مزیت های استفاده از اسانس خوشبو کننده

مزیت های استفاده از اسانس خوشبو کننده

احتمالا برایتان پیش آمده است که وارد محیطی می شوید که عطر و رایحه دلنشینی تمام فضا را پر کرده است. این رایحه ها بسته به بویی که دارند ممکن است حس شادی، سر زندگی و آرامش و… را در شما القا کنند. قطع به یقین حس هایی خلاف این را هم تجربه کرده اید. استفاده از اسانس خوشبو کننده در فضاهای کاری، اداری و مراکز عمومی از مزیت های زیادی برخوردار است. رایحه خوش باعث ایجاد حس خوب و مثبت در مشتری می شود و این خود به تنهایی باعث رشد کاری و افزایش در فروش و رونق کسب و کارتان می شود. در ادامه برخی از مزیت های اسانس خوشبو کننده هوا را مورد بررسی قرار می دهیم.

دستگاه خوشبو کننده هوا ابراهیم
دستگاه خوشبو کننده هوا

 مزایای استفاده از اسانس خوشبو کننده هوا

مهم ترین دلیل برای خرید دستگاه خوشبو کننده هوا از بین بردن بوی های بد و نامطبوع است. اسانس هایی وجود دارند مانند اسانس شکلات یا قهوه که علاوه بر خوشبو کردن و طراوت بخشیدن به محیط، قدرت بیشتری برای از بین بردن بوی بد محیط را دارند. اما علاوه بر این مزایا و خاصیت های دیگری هم دارا هستند. اسانس ها با ایجاد یک حس خوب و شیرین در ذهن مخاطبان همانند یک شعار تبلیغاتی یا یک لوگو خاص عمل می کنند و باعث برندسازی در ناخودآگاه افراد می شوند و این شرایط را برای شما مهیا می کنند که فرد با استشمام این بو در هر جا که باشد به یاد شما و برندتان بیفتد.

خاصیت انرژی بخشی

همانطور که گفتیم اسانس خوشبو کننده بسته به نوع آن، حس های متفاوتی را به انسان القا می کند. بعضی از رایحه ها دارای خاصیت انرژی ژا هستند و هنگام تنفس، باعث افزایش سطح انرژی افراد حاضر در محیط می شود. بطور مثال از اسانس های میوه ای، اسانس توت فرنگی حس سرزندگی و کاهش خستگی را به دنبال دارد.

بهبود درد های جسمانی و سیستم ایمنی

با توجه به گزارشات علمی و بررسی هایی که پزشکان طب انجام داده اند، مبحثی به نام رایحه درمانی وجود دارد که قادر است بعضی از مشکلات و درد های جسمانی را کاهش دهد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش مقاومت بدن در برابر باکتری های مختلف شود. استفاده از اسانس های خوشبو کننده گیاهی مانند اسانس یاس یا نعنایی به منظور افزایش سطح سلامت و بهبود توانایی های جسمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

کمک به کاهش استرس

خواه ناخواه همه ما، هر روزه در محیط های گوناگون و برخود با آدم های مختلف باعث تنش و استرس می شویم. به گونه ای که متاسفانه استرس ما را با خودش درگیر کرده و می توان گفت اجبارا بخشی از زندگی ما شده است. حال برای کنترل و کاهش این اضطراب های روزمره بهره گیری از یک رایحه می تواند تاثیر بسیار زیادی در عملکرد مغز ما و رساندن ما به یک آرامش ذهنی عالی داشته باشد. بطور مثال اسانس خوشبو کننده اسطوخودوس با رایحه ی خود باعث کاهش استرس و آرامش بخشیدن به سیستم عصبی بدن می شود.

[ مقالات مرتبط: بهترین اسانس خوشبوکننده هوا چگونه انتخاب می شود؟ ]

تاثیر اسانس های خوشبو کننده در افزایش تمرکز

علمی با عنوان آروماتراپی در این باره صحبت می کند که اسانس های خوراکی مانند رایحه توت فرنگی، با حسی که به مخاطب می دهند باعث بهبود عملکرد مغز می شوند و افزایش تمرکز در فرد می شود.

فواید استفاده از اسانس ها و رایحه های خوشبو کننده هوا
فواید استفاده از اسانس های خوشبو کننده

افزایش کیفیت خواب

از دیگر مزیت های اسانس خوشبو کننده، کمک به داشتن خوابی آرام و بی حاشیه است. و از همه مهمتر به کمک افرادی می آید که از بی خوابی رنج می برند. استفاده از عطر هایی با خاصیت آرامش دهی در محیط خواب می تواند تجربه خوبی از یک خواب شیرین و مفید را برایتان رقم بزند.

تاثیر اسانس های خوشبو کننده در هضم غذا

همانطور که اشاره کردیم رایحه درمانی فواید بسیاری برای ما و بدن ما دارد. یکی از این عوامل کمک به هضم غذا است. این اسانس ها با رایحه خود به تحریک آنزیم های گوارشی میپردازند و باعث تجزیه و هضم بهتر غذا می شوند.

 

به طور کلی بهره گیری از دستگاه های خشبو کننده هوا، اسانس و رایحه های مختلف کمک همه جانبه ای به محیط های کاری، منزل و مراکز  فروشگاهی می کند. از دیگر مزیت های اسانس های خوشبو کننده می توان به افزایش اعتماد بنفس، جذابین بخشیدن به محیط کار، افزایش سطح سلامت محیط و کمک به تقویت روحیه، تجدید خاطرات و احساسات خوب در افراد اشاره کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید