انواع نازل واترجت صنعتی

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۶ شهریور ۱۳۹۶

افراد حرفه ای می دانند که استفاده از تجهیزات حرفه ای و با کیفیت در کنار دستگاه واترجت صنعتی می تواند موجب افزایش قدرت، کیفیت و کارایی دستگاه شود. در عملیات نظافت و شستشو استفاده از تجهیزات بی کیفیت، نتیجه ی مطلوبی ندارد و موجب صرف هزینه زیاد نگهداری می شود. در این مقاله سعی شده تا راهنمای کاملی برای انتخاب تجهیزات مناسب و با کیفیت ارائه شود.

تجهیزات

واترجت صنعتی

تجهیزات واترجت در انواع متفاوت تولید می شود. فروشندگان مختلف، محصولات مختلف پیشنهاد می دهند. اگر قصد استفاده از واترجت صنعتی و یا قصد سرمایه گذاری در صنعت کارواش را دارید باید تجهیزاتی انتخاب کنید که با دوام(طول عمر بالا)، قابل استفاده(قابل تعمیر) و ساخته شده با قطعات با کیفیت باشد. قطعا نمی توان در محیط های صنعتی و بزرگ از تجهیزات واترجت مربوط به محیط های خانگی و تجاری استفاده کرد. در محیط ها و کاربرد های متنوع باید از تجهیزات واترجت متناسب استفاده کرد.

 

 

کیفیت تجهیزات

مهمترین تفاوت بین تجهیزات حرفه ای معتبر و غیر معتبر، کیفیت ساخت آن ها می باشد. تجهیزات واترجت صنعتی برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی ساخته می شوند و از جنس فولاد ضد زنگ و سرامیک می باشند و طول عمر زیادی دارند. یکی از بهترین روش ها برای تهیه یک ابزار جانبی با کیفیت، مشورت با افراد متخصص و شرکت های معتبر می باشد.

 

 

فاکتور های یک واترجت صنعتی

برای انتخاب کارواش صنعتی برای مصارف تجاری و صنعتی به ویژگی های زیر توجه کنید:

. نوع پمپ

. نوع منبع تغذیه (بنزینی/دیزلی یا برقی)

. هزینه نگهداری مناسب

. گان مناسب

. پاشش مواد شوینده تحت فشار بالا و کم

. نازل و لنس ضد زنگ

. گرمگن مناسب در مدل های آب گرم

. تجهیزات داخلی تحت تماس با آب از فولاد ضد زنگ و سرامیک باشند.

واترجت صنعتی آب گرم

واترجت آب گرم به دلیل قدرت پاک کنندگی بیشتر نسبت به واترجت آب سرد، در مکان های صنعتی و تجاری، برای شستشوی سطوح چرب و روغنی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از واترجت آب گرم برای پاک کنندگی بعضی سطوح موجب کاهش مصرف مواد شوینده و افزایش عملیات شستشو می شود. استفاده از واترجت آب گرم موجب کاهش زمان نظافت می شود.

واترجت صنعتی آب سرد

از واترجت صنعتی آب سرد برای نظافت سطوح چوبی، پیاده رو ها و خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای افزایش کیفیت می توان از مواد شوینده نیز استفاده کرد.

مواد شوینده

مواد شوینده واترجت

استفاده از مواد شوینده  موجب افزایش بهره وری و کیفیت عملیات نظافت می شود. انتخاب مناسب مواد شوینده به اندازه انتخاب مناسب نازل و لنس اهمیت دارد و باید از بهترین و معتبرترین نوع آن برای عملیات مورد نظر  استفاده کرد. برای نظافت سطوح مختلف مانند خودرو، سطوح بتنی و چوبی، سطوح پارکینگ و … می توان از مواد شوینده مناسب استفاده کرد.

 

 

 

 

انتخاب تجهیزات واترجت صنعتی

قبل از خرید تجهیزات صنعتی لازم است به موارد زیر توجه شود:

. سطح مورد نظافت

. مکان مورد استفاده ( صنعتی یا تجاری)

. مدت زمان مورد استفاده

واترجت دیزلی/بنزینی و واترجت برقی

واترجت صنعتی

واترجت صنعتی در دو نوع برقی و بنزینی/دیزلی تولید می شود. واترجت برقی از هزینه نگهداری کمتری برخوردار است. واترجت برقی برای استفاده در مکان های تجاری دارای دو نوع تک فاز و سه فاز می باشد. به علت محدودیت در جا به جایی، واترجت صنعتی دیزلی/بنزینی برای مکان هایی که به پریز برق در دسترس نباشد بسیار مناسب تر است. در مدل دیزلی از سوخت کمتری استفاده می شود ولی گران تر بوده و مناسب کار های بسیار سنگین می باشد.

 

 

 

لنس و نازل

لنس توسط گان به شیلنگ اتصال پیدا می کند. گان وارد شدن آب به لنس را با ضامن خود کنترل می کند. انواع زیاد لنس نظیر لنس دوتایی، لنس استاندارد و .. وجود دارد و بنا به محیط مورد نظر باید یکی از آن ها را انتخاب کرد. مشورت با کارشناس می تواند در انتخاب بهترین نوع لنس موثر باشد. در انتهای لنس، نازل وصل می شود که در  انواع و سایز های مختلفی تولید می شود. نازل ها با توجه به ساختار داخلی خود با زاویه خاصی به سطح پاشش می شود که این زاویه می تواند از صفر تا …. باشد و با توجه به سطح مورد نظر و نوع آلودگی می توان از نوع مناسب آن استفاده کرد.

 

 

 

نازل واترجتنازل صفر درجه، آب را به صورت نقطه ای و متمرکز بر روی سطوح پاشش می کند و مناسب کاربردهای زیر می باشد:

. نظافت لکه های سخت و مواد چسبیده و خشک شده بر روی سطوح تجهیزات صنعتی

. حذف لکه های سخت از روی سطح بتنی توسط نازل دوار که چندین نازل صفر درجه به صورت دوار به سطح پاشش می شود.

. رسوب و زنگ زدایی و تخریب بتن

 

 

 

نازل کارواشنازل ۱۵ درجه، وسعت پاشش آب در آن از نازل صفر درجه بیشتر بوده و مناسب مکان های زیر می باشد.

. لکه بری لکه های سخت از روی بدنه خودرو های سنگین و تجهیزات

. رسوب زدایی

. نظافت آلودگی های روغنی از روی سطوح رنگی، چوبی و فلزات

 

 

 

 

نارل واترجت صنعتینازل ۲۵ درجه، بهترین نازل برای جاروب کردن حجم زیادی از خاک می باشد. این نازل متداول ترین نوع نازل می باشد و در موارد زیر استفاده می شود.

. نظافت کلی

. رسوب های سطحی

. آماده کردن سطوح برای رنگ آمیزی

. نظافت باکتری ها و رسوبات استخر

. نظافت سقف

 

 

نازل کارواش صنعتینازل ۴۵ درجه، مناسب نظافت سریع تر سطوح می باشد و سرعت نظافت این نازل بیشتر از ۲۵ درجه می باشد ولی استفاده از آن نیازمند دقت عمل زیادی می باشد. این نازل باید به سطح نزدیک باشد و مثل عمل جاروب به شستشوی سطوح پرداخته شود. مناسب سطوح زیر می باشد:

. شستشوی ملایم سطوح

. شستشوی سطوح خودرو سواری، وانت، قایق و خودرو های دیگر

. تمیز کردن سطوح صاف مانند سقف، پنجره ها، حیاط و مسیر عبور و مرور

 

 

نازل واتر جتنازل ۶۵ درجه، این نازل محیط وسیعتری را تحت پوشش قرار می دهد و برای نظافت سطوح بیشتر با فشار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد:

. شستشوی وسیع تر سطوح

. استفاده برای شستشو با مواد شوینده

. جارو با آب

 

 

 

 

 

 

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: