کاربرد اسکرابر برای پاک کردن روغن و گریس از سطح زمین

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۹ دی ۱۳۹۸

ترکیب روغن، گریس و گرد و غبار بخش عمده ای از آلاینده های صنعتی است که اغلب در کف کارخانه ها، کارگاه ها و انبارها ظاهر می شود. این نوع از آلاینده های صنعتی خطرات بسیار زیادی به دنبال دارند و از بین بردن آن ها عملی دشوار است. جا به جایی کالاهای حاوی مواد روغنی، نشت روغن از ماشین آلات خط تولید و هم چنین نشت روغن از لیفتراک ها از عوامل مهم ایجاد آلودگی چرب هستند و هنگامی که این مواد با گرد و خاک و سایر پسماندها ترکیب می شوند، شرایط نامساعدتری به وجود خواهد آمد. دستگاه اسکرابر و واترجت آب گرم دو راهکار اصلی مقابله با آلودگی های روغنی سطوح کف به شمار می آیند و متناسب با شرایط کاری و محیطی مورد استفاده قرار می گیرند.

آلودگی روغنی و گریس در چه شرایطی به وجود می آید؟

– چربی و روغن های طبیعی و گیاهی در صنایع غذایی

– روغن های صنعتی در کارخانه ها

– مواد روغنی حاصل از خانواده پروتئین ها در بیمارستان ها و صنایع غذایی

ترفندهای حرفه ای برای از بین بردن آلودگی چرب و روغنی

در ظاهر تمیز نمودن آلودگی های چرب و روغنی که در ترکیب با گرد و خاک سخت تر شده اند، دشوار به نظر برسد اما با بهره مندی از ابزارهای مناسب همانند اسکرابر و واترجت آب گرم فرآیند تمیز کاری آسان می گردد. نخستین عاملی که سبب می شود از بین بردن آلودگی روغنی دشوار تصور باشد، نامحلول بودن روغن در آب است. سطوح کف آلوده به خاک و مواد روغنی به وسیله دستگاه اسکرابر صنعتی تجهیز شده به برس مناسب تمیز می گردند و در صورت لزوم امکان مصرف مواد شوینده نیز به همراه کفشوی صنعتی وجود دارد.

چه ماده شوینده ای با اسکرابر کاربرد دارد؟

ماده شوینده دارای سورفاکتانت : این رده از شوینده ها برای امولسیون ساختن چربی ترکیب شده با خاک به کار می رود. خاک به انتهای مولکول سورفاکتانت می چسبد و انتهای دیگر این مولکول به آب می چسبد و در نتیجه ماده شوینده ای که به همراه دستگاه اسکرابر مصرف می شود به از بین رفتن کامل آلودگی کمک می کند.

انتخاب اسکرابر و ماده شوینده بر چه اساسی است؟

پیش از تصمیم گیری برای انتخاب روش نظافتی مناسب بسیار مهم است که ابتدا نوع آلودگی شناخته شود و موقعیت و محدودیت های محیط بررسی گردد. شناخت آلودگی این امکان را فراهم می سازد که از لحاظ فنی و اقتصادی بهترین گزینه انتخاب شود و به دنبال آن تمیزی باکیفیت و بدون آسیب های غیرمنتظره به دست آید. پیشگیری از تشکیل و انباشت آلودگی بسیار آسان تر و ارزان تر از انجام اقدامات خاص برای بازگرداندن شرایط بهداشتی به حالت اولیه است، بنابراین عملیات نظافت روزانه با استفاده از دستگاه اسکرابر یک اقدام ارزشمند و حرفه ای به شمار می آید.

اسکرابر چگونه به تمیزی سطوح آغشته به آلاینده صنعتی کمک می کند؟

دستگاه اسکرابر یا کفشوی صنعتی سطوح کف را که به سخت ترین آلودگی ها آغشته هستند، به طور عمیق شستشو می دهد. اسکرابر در اندازه های مختلفی طراحی و تولید شده که به کمک آن امکان شستشوی سطوح کف در سالن های تولید با محدودیت فضا و هم چنین محیط های وسیع و گسترده فراهم می گردد. اسکرابر یک ابزار مکانیزه نظافتی سازگار با محیط زیست می باشد که با بهره مندی از سامانه برس زنی مکانیزه و محلول شوینده آلاینده های سخت مانند روغن و گریس از بین می روند. محلول شوینده از مخزن آب تمیز دستگاه بر روی برس یا برس های دستگاه پاشش می شود و به این ترتیب برس هنگامی که با زمین تماس دارد به محلول شوینده نیز آغشته است که در نتیجه آن چربی ترکیب شده با خاک به راحتی از بین می رود.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: