ترولی

ترولی یا تی شور از پرکاربردترین، مهم ترین و در عین حال ساده ترین ابزار نظافت و شستشوی حرفه‌ای و مدرن است که امکان انجام عملیات نظافت و شستشوی کارآمد را در محیط های گوناگون با سرعت بیشتر فراهم نموده و سبب ارتقای سطح پاکیزگی و بهداشت محیط می شود. انواع ترولی نظافتی و خدماتی به صورت کاملا فشرده، سبک و ارگونومیک طراحی و تولید شده اند و با برخورداری از ساختاری بسیار ساده، توسط کاربر با هر سطح از مهارت و تجربه قابل استفاده هستند. بارزترین مزیت استفاده از ترولی نظافتی کاهش زمان انجام عملیات نظافت، شستشو، ارائه خدمات و هزینه های مربوط به آن می باشد و از طرف دیگر به دلیل تجهیز شدن به دو سطل مجزا برای نگهداری آب تمیز و آب کثیف، آلودگی های موضعی در محیط پراکنده نمی شود. 

کاربرد شیوه های دستی نظافت در بسیاری از موارد به راحتی و با هزینه پایین تری صورت میگیرد. از این رو استفاده از تجهیزات نظافتی همچون ترولی های نظافت میتواند به شما در ساماندهی ملزومات نظافت، شوینده ها و سایر تجهیزات لازم برای فرایند نظافت دستی کمک کند. بهره گیری از ترولی ها در مجموعه های خدماتی، تفریحی و اقامتی میتواند به نیروی خدمات در انجام فرایند بهینه نیز کمک نماید.


ترولی
کاربرد ترولی نظافت در محیط اداریصرفه جویی در زمان با انواع ترولی

بهره مندی از ترولی ها و ابزار نظافت مدرن و کاربردی در فرایند نظافت محیط مجموعه ها به دو روش، صرفه جویی در زمان را به دنبال دارد:

1- با به کارگیری انواع ترولی کاربر می تواند تمامی ابزار و مواد مورد نیاز برای نظافت همانند تی، جارو، کیسه زباله، دستمال های گردگیری، شوینده ها و مواد شیمیایی پاک کننده، آب و سایر ابزار نظافت را به طور همزمان و یک جا حمل نماید. به این ترتیب وقت کاربر برای رفت و آمدهای پی در پی برای آوردن ابزار یا مواد نظافت گوناگون، به هدر نمی رود. کاربر تمام لوازم مورد نیاز برای انجام فرایند نظافت را به صورت منظم و سازمان یافته در اختیار خواهد داشت.

2- به وسیله ترولی نظافتی و خدمات، کاربر قادر خواهد بود به طور همزمان چندین فرآیند مختلف نظافتی را مدیریت و اجرا نماید، زیرا تمامی ابزار و مواد لازم برای عملیات همچون گردگیری، تمیز کردن سطوح، جارو زدن، تی کشی و ... همواره در دسترس وی قرار دارند. بدون استفاده از ترالی، عملیات نظافتی گوناگون باید به صورت مرحله به مرحله و مجزا انجام گیرد و باید پیش از شروع هر مرحله ابزار و شوینده های لازم به محل مورد نظر انتقال یابند که موجب اتلاف زمان شده و یا باید تعداد بیشتری نیروی انسانی برای نظافت هم زمان فعال باشند که خود هزینه های کلی نظافت را افزایش خواهد داد.


عکس ترولی نظافت ابراهیم
سهولت جابجایی زباله با استفاده از ترولی حمل زبالهانواع ترولی جهت فرایند نظافتی و خدماتی

ترولی ها بر اساس شرایط محیطی که در آن مورد استفاده قرار می گیرند و نوع کاربرد ویژه ای که برای آن ها در نظر گرفته شده، به چند دسته تقسیم بندی میشوند و در اندازه ها و با امکانات استاندارد یا اختیاری گوناگون عرضه می گردند. به کار گیری انواع مناسب آن در محیط میتواند به سرعت بخشیدن و بهینه سازی فرایند نظافت کمک کند. به طور کلی ترولی را می توان به چهار گروه اصلی طبقه بندی نمود :


ترولی نظافتی
ارائه خدمات در رستوران ها و سالن های پذیرایی با ترولی خدماتیترولی نظافتی سطل و تی

ساده ترین نوع ترولی ها، تی شور نظافتی دارای یک سطل است که به وسیله یک دیواره به بخش مجزا تقسیم شده (برای نگهداری آب تمیز و آب آلوده) و به تجهیزات آبگیر تی مجهز شده است. سیستم آبگیری فشاری یا رولی بر ترولی نظافتی تجهیز شده، با اعمال نیرو به تی یا پد توسط کاربر آب آن را تخلیه می نماید. در مدل های پیشرفته تر این نوع ترالی ها امکان تجهیز شدن به دو سطل جداگانه و محفظه نگهداری برای مواد پاک کننده، ابزار نظافت و کیسه جمع آوری زباله وجود دارد. این دسته از ترولی ها برای نظافت محیط های با وسعت پایین مناسب بوده و با کاربری آسان فرایند نظافت را به میزان زیادی سرعت خواهد بخشید.


بهبود کیفیت نظافت با تی شور
افزایش کیفیت نظافت سطوح با ترولی نظافتیترولی های چند منظوره نظافت

در مجموعه های تجاری، خدماتی و مجموعه های بزرگتر که استفاده از تجهیزات مختلف برای نظافت دستی سطوح مورد نیاز است، به کارگیری ترولی های چند منظوره نظافتی مناسب تر خواهد بود. ترولی چند منظوره نوع بهینه شده ترالی ها است و به گونه ای طراحی شده که استفاده از آن ها برای کاربردهای متنوع امکان پذیر می باشد. این ترولی ها در مقایسه با تی شور سطل و تی ساده، اندازه بزرگ تر داشته و با امکانات متنوع تر همچون قفسه و کشو عرضه می شوند. انواع ترولی چند منظوره نظافت علاوه بر داشتن محفظه نگهدارنده ابزار و مواد مورد نیاز، دارای مخازن جمع آوری زباله به تفکیک نوع آن، نیز هستند. بعضی از انواع تی شوی چند منظوره به شکل محفظه کاملا بسته طراحی می شوند تا تاثیر مطلوب تری بر روی بیننده بر جای گذاشته و از لحاظ دیداری افراد را آزرده نکند. 

از ترولی های چند منظوره میتواند در نظافت دفاتر اداری، سالن های همایش، راهرو ها و سرویس های بهداشتی استفاده نموده و در سرعت بالا تری در جمع آوری آلودگی ها و نظافت محیط ارائه داد.


عکس تی شور ابراهیم
امکان استفاده از تجهیزات جانبی مختلف بر روی ترولیترولی نظافتی بیمارستانی

محیط بیمارستان ها و فرایند نظافت آن با حساسیت های خاص خود همراه است. ترالی های بیمارستانی همان طور که از نام آن می توان دریافت، به منظور بهره مندی در بیمارستان ها و محیط های درمانی طراحی و تولید شده است و با توجه به ترکیبات خاص و ویژه از سایر ترولی ها متمایز می گردند. با در نظر گرفتن حساسیت محیط های درمانی، ماده به کار رفته در تولید ترولی بیمارستانی به گونه‌ای است که ترولی نظافتی به عنوان عامل انتقال آلودگی و بیماری از یک بخش به بخش دیگر عمل نکند. در ساخت تی شوی های بیمارستانی متداول در بازار غالبا از فولاد ضد زنگ استفاده می شود که سنگین وزن هستند.

امروزه از مواد پلاستیکی آنتی باکتریال برای ساخت ترولی بیمارستانی استفاده می‌گردد که تکنولوژی تولید پیشرفته تر به وسیله مواد پلاستیکی امکان عرضه ساختارهای پیچیده تر را فراهم کرده است. این مواد جرم و آلودگی را جذب نکرده، به آسانی تمیز می شوند، وزن کمی دارند، چرخ های روان دارند و درهای آن بدون صدا باز و بسته می شوند. به کار گیری این دسته از تجهیزات ترولی در محیط بیمارستان ها، مراکز بهداشت و درمان راهکاری مناسب و بهینه جهت افزایش سرعت و کیفیت فرایند نظافت خواهد بود.

ترولی بیمارستانی ابراهیم
تنوع ترولی بیمارستانی ترولی نظافت هتلداری و خانه داری

استفاده از تجهیزات و دستگاه های بهنیه در نظافت مجموعه های خدماتی و هتل ها، با توجه به نیاز نظافت روزانه آنها، از اهمیت بالایی برخوردار است. ترولی هتلداری برای فرایند های نظافتی اتاق های هتل ها و مهمان سراها و سرویس دهی به مهمانان و مشتریان طراحی شده اند و می توان آن ها را جزو ترالی های چند منظوره به شمار آورد. در این ترالی ها علاوه بر محفظه های نگهدارنده مواد شوینده و تجهیزات نظافتی، محفظه ای برای نگهداری اقلام مصرفی همچون صابون، شامپو، حوله، دستمال کاغذی و .. در نظر گرفته شده است. همچنین برای نگهداری ملحفه های تمیز و جمع آوری ملحفه های آلوده از اتاق ها نیز بخش هایی به شکل جداگانه بر روی ترولی قرار دارد.

به کار گیری انواع ترولی های هتلی و خانه داری در مجموعه های خدماتی و اقامتی، باعث سرعت گرفتن فرایند نظافت شده و به میزان زیادی در بهبود خدمات در این مجموعه ها تاثیر گذار خواهد بود.


ابزار های نظافت قابل نصب روی ترولی هتلی
ترولی هتلداری و خدماتی با امکان نصب ابزار های نظافت


مرتب سازی براساس :

شیوه نمایش :

1 2

کارخانه سازنده :

1 2