ویژگی ها و دلایل استفاده از مکنده صنعتی کارخانه سیمان

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۰ تیر ۱۳۹۹

جمع آوری مواد و ضایعات در برخی صنایع مانند سیمان بسیار سخت و دشوار است این مواد که در حجم بالایی تولید می شوند خود موجب ایجاد مشکل می گردند. به دلیل حجم بالای آلودگی ها در این صنایع و احتمال آسیب به محیط زیست، این مراکز تحت نظارت مراجع قانونی بوده و موظف هستند تا تمام استانداردهای بهداشتی و نظافتی لازم را رعایت نمایند. عموما موادی که در کارخانه های سیمان به کار می روند و در طول عملیات در محیط ایجاد می گردند موادی چسبناک و پودری می باشند. این مواد که موجب آلودگی محیط کارخانه می شود فضا را برای کارگران در کارخانه بسیار مشکل می سازند. به منظور پاکسازی محیط از این قبیل آلودگی ها و ایجاد محیطی بهداشتی و درعین حال ایمن نیاز است تا با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی تخصصی نظیر مکنده سیمان این آلودگی ها که غالبا در حجم بالا تولید می شوند به سادگی و در زمانی کوتاه جمع آوری شوند.

… ادامه مطلب »

همه چیز در مورد مکنده صنعتی سیمان و وکیوم لودر

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

در صنعت سیمان و در فرآیند تولید آن، حجم بالایی از آلاینده ها ایجاد گشته و در فضا پخش می گرد که در کارخانه های سیمان تاثیرات منفی دارد. استفاده از مکنده صنعتی سیمان یا همان وکیوم لودر می تواند با حذف این آلودگی ها، به افزایش امنیت و بهینه شدن فضا های مرتبط با سیمان کمک کند. بهترین مکمل های مکنده سیمان، ایزوله کردن خطوط انتقال دهنده و بهره گیری از غبارگیر صنعتی می باشد. در کارخانه های سیمان روزانه به طور متوسط ۱۵ تن ماده که شامل مواد اولیه، افزودنی ها، سوخت فسیلی، خاکستر و سیمان می باشد ریخته می شود. این مواد ریخته شده باعث کاهش بازده تولید، افزایش خطر و بروز مشکلات زیست محیطی می شوند و به همین دلیل می بایست برای جمع آوری و دفع یا انتقال این ذرات چاره ای اندیشید. مناسب ترین روش استفاده از وکیوم لودر است.

… ادامه مطلب »

چرا برای نظافت کارخانه سیمان از مکنده صنعتی استفاده می کنیم؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲۲ فروردین ۱۳۹۵

نظافت و تمیزی در فرآیند تولید سیمان و خطوط تولید و انتقال که غالبا دارای گرد و غبار می باشد امری مهم تلقی می شود. علی رغم تکنولوژی های جدید و سعی در نگهداری و نوسازی ماشین آلات صنعتی در یک کارخانه صنعتی ریزش ها و آلایندگی ها همچنان رخ می دهند. این مواد ریخته شده شامل مواد خام، افزودنی ها، سوخت های کانی، خاکستر و خود سیمان می باشند. کار در یک کارخانه سیمانی به طور متوسط و میانگین تقریبا ۱۵ تن در روز می باشد که یک هزینه قابل توجه برای شرکت ها است که می توان یا بهره گیری از مکنده صنعتی این هزینه ها را کاهش داد.

… ادامه مطلب »