چگونه یک مکنده را بر طبق استاندارد ضد انفجار انتخاب کنیم؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱ بهمن ۱۳۹۷

رعایت مسائل ایمنی در یک کارخانه تولیدی یا صنایع از اهمیت بالایی در جهت حفظ مجموعه و سلامت و جان کارکنان برخوردار است. جمع آوری گرد و غبار انفجاری و گاز ها و مایعات قابل اشتعال در محیط یکی از موارد بسیار مهمی است که در تعداد قابل توجهی از صنایع اهمیت دارد. استفاده از مکنده صنعتی ضد انفجار ایمن ترین راهکار برای مدیریت فرآیند نظافت محیط های انفجاری و حذف خطرات انفجار می باشد. در این مقاله استاندارد های موجود در مورد خطرات انفجار، زون بندی محیط ها و مکنده مناسب برای چنین محیط هایی معرفی می شود.

استاندارد ATEX چیست و کجا کاربرد دارد؟

جاروبرقی ضد انفجارعبارت ATEX مخفف کلمات فرانسوی Atmospheres EXplosibles به معنی ضد انفجار می باشد و دو دستورالعمل اتحادیه اروپا در مورد مسائل ایمنی را در بر می گیرد. در اولین دستورالعمل، بر روی استفاده از تجهیزات دارای این استاندارد در محیط های دارای خطر انفجار تاکید می شد. این دستورالعمل برای کارخانجات تولیدی از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. در دستورالعمل دوم، حفظ سلامت و ایمنی کارکنان در محیط های با احتمال خطر انفجار مورد توجه قرار گرفت.

 

قوانین ضد انفجار کجا اعمال می شود؟

بر طبق قوانین اتحادیه اروپا، دستگاهی که در محیط های با خطر انفجار استفاده می شود بایستی بدون توجه به محل تولید و قوانین موجود دارای گواهینامه ATEX باشد.

خطر انفجار در چه محیط هایی ایجاد می شود؟

انفجارخطر انفجار منحصرا در صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی و دارویی وجود ندارد و صنایع دیگر نیز با این مشکل مواجه هستند. در واقع تحت شرایط خاص، بعضی از مواد معمولی مانند پودر آرد، فلزات سبک، چوب، چرم، شکر و کاغذ ممکن است باعث انفجار شوند. در دهه اخیر، فاجعه های متعددی در اثر انفجار این مواد بوجود آمده است. فاجعه انفجار کارخانه شکر در آمریکا در سال ۲۰۰۸ که باعث مرگ حدود ۱۴ نفر شد، یکی از موارد به حساب می آید. این فجایع بعلت مدیریت نادرست مواد پودری و ضعف در نظافت صحیح تاسیسات بوده که منجر به ایجاد محیط انفجاری شده است.

 

محیط های خطرناک چگونه تقسیم بندی می شوند؟

خطر انفجارخطر بصورت نسبت بین ساعات کار در سال و ساعاتی که احتمال وجود اتمسفر انفجاری وجود دارد، تعریف و محاسبه می شود. به همین دلیل نواحی دارای ریسک انفجار به شکلی که ادامه بیان می شود، تقسیم می گردند. محیط زون ۲۰ (Zone20)، یک محیط انفجاری با گرد و غبار قابل احتراق مداوم برای دوره طولانی (بطور مثال محیط های دارای تجهیزات بسته بندی، گریندر، میکسر و تجهیزات جابجایی مواد پودری) است. محیط زون ۲۱، یک محیط انفجاری دارای گرد و غبار قابل احتراق در هوا ناشی از عملیات های نرمال می باشد. زون ۲۲ به محیط هایی اطلاق می شود که گرد و غبار انفجاری تنها برای مدت کوتاهی در محیط هستند. همچنین محیط های دارای گاز های قابل انفجار به مدت طولانی، زون ۰ و محیط های دارای گاز های انفجاری بصورت گاه و بی گاه و برای مدت زمان متوسط زون ۱ نام گذاری می شوند. دسته آخر محیط های زون ۲ هستند که در آن ها گاز های انفجاری بصورت موقت و در بازه های زمانی کم حضور دارد.

مکنده ضد انفجار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مکنده ضد انفجاردر این بخش، ویژگی های یک مکنده ضد انفجار برای استفاده ایمن در یک محیط خطرناک بیان می شود. مکنده ضد انفجار باید از تشکیل منبع انفجار جلوگیری کند. در نتیجه این مکنده بایستی دارای اتصال به زمین، فیلتر آنتی استاتیک، موتور ضد انفجار و تجهیزات مرتبط دیگر باشد. مکنده ضد انفجار در صنایع غذایی ( لبنی، شیرینی پزی و کارخانجات تولید مواد غذایی پودری)، صنایع شیمیایی و داروسازی کاربرد دارند. ویژگی های مکنده های صنعتی ضد انفجار شامل موارد زیر می شوند.

  • فیلتر آنتی استاتیک کلاس M با بازدهی به دام انداختن ذرات به کوچکی یک میکرون
  • فیلتر هپای ایمنی مخصوص جذب ذرات ریز مخصوص استفاده در محیط های زون ۲۱
  • ساختار استیل مقاوم
  • بخش های الکتریکی دارای گواهینامه ATEX
  • درپوش ایمنی برای نظافت ایمن فیلتر بدون پراکنده کردن گرد و غبار در محیط
  • سیستم دستی یا خودکار نظافت فیلتر
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: