تجهیزات مناسب برای راه اندازی کارواش

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای رایج در حال حاضر، راه اندازی کارواش است. علاقه به راه اندازی کارواش اولین گام در ایجاد چنین شغلی خواهد بود، اما در نظر گرفتن تجهیزات مناسب برای راه اندازی نکته ای مهم در شروع چنین کسب و کار هایی است. در ابتدا می بایست مکانی مناسب برای راه اندازی کارواش خودرو در نظر گرفت. سپس تجهیزات و لوازم مورد نیاز را فراهم نمود. تجهیزات برای شستشوی کامل خودرو در طیفی گسترده قرار می گیرند که با توجه به میزان حرفه ای بودن کارواش تحت تاسیس می توان هر کدام از تجهیزات شستشو و نظافت خودرو را انتخاب نمود.

 

روشویی

تجهیزات کارواشاولین مرحله در شستشوی اتومبیل در کارواش ها، روشویی خودرو می باشد. به همین دلیل در نظر گرفتن تجهیزات مناسب برای روشویی با کیفیت مناسب از مهم ترین مراحل راه اندازی کارواش به شمار می آید. روشویی کامل خودرو بسته به مساحت زمین کارواش، قابل انجام با دستگاه هایی مانند کارواش تمام اتوماتیک و یا واترجت صنعتی است. در ادامه این دستگاه ها و دیگر تجهیزات مناسب برای روشویی خودرو معرفی می گردد.

 

 

کارواش اتوماتیک

تجهیزات کارواشبه منظور راه اندازی کارواش در یک زمین با متراژ مناسب، بهترین و اصولی ترین راه تهیه دستگاه شستشوی اتوماتیک خودرو می باشد. دستگاه شستشوی خودکار خودرو خریدی به صرفه می باشد که همه شرایط مناسب برای شستشوی خودرو را داشته باشد. دستگاه اتوماتیک شستشوی خودرو با مکانیزم عمل فوق العاده ای که دارد به ترتیب با پیش شستشوی خودرو، شستشوی کامل، خشک کردن و پاشش واکس به نظافت کامل خودرو در مدت کوتاه با صرف آب و مواد شوینده کم و کیفیت بالا می پردازد. اما در صورتی که فضای مناسب برای نصب دستگاه کارواش اتوماتیک وجود نداشته باشد و یا نیاز به صرف هزینه کمتر برای شروع باشد، می توان از واترجت صنعتی قدرتمند برای شستشوی خودرو استفاده نمود.

 

 

واترجت صنعتی

تجهیزات کارواشبه منظور کاهش هزینه های شروع راه اندازی کارواش می توان با خریداری یک دستگاه واترجت صنعتی مناسب در به صرفه ترین حالت ممکن شروع به کسب و کار نمود. واترجت صنعتی انواع متفاوتی دارد، با توجه به تعداد خودرو هایی که در طول روز شستشو داده می شوند و اهمیت سرعت در شستشو و قابلیت های مورد نیاز (امکان پاشش فوم و…) می توان مناسب ترین نوع واترجت را انتخاب نمود. پاشش آب و مواد شوینده توسط واترجت صنعتی اصلی ترین نقش در روند شستشوی خودرو در کارواش را دارد.

 

 

مواد شوینده

تجهیزات کارواشدر طی فرآیند شستشوی خودرو از انواع متفاوت مواد شوینده صنعتی به منظور زدودن آلودگی از سطوح خودرو و در نهایت محافظت از خودرو استفاده می شود. فوم های مخصوص برای دستگاه کارواش اتوماتیک بسیار با کیفیت بوده و یکی از کاربردی ترین مواد شستشوی خودرو در کارواش ها می باشد. در ادامه فرآیند شستشو توسط واترجت صنعتی و یا دستگاه کارواش اتوماتیک، از واکس به منظور ماندگاری نظافت استفاده می شود. پس می توان با تهیه رنج مناسبی از مواد شوینده صنعتی به شستشوی کامل خودرو و در نهایت واکس زنی پرداخت.

 

 

تنظیف

تجهیزات کارواشرایج ترین روش شستشوی سطوح خودرو، استفاده از روش دستی می باشد. در شیوه شستشوی دستی سطوح اتومبیل، استفاده از محصولات با کیفیت در سرعت شستشو و رضایت مشتری بسیار تاثیر گذار است. تنظیف های متفاوتی برای مصارف مختلف وجود دارند، اما با توجه به اهمیت بدنه خودرو می بایست در انتخاب تنظیف مناسب برای شستشوی خودرو دقت کافی بخرج داد تا از آسیب زدن به بدنه اتومبیل مانند خط و خش انداختن جلوگیری شود. همچنین استفاده از تنظیف موجب صرفه جویی در زمان، آب و مواد شوینده خواهد شد.

 

 

توشویی

تجهیزات کارواش

پس از شستشوی کامل خودرو (روشویی) می بایست به فکر ادامه فرآیند نظافت شامل توشویی خودرو بود. به طور معمول این بخش در خودروهایی که درخواست توشویی داشته باشند انجام می پذیرد اما به دلیل کامل دید افراد نسبت به داخل خودرو، توشویی با کیفیت بر جلوه های بصری خودرو و رضایت مشتری بسیار موثر است. توشویی شامل جاروبرقی کشیدن، شستشوی کفی خودرو و شستشوی صندلی خودرو و دیواره ها و سقف خودرو می باشد. در ادامه دستگاه های مناسب برای توشویی خودرو و کاربرد هر کدام به تفصیل معرفی گشته اند.

 

 

جاروبرقی

تجهیزات کارواشبه منظور نظافت داخل اتومبیل می توان از دستگاه های جاروبرقی مناسب استفاده نمود. با توجه به تعدد خودرویی که در طول روز برای شستشو به کارواش مراجعه می کند و تعداد خودرو هایی که در روز توشویی می شوند می بایست بهترین مدل دستگاه جاروبرقی صنعتی را انتخاب نمود. روشن بودن دستگاه جاروبرقی به مدت طولانی مسلتزم بهره مندی جاروبرقی از سیستم های دائم کار می باشد. اما در اماکنی که تعدد خودرو برای جاروب شدن کمتر می باشد، می توان از جاروبرقی های سطح تجاری نیز استفاده نمود.

 

 

 

تجهیزات کارواشکفی شوی

یکی از زمانبر ترین مراحل در شستشوی کامل خودرو ها، شستشوی کفی خودرو می باشد. کفی شویی علاوه بر زمانبر بودن، بسیار دشوار بوده و زدودن آلودگی از ناهمواری های سطح کفی خودرو، آسان نیست. به همین دلیل می توان با استفاده از دستگاه کفی شوی (هم به عنوان مکمل دستگاه کارواش اتوماتیک و هم به عنوان دستگاهی در کنار واترجت صنعتی) به افزایش سهولت در فرآیند نظافت و توشویی خودرو دست یافت.

 

 

اسپری مکش

تجهیزات کارواششستشوی صندلی خودرو از مواردی است که از بخش های فرآیند همیشگی شستشوی خودرو نمی باشد، اما در برخی موارد مراجعین خواستار شستشوی صندلی های خودرو نیز هستند. در اغلب موارد آلودگی های موجود بر صندلی خودرو بسیار عمیق بوده و نمی توان به راحتی و با استفاده از تنظیف و مواد شوینده آن ها را نظافت نمود. به همین دلیل بهتر است به منظور شستشوی مبل های خودرو از دستگاه اسپری مکش بهره جست. شستشوی آسان و با کیفیت صندلی خودرو و خشک شدن آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن، از مزایای استفاده از اسپری مکش می باشد.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: