اسکرابر چیست ؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

در پاسخ به پرسش اسکرابر چیست ؟ می توانیم بگوییم اسکرابر یک دستگاه با مکانیزم صنعتی می باشد که امروزه در بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ جایگزین روش های دستی و قدیمی شده است. نظافت توسط اسکرابر ها یا همان زمین شوی های صنعتی بدون دخالت دست صورت می پذیرد؛ به طوری که این دستگاه دارای دو مخزن می باشد که یکی را به منظور تأمین آب شستشو پر می نمایند و دیگری در هنگام کارکرد دستگاه و جمع آوری آب شستشو و آلودگی سطوح توسط دستگاه پر می شود. اسکرابر ها در دو مدل دستی و خودرویی  طراحی و تولید شده اند. در مدل های دستی، کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و دستگاه را هدایت می کند اما در مدل های سرنشین دار، کاربر بر روی دستگاه قرار گرفته و به وسیله فرمان و پدال گاز دستگاه را هدایت می کند.اسکرابر چیست و مدل های آن

برای دست یابی به پاسخ اسکرابر چیست ؟ این دستگاه های زمین شوی صنعتی را می توان بنا به نوع طراحی، حرکت و قابلیت های خاص نظافتی در دسته بندی های مختلفی قرار داد.

 

۱ . اسکرابر دستی – برقی ( کابل دار )

اسکرابر چیست و کفشور دستی

اسکرابر برقی دستی

دستگاه های اسکرابر کابلی یا برقی که به صورت دستی هدایت می شوند به علت استفاده از برق قابلیت کارکرد به صورت مداوم را دارا می باشند. دستگاه های کف شوی دستی به منظور نظافت راهروها و مسیر های باریک سطوح مسطح حتی با حضور موانع بسیار مناسب می باشند. زمین شوی های دستی به علت داشتن ابعاد کم، وزن پایین، دسته های تاشو، باتری شارژر داخلی و جا به جایی آسان مناسب استفاده در محیط های پر تراکم گشته اند. دستگاه های کف شوی صنعتی دستی دارای قدرت مانور بسیار بالایی نسبت به مدل های سرنشین دار می باشند؛ که قابلیت شستشو و نظافت لبه های دیواره ها را دارند. در اسکرابر های دستی، تیغه لاستیکی و مکش دستگاه در پشت برس قرار دارد و آب و آلودگی را بطور کامل از سطوح پاک می کند.

 

 

 

 

۲ . اسکرابر دستی – باتری دار

اسکرابر چیست و زمین شوی دستی

اسکرابر باتری دار دستی

در دستگاه های کفشور صنعتی دو مخزن آب از یکدیگر کاملا مجزا بوده و امکان جدا سازی مخزن آب کثیف در مدل های کفشور صنعتی کوچک و دستی جهت تخلیه کامل آب فراهم می باشد. زمین شوی صنعتی باتری دار دارای باتری هایی از نوع ژل بوده که نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. دستگاه اسکرابر باطری دار با هدایت دستی، قابلیت کارکرد تا ۲ ساعت به طور مداوم را در هر بار شارژ کامل دارند. دستگاه های اسکرابر دستی دارای کیفیت بالای قطعات و بدنه ای دو جداره می باشند که امکان جداسازی اجزاء دستگاه نیز به راحتی میسر می شود. استفاده از اسکرابر های صنعتی افزایش کیفیت شستشو را نسبت به روش های قدیمی در بر دارد و علاوه بر افزایش کارایی و کیفیت، بهره وری و راندمانی ۵ برابر نیروی انسانی دارد.

 

 

 

 

 

۳ . کف شوی آنتی باکتریال دستی – باتری دار

اسکرابر چیست و زمین شور صنعتی

اسکرابر بیمارستانی

در ادامه پاسخ به سوال اسکرابر چیست ؟ می توان اظهار داشت که کف شو های آنتی باکتریال یا کف شوی بیمارستانی به علت تعبیه سیستم noBAC دارای مصرف کمتر مواد شوینده می باشند. استفاده از دستگاه های noBAC برای مراکز درمانی و بیمارستانی بسیار مناسب می باشد؛ چرا که باعث از بین رفتن ۹۹٫۹ درصدی باکتری ها و میکروب ها می شود. از زمین شوی های noBAC برای جلوگیری از رشد میکروب ها در سطوح ناهموار، مناطق دور از دسترس و شیارهای کوچک استفاده می شود. کف شوی های آنتی باکتریال از مخازنی به صورت دوجداره و جنس پلی اتیلن فشرده و ترکیبات شیمیایی بی خطر تولید شده است که مانع از نفوذ باکتری به داخل منافذ مخزن می شود و دارای دوام و عمر طولانی نیز می باشد. استفاده از اسکرابر های آنتی باکتریال سبب محافظت از کاربر در برابر تماس با باکتری های خطرناک می شود. اسکرابر های آنتی باکتریال مجهز به دو برس دوار با قابلیت تنظیم فشار می باشند که توانایی بالایی در نظافت سطوح دارند. این زمین شوی های صنعتی دارای عملکردی بی نظیر بوده که معادل ۱۲ برابر نیروی انسانی راندمان کاری دارند و شستشو و نظافتی بی نقص را تضمین می کنند.

 

 

 

 

۵ . اسکرابر سرنشین دار –  باتری دار

اسکرابر چیست و اسکرابر سرنشین دار

اسکرابر خودرویی

دستگاه های اسکرابر سرنشین دار دارای عملکردی معادل ۱۶ برابر نیروی انسانی می باشد. زمین شوی های صنعتی دارای قدرت مانور بالایی می باشند؛ به طوری که امکان چرخش کامل در دایره ای به قطر ۱٫۶۵ متر را دارند. اسکرابر های صنعتی سرنشین دار دارای موتور جلوبرنده بسیار قدرتمندی بوده که امکان بالا بردن دستگاه از شیب هایی تا زاویه ۱۲ درجه را فراهم می نماید. اسکرابر های صنعتی سرنشین دار، قدرت مانور بالایی داشته و به علت سروار بودن کاربر بر دستگاه، تسلط و دید کاربر نسبت به محیط اطراف بیشتر گردیده است. اسکرابر های سرنشین دار مناسب برای فضاهای بزرگ مثل کارخانه ها، سالن های بزرگ، بیمارستان ها و مجتمع های بزرگ تجاری می باشند. دستگاه های صنعتی دارای عملکرد و کارکردی قابل فهم هستند و به راحتی توسط کاربر کنترل می شوند.

 

 

 

 

۶ . اسکرابر سرنشین دار آنتی باکتریال –  باتری دار

اسکرابر چیست و کف شوی بیمارستانی

اسکرابر بیمارستانی

دستگاه های کفشوی سرنشین دار آنتی باکتریال یکی دیگر از پاسخ های اسکرابر چیست می باشد که دارای دو برس شستشو هستند که در خلاف جهت یکدیگر کار می کنند و با تنظیم فشار برس بر روی سطوح، شستشو و نظافتی بی نقص را در بر دارند. زمین شوی های سرنشین دار آنتی باکتریال دارای مخازن بزرگی بوده که با هر بار شارژ کامل و توانایی ۳ ساعت کارکرد مداوم در مساحت های بالای ۴۰۰۰ متر مربع را دارا می باشند. باتری های اسکرابر  آنتی باکتریال به صورت ژل طراحی شده اند که نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد. این اسکرابر ها از تماس کاربر با محیط آلوده و خطرناک جلوگیری می کنند و مانع از انتشار بیماری های خطرناک می شوند. مخزن آب کثیف زمین شوی های سرنشین دار، دارای شلنگ هایی با قطر بزرگ می باشد که مخزن را به راحتی و بطور کامل تخلیه می کنند.

 

 

 

 

 مکانیزم اسکرابر صنعتی ( زمین شوی صنعتی )

اسکرابر چیست و معرفی کفشوی سرنشین دار

اسکرابر چیست

برای پاسخ به پرسش اسکرابر چیست ؟ مدل های مختلفی از اسکرابر یا کفشور صنعتی را بیان کردیم؛ حال به مکانیزم کارکرد این دستگاه صنعتی می پردازیم. تقریبا مکانیزم کارکرد تمامی اسکرابر های صنعتی مشابه یکدیگر بوده؛ اما در مدل هایی که به منظور استفاده خاصی طراحی شده باشند، مثل اسکرابر های آنتی باکتریال، قابلیت های ویژه ای نیز در نظر گرفته شده است. اما به طور کلی اسکرابرها دارای دو مخزن می باشند که یکی به منظور شستشوی سطوح با آب تمیز توسط کاربر پر می شود و دیگری توسط سیستم مکش دستگاه از آب و آلودگی های بجا مانده سطوح پر می شود تا در مکانی مناسب تخلیه شود. اما آب پر شده در مخزن آب تمیز دستگاه، به منظور شستشوی سطوح توسط برس مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر اسکرابر های صنعتی برس های شستشو قرار دارند که وظیفه نظافت سطوح را بر عهده دارند. فشار ( قابل تنظیم ) وارده توسط برس به همراه آب و مواد شوینده به خوبی سطوح مختلف را شستشو و نظافت می نماید. آب حاصل از شستشو و آلودگی سطوح توسط تیغه پلاستیکی عقب دستگاه جمع آوری می شود و به لطف سیستم مکش قوی دستگاه، تمامی این آلودگی به داخل مخزن آب کثیف انتفال می یابد. مخازن آب کثیف دستگاه به وسیله شلنگ تخلیه ای که به مخزن متصل است بطور کامل تمیز می شوند. نظافت و شستشوی مخازن آب دستگاه پس از هر بار استفاده کمک بسیاری به طول عمر مفید دستگاه خواهد کرد.

 

 

 

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: