معرفی سوییپر دستی مکانیکی، مزایا و کاربردهای فراوان آن

معرفی سوییپر دستی مکانیکی، مزایا و کاربردهای فراوان آن

سوییپر دستی مکانیکی از جمله تجهیزات نظافت صنعتی است که در نظافت محیط های اداری، تجاری و صنعتی کاربرد زیادی دارد. این دستگاه با داشتن ابعاد مناسب و نیاز های نگهداری و مراقبت آسان یک دستگاه نظافت ایده آل به حساب می آید. جاروی شهری که هیچ محدودیتی در کاربری محیط نداشته و به راحتی قابل استفاده است. به علاوه اینکه آسان بودن کاربری آن، استفاده دستگاه را برای هر کسی امکان پذیر میکند. داشتن فیلتر گرد و غبار کارآمد در این سوییپر دستی علاوه بر کیفیت نظافت، سلامت هوای محیط را نیز فراهم می آورد.

سوییپر صنعتی یا جاروی شهری

دستگاه سوییپر یا جاروی صنعتی، یک ابزار مکانیزه نظافت صنعتی است که در نظافت پر سرعت و با کیفیت زمین های مسطح در محیط های گوناگون عملکرد بسیار مناسب نشان می دهد. امروزه استفاده از سوییپر ها در نظافت محیط های تجاری و صنعتی به شکلی گسترده جایگزین روش های سنتی جمع آوری گرد و خاک و آلودگی های خشک نظیر کاربرد جارو و خاک انداز شده است. سوییپر ها از نظر نوع و ساختار به مدل های متنوعی تقسیم می گردند، که هر کدام متناسب با یک محیط خاص و یک کاربرد ویژه می باشند.

انواع سوییپر صنعتی

سوییپر ها از نظر نوع هدایت به دو دسته دستگاه های سوییپر سرنشین دار و سوییپر های دستی تقسیم میشوند. در سوییپر های دستی، کاربر در پشت دستگاه ایستاده و با در دست گرفتن دسته کنترلی، هدایت آن را به سمت جلو به عهده دارد. دستگاه سوییپر سرنشین دار، مجهز به صندلی و فرمان است. کاربر با نشستن بر روی صندلی راننده و استفاده از فرمان، همانند خودرو دستگاه را هدایت میکند. اکثر دستگاه های سوییپر صنعتی با هدف دارا بودن پهنای نظافت وسیع تر، ظرفیت مخزن زباله بزرگتر و بازده بیشتر به صورت سرنشین دار تولید میشوند، اما استفاده از دستگاه های سوییپر دستی به منظور نظافت محوطه هایی با وسعت کم یا تراکم بالا و مسیر های عبوری باریک نیز بسیار متداول میباشد. این دستگاه ها برای تامین انرژی حرکتی خود از سه روش برق و باتری، سوخت فسیلی و انرژی مکانیکی استفاده میکنند.

سوییپر دستی مکانیکی در صنایع تولیدی و تدارکات

معرفی سوییپر دستی مکانیکی
سوییپر دستی مکانیکی

سوییپر دستی، در کارگاه های تولیدی که دارای بخش تدارکات و حمل و نقل هستند، مزایای بسیاری دارد. برای مثال در تمیز کردن منطقه بارگیری پس از هر بار جابجایی و بارگیری میتواند از این دستگاه استفاده کرد. یا در خطوط تولید و مونتاژ، به آسانی مورد استفاده قرار گرفته و با انعطاف پذیری بالا، ابزاری برای برطرف کردن نیاز نظافتی روزانه محیط کاری افراد باشد.

همیشه آماده و دارای سرعت نظافت بالا

جاروی دستی مکانیکی در هر لحظه که بخواهید قابل استفاده است. این دستگاه انرژی لازم برای کار کردن را از کاربری که آن را به سمت جلو حرکت میدهد بدست می آورد. از این رو نیازی به شارژ شدن باتری یا اتصال به برق جهت کارکرد دستگاه نیست. این مزیت دستگاه استفاده از آن را در هر شرایط و موقعیتی امکان پذیر میکند. با سوییپر مکانیکی در پایان هر شیفت کاری، برطرف کردن سریع آلاینده ها بعد از اتفاقات جزئی یا جابجایی ها به راحتی گرد و غبار و ذرات زاید محیط را جمع آوری کنید.

فرض کنید در گوشه ای از انبار آرد، یک کیسه آرد دچار پارگی شود. اگر آرد ریخته شده سریع جمع آوری نشود، میتواند به خیلی سریع در محوطه پخش شده و جمع آوری آن را به مراتب سخت تر کند. ممکن است کارگاه ها مجهز به سایر دستگاه های نظافتی مکانیزه باشند، ولی در هنگام بروز چنین مشکلاتی دستگاه به راحتی در دسترس افراد نباشد. یک سوییپر دستی مکانیکی در چنین شرایطی میتواند راه حل کارآمد و سریع برای برطرف کردن چنین مشکلاتی به حساب بیاید. ابعاد مناسب این سوییپر دستی قابلیت به کارگیری آن در محیط های کوچک را فراهم میکند. سرعت نظافت این دستگاه جلوگیری از اتلاف وقت در زمان بروز چنین مشکلاتی را تضمین میکند.

قابلیت به کارگیری در محیط های سرپوشیده و روباز

مزایای سوییپر دستی مکانیکی

پارکینگ ها و محوطه های باز نیز از آلوده شدن مستثنی نیستند. این محوطه ها نیز با تغییرات جوی، شاخ و برگ درختان و سایر ذرات محیطی دچار آلودگی میشوند. سوییپر دستی مکانیکی، علاوه بر محیط های سرپوشیده در محوطه های روباز با وسعت کم نیز قابل به کار گیری است. به جهت عدم نیاز به برق و باتری این جاروی دستی میتواند در محیط هایی که دسترسی به برق میسر نیست نیز به راحتی و با سرعت به کار گرفته شود.

تمامی این امکانات و ویژگی ها در سوییپر دستی مکانیکی، نظافت با کیفیت بالا و کاربری آسان را برای افراد امکان پذیر میکند. این دستگاه قابلیت مانور بالا در محیط های با تراکم بالا و به کارگیری در نقاطی که دسترسی به آنها سخت است، را دارد. آماده به کار بودن سوییپر دستی مکانیکی، بدون نیاز به باتری، کابل و یا موتور محرک بنزینی همیشه و در هر لحظه آماده استفاده فوری است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید