مزایای کارواش اتوماتیک و شستشوی دستی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

استفاده از کارواش اتوماتیک برای صاحبان خودرو به منظور راهی سریع و مطمئن جایگزینی مناسب در مقابل کارواش دستی محسوب می شود. در مقایسه کارواش اتوماتیک و دستی در کنار یکدیگر، نکات مثبت و منفی در مورد کارایی و کارکرد هر کدام از آنها نسبت به هم به وجود خواهد آمد. در ادامه این مقاله با بررسی مزایای هر یک از این دو روش به منظور انتخاب بهترین روش متناسب با نیاز شما همراه خواهیم بود.

 

مزایای شستشوی اتوماتیک در مقابل شستشوی دستی

۱ . پاشش مواد و شوینده ها به صورت خودکار (بدون دخالت دست) به راحتی و به سرعت بر روی خودرو صورت می گیرد.

۲ . شستشو و خشک کردن خودرو بدون دخالت دست و به طور اتوماتیک انجام می پذیرد. که باعث می شود هنگام خشک کردن جای دست و رد خشک کن بر روی بدنه دستگاه باقی نماند.

۳ . کارواش اتوماتیک باعث می شود تا در هنگام شستشو و خشک کردن خودرو هیچگونه خراشی (بطور احتمالی توسط کاربر) به ماشین وارد نشود.

۴ . شستشو با کارواش تمام اتوماتیک از آسیب رسیدن به بدنه خودرو در مقابل شستشو به صورت دستی و لمس بدنه خودرو جلوگیری شود.

۵ . شستشو به صورت اتوماتیک برای کسانی که وقت کمی دارند یک مزیت بزرگ محسوب می شود چرا که بطور معمول بین ۴ الی ۶ دقیقه بیشتر طول نمی کشد. در حالی که شستن به صورت دستی حتی در سریع ترین حالت ممکن بین ۲۰ الی ۶۰ دقیقه طول می کشد.

۶ . در کارواش های اتوماتیک تمامی فرمان های نظافتی به صورت اتوماتیک انجام می پذیرد و نیروی انسانی هیچ گونه دخالتی در شستشو و نظافت خودرو ندارد به همین علت استفاده از این دستگاه برای کارواش ها بسیار مقرون به صرفه می باشد چرا که هزینه نیروی انسانی خرج تهیه یک دستگاه تمام اتوماتیک می شود که ظرف مدت کوتاهی هزینه دستگاه خریداری شده تامین شده و دستگاه به عنوان سرمایه ای در محیط کاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

۷ . در شستشو به صورت اتوماتیک میزان استفاده از تمامی مواد شوینده و آب مصرفی توسط دستگاه کنترل می شود و در نهایت هزینه های شستشوی خودرو نسبت به روش دستی بسیار کمتر می شود و به جهت پاشش به صورت پر فشار کیفیت شستشو نیز بهتر می باشد.

۸ . امروزه به دلیل مکانیزه شدن انواع صنایع جهت رفع نیازهای بشر، استفاده از کارواش های اتوماتیک جلوه بهتر و کاربردی تری نسبت به روش های دستی و قدیمی دارند و به دلیل استفاده از تکنولوژی روز، نظافت صنعتی کیفیت و راندمان بهتری را نسبت به روش دستی دارد و در نهایت اطمینان مشتری را زودتر نسبت به خود جلب می نماید.

۹ . کارواش های اتوماتیک علاوه بر افزایش کیفیت و سرعت شستشوی، توانایی تنظیم و برنامه پذیری را دارا می باشد. با برنامه ریزی دلخواه در کارواش های اتوماتیک می توان از این دستگاه های به منظور انجام انواع عملیات های شستوی (با تنوع در سرعت و کیفیت) برخوردار بود.

مزایای شستشوی دستی در مقابل کارواش اتوماتیک

۱ . در حالی که کارواش های اتوماتیک امروزه بسیار پیشرفت کرده اند اما نمی توانند بطور کامل تمامی قسمت های ماشین (قسمت های زیرین گل گیر ها و فضای داخلی کابین) را نظافت نمایند. اما در شستشو به صورت دستی، شما قادر خواهید بود تا تمامی قسمت های خودرو را بطور کامل شستشو نمایید.

۲ . در شستشو به صورت دستی امکان استفاده از انواع مختلفی از شوینده ها و جلا دهنده ها وجود دارد و همچنین امکان پولیش زدن سطح خودرو جهت بازگرداندن سطوح آسیب دیده امکان پذیر می باشد.

۳ . شستشو به صورت دستی امکان بازبینی سطوح خودرو را فراهم نموده تا با تمرکز و هزینه بیشتر در نقاط آسیب دیده، بتوان نسبت به رفع آنها اقدام نمود.

۴ . برای شستشوی یک خودرو گران قیمت استفاده از روش دستی به همراه لوازم و مواد شوینده خاص، بهتر از شستشو به صورت اتوماتیک می باشد.

۵ . کارواش های دستی به دلیل شستشوی خودرو توسط کاربر توانایی شستشو در مدت زمان بیشتری را در محل های خاص خودرو با انعطاف پذیری بالاتری نسبت به کارواش اتوماتیک دارند.

 

در دنیای امروزه با برنامه های شلوغ و رفت و آمدهای مداوم استفاده از هر دو روش شستشو دستی و اتوماتیک بهترین روش ممکن می باشد. بطوریکه با استفاده از روش دستی و استفاده از مواد و شوینده های مختلف و صرف وقت بیشتر جهت نظافت خودرو، نتیجه بهتری خواهید گرفت و استفاده از کارواش های اتوماتیک به طور مداوم جهت گرفتن گرد و غبار خودرو و نماندن بیش از حد آلودگی بر روی بدنه خودرو بیشترین نتیجه و عملکرد را به دنبال خواهد داشت.

  1. علي says: علي

    ممکن قیمت

  2. مدیر سایت says: مدیر سایت

    با سلام
    جهت ارائه اطلاعات بیشتر درباره دستگاه ها و قیمت ها در خدمت شما هستیم و می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید : ۸۸۹۲۱۰۲۰-۰۲۱

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: