نقش طراحی صنعتی در ساخت اسکرابر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۲ مهر ۱۳۹۸

دستگاه های اسکرابر یا کفشوی صنعتی ماشین آلات مکانیزه ای هستند که به صورت تخصصی جهت شستشوی سطح زمین به کار می روند. روند طراحی و تولید این تجهیزات توسط تیم های حرفه ای و سازمان دهی شده انجام می گیرد و ارائه طرح های نوین با هدف ساخت و تولید دستگاه هایی با کارایی بهینه بر عهده این گروه ها است. هنگام ایده پردازی برای ساخت اسکرابرهای جدید تیم های مختلفی به یکدیگر ملحق می شوند اما می توان این گونه اظهار داشت که بخش مهمی از فعالیت ها به وسیله تیم طراحی صنعتی پیش می رود.

… ادامه مطلب »

مکنده صنعتی دارای پمپ لوب مناسب برای صنایع سنگین

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۱ مهر ۱۳۹۸

 بعلت سرعت ثابت تولید محصولات در صنایع سنگین، امور نگهداری باید بصورت مداوم  و پیوسته باشد تا بهره وری و بازدهی به حداکثر برسد. هر مدیر ایمنی از مقدار مواد ریخته شده از روی ماشین آلات بر روی سطح زمین در حین تولید آگاه است. بخش قابل توجهی از این مواد در نقاط با دسترسی دشوار جمع شده و بخشی دیگر با باقیماندن بر روی سطح باعث تحمیل هزینه های ناشی از خرابی ماشین آلات می شوند. استفاده از مکنده صنعتی یک راهکار ایمن و کم هزینه جهت مدیریت جمع آوری این مواد اولیه تولید می باشد. برای محیط های صنعتی سنگین، مکنده صنعتی باید دارای بخش های پیشرفته تری باشد تا بتواند در این محیط ها دوام بیاورد. در این مقاله ویژگی های این مکنده ها بررسی می شود. … ادامه مطلب »

شستشوی سطوح کف با استفاده از واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ مهر ۱۳۹۸

محیط های صنعتی به واسطه نوع فعالیت همواره مستعد انواع آلودگی ها می باشند. انباشت و باقی ماندن آلاینده ها بر روی سطوح موجب سفت و سخت شدن آنها شده و در نتیجه ضمن کاهش جلوه های بصری محیط می توان خسارات پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را بر روی سطوح وارد نماید. از این رو شستشو ی مستمر و پیوسته به منظور حذف آلاینده های انباشته بر روی سطوح امری لازم و ضروری می باشد. با توجه به نوع فعالیت صنایع و ریزش انواع مواد بر روی سطوح،‌ شستشو و حذف انها با استفاده از شیوه های سنتی و دستی دشوار می باشد. یکی از گزینه های مناسب و ایده ال برای شستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح کف در محیط های صنعتی، دستگاه واترجت صنعتی می باشد.

… ادامه مطلب »

طراحی فیلتر در مکنده برای کاربردهای خاص

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۶ مهر ۱۳۹۸

در مدل هایی از جاروبرقی صنعتی فیلتراسیون دارای چند مرحله است تا ذرات با اندازه های مختلف را در خود حبس کرده و نگه دارد. در این مرحله، فیلتراسیون توسط چند سری از پارچه ها با جنس پلی اتیلن یا کاغذی هوای حاوی ذرات را به درون مکش کرده و هوای پاک را به محیط اطراف برمی گرداند. فاکتورهای زیادی روی فیلتراسیون مکانیکی اثر گذار هستند. به طور مثال اندازه ذرات، سرعت مکش هوا به درون جاروبرقی، نوع فیلتر و مدتی که فیلتر مورد استفاده قرار گرفته است. هرچه اندازه ذرات کوچکتر باشد، فیلتر کردن شان سخت تر است.زیرا این ذرات به راحتی از داخل خلل و فرج فیلتر عبور می کنند و دوباره به محیط بر می گردند. … ادامه مطلب »

اسکرابر چگونه به ایمنی سطح می‌انجامد؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۵ مهر ۱۳۹۸

لغزندگی یکی از بزرگ ترین حوادث در محیط های کاری و عامل بسیاری از آسیب ها است که علاوه بر ایجاد رنج و مشکلات برای فرد آسیب دیده، هزینه های بالایی به دنبال دارد و برای مشاغل و کسب و کارها بسیار مضر است. بیشتر لغزش ها بر روی سطوح مرطوب یا چرب رخ می دهد و افرادی که بر سطوح تمیز قدم می گذارند به ندرت دچار لغزندگی و به اصطلاح سر خوردن می شوند. تمیز نمودن سطح زمین با روش های اصولی یکی از بهترین راه های پیشگیری از حوادث در همه محیط های کاری است زیرا بسیاری از آلودگی های کف در برگیرنده آب یا روغن می باشد که میزان اصطکاک کفش با زمین را کاهش داده و در نهایت به وقوع حادثه منجر می شود. استفاده از دستگاه اسکرابر نکته کلیدی برای شستشو و خشک نمودن سطح زمین به شمار می آید و اثربخشی نظافتی آن بی نظیر است.

… ادامه مطلب »

استفاده از اسکرابر در مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۴ مهر ۱۳۹۸

توجه مداوم به سطوح کف در مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ به دلیل تردد بالای افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. برای نظافت این محوطه های وسیع راه حل های نظافتی موثر و سریعی را بایستی پیدا نمود. روش دستی نظافت قطعا زمان زیادی را از نیرو های خدماتی گرفته و هزینه های قابل توجهی را تحمیل می کند. بنابراین این محیط ها نیاز به داشتن دستگاه نظافتی هستند که بتوانند محیط را به سرعت شستشو و خشک نمایند. دستگاه اسکرابر صنعتی این ویژگی ها را داشته و نیاز های نظافتی مراکز فروشگاهی بزرگ را تامین می کند. … ادامه مطلب »

کاهش در هزینه ها با استفاده از سوییپر صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ مهر ۱۳۹۸

فضای باز و محوطه های اطراف تمامی ساختمان های تجاری، اداری و صنعتی به واسطه موقعیت فیزیکی محیط و قرار گیری در مجاورت فضای باز در معرض انواع آلودگی ها قرار دارند. به طور کلی تردد افراد و فعالیت های روزانه به ویژه در محیط های صنعتی موجب آلودگی دو چندان این محیط ها می گردد. بدون شک حضور آلاینده ها در محیط می تواند تاثیرت مامطلوبی بر روی مخاطبان و اففراد حاضر در محیط داشته باشد. با توجه به گستردگی و وسعت فضای بیرونی و محوطه ها،‌ نظافت این بخش ها به تعداد زیادی نیروی خدماتی نیاز دارد. مسلما افزایش در تعداد نیروی خدماتی موجب افزایش در هزینه ها می گردد. این در حالی است که استفاده از سیستم های مکانیزه و بهره گیری از دستگاه هایی چون دستگاه سوییپر صنعتی به واسطه استفاده از سامانه های کاملا مکانیزه موجب سهولت و تسریع در فرآیند نظافت می گردد.

… ادامه مطلب »

نگهداری واترجت صنعتی و نکات ایمنی در استفاده از آن

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۰ مهر ۱۳۹۸

امروزه دستگاه واترجت صنعتی و کارواش خانگی در زمینه های بسیار گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین صنایع گوناگونی برای تمیز نگه داشتن محیط کارخانه و محل کار خود از شوینده های فشارقوی استفاده می کنند. در یک نگاه کلی، واترجت صنعتی دستگاهی است که آب را با فشار زیاد پاشش می کند و با توجه به نوع آلودگی می توان از واترجت آب گرم یا آب سرد استفاده کرد. همچنین بسته به اینکه در کجا از کارواش خانگی استفاده می شود میزان فشار پاشش آب و نوع نازل آن متفاوت است.
از انواع دیگر واترجت ها می توان واترجت های سندبلاست را نام برد که عمل تمیز کنندگی را از طریق سایش با شن انجام می دهد. بعد از انتخاب واترجت مناسب نوبت به داشتن اطلاعات از نحوه نگهداری و تمیز کردن آن می رسد. … ادامه مطلب »

جاروبرقی صنعتی و مکنده سخت کار برای صنایع سنگین

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۸ مهر ۱۳۹۸

در کارخانه های تولیدی صنایع سنگین سرعت ثابت و بالایی در فرآیند تولید وجود دارد و از همین رو عملیات حفظ و نگهداری باید به صورت مداوم و در منتها درجه خود انجام گیرد. با هدف به حداکثر رساندن بهره وری و بازدهی نسبت به این کار اقدام می شود. همه مدیران ایمنی نسبت به مواد ریخته شده از ماشین آلات و به عبارتی ضایعات ایجاد شده در چرخه تولید آگاه هستند. احتمال زیادی وجود دارد که این مواد در بخش هایی که رسیدن به آن ها دشوار است، انباشته شوند و تقریبا همیشه این پدیده روی می دهد. تجمع ضایعات در میان ماشین آلات و محیط کارخانه خرابی های زیادی به بار می آورد و سبب تحمیل هزینه های گزاف بر اثر تعمیرات سنگین و خاموشی خط تولید می شود. فرآیند تعمیر و نگهداری بخش جدایی ناپذیر از صنایع سنگین است و استفاده از جاروبرقی صنعتی و مکنده های صنعتی سنگین کار به عنوان بخشی مهم و اصلی از این عملیات به شمار می آید.

… ادامه مطلب »

نحوه نگهداری و زمان تعویض برس اسکرابر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۶ مهر ۱۳۹۸

یکی از دستگاه های نظافتی در محیط های مختلف، دستگاه اسکرابر است که امروزه بسیار رواج یافته است. استفاده از دستگاه اسکرابر برای شستشوی سطوح کف استفاده می شود که در زمان و هزینه به میزان قابل توجهی صرفه جویی می نماید. کفشوی موجب بهداشت بیشتر و سطوح تمیز تری می شود به همین دلیل در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. اسکرابر از بخش های مختلفی تشکیل شده که برخی از آن ها جزء قطعات مصرفی محسوب می شوند که باید پس از مدتی تعویض شوند تا بتوان شستشویی به کیفیت اولیه داشت.عدم تعویض این قطعات باعث می شود شستشو به خوبی انجام نشود و عدم رضایت را در پی خواهد داشت.

… ادامه مطلب »