برگ های پاییزی را با سویپر جمع کنید

نوشته شده توسط مدیر سایت در ۲ آبان ۱۳۹۸

با فرا رسیدن فصل پاییز، در خیابان ها، شهرک ها و هر جایی که درختان هستند، شاهد ریزش برگ های پاییزی هستیم. همه جا رنگ نارنجی،‌قرمز و قهوه ای سوخته به خود گرفته است و درختان کم کم خالی از برگ می شوند. در این زمان از سال شاهد بیشترین حجم از نظافت یرگ ها از سطح خیابان ها و شهرک ها هستیم. از دستگاه هایی که به طور ویژه برای جمع آوری برگ ها استفاده می شوند، سویپر ها هستند.
با توجه به اینکه سویپر هادرانواع و ابعاد مختلف و متنوعی وجود دارند، امکان استفاده از آن ها در باغ ها، خیابان ها و محیط های مختلفی وجود دارد. سویپر ها از نوع دستی و قابل حمل تا نوع بزرگ و سرنشین دار وجود دارند و قدرت و سرعت جمع آوری هر سویپر با یکدیگر متفاوت است و پیچیده تر می شوند.

چرا سویپر؟

مهم ترین علت استفاده از ماشین های سوییپر صرفه جویی در زمان نظافت و نظافت بهینه محیط است. کارخانه ایی را تصور کنید که در فصل پاییز محیط بیرونی آن مملو از برگ های ریز و درشتی شده است که از درختان به پایی افتاده اند. برداشتن همه برگ ها برای تمیز کردن محیط کارخانه به صورت سنتی روزها زمان و نیروی انسانی زیادی را نیاز دارد. این عملیات با وسایل نظافتی قدیمی و کوچک خارج از حوصله است و در انتهای کار محیط به صورت کاملا خوب تمیز نخواد شد. به علاوه اینکه ممکن است بعد از مدتی دوباره برگ ها روی سطح خیابان انباشته شوند و تمام عملیات نظافتی دوباره باید از ابتدا انجام شود. حتی فکر کردن به این موضوع برای یک فرد سخت است. این جاست که ماشین سویپر به احتیاجات انسان ها در زمینه نظافت وسیع و سنگین پاسخ می دهد.

سویپر برگ جمع کن
عمل کرد سویپر برای جمع آوری برگ

مدل تمیز کردن و نظافت دستگاه سویپر به این صورت است که گرد و خاک های زیاد و برگ های انباشته شده را توسط برس کناری جمع کرده و توسط برس مرکزی در داخل مخزن خود ذخیره می کند. در مدل هایی از این دستگاه که برای کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، برس ها به سیستم مکش تجهیز شده اند تا از ایجاد گرد و غبار جلوگیری کنند.

نکات جمع آوری برگ

در جمع آوری برگ، حالت بهینه نظافت زمانی صورت می گیرد که برگ ها کاملا خشک باشند، به این معنی که خیس خورده یا گل آلود نباشند، چرا که ممکن برای برس های دستگاه سویپر مشکل ایجاد شود. پس هرچه برگ ها خشک تر، نظافت بهینه تر.
مورد بعدی در جمع آوری برگ ها وجود رشته های بلند و برگ هایی است که خیلی بلتد هستند. گرچه این مورد بیشتر برای چمن یا گیاهان هرز اتفاق می افتد و نه برای برگ درختان که در حال خشک نیز خرد شده اند و هیچ گونه مشکلی به وجود نمی آورند.
در خصوص سرعت دستگاه سوییپر، این نکته حائز اهمیت است که دستگاه با سرعتی هدایت شود تا تمام محل نظافتی را در یک بار، عاری از یرگ کند و دوباره کاری صورت نگیرد. به علاوه برای اینکه به جاروب خیابانی یا همان سویپر آسیب وارد نشود و برس ها عمر بیشتری داشته باشند، باید با احتیاط و سرعت کم از روی دست اندازها و بامپرها عبور کرد.
هرچه برگ ها خرد تر و ریز تر باشد، راحت تر توسط برس های سویپر جمع آوری می شوند. در نتیجه بهتر است که قبل از استفاده از سوییپر، در صورتیکه حجم برگ ها خیلی زیاد است، آن هارا تا حد ممکن ریز ریز کرد. این کار از گیر کردن برگ ها در برس دستگاه جلوگیری می کند و کمتر باعث دردسر می شود.
و اما نکته آخر ولی دارای اهمیت،‌ توجه به نظافت خود دستگاه سویپر است. برس ها و مخزن جاروب خیابانی باید به طور منظم و مستمر تمیز شوند. بسته به این که چند بار در هفته یا ماه از ماشین سوییپر استفاده شود،‌میزان تمیز کردن و چک کردن برس ها متفاوت خواهد بود اما نکته ایی که مهم است، دوره ایی بودن و منظم بودن آن است. نگهداری دستگاه و رسیدگی به آن از عوامل بسیار مهم افزایش طول عمر و پیشگیری از خرابی آن است که در نتیجه این عملیات، هزینه های آتی به شدت کاهش می یابد.


نتیجه عملیات دستگاه های سویپر، داشتن خیابان ها، شهرک ها،‌باغ ها و حیاط های بدون برگ است که به خصوص در کارخانه های صنعتی موجب تسریع کار کارکنان و حرکت ماشین ها در داخل کارخانه می شود.

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: