شستشوی استخر با واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

انباشته شدن جلبک، گرد و خاک و سایر باکتری ها یک مشکل شایع در استخر ها به حساب می آید. خوشبختانه برای حل این مشکل راهکار های مختلف و ساده ای وجود دارد. استفاده از واترجت صنعتی یکی از این راهکار هاست که عملیات شستشوی داخل و بیرون استخر را بوسیله آن می توان انجام داد. این دستگاه با اعمال آب پر فشار و محلول شستشوی مناسب، باعث جدا شدن آلودگی های انباشته شده از روی سطح می شود. استفاده از این روش نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد، بلکه صرفه جویی در وقت و هزینه را نیز در پی خواهد داشت.

شستشوی آسان و بدون دشواری

شستن استخر با واترجت صنعتیواترجت صنعتی از آب پر فشار برای حذف آلودگی های سطوح بهره می برد. این دستگاه دارای یک پمپ فشار قوی است که آب ورودی به دستگاه را به فشار های بالا می رساند. عملکرد دستگاه بسیار ساده بوده و پیچیدگی خاصی ندارد. کاربر این دستگاه تفنگی آن را در دست می گیرد و به راحتی سطح مورد نظر را شستشو می دهد. البته توجه به فشار بالای آب و رعایت فاصله ایمنی مناسب با سطح برای جلوگیری از حوادث احتمالی ضرورت دارد.

مراحل شستشوی استخر با واترجت

شستن استخر با واترجت صنعتیابتدا برای شستشوی استخر باید یک واترجت صنعتی مناسب تهیه نمود. این دستگاه بایستی دارای قطعات با کیفیت و ساختار ایمن باشد. گام بعدی جمع آوری تمامی وسایل از اطراف استخر و لبه های آن است. سپس باید زباله های اطراف استخر با جارو نظافت و از محیط خارج شوند. حالا نوبت به استفاده از دستگاه واترجت صنعتی می رسد. دستگاه را به پریز برق زده و عملیات را آغاز کنید. ابتدا از فشار های پایین شروع کرده و  آب پر فشار را به بخشی از سطح پاشش کنید تا از عدم آسیب دیدن سطح اطمینان حاصل نمایید. پس از چند ثانیه و با اطمینان از عملکرد ایمن دستگاه، شروع به شستشوی بخش های دیگر داخل و بیرون استخر کنید. توجه داشته باشید که حتما باید از پاشش مستقیم آب خروجی از واترجت صنعتی به سمت فضای بین کاشی ها اجتناب شود. در پایان آلودگی های بر جای مانده بر روی سطح کف و اطراف را به سمت چاه هدایت نمایید. با افزودن نازل مخصوص زمین شوی می توان عملیات شستشوی سطوح کف اطراف استخر ها را بصورت آسان و بهتر انجام داد.

نکاتی برای شستشوی ایمن استخر با واتر جت

شستن استخر با واترجت صنعتیاستفاده صحیح از واترجت صنعتی، هیچگونه آسیبی را متوجه کاربر و سایر افراد نمی کند. بنابراین توجه به نکات و اصول ایمنی کار با واترجت ها اهمیت دارد. به همین دلیل شستشوی صحیح سرامیک و کاشی استخر ها با این دستگاه آسیبی را به آنها وارد نمی کند. اعمال فشار آب مناسب و رعایت فاصله ایمنی در جلوگیری از آسیب آنها اهمیت دارد. فشار بالای آب از یک حد بیشتر قطعا علاوه بر حذف آلودگی ها به سطح آسیب می رساند. معمولا فشار کاری حدود ۲۰۰ بار و کمتر برای عملیات شستشوی استخر مناسب است و نتیجه مطلوب و بدون آسیب را در پی دارد. در صورت حساس و آسیب پذیر بودن کاشی های استخر، واترجت صنعتی با فشار کمتر از ۲۰۰ بار تا حدود ۱۳۰ بار نیز جوابگوی عملیات خواهد بود. در هر دو حالت ابتدا باید فشار آب تست و نتیجه آن بر روی یک بخش کوچک بررسی شود. همچنین نزدیک شدن به سطح از فاصله حدود یک متر احتمال آسیب دیدن سطح سرامیک و کاشی را در پی دارد. عامل موثر دیگر در عملکرد ایمن واترجت، استفاده از نازل مناسب می باشد. بکارگیری نازل نا مناسب، باعث اعمال آب پر فشار تر و در نتیجه آسیب کاشی های استخر می شود. نازل مورد استفاده برای این نوع عملیات باید حداقل فشار را اعمال کند. تمرکز بر روی یک نقطه به مدت طولانی نیز عامل دیگری است که می تواند باعث آسیب سطح شود. بهتر است پاشش آب بر روی سطح آلوده در زمان حداکثر ۳۰ ثانیه انجام گیرد. اگر آلودگی عمیق است، باید بعد از ۳۰ ثانیه پاشش آب عملیات متوقف و بعد از چند ثانیه از سر گرفته شود.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: