نماشویی ساختمان های مسکونی و اداری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۹ دی ۱۳۹۷

نمای بیرونی ساختمان ها در شهر های بزرگ به دلیل آلودگی و تردد بالای وسائل نقلیه، همواره از آلوده ترین بخش ها در هر ساختمانی هستند. نظافت و شستشوی نمای بیرونی ساختمان از مسائل مهمی است که می بایست در فواصل زمانی معین به صورت مداوم انجام پذیرد؛ اما به دلیل دشواری های نماشویی، نمی توان از شیوه های سنتی نماشویی به صورت دائمی استفاده کرد. با توجه به ارائه راهکار های نظافت صنعتی می توان با استفاده از تجهیزات تخصصی مانند واترجت صنعتی و دستگاه نماشوی به سادگی و در کوتاه ترین زمان همه سطوح بیرونی ساختمان ها را شستشو داد.

لزوم بهره گیری از تجهیزات نظافت صنعتی در نماشویی

دشواری های فراوانی در حین شستشوی نمای ساختمان های کوتاه یا مرتفع وجود دارد. برخی از مشکلات نماشویی به روش دستی عبارت اند از: امنیت پایین به دلیل نیاز به نصب داربست و امکان بروز مخاطرات برای کاربران نظافتی، نیاز به بکارگیری از افراد به منظور نظافت کامل، صرف نیروی زیاد در حین نماشویی، هدر رفتن مقادیر بالای آب و مواد شوینده مضر و آسیب رساندن به طبیعت، طول کشیدن فرآیند شستشوی نما و مزاحمت برای افراد حاضر در فضا و در حال تردد از محیط، سرعت پایین نماشویی با تجهیزات دستی و… همگی از مشکلات شیوه های سنتی شستشوی نمای بیرونی ساختمان های اداری و مسکونی می باشند. اما چنین اماکنی بهتر است به طور مداوم تحت نظافت قرار گیرند تا علاوه بر از بین رفتن آلودگی ها، جلوه های بصری نیز بهبود یابد و فضایی که افراد در طول روز در آن تردد دارند، پاکیزه باشد. به همین دلیل بهتر است به منظور شستشوی مداوم نما و شیشه ساختمان های اداری و مسکونی از تجهیزات نظافت صنعتی استفاده شود.

تجهیزات مناسب تخصصی برای شستشوی نمای ساختمان

به منظور شستشوی مناسب شیشه و نمای ساختمان ها می توان از دو نوع متفاوت تجهیزات نظافت صنعتی استفاده کرد. برای شستشوی نمای ساختمان هایی با ارتفاع کم می توان از دستگاه واترجت صنعتی بهره برد. این دستگاه با پاشش آب پرفشار بر روی سطوح موجب بیرون کشیدن همه آلودگی ها از بطن سطوح می شود. با توجه به ارتفاع کم ساختمان، می توان با واترجت آلودگی ها را از نمای ساختمان ها بیرون کشید؛ اما در مواردی که ساختمان ها مرتفع باشند، نمی توان از واترجت بدون استفاده از داربست استفاده کرد. از دستگاه نماشور می توان به منظور شستشوی نما با ارتفاع زیاد استفاده کرد. دستگاه نماشوی تخصصی با تجهیز به لنس های بلند امکان شستشوی ساختمان مرتفع بدون استفاده از داربست در کمترین زمان را فراهم می کند.

مزایای استفاده از واترجت صنعتی و دستگاه نماشور

استفاده از تجهیزات تخصصی در هر فرآیندی، موجب بهبود عملکرد های آن فرآیند خواهد شد و بهره گیری از تجهیزات تخصصی نماشور و واترجت صنعتی نیز سبب بهینه شدن کارکرد های متفاوت برای شستشوی نما می شود. برخی از مزایای استفاده از واترجت صنعتی و دستگاه نماشور (بسته به ارتفاع و نوع نما) عبارت اند از: برقراری امنیت کامل در نماشویی به دلیل عدم نیاز به استفاده از داربست، بهبود سرعت شستشوی نما و امکان نماشویی در طول روز بدون ایجاد مزاحمت به دلیل کم بودن زمان مورد نیاز برای شستشو، سازگاری روش های تخصصی با طبیعت به دلیل مصرف کم آب و مواد شوینده، کاهش هزینه های نظافتی با توجه به کاهش مصرف آب و کم شدن کاربر های نظافتی و از همه مهم تر سهولت کاربری به دلیل طراحی ارگونومیک دستگاه های واترجت و نما شور همگی از مزایای استفاده از این تجهیزات تخصصی می باشند. با بهره گیری از این تجهیزات و دستگاه های کاربردی امکان نظافت مداوم ساختمان های اداری و مسکونی فراهم شده و کیفیت قابل قبولی ارائه خواهد شد.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: