۰۲۱-۸۸۹۲۱۰۲۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۵۰۰۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۴

اسکرابر چیست؟

اسکرابر چیست؟

دستگاه اسکرابر چیست ؟ اسکرابر یک دستگاه با عملکرد مکانیزه می باشد که امروزه در بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ جایگزین روش های دستی و قدیمی برای شستشوی سطوح کف شده است. نظافت توسط اسکرابر یا زمین شوی صنعتی بدون دخالت دست صورت می پذیرد؛ به طوری که ابتدا سطح برس زنی می شود و سپس تی و موتور مکش آلودگی ها را جمع می کنند. این دستگاه دارای دو مخزن می باشد که یکی را به منظور تأمین آب شستشو پر می نمایند و دیگری در هنگام کارکرد دستگاه و جمع آوری آب آلوده توسط موتور مکش پر می شود. اسکرابر ها در دو مدل دستی و خودرویی  طراحی و تولید شده اند. در مدل های دستی، کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و دستگاه را هدایت می کند اما در مدل های سرنشین دار، کاربر بر روی صندلی دستگاه قرار گرفته و به وسیله فرمان و پدال گاز دستگاه را هدایت می کند

اسکرابر چیست و چه مدل هایی دارد؟

نظافت و شستشوی سطوح کف در محیط های صنعتی، تجاری و اداری میتواند به میزان زیادی در ارتقا کیفیت بهداشت محیط تاثیر گذار باشد. استفاده از دستگاه نظافت مکانیزه ای که بتواند کیفیت بالایی از نظافت ارائه کند میتواند راهکار مطلوبی در حفظ نظافت این مجموعه ها باشد. اسکرابر صنعتی یکی از انواع مختلف تجهیزات نظافت صنعتی است که در محیط های متنوع قابل استفاده می باشد. این دستگاه در انواع مختلف دستی، سرنشین دار، برقی و باتری دار ارائه می شوند. با این حال شاید همچنان برای شما سوال باشد که مزایای استفاده از اسکرابر چیست و یا تفاوت کارکرد انواع دستی و سرنشین دار اسکرابر چیست؟ برای دست یابی به پاسخ این سوالات باید آشنایی خود با این دستگاه نظافت مکانیزه را افزایش دهید، بدین ترتیب میتوانید به پرسش ” اسکرابر صنعتی چیست ” پاسخ دهید. دستگاه اسکرابر را میتوان به عنوان تخصصی ترین دستگاه شستشوی سطوح و کفپوش های مختلف شناخت.

 

طرز کار دستگاه اسکرابر صنعتی چگونه است؟

اسکرابر چیست و معرفی کفشوی سرنشین دار

مکانیزم و عملکرد تمامی دستگاه های اسکرابر صنعتی مشابه یکدیگر بوده؛ اما تنوع طراحی و تولید این دستگاه کیفیت و کارایی آن را در محیط های مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. اسکرابرها دارای دو مخزن جداگانه برای نگهداری آب تمیز و کثیف می باشند. این دستگاه با استفاده از سامانه هوشمند پاشش آب به منظور شستشوی سطوح و برس های چرخشی دستگاه آلودگی های سطح را جدا می نماید. فشار ( قابل تنظیم ) وارده توسط برس به همراه آب و مواد شوینده به خوبی سطوح مختلف را شستشو و نظافت می نماید. آب باقی مانده از شستشو و آلودگی سطوح توسط تیغه پلاستیکی عقب دستگاه توسط سیستم مکش آلودگی دستگاه جمع آوری می شود و به داخل مخزن آب کثیف انتفال می یابد. مخازن آب کثیف دستگاه به وسیله شلنگ تخلیه ای که به مخزن متصل است بطور کامل تمیز می شوند. نظافت و شستشوی مخازن آب دستگاه پس از هر بار استفاده کمک بسیاری به طول عمر مفید دستگاه خواهد کرد. منبع تغذیه دستگاه اسکرابر اغلب باتری یا جریان مستقیم برق است. ضمن اینکه هدایت کفشوی بصورت دستی یا خودرویی انجام می شود. ممکن است این سوال پیش آید که تفاوت های انواع اسکرابر های باتری دار و کابلی اسکرابر ها چیست؟ در ادامه به بررسی تفاوت ها و ویژگی های هر یک از این انواع زمین شوی های صنعتی خواهیم پرداخت.

تفاوت اسکرابر های باتری دار با زمین شوی برقی چیست؟

اسکرابر چیست و کفشور دستی

طراحی اسکرابر های متنوع، کاربری این دستگاه در موقعیت های مختلف و شرایط گوناگون را امکان پذیر نموده است. با توجه به این که دستگاه اسکرابر از موتور الکتریکی بهره می برند، در انواع باتری دار و اسکرابر کابلی طراحی و تولید میشوند. اما تفاوت اصلی در این انواع اسکرابر چیست؟ اسکرابر های برقی که به صورت دستی هدایت می شوند به علت استفاده از برق قابلیت کارکرد به صورت مداوم را دارا می باشند. با این حال اسکرابر های باتری دار به دلیل داشتن قابلیت جابجایی بیشتر و مانورپذیری بیشتر، محبوبیت بیشتری دارند. این دستگاه های نظافت مکانیزه پیچیدگی خاصی ندارند و نگهداری از آنها ساده است. شما با رعایت نکات ساده به راحتی میتوانید از آنها به مدت طولانی و بدون نگرانی از خرابی تجهیزات آن استفاده نمایید.

در دستگاه های زمین شوی فشار برس به طور مستقیم به نوع منبع تغذیه ارتباط دارد. با این حال اصلی ترین ویژگی و تفاوت در دستگاه اسکرابر باتری توانایی کارکرد در محیط های متراکم و مانورپذیری بالا است.

ویژگی های اسکرابر دستی باتری دار چیست؟

زمین شوی دستی

اسکرابر های دستی یکی از انواع زمین شوی های صنعتی هستند. دستگاه های کف شوی دستی به منظور نظافت راهروها و مسیر های باریک سطوح مسطح حتی با حضور موانع بسیار مناسب می باشند. زمین شوی های دستی به علت داشتن ابعاد کم، وزن پایین، دسته های تاشو، باتری شارژر داخلی و جا به جایی آسان مناسب استفاده در محیط های پر تراکم گشته اند. دستگاه های کف شوی صنعتی دستی دارای قدرت مانور بسیار بالایی دارند. که قابلیت شستشو و نظافت لبه های دیواره ها را دارند. در اسکرابر های دستی، تیغه لاستیکی و مکش دستگاه در پشت برس قرار دارد و آب و آلودگی را بطور کامل از سطوح پاک می کند. این دستگاه از باتری های نوع ژل بهره می برد که نیاز تعمیر و نگهداری باتری را برطرف میکند و کاهش هزینه های نگهداری دستگاه را به همراه دارد. دستگاه اسکرابر باطری دار با هدایت دستی، قابلیت کارکرد تا ۲ ساعت به طور مداوم را در هر بار شارژ کامل دارند. استفاده از اسکرابر های صنعتی افزایش کیفیت شستشو را نسبت به روش های قدیمی در بر دارد و علاوه بر افزایش کارایی و کیفیت، بهره وری و راندمان چند برابری نسبت به نیروی انسانی دارد.

ویژگی های استفاده از اسکرابر سرنشین دار چیست؟

دستگاه اسکرابر سرنشین دار

دستگاه های اسکرابر سرنشین دار یکی از بهترین دستگاه برای شستشوی سطوح در محیط های وسیع هستند. زمین شوی های صنعتی با داشتن قدرت مانور بالا در محیط های باریک نیز قابل استفاده بوده و مشکلی برای کاربر ایجاد نخواهند نمود. اسکرابر های صنعتی سرنشین دار دارای موتور جلوبرنده بسیار قدرتمندی بوده که امکان حرکت دستگاه در شیب هایی تا ۱۰ درصد را فراهم می نماید. اسکرابر های صنعتی سرنشین دار، قدرت مانور بالایی داشته و به علت نشستن کاربر بر روی صندلی، تسلط و دید کاربر نسبت به محیط اطراف بیشتر گردیده است. استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی خودرویی در فضاهای بزرگ مثل کارخانه ها، سالن های بزرگ، بیمارستان ها و مجتمع های بزرگ تجاری مناسب بوده و قادر به ارائه کیفیت بالای نظافت می باشند. کار با دستگاه های صنعتی بسیار ساده بوده و کاربر به راحتی قادر به استفاده از آن در فرایند نظافت خواهد بود.

اسکرابر آنتی باکتریال چیست؟

دستگاه زمین شور صنعتی

در فرایند نظافت و جمع آوری آلودگی ها از محیط های حساسی همچون مراکز بهداشت و درمان و بیمارستان ها استفاده از تجهیزات نظافت تخصصی سطوح میتواند به میزان زیادی در کاهش آلودگی ها و باکتری ها تاثیر داشته باشد. طراحی اسکرابر های خاص با مخازن آنتی باکتریال به کاربر امکان میدهد در چنین محیط هایی، بکارگیری دستگاه ها و تجهیزات مکانیزه نظافت میتواند به میزان زیادی در کاهش آلودگی ها جلوگیری نماید. کف شو های آنتی باکتریال یا کف شوی بیمارستانی با مجهز بودن به سیستم noBAC مناسب مراکز درمانی می باشند.

این نوع اسکرابر ها نیز در انواع دستی و سرنشین دار ارائه میشوند و با توجه به جنس مخزن از بین رفتن ۹۹.۹ درصدی باکتری ها و میکروب ها را تضمین می نمایند. از زمین شوی های noBAC برای جلوگیری از رشد میکروب ها در سطوح ناهموار، مناطق دور از دسترس و شیارهای کوچک استفاده می شود. کف شوی های آنتی باکتریال از مخازنی به صورت دوجداره و جنس پلی اتیلن فشرده و ترکیبات شیمیایی بی خطر تولید شده است که مانع از نفوذ باکتری به داخل مخزن و خروج از آن می شود. استفاده از اسکرابر های آنتی باکتریال سبب محافظت از کاربر در برابر تماس با باکتری های خطرناک می شود.

کفشوی سرنشین دار آنتی باکتریال دارای دو برس شستشو بوده که در خلاف جهت یکدیگر کار می کنند و با تنظیم فشار برس بر روی سطوح، شستشو و نظافتی بی نقص را برای محیط به ارمغان خواهد آورد. زمین شوی های سرنشین دار آنتی باکتریال دارای مخازن بزرگی بوده که با هر بار شارژ کامل و توانایی ۳ ساعت کارکرد مداوم در مساحت های بالای ۴۰۰۰ متر مربع را دارا می باشند.

مزیت استفاده از انواع اسکرابر های صنعتی چیست؟

اسکرابر چیست و کف شوی بیمارستانی

 مزیت و برتری دستگاه اسکرابر بر نظافت دستی و سنتی چیست و چرا صنایع باید از این تجهیزات در فرایند های نظافت استفاده کنند؟ کاربرد انواع اسکرابر های صنعتی میتواند در کیفیت نظافت تاثیر بسزا داشته باشد. با استفاده از این دستگاه میتوانید به میزان زیادی در کاهش هزینه های نظافت تاثیر دارد و با ارتقا کیفیت و افزایش سرعت این فرایند آن را بهینه خواهد نمود. تنوع طراحی این دستگاه اسکرابر صنعتی امکان استفاده از آن در محیط های مختلف را امکان پذیر نموده و در سهولت فرایند نظافت موثر خواهد بود.

4 دیدگاه دربارهٔ «اسکرابر چیست؟»

  1. سلام در زمین های تنیس که چمنی و خاکی نیستند میتونید از اسکرابر استفاده کنید. اسکرابر صنعتی دستی در این محیط های نیاز شما رو براورده می کنه

  2. سلام وقت بخیر، برای اطلاع از قیمت دستگاه های اسکرابر دستی میتونید با واحد فروش به شماره ۸۷۱۸۴-۰۲۱ تماس داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید