زنگ بری از روی تجهیزات صنعتی با استفاده از دستگاه واترجت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۴ تیر ۱۳۹۶

تجهیزات صنعتی معمولا به منظور افزایش عمر مفید دستگاه ها و افزایش توان در برابر شرایط سخت کاری از قطعات فلزی ساخته می شوند. تداوم فعالیت این تجهیزات در مجاورت با انواع مواد شیمیایی، زنگ زدگی انها را در پی داشته و در نهایت با کاهش عمر مفید تجهیزات و قطعات، می تواند خسارات هنگفتی را بر دوش صاحبان صنایع و کارگاه های صنعتی تحمیل نماید.از این رو رسیدگی و نظافت تجهیزات صنعتی به منظور حذف عوامل خورنده و افزایش عمر مفید تجهیزات امری ضروری و لازم می باشد. مسلم است که استفاده از شیوه های سنتی در نظافت و از بین بردن لایه های زنگ زدگی امری غیر ممکن می باشد. از این رو بهترین شیوه در نظاافت و حذف لایه های زنگ استفاده از تجهیزات صنعتی و مکانیزه ایی چون دستگاه های واترجت صنعتی یا شوینده های فشار قوی می باشد که با استفاده از پاشش آب با فشار بالا ، لایه های زنگ را از روی سطوح تجهیزات جدا نموده و حذف می نماید.چگونگی عملکرد دستگاه واترجت صنعتی

انتخاب واتر جت مناسبواترجت یا کارواش صنعتی دستگاهی مکانیزه می باشد که برای نظافت و از بین بردن و نظافت انواع مختلف آلودگی ها تولید و به بازار عرضه شده است. واترجت ها به منظور افزایش فشار آب وارد شده به داخل دستگاه و در نهایت پاشش پر فشار آن مجهز به پمپ می باشند. شوینده های فشار قوی اب مورد نیاز برای عملیات شستشو و نظافت را از طریق شلنگ متصل به منبع آب فراهم می نماید. آب وارد شده در داخل پمپ پس از عبور از داخل پمپ و افزایش فشار از طریق شلنگ فشار قوی، لنس ها و نازل ها بر روی سطوح هدف پاشش شده و با ضربه زدن به آتلاینده ها و جداسازی آنها از روی سطوح می شوند.

لزوم زنگ بری از روی تجهیزات صنعتی

واترجت صنعتی و نظافت زنگ آهنهمان طور که پیش تر اشاره شد، تجهیزات و ماشین الات مصرفی در صنایع به منظور افزایش مقاومت و عمر مفید از قطعات فلزی ساخته شده اند. مجاورت این تجهیزات با آب، رطوبت هوا و یا مواد شیمیایی که اغلب خاصیت اسیدی دارند موجب خوردگی و زنگ زدگی آنها می گردد. اگر چه در هنگام ساخت و تولید این قطعاتف شرکت های سازننده به منظور ممانعت از زنگ زدگی و خوردگی قطعات از لایه ها و پوشش های محافظ استفاده می نمایند، اما استفاده مستمر از ای قطعات و تجهیزات با گذشت زمان موجب از بین رفتن پوشش های محافظ شده و سطوح فلزی این قطعات را در مجاورت هوا و دیگر عوامل خورنده قرار می دهند. عدم حذف لایه های زنگ زدگی ایجاد شده بر روی قطعات و تجهیزات در نهایت موجب از بین رفتن کامل آنها شده و خسارات هنگفت و جبران ناپذیری را بر صاحبان صنایع وارد می کند. در نتیجه به منظور حفظ کیفیت و عملکرد دستگا هاه و کاهش هزینه های مرتبط به آنها لازم است با مشاهده اولین لایه های زنگ ایجاد شده بر روی تجهیزات نسبن به از بین بردن آنها اقدام نموده و پس از آن، پوشش های محافظ در برابر خوردگی را ترمیم نمود.

مزایای استفاده از دستگاه کارواش صنعتی در زنگ بری از تجهیزات

واتر جتواترجت صنعتی و زنگ بری ها تجهیزات مکانیزه ایی می باشند که با استفاده از فشار بالای آب تمامی آلودگی ها را از روی سطوح افقی و عمودی نظافت می نماید. فشار قابل تنظیم در واترجت ها امکان فشار کاری مناسب را برای کاربر فراهم نموده و از این رو نقش مهمی در افزایش سرعت عملیات و ارتقا کیفیت ان ایفا می نماد. زنگ بری از روی تجهیزات عملیات بسیار دشوار و زمان بری می باشد که عملا تنها با استفاده از دستگاه های کارواش صنعتی مقرون به صرفه است. دستپاه های واترجت صنعتی با کاهش در تعداد نیروی خدماتی و افزایش سرعت عملیات تاثیر بسزایی در کاهش هزینه ها دارند.


لینک های مفید:

کارواش دستی : فهرست محصولات

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: