ترولی

ترولی یا تی شور از پرکاربردترین، مهم ترین و در عین حال ساده ترین ابزار نظافت و شستشوی حرفه‌ای و مدرن است که امکان انجام عملیات نظافت و شستشوی کارآمد را در محیط های گوناگون با سرعت بیشتر فراهم نموده و سبب ارتقای سطح پاکیزگی و بهداشت محیط می شود. انواع ترولی نظافت به صورت کاملا فشرده، سبک و ارگونومیک طراحی و تولید شده اند و با برخورداری از ساختاری بسیار ساده، توسط کاربر با هر سطح از مهارت و تجربه قابل استفاده هستند. بارزترین مزیت استفاده از ترولی نظافتی کاهش زمان انجام عملیات نظافت و شستشو و هزینه های مربوط به آن می باشد و از طرف دیگر به دلیل تجهیز شدن به دو سطل مجزا برای نگهداری آب تمیز و آب کثیف، آلودگی های موضعی در محیط پراکنده نمی شود. 


ترولی


صرفه جویی در زمان با انواع ترولی

بهره مندی از این ابزار نظافت مدرن و کاربردی به دو روش، صرفه جویی در زمان را به دنبال دارد:

1- با به کارگیری ترالی کاربر می تواند تمامی ابزار و مواد مورد نیاز برای نظافت همانند تی، جارو، کیسه زباله، دستمال های گردگیری، شوینده ها و مواد شیمیایی پاک کننده، آب و سایر ابزار نظافت را به طور همزمان و یک جا حمل نماید. به این ترتیب وقت کاربر برای رفت و آمدهای پی در پی برای آوردن ابزار یا مواد نظافت گوناگون، به هدر نمی رود.

2- به وسیله ترولی کاربر قادر خواهد بود به طور همزمان چندین فرآیند مختلف نظافتی را مدیریت و اجرا نماید، زیرا تمامی ابزار و مواد لازم برای عملیات همچون گردگیری، تمیز کردن سطوح، جارو زدن، تی کشی و ... همواره در دسترس وی قرار دارند. بدون استفاده از ترالی، عملیات نظافتی گوناگون باید به صورت مرحله به مرحله و مجزا انجام گیرد و باید پیش از شروع هر مرحله ابزار و شوینده های لازم به محل مورد نظر انتقال یابند که موجب اتلاف زمان شده و یا باید تعداد بیشتری نیروی انسانی برای نظافت هم زمان فعال باشند که خود هزینه های کلی نظافت را افزایش خواهد داد.


ترولی نظافت


انواع ترولی

ترالی ها بر اساس شرایط محیطی که در آن مورد استفاده قرار می گیرند و نوع کاربرد ویژه ای که برای آن ها در نظر گرفته شده، به چند دسته تقسیم بندی شده و در اندازه ها و با امکانات استاندارد یا اختیاری گوناگون عرضه می گردند. به طور کلی ترولی را می توان به چهار گروه اصلی طبقه بندی نمود :


ترولی نظافتی


ترولی نظافتی سطل و تی

ساده ترین نوع تی شور نظافتی دارای یک سطل است که به وسیله یک دیواره به بخش مجزا تقسیم شده (برای نگهداری آب تمیز و آب آلوده) و هم چنین سیستم آبگیر دارد. سیستم آبگیری که می تواند به صورت فشاری و رولی باشد، با اعمال نیرو به تی یا پد آب آن را تخلیه می نماید. در مدل های پیشرفته تر این نوع ترالی ها امکان تجهیز شدن به دو سطل جداگانه، محفظه نگهداری برای مواد پاک کننده و ابزار نظافت و کیسه جمع آوری زباله وجود دارد.


تی شور


ترولی های چند منظوره

ترولی چند منظوره نوع پیشرفته تری از ترالی ها است و به گونه ای طراحی شده که استفاده از آن ها برای کاربردهای متنوع امکان پذیر می باشد. این ترالی ها در مقایسه با تی شور سطل و تی، اندازه بزرگ تر داشته و با امکانات متنوع تر همچون قفسه و کشو عرضه می شوند. انواع ترولی چند منظوره علاوه بر داشتن محفظه نگهدارنده ابزار و مواد مورد نیاز، دارای مخازن جمع آوری زباله به تفکیک نوع آن، نیز هستند. بعضی از انواع تی شوی چند منظوره به شکل محفظه کاملا بسته طراحی می شوند تا تاثیر مطلوب تری بر روی بیننده بر جای گذاشته و از لحاظ دیداری افراد را آزرده نکند. 


تی شور ابراهیم


ترولی بیمارستانی

ترالی های بیمارستانی همان طور که از نام آن می توان دریافت، به منظور بهره مندی در بیمارستان ها و محیط های درمانی طراحی و تولید شده است و با توجه به ترکیبات خاص و ویژه از سایر ترولی ها متمایز می گردند. با در نظر گرفتن حساسیت محیط های درمانی، ماده به کار رفته در تولید ترولی بیمارستانی به گونه‌ای است که ترولی به عنوان عامل انتقال آلودگی و بیماری از یک بخش به بخش دیگر عمل نکند. در ساخت تی شوی های بیمارستانی متداول در بازار غالبا از فولاد ضد زنگ استفاده می شود که سنگین وزن هستند. امروزه از مواد پلاستیکی آنتی باکتریال برای ساخت ترولی بیمارستانی استفاده می‌گردد که تکنولوژی تولید پیشرفته تر به وسیله مواد پلاستیکی امکان عرضه ساختارهای پیچیده تر را فراهم کرده است. این مواد جرم و آلودگی را جذب نکرده، به آسانی تمیز می شوند، وزن کمی دارند، چرخ های روان دارند و درهای آن بدون صدا باز و بسته می شوند.


ترولی ابراهیم


ترولی هتلداری و خانه داری

ترولی هتلداری برای نظافت اتاق های هتل ها و مهمان سراها و سرویس دهی به مهمانان و مشتریان طراحی شده اند و می توان آن ها را جزو ترالی های چند منظوره به شمار آورد. در این ترالی ها علاوه بر محفظه های نگهدارنده مواد شوینده و تجهیزات نظافتی، محفظه ای برای نگهداری اقلام مصرفی همچون صابون، شامپو، حوله، دستمال کاغذی و .. در نظر گرفته شده است. همچنین برای نگهداری ملحفه های تمیز و جمع آوری ملحفه های آلوده از اتاق ها نیز بخش هایی به شکل جداگانه بر روی ترولی قرار دارد.


ترولی هتلی

مرتب سازی براساس :

شیوه نمایش :

1 2

کارخانه سازنده :

1 2