نقش فیلتر هپا در بهداشت محیط خانه و کار

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۳ تیر ۱۳۹۶

در میان تار و پود فرش و موکت همواره مقداری از ذرات آلوده مانند قارچ وجود دارد که به راحتی قابل تشخیص نیستند. قارچ ها ایجاد بیماری های زیادی هستند و به ویژه افراد مبتلا به آسم و آلرژی را بیشتر تحت تأثیر قرار می دهد. به منظور از بین بردن آلودگی های ناخواسته ای که در محیط اطراف ما دیده می شود، استفاده از یک جاروبرقی یا مکنده مناسب روشی کارآمد بوده که مؤثر واقع می گردد. قارچ ها ذراتی هستند که تنها به وسیله جاروهای مجهز به فیلتر هپا از میان برداشته می شوند.

 

چه کسانی بیشتر در معرض مشکلات ناشی از قارچ ها قرار دارند؟

فیلتر هپا مکندهبرخی قارچ ها و کپک ها به راحتی در میان الیاف فرش و موکت رشد می کنند و این در حالی است که افراد از وجود آن ها بی اطلاع هستند. متداول ترین نوع قارچ های خانگی با عنوان قارچ سیاه شناخته می شوند و باید همه افراد در خانه یا محیط کار از زیان ها این آلاینده های دور نگه داشته شوند. بنابراین لازم است اقدامات ضروری برای از بین بردن آن ها از سر گرفته شود که در این حالت بهره مندی از مکنده مناسب به صورت مداوم حائز اهمیت می باشد.

 

 

 

 

وجود قارچ در محیط خانه چه علائمی دارد؟

فیلتر هپا مکندهقارچ ها در نقاط مختلف فضای پیرامون ما از محیط های مسکونی گرفته تا اماکن تجاری، اداری، صنعتی و … یافت می شود و زندگی در محیط هایی که مستعد رشد قارچ ها هستند، هرگز خوب نخواهد بود. در برخی محیط ها شدت آلودگی به اندازه ای بالا است که به راحتی با چشم دیده شده و حتی گاهی قارچ های توکسینی در داخل خانه رشد می کند. این دسته از قارچ ها در مواردی نادر بیماری های شدیدی مانند ضعف در حافظه و یا مشکلات ریوی به وجود می آورند. احتمال بروز این رده از بیماری هایی که ناشی از قارچ ها هستند، پایین می باشد اما با این حال  باید مورد دقت و توجه قرار گیرند. رایج ترین علائم بیماری های قارچی بثورات پوستی، تبخال، قرمزی چشم و عطسه است و در افراد حساس تر این علائم با شدت بیشتری بروز پیدا می کند. این افراد شامل کسانی می شود که مبتلا به آسم و اختلالات مزمن ریوی هستند و در زندگی خود تنگی نفس را تجربه کرده اند. هم چنین کسانی که حساسیت های مزمن دارند نیز باید از حضور در محیط های آلوده دوری نمایند. بهترین راه مقابله با قار چ استفاده از دستگاه مکنده با فیلتر هپا می باشد.

 

 

مراقبت محیطی با فیلتر هپای مکنده

فیلتر هپا مکندهفیلتر هپا در دستگاه های جاروبرقی و مکنده نقش در از بین بردن قارچ ها و جلوگیری از رشد دوباره آن ها، نقش بسیار مهمی ایفا می کند. پیش از آن که فیلتر هپا مورد استفاده قرار گیرد، جاروبرقی آب و خاک به کار گرفته می شود تا اگر به هر دلیلی آب، کف و رطوبت در میان الیاف فرش باقی مانده باشد، حذف گردد. پس از آن که رطوبت های موجود با جاروبرقی آب و خاک مکش شده و ناحیه مورد خشک گردید، مکنده دارای فیلتر هپا وارد عمل می شود. فیلتر هپا (High Efficiency Particles Air) از توانایی به دام انداختن تمامی ذرات میکروسکوپی قارچی که در میان تار و پود فرش رخنه کرده اند، برخوردار می باشد. مکنده های خانگی، تجاری و صنعتی تجهیز شده به فیلتر هپا قدرتمندترین ابزار برای مکش کوچک ترین ذرات باکتری، گرد و غبار، قارچ و دیگر مواد آلرژی زا به شمار می آیند.

 

 

 

فیلتر هپا چیست؟

فیلتر هپا مکندهفیلتر هپا در میان انواع طبقه بندی فیلترها، کارآمدترین فیلترها محسوب می گردد و قادر است ذراتی به کوچکی ۰٫۳ میکرون را به میزان ۹۹٫۹۷ درصد فیلتر کند. فیلتر هپای مکنده نه تنها قارچ ها را در خود نگه می دارد بلکه از رشد و تکثیر دوباره آن ها جلوگیری به عمل می آورد.

 

 

 

 

موارد استفاده از فیلتر هپا

فیلتر هپا مکندهفیلتر هپا علاوه بر این که بر روی بهترین جاروبرقی خانگی نصب شده و قارچ های موجود در محیط داخلی خانه را از بین می برد، سبب تصفیه هوای خانه نیز می گردد؛ زیرا آلاینده های بسیار ریز را به دام انداخته و اجازه نمی دهد این ذرات دوباره به محیط بازگردند، در نتیجه هوای برگشتی به محیط تمیز و پاکیزه خواهد بود. فیلتر هپا نه تنهای در جاروهای خانگی بلکه در مکنده های صنعتی برای انجام نظافت های عمومی و تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد و سبب حفظ ایمنی محیط کار و ارتقای بهداشت و سلامت کارکنان می شود.

 

  لینک های مفید:

مکنده : فهرستی از محصولات

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: