اهمیت استفاده از سوییپر در مکان های عمومی و پر رفت و آمد

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۸ دی ۱۳۹۸

 مکان های عمومی و پر رفت و آمد برای رسیدن به محیط پاکیزه دستگاهی بسیار پر اهمیت است، امروزه یکی از مسائلی که ذهن بشر را به خود مشغول کرده است حفظ بهداشت با در نظر گرفتن استاندارهای تعیین شده است و دستگاه سوییپر صنعتی ابزاری کارآمد در امر نظافت و حذف هر گونه آلاینده ی خشک به حساب می آید و این مسئله در برخی از مکان ها نمود بیشتری دارد. در این مقاله به معرفی این دستگاه کارآمد و اهمیت استفاده از از آن اشاره خواهد شد.

سوییپر چیست؟

سوییپراز دیرباز برای نظافت سطوح از وسایل نظافتی دستی که دارای کیفیت بسیار پایین بهداشتی بوده اند استفاده می شد با این وجود که از این ابزار برای نظافت استفاده می شد، اما همواره گرد و غبار بر روی سطوح باقی می ماند و به صورت کامل پاک نمی شد و این مسئله صرف وقت و هزینه نیروی کار و هدر رفت انرژی مضاعف را برای کاربر به همراه داشت. دستگاه سوئیپر صنعتی نوعی جاروب صنعتی کاربردی که دارای طراحی بسیار ساده ای است. به طوری که در این دستگاه به جای استفاده از جاروب از برس های چرخان به منظور نظافت و جمع آوری آلاینده های خشک بر روی سطوح وسیع و گرد و غبار به خصوص در فضاهای باز شهری بهره گرفته می شود نیز مجهز به برس هایی رولی مرکزی است که با استفاده از آن ها که خلاف جهت دستگاه حرکت می کند به هدایت آلاینده ها و گرد و غبار، برگ و چمن،کاغذ و ته سیگار، قوطی های کوچک و… به داخل دستگاه می گردد و موجب انتقال و جمع آوری مؤثر و با کیفیت بالا آلاینده ها می شود.

از مزایای استفاده از این جاروب های صنعتی به نسبت روش سنتی می توان به بازدهی زیاد، استاندارهای نظافتی بالا، استحکام و دوام بالای دستگاه، طراحی ایمن دستگاه،کاهش زمان نظافت، افزایش بازدهی نیروی کاربر، صرفه جویی اقتصادی، و از دیگر مزیت های این دستگاه مکانیزه پاسخگویی به نیازهای بهداشت محیط و کیفیت بالای پاکیزگی و سودمند در کنترل هزینه ها، مجهز به سیستم جمع آوری گرد و خاک، قدرت مانور بالای دستگاه و طراحی ویژه مخزن جاروب صنعتی با توجه به طراحی آن به صورت دستی یا هیدرولیک و سهولت در تخلیه آلاینده ها نیز یکی دیگر از مزایایی مهم این دستگاه است که می توان به آن اشاره داشت. نیز این جاروب صنعتی را می توان به عنوان  مکملی مناسب برای دستگاه اسکرابر نیز برشمرد.

محیط های کاربردی برای استفاده از سوییپرها

لزوم استفاده از سوئیپر در فضا و محوطه باز اطراف ساختمان ها بسیار کاربردی و حائز اهمیت بسیار است. در این جا به چند نمونه از مکان های کاربردی که این دستگاه در آن استفاده می شود پاکیزگی آن ها جز ضروریت مهم و لاینفک محسوب می شود اشاره خواهد شد.

 

استفاده از سوییپر در محیط های ساختمان سازی

سوییپربرای افزایش بازدهی کارگران در محیط ساختمانی، ایجاد نظم و ترتیب محیط ساختمانی به بالا بردن کیفیت کار نیروی فعال بسیار کمک می کند تا شرایط را برای بازدهی افراد در امر ساخت و ساز بالا برد و برای رسیدن به این هدف بهترین راه استفاده از یک دستگاه جاروب اتوماتیک و مکانیزه در محیط ساختمانی است.

 

 

 

 

 

استفاده از سوییپر در مراکز تجاری و اداری

سوییپرنیاز به استفاده از سوئیپر در محیط های تجاری و اداری و جاروب محیط های بیرونی مانند پارکینگ ها و محوطه آن ها نیاز بسیار اساسی این مجموعه های تجاری و اداری محسوب می گردد. در این قبیل محیط ها لزوم رعایت نظم و ترتیب برای کارمندان و مشتریانی که در این قبیل محیط ها در حال کار و فعالیت هستند ضروری است و این مسئله دارای اهمیت بسیار بالایی است، زیرا داشتن فضای امن کاری که عاری از هرگونه بیماری و مشکل باشد، باعث ایجاد اعتماد در افراد و تمایل در سرمایه گذاری و در نتیجه به افزایش سود و توسعه تجارت و فروش منجر می شود.

 

 

 

 

استفاده از سوییپر در کارخانه های فولاد

سوییپراین دستگاه با دارا بودن ساختار مقاوم و مستحکم مناسب برای شرایط سخت مانند کارخانه فولاد که با حجم بالای آلودگی همراه است بسیار کاربردی محسوب می شود، در این صنایع نیاز به پاک سازی مانند سوئیپر برای جمع آوری  آلودگی ها بسیار کاربردی است. در صنایع سنگینی چون فولاد جمع آوری ضایعات پسماندها از چالش های بسیار اساسی است و آلودگی های محیطی رایج در این مجموعه ها شامل گرد و خاک و لجن پودر سنگ و سنگ ریزه ها و..است.

 

 

 

 

 استفاده از سوییپر در صنایع دریایی

سوییپربنادر، نفتکش ها و سازه های نفتی، شناورهای بزرگ و کوچک، تجهیزات مرتبط به ماهیگیری و ساخت مونوفولد هر یک آلودگی هایی بسیار زیادی در محیط ایجاد می کنند، در این اماکن تجهیزات کاربردی به خصوص جاروب صنعتی با داشتن کیفیت بالا در برس ها و سیستم مکش بسیار زیاد می تواند در ایجاد پاکیزگی در صنایع دریایی مفید باشد و به بهبود بهینه محیط بپردازد.

 

 

 

 استفاده ویژه از سوییپر در محوطه بیرونی مراکز درمانی بیمارستان ها و کلینیک ها

سوییپرداشتن ظاهری پاکیزه در محیط درمانی به ایجاد حس مثبت در بیماران کمک قابل توجهی می کند و از مهم ترین قوانین مراکز درمانی محسوب می گردد. نظافت محیط از آلودگی های بیمارستانی و درمانی از اهمیت به سزایی برخوردار است، از این روی استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی برای جمع آوری زباله های خشک و خیس کار بسیار دشواری است که از عهده کاربر سنتی برنمی آید، دستگاه های نظافت صنعتی با کارآرایی بسیار بالا در این گونه اماکن پیشنهاد می گردد. زیرا با بهره گیری از مکانیزم  کاربردی خود هر نوع آلودگی و جرم را می توان نظافت کرد.

 

 

 

 

استفاده از سوییپر در انبارها

سوییپربا توجه به گستردگی فضای انبارها علی الخصوص در فضای محیط های صنعتی بزرگ و فعال، استفاده از شیوه های سنتی در تأمین نیازهای محیط انبار پاسخگو نیست. ماندگاری آلاینده ها و ذرات ریز گرد و غبار که در فضای بسته انبارها وجود دارد، مسلماً در ابتدا باعث کاهش جلوه ظاهری در محیط و در ثانی تهدیدی برای سلامت افراد مشغول به کار و نیز کاسته شدن کیفیت نگهداری محصولات و مواد اولیه ای که در این انبارها نگه داری می شود را به همراه دارد و این نتیجه ای جز کاهش سود در این واحدهای صنعتی ندارد.

پس برای جلوگیری از ایجاد مشکل رعایت نظافت محیط و حذف گرد و غبار و آلاینده های موجود در این فضا نیاز به دستگاه مکانیزه دارد و بهره گیری از آن ایده ای مناسب برای بهبود بهداشت در این مکان ها است.

 

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: