از اتفاقات ساده باشند و با یک بررسی ساده رفع شوند. در غیر این صورت اگر مشکل نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد حتما باید توسط متخصصان خدمات پس از فروش شرکت تامین کننده مورد بررسی قرار گیرد. زیرا تعمیر دستگاه توسط افرادی که تخصص لازم را ندارند می تواند آسیب جدی به دستگاه وارد نماید.

 

عدم توزیع آب توسط کفشوی

دستگاه کفشوی دارای مخزن آب تمیز است و در هنگام شستشوی سطح زمین بر روی برس آب یا محلول شوینده پاشش می نماید. آب باعث شستشوی بهتر سطح زمین و رفع آلودگی ها و گرد و خاک می گردد. در صورت عدم پاشش آب از مخزن آب تمیز می تواند مواردی را بررسی نمود و در صورت عدم رفع مشکل تعمیر را به نیروهای متخصص سپرد.

– بررسی شود که حتما مخزن آب تمیز پر باشد.

– عدم گرفتگی شیلنگ آب تمیز و دریچه مربوط به خروج آب تمیز به سمت برس بررسی گردد.

– عملکرد صحیح پمپ آب به درستی بررسی شود.

 

عدم مکش صحیح آب از سطح زمین

یکی دیگر از مشکلاتی که در یک دستگاه کفشوی ممکن است به وجود آید عدم مکش کامل آب و آلودگی از سطح زمین می باشد. در این حالت بخشی از آب بر روی زمین باقی می ماند که باعث می شود سطح به طور کامل خشک نشود. قبل از مراجعه به متخصص برای تعمیر دستگاه می توان موارد زیر را بررسی نمود تا در صورت امکان سریعا مشکل رفع شود.

– از اتصال صحیح شیلنگ مکش باید اطمینان حاصل نمود.

– با فشار دستگاه می توان از تراز بودن قطعات و لاستیک تی مطمئن شد.

– فیلتر وکیوم حتما باید تمیز و بدون ضایعات باشد تا بتواند به خوبی آب را مکش نماید در غیر این صورت حتما رفع گرفتگی شود.

 

عدم شستشوی سطح با کیفیت بالا

گاهی اوقات ممکن است آب به خوبی پاشش شده، شستشو انجام شود و آب نیز به طور کامل جمع آوری گردد. اما پس از خشک شدن سطح ملاحظه شود که سطح به خوبی شستشو نشده است و آلودگی ها و لکه ها باقی مانده اند. در این شرایط موارد زیر باید بررسی شود.

– پد ها و برس های اسکربر بررسی شوند تا در صورت فرسوده شدن تعویض گردند.

– فشار برس و پد موجب برداشته شد آلودگی ها از سطح می گردد. باید از فشار مناسب برس اطمینان حاصل نمود.

– در صورت استفاده از ماده شوینده باید از صحت عملکرد آن و تناسب آن با سطح و آلودگی اطمینان حاصل نمود.

 

عدم حرکت صحیح اسکرابر

در صورتی که اسکرابر به درستی حرکت نمی کند ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد. برخی از دستگاه های کفشوی برای حرکت بهتر و سریعتر دارای موتور حرکتی هستند.

– در صورتی که دستگاه از نوع کفشوی باتری دار است، از شارژ کامل باتری ها باید اطمینان حاصل نمود.

– سطح مورد نظر باید ارزیابی شود برخی بخش ها مانند ورودی و راهرو ها معمولا آلودگی بیشتری دارند و باید زمان بیشتری به آن ها اختصاص داد.

– می توان نسبت به تعویض باتری اقدام نمود.

 

نیاز به تعمیر اسکرابر توسط متخصصان

پس از بررسی موارد بالا در صورتی که مشکلات به وجود آمده رفع نشد، می توان از پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت تامین کننده دستگاه درخواست بررسی و تعمیر نمود. نباید بدون هماهنگی با شرکت تامین کننده اقدام به تعمیر دستگاه نمود زیرا این کار می تواند دستگاه کفشوی را از گارانتی خارج نماید.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: