شستشوی سطوح کف در فروشگاه ها با دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی

شستشوی کف در فروشگاه ها با اسکرابر از ابزارهای نظافتی مدرن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۲ مهر ۱۳۹۶

فروشگاه ها در سطح شهر محل عرضه کالای ضروری و مورد نیاز افراد جامعه می باشند که اغلب دارای فضای وسیعی هستند و روزانه افراد زیادی جهت رفع نیازهای روزمره خود به این مراکز مراجعه نموده و عمده خرید های خود را به انجام می رسانند. فروشگاه ها نیز همانند هر مکان عمومی دیگری نیاز به نظافت مستمر دارند زیرا عوامل بسیاری همچون حجم بالای تردد افراد، لکه های چرب و چسبناک و آلودگی هایی از این قبیل سطوح کف را آلوده می نماید. در صورت عدم نظافت صحیح و مستمر این آلودگی ها به کفپوش آسیب می رسانند و روند عبور و مرور افراد را به مخاطره می اندازند. امروزه شیوه های سنتی نظافتی در فروشگاه ها به دلیل ناکارآمدی و ایجاد مشکلات بسیاری برای افراد منسوخ می باشند اما تجهیزات نظافتی صنعتی در عوض، بسیاری از نیازهای نظافتی را در این مکان ها مرتفع نموده اند. یکی از کارآمدترین ابزارهای نظافت صنعتی دستگاه اسکرابر می باشد که از توان بالایی در شستشوی سطوح کف برخوردار است.

 

اسکرابر دستگاه شستشوی مکانیزه کف

اسکرابر

اساس کار دستگاه زمین شوی صنعتی یا اسکرابر به گونه ای است به صورت همزمان سطوح کف را شستشوی نموده و سپس خشک می کند. همین امر سبب شده اشت این دستگاه جهت شستشوی سطوح کف در فروشگاه های پر رفت و آمد کارآمد گردد زیرا در صورت خشک شدن سطوح تنها بلافاصله پس از انجام عملیات شستشوی خطر سرخوردن افراد بر سطح ناشی از خیس بودن سطح زمین به کلی حذف می گردد. دستگاه اسکرابر شستشوی بهینه سطوح کف را با کمک عملکرد زنجیروار سیتسم های شستشوی، برس زنی و مکش به انجام می رساند به گونه ای که ابتدا آب از مخزن آب تمیز بر روی برس ها پاشش می شود سپس برس ها با حرکت دورانی بر سطوح کف آلودگی ها را از میان خلل و فرج بیرون می کشند. تی هلالی شکل دستگاه آب آلوده را از سطح جمع آوری نموده و در نهایت پمپ مکنده آب جمع آوری شده را به درون مخزن آب تمیز منتقل می کند.

انتخاب اسکرابر مناسب فروشگاه

در نظر گرفتن فاکتورهایی همچون وسعت فضا، دسترسی به شبکه برق و تخمین میزان بودجه در دسترس می تواند در انتخاب اسکرابر مناسب فروشگاه تاثیرگذار باشد. در این بخش با توجه به هر یک از این عوامل به بررسی انواع اسکرابر ها می پردازیم.

اسکرابر دستی یا سرنشین دار

اسکرابر

همانطور که اشاره شد اسکرابر ها شستشوی مکانیزه سطوح کف را به انجام می رسانند. این دستگاه ها از نظر نوع هدایت به دو رده دستی و سرنشین دار تقسیم بندی می شوند. در انواع دستی کاربر با قرار گرفتن در قسمت پشت دستگاه هدایت آن را بر عهده می گیرد که این نوع از اسکرابرها دارای ابعاد کوچکتری نسبت به انواع سرنشین دار که یک نفر کاربر بر روی دستگاه قرار گرفته و هدایت می شوند هسنتند. بسته به وسعت فضای فروشگاه می توان انواع دستی یا سرنشین دار را انتخاب نمود. انواع دستی و سرنشین دار اسکرابرها هیچ تفاوتی در عملکرد نداشته و هر دو نظافت را به نحوی موثر به انجام می رسانند. در صورتی که فضای فروشگاه محدود باشد انواع دستی پیشنهاد می گردد اما شستشوی کف در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ با انواع سرنشین دار با سرعت و سهولت بالاتری به انجام می رسد.

اسکرابر برقی و باتری دار

اسکرابر دستگاه های کف شوی صنعتی از نظر منبع تغذیه در دو نوع برقی و باتری دار هستند. انواع برقی نیاز به اتصال به شبکه برق دارند و در صورت انتخاب این دستگاه برای فروشگاه باید به امکانات محیط توجه نمود که حتما به تعداد کافی در محیط پریز برق وجود داشته باشد. در صورت وجود محدودیت در اتصال برق می توان از اسکرابر باتری دار در فروشگاه ها استفاده نمود و تنها با یکبار شارژ باتری فضای وسیعی را شستشوی و نظافت نمود. تجهیز دستگاه اسکرابر به باتری سبب شده است ابعاد انواع باتری دار نسبت به برقی بزرگتر شده و دارای قیمت بالاتری هستند.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: