نحوه عملکرد دستگاه اسپری-مکش

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۴ خرداد ۱۳۹۶

در دنیای مدرن امروزی استفاده از لوازمی چون مبلمان، فرش ها و موکت ها علاوه بر ارتقا جلوه های بصری محیط موجب تسهیل در امور زندگی می شود. نشست گرد و غبار معلق در هوا و استفاده مستمر از این لوازم موجب آلودگی این منسوجات می شود. مسلم است که شستشو و از بین بردن آلودگی های نشست کرده بر روی این سطوح علاوه بر ارتقا جلوه های بصری محیط، نقش موثری در افزایش عمر مفید آنها دارد. البته شستشو و نظافت سنتی این گونه منسوجات بسیار زمان بر بوده و در برخی مواقع عملا غیر ممکن می باشد. این در حالیست که استفاده از تجهیزات مکانیزه ایی چون دستگاه اسپری-مکش نه تنها نظافت موثر و با کیفیت را در زمان کوتاهی انجام می دهد بلکه به واسطه مکش کامل مایعات به کار رفته در شستشو موجب کاهش چشم گیر در زمان خشک شدن می گردد. در ادامه این مقاله سعی داریم با بیان نحوه عملکرد دستگاه، به بررسی اجمالی ویژگی ها و مزایای استفاده از این دستگاه در نظافت و شستشوی منسوجات بپردازیم.

 

اساس عملکرد دستگاه اسپری-مکش

نازل اسپر-مکش در مبل و موکت شویدستگاه اسپری-مکش دستگاهی کارآمد برای شستشو و از بین بردن آلاینده ها از روی فرش، موکت ، مبلمان و صندلی می باشد. اجزای ظاهری این دستگاه شامل، بدنه، خرطومی و نازل پاشش و مکش می باشد. مخازن مجزا برای آب تمیز و آب آلوده ناشی از شستشو، موتور مکنده و سیستم اسپری آب نیز از جمله اجزای داخلی دستگاه اسپری-مکش هستند. دستگاه اسپری-مکش با اسپری حجم مناسب از محلول شستشو تمامی آلاینده های چسبیده به سطح را جدا نمود ه و با مکش کامل و سریع آب آلوده ناشی از شستشو مانع از تجمع آلودگی ها در محیط  و نفوذ آنها به لایه های زیرین منسوجات می گردد.

 

ویژگی های دستگاه اسپری-مکش

مبل و موکت شویتجهیز دستگاه اسپری-مکش به موتور مکنده قدرتمند، علاوه بر اینکه، حجم قابل توجه ایی از آب و مواد شوینده پاشش شده را جمع نموده و مانع از تجمع و باقی ماندن آب آلوده ناشی از شستشو در محیط می شود، زمان لازم برای خشک شدن را به میزان قابل ملاحظه ایی کاهش می دهد. همزمانی عملیات اسپری محلول شستشو و مکش در این دستگاه ها مانع از نفوذ محلول شستشو به داخل لایه های زیرین منسوجات شده و همین امر تاثیر بسزایی در کاهش زمان لازم برای خشک شدن دارد. ابعاد کوچک و فشرده دستگاه اسپری-مکش ، جا به جایی و حمل و نقل آن را تسهیل نموده است. دستگاه اسپری-مکش به واسطه ابعاد کوچک و فشرده به فضای کمی برای نگهداری نیاز دارد. علاوه بر این، تفکیک مخازن آب تمیز و آب کثیف، امکان استفاده مداوم از آب تمیز را برای کاربر فراهم نموده است.

 

مزایای استفاده از دستگاه اسپری-مکش

موکت شوی صنعتی و کیفیت نظافتاستفاده از تکنولوژی خاص و ارتقا یافته در دستگاه اسپری-مکش موجب افزایش کارایی آن گردیده است. این دستگاه ها به واسطه بهره گیری از تجهیزات جانبی و نازل های متنوع، می توانند برای شستشو و نظافت انواع سطوح سخت نیز به کار روند. علاوه بر این کاربرد گسترده و فراوانی در شستشوی سطوح داخلی اتومبیل مانند روکش صندلی ها و سقف دارند. مکش حداکثری مایعات آلوده و کاهش در زمان لازم برای خشک شدن، مانع از انتشار بوی نامطبوع رطوبت در محیط می شود. استفاده مداوم از آب تمیز در شستشو مانع از انتشار آلودگی ها به سایر نقاط شده و از این رو موجب ارتقا کیفیت نظافت می شود. سرعت عمل بالای این دستگاه ها در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت و کاربری ساده آنها محبوبیت دستگاه اسپری-مکش را در بین کاربران افزایش داده است.

 

لینک های مفید:

مبل شوی صنعتی : فهرست محصولات

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: