مزایای کارواش اتوماتیک و کارواش دستی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در تمامی عرصه ها و به خصوص در حوزه خودرو، روش های نظافت خودرو نیز به روز شده اند. روش های سنتی در خصوص شستشوی خودرو دارای معایب بسیار زیادی هستند که در روش های جدید به طور کامل برطرف شده اند. زمان بر بودن عملیات شستشو، مصرف بالای آب و مواد شوینده، عدم کیفیت مناسب، استفاده از ابزار نامناسب و گاها آسیب رسیدن به رنگ خودرو از جمله معایب شستشوی خودرو به روش سنتی می باشد. اما امروزه با استفاده از تجهیزات در کارواش ها این مشکلات برطرف شده اند. در ادامه انواع دستگاه کارواش و همچنین مزایای هریک از آن ها بیان شده است.

 

انواع دستگاه کارواش

امروزه شستشوی خودرو به دو روش دستی و اتوماتیک انجام می شود که هریک دارای مزایایی می باشد. روش دستی شاید به نظر برسد همان شستشوی سنتی است اما این گونه نیست. امروزه شستشوی خودرو با روش دستی به وسیله دستگاه کارواش دستی یا واترجت صنعتی انجام می پذیرد. در کنار دستگاه کارواش دستی می توان از تجهیزات مدرن مربوط به آن مانند نازل های مختلف نیز استفاده نمود. دستگاه کارواش اتوماتیک نیز که برای شستشوی خودرو به صورت کاملا اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد، روشی دیگر برای شستشوی ماشین ها می باشد. کارواش اتوماتیک دارای دو رده بندی کارواش اتوماتیک دروازه ای و کارواش اتوماتیک تونلی می باشد که هریک دارای مدل های مختلفی می باشند. برخی تمایل به استفاده از کارواش دستی و برخی دیگر نیز کارواش اتوماتیک را ترجیح می دهند. چند مورد از مزایای هریک از این دو نوع کارواش در ادامه بیان شده اند.

 

مزایای کارواش اتوماتیک

مزایای کارواش اتوماتیککارواش اتوماتیک بدین گونه است که کاربر هیچ دخالتی در شستشو ندارد به جز این که در ابتدا برنامه شستشو را معین می کند. پس از انتخاب برنامه شستشو توسط کاربر و یا مشتری، خودرو در زمانی بسیار کم و در حدود ۱۰ دقیقه به طور کامل شستشو و خشک می شود. این نوع کارواش ها معمولا دارای چند مرحله پیش شستشو، شستشو، آبکشی، خشک کردن و واکس زنی می باشند. کارواش اتوماتیک طرفداران زیادی دارد و علت آن نیز مزایای بسیار زیاد آن می باشد. در ادامه برخی از این مزیت ها بیان شده اند.

 

– شستشو در زمان کوتاه: افراد تمایل دارند خودروی آن ها در کوتاهترین زمان ممکن شستشو شود تا معطلی کمتری داشته باشند. دستگاه کارواش اتوماتیک می توانند گزینه بسیار مناسبی برای چنین افرادی باشند زیرا می تواند یک خودرو را در ۵ تا ۱۰ دقیقه به طور کامل شستشو نماید. بنابراین روشی بسیار مناسب برای صرفه جویی در زمان برای شستشوی خودرو می باشد.

– کیفیت بالای شستشو: کارواش اتوماتیک دارای برنامه های متعدد شستشو با چند مرحله می باشد که پس از انتخاب توسط کاربر، به صورت کاملا اتوماتیک شروع به شستشو می نماید. اتوماتیک بودن دستگاه باعث می شود تمامی مراحل شستشو بدون کاستی و با کیفیت کامل انجام شود. برس های موجود در این نوع کارواش ها به خوبی آلودگی ها را از سطح جدا می کند و برخلاف تصور برخی، نه تنها هیچ گونه آسیبی به رنگ می رساند بلکه مانع از ایجاد هرگونه خط و خش به بدنه نیز می شود.

– صرفه جویی در مصرف آب: کارواش اتوماتیک آب و مواد شوینده را به صورت کاملا بهینه و میزان مورد نیاز استفاده می کند. بنابراین از آب به مقدار اضافه استفاده نمی شود. در صورت تمایل می توان در کارواش اتوماتیک، دستگاه تصفیه کننده آب نیز به کار رود تا آبی که مورد استفاده قرار می گیرد تصفیه شده و مجدد به روند شستشو بازگردد.

 

مزایای کارواش دستی

مزایای کارواش دستیامروزه برای شستشوی دستی خودرو از دستگاه واترجت استفاده می شود که عملیات شستشو را بسیار سریع تر و با کیفیت تر از روش های سنتی انجام می دهد. این روش نیز دارای مزایایی است که افراد را تشویق می کند تا برای شستشوی خودروی خود به کارواش هایی مراجعه کنند که از کارواش دستی استفاده می نمایند. چند مورد از این مزایا در ادامه بیان شده اند.

 

– شستشوی تمامی نقاط در دسترس: در روش دستی کاربر پس از شستشوی خودرو با واترجت، با تجهیزاتی مانند حوله و دستمال های مخصوص سطح خودرو را خشک می کند. کاربر همچنین نقاط و بخش های به جا مانده که کارواش دسترسی به آن ها را ندارد، به خوبی نظافت می کند. بنابراین می توان گفت کاربر این کار را بسیار دقیق تر  و با وسواس بیشتری نسبت به دستگاه اتوماتیک انجام می دهد.

– دسترسی آسان: اکثر کارواش ها از نوع دستی هستند زیرا هزینه تهیه کارواش دستی از کارواش اتوماتیک و نصب آن بسیار پایین تر است. بنابراین دسترسی به یک کارواش که از واترجت استفاده می کند بسیار سریع و ساده است.

– ساده و کاربردی: کار با یک دستگاه کارواش دستی بسیار آسان است و نیاز به تنظیمات خاصی نخواهد داشت. همچنین برای شستشوی بخش های مختلف از جمله سطوح خارجی خودرو، رینگ و لاستیک، زیرشویی و شستشوی موتور خودرو نیز می توان از کارواش دستی استفاده نمود. واترجت برای شستشوی انواع خودروی سواری و ماشین سنگین، موتور سیکلت و دوچرخه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: