نظافت هتل

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ شهریور ۱۳۹۶

هتل ها از مراکز جذب گردشگر بوده و حفظ زیبایی و پاکیزگی آن ها بسیار حائز اهمیت است. به دلیل وسعت هتل و نیاز به نیروی خدماتی زیاد، شستشو و نظافت در هتل ها مشکلاتی را در بر خواهد داشت. شیوه دستی نظافت در اماکن وسیع و پر ترددی مانند هتل ها، مناسب نبوده و مشکلات فراوانی خواهد داشت. به همین دلیل می بایست از شیوه های نظافت صنعتی به منظور بهینه سازی و بهبود عملکرد نظافت استفاده کرد. برخی از دستگاه هایی که در هتل بسیار کاربرد دارند عبارت اند از اسکرابر، واترجت صنعتی، جاروبرقی صنعتی، پولیشر و… که در ادامه کاربرد آن ها در نظافت هتل را بررسی خواهیم کرد.

 

اهمیت نظافت مداوم هتل ها

نظافت هتل و زیباسازیهتل ها از اماکن جذب توریست و گردشگر می باشند. اما در صورتی که سطوح و بخش های متفاوت هتل ها آلودگی داشته باشند، هم به دلیل کاهش سطح بهداشت و هم به علت مخدوش شدن ظاهر زیبای هتل ها، ممکن است جذب مسافر کاهش یابد. به همین دلیل بهتر است تا هتل ها به طور مداوم تحت نظافت قرار گیرند. نظافت هتل ها به صورت منظم و همیشگی موجب افزایش بهداشت و زیبا سازی هتل ها می گردد. اما با توجه به مشکلاتی که روش های سنتی نظافت دارند، می بایست از دستگاه های نظافت صنعتی به منظور نظافت هتل ها به صورت بهینه استفاده نمود. در ادامه برخی از تجهیزات مناسب برای نظافت هتل را ذکر خواهیم نمود.

 

دستگاه های نظافت صنعتی

استفاده از جاروبرقی در نظافت هتلدستگاه های مکانیزه نظافتی فرآیند شستشو و نظافت در هتل ها را تخصصی و بهینه می کنند. با بهره گیری از این دستگاه ها می توان سطوح کف را شستشو داد، سطوح را پولیش زنی نمود و هر قسمت را بدون محدودیت جاروبرقی کشید. همجنین با استفاده از دستگاه های مکانیزه نظافت هتل، سطوح موجود در حیاط و نمای بیرونی هتل شستشو داده خواهند شد.

 

اسکرابر

اسکرابر و نظافت هتلدستگاه کفشوی صنعتی بسیار کاربردی بوده و می توان به منظور شستشوی سطوح کف در حیاط، لابی هتل، پارکینگ و راهرو ها از آن بهره برد. زمین شور صنعتی مکانیزمی دارد که موجب شستشو و خشک کردن همزمان سطوح شده و از بروز مخاطراتی که ممکن است در اثر مرطوب ماندن سطوح برای افراد بوجود آید، جلوگیری می کند. به منظور بهبود کیفیت شستشو و دسترسی به همه نقاط آلوده، مدل های متفاوتی (از جمله اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار) ارائه گشته است.

 

پولیشر

استفاده از نظافت صنعتی در نظافت هتلاین دستگاه که قدرت پولیش کردن با پد های متفاوت را دارد، موجب جلادهی و بازگشت شفافیت به سطوح خواهد شد. به همین دلیل می توان پس از شستشو با اسکرابر و یا به صورت جداگانه از این دستگاه به منظور جلا بخشی به سطوح کف استفاده گردد. پولیشر بسیار کوچک با طراحی فشرده می باشد و امکان پولیش زدن همه سطوح باریک و وسیع را دارا می باشند.

 

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی و نظافت هتلاز جاروبرقی های هتلی و صنعتی می توان به منظور نظافت هتل ها استفاده کرد. این نوع جاروبرقی ها به دلیل مجهز بودن به موتور های دائم کار قدرت نظافت مداوم داشته و می توان سطوح گسترده هتل ها را به سادگی و بدون بروز آسیب به جاروبرقی نظافت نمود. مکنده های صنعتی در انواع متفاوتی ارائه شده است که با توجه به ظرفیت مخزن مورد نیاز و قدرت لازم می توان بهترین دستگاه را انتخاب نمود.

 

واترجت صنعتی

نظافت هتل با واترجت صنعتیکارواش دستی دستگاهی کاربردی برای شستشوی سطوح هموار و ناهموار در هتل ها می باشد. یکی از مصادیق نظافت هتل شستشوی سطوح نمای بیرونی و حیاط می باشد. کارواش صنعتی با بهره گیری از مکانیزم قدرتمند، آب با فشار معمولی را گرفته و از طریق پمپ فشار آب را چندین برابر خواهد کرد. واترجت صنعتی بهترین وسیله برای شستشوی سریع و با کیفیت سطوح بیرونی است که در نظافت هتل کاربرد دارد.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: