۰۲۱-۸۸۹۲۱۰۲۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۵۰۰۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۴

اصول کاربری و نکات ایمنی کار با دستگاه نماشوی

شستن نمای شیشه ای و آجری ساختمان ها از دغدغه های مهم در بسیاری از ساختمان ها و مراکز اداری و تجاری به شمار می آید. این بخش های ساختمان ها به مرور زیبایی ظاهری آنرا کاهش می دهد. ضمن اینکه نماشویی در درازمدت موجب افزایش طول عمر نمای ساختمان می شود. دستگاه تخصصی نماشوی بهترین عملکرد را جهت خدمات نماشویی برای شما فراهم می اورد. این دستگاه با استفاده از سیستم فیلتراسیون آب و از سطح زمین فرآیند شستن شیشه را انجام می دهد. در این مقاله اصول استفاده از این دستگاه و نگهداری از آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

نحوه عملکرد نماشور

نماشوی برای عملکرد ابتدا باید به یک منبع آب ورودی متصل گردد. بسته به مدل دستگاه یک یا دو حالت برای تنظیم آب بر روی آب شهری و آب تصفیه تعبیه شده است. در بخش فیلتراسیون دستگاه، نماشوی آب را از چند فیلتر و رزین عبور داده و سپس آب خالص را تحویل می دهد. استفاده از آب دارای خلوص بالا و بدون املاح، موجب می شود تا فرآیند نماشویی اصولی و بدون ایجاد لکه انجام گیرد. شلنگ آب دستگاه همراه با لنس دستگاه تا بخش انتهایی ادامه دارد. در این بخش آب بر روی برس نماشوی و سطح پاشیده می شود. کاربر بسته به ارتفاع نما، می تواند لنس مورد نیاز را به دستگاه متصل نموده و از سطح زمین شستشوی نما را انجام دهد. طول لنس بعضی از نماشوی ها امکان شستشوی نما تا ۲۱ متر را نیز فراهم می کند. در بخش انتهایی لنس، برس شستشو قرار گرفته که زاویه متغیری با لنس دارد.

 

دستگاه نماشوی ایرانی
              دستگاه نماشوی ایرانی

 

استفاده اصولی از نماشوی

دستگاه نماشوی برای بهتر عمل کردن و جلوگیری از آسیب احتمالی بایستی به درستی و طبق اصول سازنده ان مورد استفاده قرار گیرد. لنس بلند نماشوی با توجه به ارتفاع آن باید بطور اصولی و رعایت موارد ذکر شده در دفترچه راهنمای دستگاه از روی سطح بلند شود. عدم احتیاط در بلند کردن لنس می تواند باعث سقوط آن شود. در صورتیکه هریک از قطعات این دستگاه خراب یا دچار آسیب شوند، تعویض آنها باید با قطعات اصلی شرکت سازنده انجام گیرد تا مشکلی برای نماشوی بوجود نیاید. ضمن اینکه نکات ایمنی کار با دستگاه و بازبینی و نگهداری آن باید مد نظر قرار گیرد. در ادامه این موضوعات مورد بررسی قرار می گیرند.

نکات ایمنی کار با دستگاه نماشوی

دستگاه نماشوی با اتصال به جریان مستقیم برق کار می کند. بنابراین بعلت کار با آب و برق در کنار یکدیگر باید مراقب موارد ایمنی باشید. کاربر دستگاه نماشوی باید با عملکرد دستگاه آشنا و اصول کار با آن را آموزش دیده باشد. ایمنی و سالم بودن تجهیزات دستگاه حتما باید قبل از شروع کار بررسی شود. شلنگ آب نماشوی بخش دیگری است که در اثر حرکت بر روی لبه های تیز آسیب می بیند و بنابراین باید مراقب آن باشید. توجه به یخ زدن آب مورد دیگری است که کاربر نماشوی باید به آن توجه کند. آب یخ زده می تواند در دماهای پایین برای سیستم آب نماشو مشکل ساز باشد. گرفتن لنس بخصوص در نماشویی سطوح مرتفع باید با دو دست و با پیشگیری از بهم خوردن تعادل لنس صورت گیرد.

 

دستگاه نماشور
                    دستگاه نماشور

تعمیر و نگهداری دستگاه نماشوی

نگهداری از دستگاه نماشوی مانند هر دستگاه دیگری در حفظ و افزایش طول عمر آن آن موثر است. برای حفظ عملکرد نماشوی در شرایط کاری ایده آل باید در بازه های زمانی مشخص امور نگهداری بصورت دقیق و طبق دفترچه راهنما انجام گیرد. امور روزانه و ماهیانه برای نگهداری نماشوی در این دفترچه ذکر شده اند. مثلا بررسی سالم بودن کابل برق و تجهیزات الکتریکی همراه با نشتی و سالم بودن شلنگ ها باید بصورت روزانه مورد بررسی قرار گیرد. بررسی و تعویض فیلتر نماشور بصورت ماهیانه اقدام دیگری است که باید مد نظر قرار گیرد. تغییر رنگ فیلتر نشانه ای برای تعویض آن است. ضمن اینکه می توان از سیستم های تشخیص میزان سختی و املاح آب برای بررسی صحت عملکرد فیلتر نماشو بهره برد.

 

عیب یابی دستگاه نماشوی

نماشوی برای افزایش فشار آب برای حرکت آن به سمت بالا، به پمپ نیاز دارد. ممکن است در مواقعی پمپ فشار قوی دستگاه به خوبی کار نکند. کار نکردن پمپ فشار قوی دستگاه نماشوی بعلت عدم اتصال کابل برق یا اشکال عمده در عملکرد پمپ می باشد. همچنین پمپ در شرایط سالم ممکن است نتواند بصورت اصولی آب را به بالا پمپ کند. در این وضعیت مشکل از نشتی یا خرابی و خم شدن شلنگ های آب می باشد. اگر در حین شستشو با آب خالص نماشوی، متوجه لکه بر روی شیشه شدید، احتمالا فیلتر دستگاه کثیف شده است. همچنین اگر صدای غیرمعمولی از پمپ آب شنیدید، احتمالا پمپ هوا می کشد. برای حل این مشکل اتصالات ورودی آب را بررسی نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید