۰۲۱-۸۸۹۲۱۰۲۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۵۰۰۰ ۰۲۱-۸۷۱۸۴

دستگاه اسکرابر چیست ؟ اسکرابر یک دستگاه با عملکرد مکانیزه می باشد که امروزه در بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ جایگزین روش های دستی و قدیمی برای شستشوی سطوح کف شده است. نظافت توسط اسکرابر یا زمین شوی صنعتی بدون دخالت دست صورت می پذیرد؛ به طوری که ابتدا سطح برس زنی می شود و سپس تی و موتور مکش آلودگی ها را جمع می کنند. این دستگاه دارای دو مخزن می باشد که یکی را به منظور تأمین آب شستشو پر می نمایند و دیگری در هنگام کارکرد دستگاه و جمع آوری آب آلوده توسط موتور مکش پر می شود. اسکرابر ها در دو مدل دستی و خودرویی  طراحی و تولید شده اند. در مدل های دستی، کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و دستگاه را هدایت می کند اما در مدل های سرنشین دار، کاربر بر روی صندلی دستگاه قرار گرفته و به وسیله فرمان و پدال گاز دستگاه را هدایت می کند

اسکرابر چیست و چه مدل هایی دارد؟

برای دست یابی به پاسخ سوال ” اسکرابر صنعتی چیست ” ابتدا باید بررسی کنیم مکانیزم این دستگاه چگونه است. سپس با توجه به نوع طراحی، منبع تغذیه و امکانات دستگاه، مدل های مختلف آنها را شرح دهیم.

طرز کار اسکرابر صنعتی برای پاسخ به اسکرابر چیست ؟

اسکرابر چیست و معرفی کفشوی سرنشین دار

برای پاسخ به پرسش ” اسکرابر صنعتی چیست ” ابتدا مکانیزم اسکرابر صنعتی را بررسی می کنیم. تقریبا مکانیزم عملکرد تمامی اسکرابر های صنعتی مشابه یکدیگر بوده؛ اما در مدل هایی که به منظور استفاده خاصی طراحی شده باشند، مثل اسکرابر های آنتی باکتریال، قابلیت های ویژه ای نیز در نظر گرفته شده است. اما به طور کلی اسکرابرها دارای دو مخزن جداگانه برای نگهداری آب تمیز و کثیف می باشند. آب پر شده در مخزن آب تمیز دستگاه، به منظور شستشوی سطوح توسط برس مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر اسکرابر های صنعتی برس های شستشو قرار دارند که وظیفه نظافت سطوح را بر عهده دارند. فشار ( قابل تنظیم ) وارده توسط برس به همراه آب و مواد شوینده به خوبی سطوح مختلف را شستشو و نظافت می نماید. آب حاصل از شستشو و آلودگی سطوح توسط تیغه پلاستیکی عقب دستگاه جمع آوری می شود و به لطف موتور مکش قوی دستگاه، تمامی این آلودگی به داخل مخزن آب کثیف انتفال می یابد. مخازن آب کثیف دستگاه به وسیله شلنگ تخلیه ای که به مخزن متصل است بطور کامل تمیز می شوند. نظافت و شستشوی مخازن آب دستگاه پس از هر بار استفاده کمک بسیاری به طول عمر مفید دستگاه خواهد کرد. منبع تغذیه دستگاه اسکرابر اغلب باتری یا جریان مستقیم برق است. ضمن اینکه هدایت کفشوی بصورت دستی یا خودرویی انجام می شود.

اسکرابر یا کفشوی برقی چیست؟

اسکرابر چیست و کفشور دستی

در پاسخ به اسکرابر چیست ، دستگاه های اسکرابر کابلی یا برقی که به صورت دستی هدایت می شوند به علت استفاده از برق قابلیت کارکرد به صورت مداوم را دارا می باشند. دستگاه های کف شوی دستی به منظور نظافت راهروها و مسیر های باریک سطوح مسطح حتی با حضور موانع بسیار مناسب می باشند. زمین شوی های دستی به علت داشتن ابعاد کم، وزن پایین، دسته های تاشو، باتری شارژر داخلی و جا به جایی آسان مناسب استفاده در محیط های پر تراکم گشته اند. دستگاه های کف شوی صنعتی دستی دارای قدرت مانور بسیار بالایی نسبت به مدل های سرنشین دار می باشند؛ که قابلیت شستشو و نظافت لبه های دیواره ها را دارند. در اسکرابر های دستی، تیغه لاستیکی و مکش دستگاه در پشت برس قرار دارد و آب و آلودگی را بطور کامل از سطوح پاک می کند.

اسکرابر دستی باتری دار چیست؟

زمین شوی دستی

در ادامه پرسش اسکرابر چیست ، دستگاه های کفشور صنعتی دو مخزن آب از یکدیگر کاملا مجزا بوده و امکان جدا سازی مخزن آب کثیف در مدل های کفشور صنعتی کوچک و دستی جهت تخلیه کامل آب فراهم می باشد. زمین شوی صنعتی باتری دار دارای باتری هایی از نوع ژل بوده که نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. دستگاه اسکرابر باطری دار با هدایت دستی، قابلیت کارکرد تا ۲ ساعت به طور مداوم را در هر بار شارژ کامل دارند. دستگاه های اسکرابر دستی دارای کیفیت بالای قطعات و بدنه ای دو جداره می باشند که امکان جداسازی اجزاء دستگاه نیز به راحتی میسر می شود. استفاده از اسکرابر های صنعتی افزایش کیفیت شستشو را نسبت به روش های قدیمی در بر دارد و علاوه بر افزایش کارایی و کیفیت، بهره وری و راندمان چند برابری نسبت به نیروی انسانی دارد.

کف شوی دستی آنتی باکتریال چیست؟

دستگاه زمین شور صنعتی

در ادامه پاسخ به سوال اسکرابر چیست ؟  کف شو های آنتی باکتریال یا کف شوی بیمارستانی را بررسی می کنیم. این دستگاه به علت تعبیه سیستم noBAC مناسب مراکز درمانی می باشند. استفاده از دستگاه های noBAC برای مراکز درمانی و بیمارستانی بسیار مناسب می باشد؛ چرا که جنس بخش داخلی مخزن باعث از بین رفتن ۹۹٫۹ درصدی باکتری ها و میکروب ها می شود. از زمین شوی های noBAC برای جلوگیری از رشد میکروب ها در سطوح ناهموار، مناطق دور از دسترس و شیارهای کوچک استفاده می شود. کف شوی های آنتی باکتریال از مخازنی به صورت دوجداره و جنس پلی اتیلن فشرده و ترکیبات شیمیایی بی خطر تولید شده است که مانع از نفوذ باکتری به داخل منافذ مخزن می شود و دارای دوام و عمر طولانی نیز می باشد. استفاده از اسکرابر های آنتی باکتریال سبب محافظت از کاربر در برابر تماس با باکتری های خطرناک می شود. اسکرابر های آنتی باکتریال مجهز به دو برس دوار با قابلیت تنظیم فشار می باشند که توانایی بالایی در نظافت سطوح دارند. این زمین شوی های صنعتی دارای عملکردی بی نظیر بوده که معادل ۱۲ برابر نیروی انسانی راندمان کاری دارند و شستشو و نظافتی بی نقص را تضمین می کنند.

اسکرابر چیست و نوع خودرویی آن؟

دستگاه اسکرابر سرنشین دار

دستگاه های اسکرابر سرنشین دار بهترین دستگاه برای شستشوی سطوح در محیط های وسیع هستند. زمین شوی های صنعتی دارای قدرت مانور بالایی می باشند؛ به طوری که امکان دور زدن در معابر باریک را دارند. اسکرابر های صنعتی سرنشین دار دارای موتور جلوبرنده بسیار قدرتمندی بوده که امکان بالا بردن دستگاه از شیب هایی تا ۱۰ درصد را فراهم می نماید. اسکرابر های صنعتی سرنشین دار، قدرت مانور بالایی داشته و به علت نشستن کاربر بر روی صندلی، تسلط و دید کاربر نسبت به محیط اطراف بیشتر گردیده است. کفشوی خودرویی مناسب برای فضاهای بزرگ مثل کارخانه ها، سالن های بزرگ، بیمارستان ها و مجتمع های بزرگ تجاری می باشند. دستگاه های صنعتی دارای عملکرد و کارکردی قابل فهم هستند و به راحتی توسط کاربر کنترل می شوند.

اسکرابر سرنشین دار آنتی باکتریال چیست؟

اسکرابر چیست و کف شوی بیمارستانی

دستگاه های کفشوی سرنشین دار آنتی باکتریال یکی دیگر از پاسخ های اسکرابر چیست می باشد که دارای دو برس شستشو هستند که در خلاف جهت یکدیگر کار می کنند و با تنظیم فشار برس بر روی سطوح، شستشو و نظافتی بی نقص را در بر دارند. زمین شوی های سرنشین دار آنتی باکتریال دارای مخازن بزرگی بوده که با هر بار شارژ کامل و توانایی ۳ ساعت کارکرد مداوم در مساحت های بالای ۴۰۰۰ متر مربع را دارا می باشند. باتری های اسکرابر  آنتی باکتریال به صورت ژل طراحی شده اند که نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد. این اسکرابر ها از تماس کاربر با محیط آلوده و خطرناک جلوگیری می کنند و مانع از انتشار بیماری های خطرناک می شوند. مخزن آب کثیف زمین شوی های سرنشین دار، دارای شلنگ هایی با قطر بزرگ می باشد که مخزن را به راحتی و بطور کامل تخلیه می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در خبرنامه ما عضو شوید