استفاده از واترجت فوق فشار قوی در برش مواد و قطعات

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۸ تیر ۱۳۹۶

آب به عنوان حیاتی ترین و مهم ترین ماده بر روی کره زمین نقش کلیدی در حفظ بقای جانداران ایفا می نماید. اگر چه از دیر باز تا کنون علاوه بر حفظ بقای جانداران، از آب برای شستشو و نظافت نیز استفاده می شد اما تصور اینکه از این ماده رقیق، بی رنگ و شفاف بتوان در اموری چون لایه برداری، رنگ بری و حتی برش قطعات استفاده نمود بسیار دور از ذهن می نمود. با پیشرفت تکنولوژی و ابداع تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی از آب علاوه بر شستشو و نظافت، در زمینه های دیگری چون لایه برداری، رنگ بری و برش قطعات استفاده می نماید.

… ادامه مطلب »

تفاوت جاروبرقی نیمه صنعتی و جاروبرقی تجاری

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۴ تیر ۱۳۹۶

انجام فرآیند نظافت در محیط های کاری امری ضروری تلقی می شود زیرا که بهداشت و ایمنی محیط را از جنبه های مختلف فراهم می آورد. به همین منظور استفاده از دستگاه های جاروبرقی می تواند راه حلی تأثیر گذار برای از بین بردن آلودگی های موجود در یک محیط به شمار آید. امروزه دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی پیشرفته ای طراحی و ساخته شده اند که نسبت به جاروهای تجاری متداول دارای مزیت و برتری هستند و می توانند جایگزین آن ها گردند. ساختار جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی با جاروبرقی تجاری تفاوت های عمده ای دارد که سبب افزایش کیفیت نظافت و ارتقای بهداشت و سلامت محیط می گردند. در ادامه به توضیح برخی از ویژگی های ساختاری این مکنده ها می پردازیم.

… ادامه مطلب »

عیب یابی از سیستم مکش اسکرابر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۱ تیر ۱۳۹۶

اهمیت شستشو و نظافت محیط بر کسی پوشیده نیست. سطوح درخشان کف نه تنها تاثیر مثبتی بر روی کارکنان و پرسنل دارد بلکه موجب رضایت و اعتماد مراجعه کنندگان به سیستم مدیریتی نیز می گردد. در این میان استفاده از تجهیزات مکانیزه برای شستشو و نظافت سطوح کف نقش مهمی در ارتقا کیفیت نظافت دارد. دستگاه های اسکرابر یا کف شوی صنعتی دستگاه های مکانیزه ایی می باشند که به شکل تخصصی برای نظافت و شستشوی سطوح کف طراحی و به بازار عرضه شده اند.

… ادامه مطلب »

انواع روش های بکارگیری دستگاه واترجت در شستشوی سطوح

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۰ تیر ۱۳۹۶

سطح زمین، تجهیزات، ماشین آلات و وسایل نقلیه، با قرار گرفتن در معرض انواع آلاینده ها و گرد و خاک جلوه نامناسبی پیدا می کنند. روش های شستشوی دستی معمولا توانایی لازم در رفع کامل آلودگی بخصوص آلودگی های عمیق را ندارند. واترجت صنعتی یکی از تجهیزات مهم و کارآمد در این زمینه به حساب می آید که معایب و مشکلات روش دستی شستشو را بر طرف نموده است. با توجه به میزان آلودگی و نوع آن، مراحل مختلفی جهت بکارگیری این دستگاه شوینده وجود دارد که در این مقاله به آن ها پرداخته می شود.

… ادامه مطلب »

چرا باید در رستوران ها از سوییپر و اسکرابر بهره برد؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۸ تیر ۱۳۹۶

در کافی شاپ و رستوران ها، رعایت نظافت به دلیل اهمیت بهداشت امری ضروری است. در صورت عدم نظافت این اماکن به صورت مداوم، ممکن است تداوم وجود آلودگی های گوناگون در محیط رستوران و پخت غذا در چنین محیطی، عواقب بدی برای کارکنان و مشتریان داشته باشد. تعداد زیادی باکتری و میکروب وجود دارد که می تواند به آشپزخانه کثیف وارد شود. سطوح کف در آشپزخانه رستوران ها در طول روز به شدت در معرض خیس شدن هستند. این سطوح خیس مکان مناسبی برای رشد باکتری های مضر می باشند. رشد باکتری ها و میکروب ها می تواند به انواع بیماری ها و عفونت ها منجر شود. با توجه به موارد ذکر شده اهمیت نظافت و رعایت بهداشت در رستوران ها شرح داده شد. به منظور سهولت نظافت و امکان مداومت در شستشوی سطوح کف رستوران ها می توان از دستگاه های نظافت صنعتی مانند اسکرابر و سوییپر بهره گرفت.

… ادامه مطلب »

جاروبرقی صنعتی کارهای سنگین

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۷ تیر ۱۳۹۶

دستگاه های جاروبرقی صنعتی کارهای سنگین به طور خاص جهت استفاده در محیط های صنعتی طراحی و ساخته شده اند. ساختار مکنده های صنعتی سخت کار به گونه ای است که از قدرت مانور بالایی برخوردار بوده و تمامی قطعات و تجهیزات به کار رفته در آن با دوام، مقاوم، قابل اطمینان و با طول عمر بالا هستند. جاروهای صنعتی کارهای سنگین بدنه ای فولادی با روکشی ضخیم از اپوکسی دارند که به منظور استفاده در شرایط سخت کاری مناسب می باشند. این رده از مکنده های صنعتی برای جمع آوری مواد، تمیز کردن خطوط تولید، ماشین آلات صنعتی، محوطه ها و … مورد استفاده قرار می گیرند. جاروبرقی صنعتی کارهای سنگین دائم کار بوده که کارکرد مداوم و پیوسته دارد و می تواند به عنوان مکنده ثابت در مراکز صنعتی به کار گرفته شود.

… ادامه مطلب »

زنگ بری از روی تجهیزات صنعتی با استفاده از دستگاه واترجت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۴ تیر ۱۳۹۶

تجهیزات صنعتی معمولا به منظور افزایش عمر مفید دستگاه ها و افزایش توان در برابر شرایط سخت کاری از قطعات فلزی ساخته می شوند. تداوم فعالیت این تجهیزات در مجاورت با انواع مواد شیمیایی، زنگ زدگی انها را در پی داشته و در نهایت با کاهش عمر مفید تجهیزات و قطعات، می تواند خسارات هنگفتی را بر دوش صاحبان صنایع و کارگاه های صنعتی تحمیل نماید.از این رو رسیدگی و نظافت تجهیزات صنعتی به منظور حذف عوامل خورنده و افزایش عمر مفید تجهیزات امری ضروری و لازم می باشد. مسلم است که استفاده از شیوه های سنتی در نظافت و از بین بردن لایه های زنگ زدگی امری غیر ممکن می باشد. از این رو بهترین شیوه در نظاافت و حذف لایه های زنگ استفاده از تجهیزات صنعتی و مکانیزه ایی چون دستگاه های واترجت صنعتی یا شوینده های فشار قوی می باشد که با استفاده از پاشش آب با فشار بالا ، لایه های زنگ را از روی سطوح تجهیزات جدا نموده و حذف می نماید.

… ادامه مطلب »

سالن های ورزشی، محیط های عمومی پر طرفداری به حساب می آیند و امروزه در تمامی شهرها یافت می شوند. انجام فعالیت های ورزشی در این سالن ها، سطح کفپوش را آلوده نموده و محیط نا ایمنی و غیر بهداشتی را فراهم می آورد. روش دستی شستشوی این محیط ها، استفاده از سطل آب و تی می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های اسکرابر طراحی و تولید شده اند که بطور قابل ملاحظه ای در هزینه های نظافت صرفه جویی می کنند.

… ادامه مطلب »

حذف آلودگی های روغنی با شوینده فشار قوی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۲ تیر ۱۳۹۶

در صورتی که ماشین نشت روغن دارد و کف پارکینگ یا حیاط کثیف می شود، میت وان لکه های آن را به وسیله یک دستگاه واترجت به راحتی شستشو نمود. شاید به سختی بتوان باور کرد اما کوکا کولا اسیدی قوی برای حذف لکه های روغنی دارد. البته خوشبختانه اسید آن، به اندازه ای قوی نیست که بتواند به معده انسان آسیب برساند. در ادامه به بررسی برخی مواد شیمیایی می پردازیم که توانایی از بین بردن لکه های نفتی را از روی سطوح بتنی دارند. همچنین در مورد انتخاب بهترین واترجت و نحوه استفاده از آن به روشی کارآمد بررسی خواهد شد. در صورتی که ماشین نشت روغن دارد و کف پارکینگ یا حیاط کثیف می شود، می توان لکه های آن را به وسیله یک دستگاه واتر جت به راحتی شستشو نمود. شاید به سختی بتوان باور کرد اما کوکا کولا اسیدی قوی برای حذف لکه های روغنی دارد. البته خوشبختانه اسید آن، به اندازه ای قوی نیست که بتواند به معده انسان آسیب برساند. در ادامه به بررسی برخی مواد شیمیایی می پردازیم که توانایی از بین بردن لکه های نفتی را از روی سطوح بتنی دارند. همچنین در مورد انتخاب بهترین واترجت صنعتی و نحوه استفاده از آن به روشی کارآمد بررسی خواهد شد.

… ادامه مطلب »

مقایسه جاروبرقی های پاکت دار و بدون پاکت

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۱ تیر ۱۳۹۶

هنگامی که عملیات نظافت توسط جاروبرقی انجام می شود، آلودگی ها به داخل مخزن منتقل می شوند. پوشش داخل می تواند مخزن های قابل تخلیه باشد و یا از جنس پاکت باشند؛ این پاکت ها خود انواع متفاوتی دارند. وجود گاکت در مخزن جاروبرقی مزایا و معایبی خواهد داشت. همچنین عدم وجود پاکت و تخلیه مخزن به روش های دیگر نیز ویژگی های مثبت و منفی خواهد داشت. در ادامه به تبیین برخی از ویژگی های این دو نوع تخلیه مخزن خواهیم پرداخت.

 

 

… ادامه مطلب »