۰۲۱-۸۸۹۲۱۰۲۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۵۰۰۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۴

راهنمای خرید بهترین فیلتر جاروبرقی صنعتی

راهنمای خرید بهترین فیلتر جاروبرقی صنعتی

در طول استفاده از یک جاروبرقی صنعتی گرد و غبار، ذرات و مواد با ویژگی های مختلف در مخزن جارو برقی به اندازه یک توده بزرگ در می آید. ضروری است که جاروبرقی تمام این مواد را در داخل خود نگه داشته و از ورود مجدد آنها به محیط از طریق جریان هوای خارج شده جلوگیری کند. بنابراین جاروبرقی علاوه بر عملکرد قوی، باید از سیستم فیلتراسیون مناسبی برخوردار باشد. اگر قصد خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی دارید در این مقاله بطور کامل انواع مختلف فیلتر و اهمیت سیستم فیلتراسیون در جاروبرقی صنعتی را به شما معرفی خواهیم کرد.

تاثیر سیستم فیلتراسیون در جاروبرقی صنعتی

  • محافظت از سلامت افراد و کارکنان
  • از بین بردن انواع آلودگی ها و حفظ پاکیزگی محیط
  • به حداقل رساندن امکان انفجار در مناطق خطرناک یا وجود گرد و غبار قابل احتراق

به همین دلیل تجهیزات تمیز کننده مورد استفاده باید مجهز به سیستم های فیلتراسیون با راندمان پیشرفته مناسب باشند که قادر به جلوگیری و نگهداری انواع گرد و غبار باشند.

 

خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی
خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی

فیلترهای اولیه و مطلق و فیلتراسیون چند مرحله ای

با وجود بسیاری از جاروبرقی ها و فیلترها، تشخیص اینکه کدام یک از آنها به شما کمک می کند تا گرد و غبار و ذرات را فیلتر کرده و از ایمنی مطلق محیط کار اطمینان حاصل کنید دشوار است. اینجاست که برای خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی راهنمای ما وارد عمل می شود.

جاروبرقی های ابراهیم بسته به کاربردی که خواهند داشت به انواع مختلف فیلتر با کیفیت بالا مجهز هستند و بر خلاف جاروبرقی های معمولی، جاروبرقی های صنعتی مجهز به بیش از یک فیلتر در داخل خود هستند که باعث ایجاد فیلتراسیون چند مرحله ای می شود. جایی که چندین فیلتر با عملکردهای مختلف برای اطمینان از فیلتراسیون کارآمد و ایمن با هم ترکیب می شوند. فیلتر اولیه یا اصلی وظیفه جمع آوری بیشتر گرد و غبار و مواد مکیده شده قبل از ورود مجدد آن به محیط را دارد. این یک عملکرد اضافی برای محافظت از موتور و جلوگیری از مشکلات احتمالی است.

معرفی و راهنمای خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی

هنگام خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی ، باید بار هوایی را که فیلتر در ورودی دریافت می کند نیز در نظر بگیرید. این رقم بار واحد فیلتر نامیده می شود، یعنی میزان عبور هوا از فیلتر با دور موتور کامل. نتیجه با تقسیم سرعت جریان هوا بر سطح فیلتر (m3 / h / m²) بدست می آید، همه نتایج کمتر از ۲۰۰ مقادیر مثبت هستند.

فیلتر ستاره پلی استر

خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی
فیلتر ستاره پلی استر

این یکی از متداول ترین فیلترها در زمینه استخراج صنعتی است که به لطف فیلتراسیون زیاد و سطح وسیع آن، قابل تغییر به ۱۴، ۱۶ یا ۲۰ عدد، بسته به جاروبرقی یا ملزومات آن است.

فیلتر کارتریج پلی استعدد

فیلتر کارتریج پلی استر در جاروبرقی صنعتی
فیلتر کارتریج پلی استر

به منظور انتخاب و خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی، فیلتر کارتریجی که معمولاً در جاروبرقی ها با کاربردهای عمومی استفاده می شود. اجازه می دهد تا مکش ایمن مواد تا ۱ میکرون انجام شود. بسته به کاربرد، می توان آن را در کاغذ چین دار با محصولات مصنوعی یا با پوشش PTFE برای تسهیل جدا شدن گرد و غبار به دام افتاده، تحقق بخشید.

 

فیلتر آنتی استاتیک

فیلتر آنتی استاتیک در جاروبرقی صنعتی
فیلتر آنتی استاتیک

اگر قصد خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی را دارید، این فیلتر دقیقاً مانند فیلترهای قبلی است، اما شامل یک شبکه سیم است که باعث ایجاد تداوم با جارو برقی می شود و از ایجاد بار الکترواستاتیک جمع شده جلوگیری می کند. ایده آل برای مکش موادی است که می تواند الکتریسیته ساکن تولید کرده و در نتیجه جرقه ایجاد می کند. هنگام جاروبرقی در مناطق خطرناک، از بین بردن مواد رسانا، یک ضرورت است.

فیلتر پوشش داده شده با PTFE

فیلتر پوشش داده شده با PTFE در جاروبرقی صنعتی
فیلتر پوشش داده شده با PTFE

فیلتر با پوشش پلی تترافلورو اتیلن (به اختصار PTFE) برای کاربردهایی طراحی شده است که با گرفتگی گرد و غبار تماس پیدا می کنند. غشایی که با آن پوشانده شده است، جدا کردن گرد و غبار را آسان تر می کند و باعث افتادن آن در حین عملیات فیلترینگ است.

 

[ مقالات مرتبط: همه چیز درباره تعمیر و نگهداری جاروبرقی صنعتی ]

فیلتر مطلق HEPA

فیلتر مطلق HEPA در جاروبرقی صنعتی
فیلتر مطلق HEPA

HEPA مخفف “هوای ذره ای با کارایی بالا” است. برای خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی  باید به این نکات دقت داشت که فیلترهای این رده، عملکرد اساسی در جارو برقی دارند زیرا قبل از رسیدن به سر موتور، بیشترین آلودگی های محیطی را می گیرند و سطح بالایی از تمیزی را تضمین می کنند. آنها دارای بازده فیلتراسیون ۹۹.۹۹۵٪ در ۰.۱۸ میکرون هستند. فیلتر مطلق همیشه به عنوان فیلتر ثانویه نصب می شود تا هرگونه گرد و غبار یا باقیمانده ای را که قبل از رسیدن به سر موتور، از محافظت در برابر فیلتر اصلی عبور کرده است، متوقف کند.

کیسه های فیلتر

فیلتر کیسه PPL در جاروبرقی های صنعتی
فیلتر کیسه PPL

در جاروبرقی های کوچک که مورد استفاده قرار می گیرند قادر به فیلتر متداول ترین و درشت ترین گرد و غبار هستند. در داخل آن یک مش فلزی وجود دارد که آنها را ضد الکتریسیته ساکن می کند. دفع ایمن و جلوگیری از تماس با گرد و غبار را تضمین می کند.

فیلتر OWR

فیلتر OWR در جاروبرقی صنعتی
فیلتر OWR

این فیلتر که معمولاً فیلتر هیدرو دافع نامیده می شود، برای محافظت از موتور در برابر مه های روغنی ایجاد شده است که در هنگام تخلیه هوا، قادر به غلبه بر فیلترهای اولیه مشترک هستند و در نهایت به موتور جارو برقی می رسند. این فیلتر به طور گسترده ای برای کاربردها در صنایع مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر کربن فعال

فیلتر NOMEX در خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی
فیلتر NOMEX

یکی از محبوب ترین فیلترهای جارو برقی صنعتی موجود برای خرید این نوع فیلتر است با این ویژگی خاص که می تواند بوهای بد را گرفته و از انتشار آنها در محیط اطراف جلوگیری کند.

فیلتر خنک کننده موتور

در سر موتور جای می گیرد، هوای ورودی را تمیز می کند و قبل از رسیدن به موتور آن را فیلتر می کند تا خنک شود. این از موتور محافظت بیشتری می کند و از خطر آسیب جلوگیری می کند.

تمیز کردن و نگهداری جارو برقی صنعتی

تمام ویژگی های فیلترینگ که تاکنون به شما به منظور انتخاب آسان در خرید فیلتر جاروبرقی صنعتی معرفی کردیم، کارایی بالا در کاربردهای مختلف را تضمین می کند. با این حال، برای نگهداری جاروبرقی صنعتی و حفظ سطح ثابت عملکرد و بازده خلا در طول زمان، جارو برقی باید به یک سیستم تمیز کردن فیلتر مناسب برای فیلترهای ارائه شده مجهز شود.

سیستم های تمیز کننده فیلتر در داخل بدنه جاروبرقی قرار دارند و نیازی به استخراج فیلتر توسط اپراتور ندارند. آنها به سه دسته کلی تقسیم می شوند: سیستم مکانیکی دستی ، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید