نکات مهم قبل از شروع کسب و کار کارواش اتوماتیک

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علم، تجهیزات و خدمات پیشرفته تر و با کیفیت تری نسبت به گذشته در دسترس عموم قرار دارد و بسیاری از فعالیت های انسان ها آسان تر شده است. در چند سال اخیر کاربرد کارواش اتوماتیک به دلیل تسهیل در روند شستشوی خودرو، راحت تر شدن آن و همینطور ضریب ایمنی بالای آن، افزایش چشمگیری داشته است. همچنین استفاده از کارواش اتوماتیک باعث کاهش هزینه های آب و برق نسبت به کارواش های دستی می شود که یکی از اصلی ترین مشکلات صاحبان کارواش ها می باشد. با توجه به موارد ذکر شده، کارآفرینان و صاحبان کارواش های دستی بسیاری به دنبال سرمایه گذاری در این بخش بوده و به دنبال راهنمایی، برای آشنایی بیشتر با کارواش اتوماتیک می باشند. قبل از راه اندازی و سرمایه گذاری در این بخش لازم است که به چند مورد توجه شود.

… ادامه مطلب »

بهره گیری از مکنده در نیروگاه ها

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

نیروگاه ها صنایعی برای تولید انرژی های موثر می باشند. در تولید این انرژی گاه ها انواع آلودگی ها به وجود خواهند آمد. آلاینده هایی که در این راستا تولید می شوند، بسیار خطرناک بوده و موجب بروز مخاطرات برای افراد و محیط زیست خواهند شد. همچنین در نیروگاه ها فرآیند های انتقال مواد نیز بسیار دشوار است. به منظور نظافت، انتقال و بازیابی در نیروگاه ها، استفاده از مکنده صنعتی پیشنهاد می گردد.

… ادامه مطلب »

جمع آوری گرد و غبار سیلیس با سوییپر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

گرد و غبار ناشی از سیلیس به واسطه تهدید سلامت پرسنل و شاغلین در محیط های صنعتی و کارخانه های سیمان به عنوان یک چالش مهم و اساسی برای صاحبان صنایع می باشد. جمع آوری و کنترل گرد و غبار های بسیار ریز عملیات پیچیده ایی می باشد که نیازمند مطالعات و بررسی های مهندسی و عملیاتی می باشد. استفاده از تجهیزات صنعتی و مکانیزه نظافتی مانند سوییپر های صنعتی گزینه ایی ایده آل برای تقابل با چالش گرد و غبارات ریز است که به راحتی می تواند برنامه های اجرایی برای کنترل گرد و غبار سیلیس را پشتیبانی نموده و صاحبان صنایع را در ایجاد محیط کاری سالم، ایمن و کارآمد یاری نماید.

… ادامه مطلب »

آشنایی با پد اسکرابر و انواع مختلف آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ مرداد ۱۳۹۶

اسکرابر صنعتی، از متداول ترین دستگاه های نظافتی جهت شستشوی سطوح کف به حساب می آید. این دستگاه، برای از بین بردن آلودگی ها، از سامانه پاشش آب و برس زنی سطح استفاده می نماید. برس های اسکرابر درون محفظه ای قرار داشته و با چرخش خود، آلودگی را از سطح جدا می کنند. در بعضی موارد، بهتر است به جای برس از تجهیزاتی با نام پد استفاده شود تا نتیجه بهتری بدست آید. پد کفشوی ، مانند برس در تماس با سطح قرار گرفته و عملیات شستشو را بطور موثر انجام می دهد. در این مقاله بطور کامل به بررسی پد اسکرابر ، انواع مختلف و موارد استفاده از آن ها پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

شستشوی مخازن با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۵ مرداد ۱۳۹۶

مخازن انواع گوناگونی دارند و جایگاهی برای نگهداری مواد گوناگون می باشند. گاهی این مخازن، تانک هایی برای نگهداری آب هستند، گاهی شیر، گاهی مواد نفتی و دیگر مایعات موادی هستند که درون این تانک ها نگهداری می شوند. برخی از این مواد چرب هستند و بعضی دیگر آلودگی های گوناگونی بوجود خواهند آورد. به همین دلیل درون و بیرون تانک ها و مخازن می بایست با واترجت تحت نظافت و شستشو قرار گیرد تا از بروز آلودگی، کاهش سطح بهداشت و دیگر مخاطرات جلوگیری شود؛ زیرا بزرگ بودن برخی از این مخازن، شستشوی آن ها بسیار دشوار می کند. … ادامه مطلب »

اهمیت استفاده از غبارگیر صنعتی در جوشکاری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

استفاده از جوش کاری و فرایند های وابسته به آن، از دیر باز تا کنون کاربرد گستره ایی در صنایع و ساخت و ساز داشته است. استفاده از حرارت های بالا برای انجام عملیات های جوش کاری می تواند موجب انتشار ذرات آلاینده و ریز شامل، دود، بخار فلزات و گاز ها در هوای پیرامون گردد. آلاینده های تولید شده در فرایند جوش کاری به واسطه ابعاد بسیار ریز به راحتی می توانند تا عمیق ترین بخش های دستگاه تنفسی افراد نفوذ کرده و موجب بیماری آنها گردند. اغلب بخارات و مواد متصاعد شده در اثر حرارت بالای فرایند جوش کاری سرطان زا بوده و مجاورت با آنها در زمان کوتاهی می تواند، علائمی چون حساسیت های تنفسی، سرگیجه و تب فلزی را به همراه داشته باشد. در چنین شرایطی استفاده از شیوه های نوین و تجهیزات مکانیزه ایی چون دستگاه های غبارگیر صنعتی گزینه مناسبی برای حذف آلاینده ها از محیط و ممانعت از انتشار آنها می باشد.

… ادامه مطلب »

سوییپر خودرویی در دراز مدت چه مزایایی را فراهم می آورد؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۰ مرداد ۱۳۹۶

ایجاد آلودگی بر روی سطوح کف در محیط های شهری، صنعتی و حتی تجاری، اجتناب ناپذیر است. عدم توجه به نظافت این آلودگی ها می تواند موجب انباشته شدن آن ها و اختلال در رفت و آمد یا فعالیت های کاری شود. کاهش زیبایی ظاهری و سطح بهداشت محیط از دیگر نتایج بی توجهی به نظافت محیط می باشد. با در نظر گرفتن این واقعیت که روش های سنتی و ابزار های دستی که در محیط های وسیع کارایی لازم را ندارند، امروزه کاربرد تجهیزات مکانیزه همانند سوییپر جهت نظافت سطوح کف ترجیح داده می شوند. دستگاه سویپر صنعتی بعنوان جارویی مکانیزه توانسته است مشکلات نظافتی را در محیط های مختلف بر طرف نماید و از نظر اقتصادی کاملا به صرفه باشد.

… ادامه مطلب »

واژه نامه اسکرابر برای راهنمایی مصرف کنندگان

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۹ مرداد ۱۳۹۶

دستگاه اسکرابر یکی از مشهود ترین دستگاه های نظافت کف است که می توان کاربرد آن را در ساختمان های اداری، تجاری و عمومی، از فروشگاه ها گرفته تا انبار ها و کارخانه های بزرگ ملاحظه نمود. بنابراین کارایی این نوع کفشوی را می توان در محیط های مختلف از کوچک گرفته تا بزرگ مشاهده نمود. علت استفاده از آن در محیط های مختلف این است که اسکرابر در انواع مختلفی ساخته شده است که با توجه به چند پارامتر متفاوت هستند. دستی یا سرنشین دار بودن، ظرفیت مخازن، پهنای شستشو و غیره از جمله نکاتی هستند که باید همواره مورد توجه قرار گیرند. انتخاب مدل اسکرابر باید با توجه به نوع کفپوش، نوع سطح، مساحت سطح و پارامتر های دیگر، صورت گیرد.

 

… ادامه مطلب »

حمایت از محیط زیست با بکارگیری کارواش خانگی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۸ مرداد ۱۳۹۶

شستشو و نظافت در خانه ها و اماکن کوچک و غیر صنعتی، نیاز به مداومت دارد تا همواره به صورت منظم باشد. در صورتی که شستشوی روزمره و به صورت منظم موجب به هدر رفتن منابع آبی و آسیب به محیط زیست می شود. همچنین استفاده از مواد شوینده برای کره زمین بسیار مضر بوده و به مرور زمان استفاده بی رویه از این مواد صنعتی ممکن است موجب بروز آسیب به زیست محیط و کره زمین گردد. به همین دلیل می بایست از روشی استفاده کرد که با کاهش مصارف آب و مواد شوینده و همچنین بهینه سازی فرآیند به منظور کم شدن هزینه ها، امکان نظافت مداوم فراهم گردد. از بهترین شیوه های بهینه ساز شستشو، استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی می باشد. کاربردی ترین دستگاه برای مصارف خانگی و شستشو کارواش خانگی (واترجت) است.

… ادامه مطلب »

جاروبرقی مرکزی صنایع چوب

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۷ مرداد ۱۳۹۶

در صنایع چوب بسته به نوع عملیات مقدار زیادی ضایعات و گرد و غبار به وجود می آید که می تواند سمی، بسیار سمی و یا حتی اشتعال زا باشند. در برخی از کشورها قوانین سخت‌گیرانه ای در ارتباط با بهداشت و ایمنی محیط کار وضع شده است و از همین رو جمع آوری و فیلتر سازی این مواد ضرورت پیدا می کند. با استفاده از سیستم های پیشرفته نظافتی در صنایع چوب از ورود گرد و غبار خطرناک به هوا و معلق ماندن آن ها جلوگیری شده و سلامت کارکنان حفظ می شود. به منظور جمع آوری نمودن آلودگی های تولید شده در صنایع چوب جاروبرقی مرکزی پیشنهاد می گردد.

… ادامه مطلب »